Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 21 of 73

Thread: DNA a intrat pe fir, FCSB banuita de blaturi

  1. #1
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,633
    Reputatie
    0

    DNA a intrat pe fir, FCSB banuita de blaturi

    Cutremur în fotbalul românesc, cu o singura etapă înainte de finalul sezonului. Campionatul nostru a intrat în atentia procurorilor anticorupție. DNA anchetează un posibil aranjament la un meci disputat de FCSB.
    Conform surselor Spynerws.ro din cadrul DNA, gruparea patronată de Gigi Becali este suspectată că ar fi trucat o partidă pe care a jucat-o în play-off-ul Ligii I. Informația ar fi ajuns și la urechile latifundiarului din Pipera, însă acesta nu este dispus să vorbească despre acest lucru.

    Etapa 1: FCSB - CFR Cluj 2-0 (Gnohere 84, Popescu 90);

    Etapa a 2-a: Viitorul - FCSB 3-1 (Coman 47, Morar 56, Casap 75 / Alibec 80);

    Etapa a 3-a: FCSB - Dinamo 2-1 (Alibec 10, Boldrin 75 / Nemec 58);

    Etapa a 4-a: FCSB - Astra 3-0 (Alibec 10 si 27, Tănase 32);

    Etapa a 5-a: CS U Craiova - FCSB 0-1 (Gnohere 73);

    Etapa a 6-a: CFR Cluj - FCSB 0-0;

    Etapa a 7-a: FCSB - Viitorul 1-1 (Pintilii 40 / Țucudean 73);

    Etapa a 8-a: Dinamo - FCSB 2-1 (Hanca 34, 90 / Pleașcă 53);

    Etapa a 9-a: Astra - FCSB 0-1 (Gnohere 12).

    http://spynews.ro/sport/exclusiv-bom...ri-133296.html



    Oare despre care meci este vorba?

  2. #2
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Stirea cea mare este ca Leo citeste Spynews. Eu unul as avea mai mare incredere in Cancan
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste €

  3. #3
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    spynews.
    mai bine asculti barfa de la carciuma de la colt.
    retired.

  4. #4
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,447
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    Stirea cea mare este ca Leo citeste Spynews. Eu unul as avea mai mare incredere in Cancan

    eu am o cu totul alta parere. leodacina noastra trece cu greu peste zilele alea mai nashpa ale lunii. nu mai bine ne spune cate ceva despre blaturile lui rinamo, sau, cele doua cincicinale de seceta mare.
    auzisi fato?
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  5. #5
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    Nu sunt zile speciale ale lunii ci ale anului!
    E perioada in care rasii pierd campionatul si toate hariciumbele intra in depresie
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  6. #6
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,447
    Reputatie
    0
    e bine si asa.
    like!
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  7. #7
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,447
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    Stirea cea mare este ca Leo citeste Spynews. Eu unul as avea mai mare incredere in Cancan
    ar mai fi o varianta. daca s.a intalnit leodacina cu cucul ala de 40 de cm?
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  8. #8
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,911
    Reputatie
    1
    Cel mai suspect mi s-a parut meciul de la Craiova.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  9. #9
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    ce umor nebun aveti..
    retired.

  10. #10
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    http://www.prosport.ro/fotbal-intern...-asta-16297157

    I-auzi la Gigi, cica la egalitate de puncte cu Viitorul suntem campioni

    Adevarul este ca regulamentul chiar nu specifica daca este vorba despre meciurile directe din play-off sau din intreg campionatul. Treaba nu pare deloc clara...

    http://www.frf.ro/public/images/uplo...OAF%202014.pdf

    Pagina 25 ^^^^
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste €

  11. #11
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,911
    Reputatie
    1
    Steaua a facut blat banuit
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  12. #12
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    Liga a anuntat ieri ca Viitorul e campioana la egalitate de puncte dupa finalul play-off-ului, dar Becali anunta un scenariu SOC!


    In cazul in care Viitorul si Steaua castiga maine, cele doua incheie play-off-ul la egalitate. Becali spune ca pentru departajare vor fi luate in calcul toate cele 4 rezultate directe din acest sezon. Patronul Stelei anunta ca Steaua e campioana la egalitate de puncte!

    "Va dau eu o bomba acum! La egalitate de puncte, FCSB e campioana. Nimeni nu a studiat regulamentele. Am facut-o eu. Prima data se ia rotunjirea. Te trimite la ROAF, clasamentul se face dupa ROAF. Meciurile directe jucate in campionat, asta spune. Nu spune nimic de play-off sau de play-out. Suntem noi pe primul loc, suntem in avantaj cu cele 4 meciuri. Luati regulamentul si o sa vedeti ce scrie. Nu stia nimeni. O sa se faca de ras Liga daca ii da titlul Viitorului. Care sunt meciurile? Sunt 4 meciuri, avem avantaj. Alibec m-a desteptat. I-a spus lui un avocat. Nu am nevoie de confirmare de la Liga", a spus Becali la Digisport.

    In cazul in care LPF ii da titlul Viitorului si Steaua e la egalitate de puncte cu echipa lui Hagi, Becali n-are de gand sa renunte. Va ataca decizia la TAS! Am putea avea o campioana stabilita la Lausanne, caz unic in istoria Ligii 1!

    http://www.sport.ro/liga-1/incompete...a-de-la-m.html

    Cine dracu are dreptate?

  13. #13
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,447
    Reputatie
    0
    Va dau si eu o bomba, latifundiarul este relaxat.
    Attached Images Attached Images
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  14. #14
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    Cred ca totusi ar fi normal sa se considere toate meciurile si nu numai cele din play-off.
    Dar ce e normal in tara asta in care prostii fac legile?

  15. 13th May 2017, 10:32

  16. #15
    visurat Novac's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,047
    Reputatie
    1
    ce avatar gangstastyle ai azi , e muuult peste tot ce-ai afisat pana acum!


    Jessica Ellen Cornish brilliant performance https://www.youtube.com/watch?v=FaBAFRMwSgE

  17. #16
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,447
    Reputatie
    0
    ce va mai place sa va uitati in gura pipereanului...sa numarati dintii de aur.
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  18. #17
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Cel mai suspect mi s-a parut meciul de la Craiova.
    Esti elegant sau nu vrei sa spui direct : blat.
    Atat timp cat un prapadit de antrenor - fost dinamovist - baga in teren copiii - rezulta clar ca U Craiova va intra in randul echipelor care s-au manjit pentru 2 arginti. Aceiasi echipa vine la Bucureti azi cu intreaga echipa. Scarbe ordinare.

  19. #18
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,447
    Reputatie
    0
    Paul, usor cu pianul. Amintire acel 2-5.
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  20. #19
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    20 de milioane de euro sau maruntis - asta e miza zilei de azi. Pe langa prestigiul de a iesi campioana, Steaua, Dinamo si Viitorul ard si pentru banii multi care pot veni din grupele Champions League. Stelistii au sanse reale sa ajunga acolo, Dinamo si Viitorul mai mult tanjesc.

    Situatia Stelei o voi trata separat. Inainte insa, amintesc ca Dinamo si Viitorul nu vor fi capi de serie nici daca termina pe 1 - si vor juca pe ruta campioanelor, nici daca termina pe 2 - ruta necampioanelor. Vor avea adversari grei si in turul 3 preliminar al Champions League, dar si in play-off. Din fericire, ambele echipe calificate din Romania vor intra direct in turul 3 preliminar. Adica vor avea primul meci pe 25-26 iulie.

    Steaua are toate motivele sa viseze la grupe europene. Ce se intampla daca iese campioana?

    Steaua va fi 100% cap de serie in turul 3. Vor fi 10 meciuri pe ruta campioanelor si nu exista 10 echipe cu coeficient mai bun ca al Stelei. Printre cei mai grei posibili adversari vor fi: Rosenborg, Hapoel Beer-Sheva, campioana Serbiei (Steaua Rosie sau Partizan), posibil Astana sau campioana Croatiei (daca Dinamo Zagreb pierde titlul si il castiga Rijeka).

    Adversari mai lejeri ar fi: Zilina, Vardar Skopje, Hafnarfjardar din Islanda sau campioanele din Ungaria, Albania ori vreo echipa mica ratacita prin turul 3 datorita unei surprize.

    Motive de optimism sunt si in play-off. Vor fi 5 meciuri, deci 5 capi de serie. In cazul in care nu vor fi eliminate pe traseu, Celtic, Olimpiakos Pireu si Copenhaga vor fi capi de serie. Al 4-lea loc va fi al lui Salzburg, aproape sigur campioana a Austriei. Steaua se bate pentru ultimul loc de cap de serie cu... destinul. Adica va urmari cu interes maxim campionatul Cehiei. Daca Plzen iese campioana, va fi si cap de serie. Stelistii trebuie sa tina cu Slavia Praga si astfel vor fi GARANTAT capi de serie. Daca nu, trebuie sa se roage ca una din cele 5 sa nu ajunga in play-off.

    Exista optimism si pe ulita ceha spre Champions League. Aseara, Plzen s-a incurcat iar si e la un punct de liderul Slavia, care mai are 3 meciuri si program relativ lejer. Plzen mai are doua meciuri.

    Sanse mari de tot, deci pentru stelisti sa fie cap de serie in play-off, iar Becali sa astepte tragerea la sorti pentru aproximativ 20 de milioane de euro.

    Adversarii din play-off pot fi: Ludogoret, BATE, Dinamo Zagreb, Malmo, Slavia Praga sau campioana Poloniei - e bataie mare acolo, Legia si inca 3 echipe se bat in play-off-ul lor.

    Steaua - pe ruta necampioanelor

    In turul 3 vor fi 5 capi de serie. Unul e sigur Dinamo Kiev, altul TSKA Moscova sau Zenit. Vicecampioana Belgiei va fi cap de serie. Altul e Ajax (daca nu castiga titlul sau Europa League).

    Steaua trebuie sa spere ca Nice sa termine peste PSG si Istanbul BB sa termine pe 2. Sunt sanse undeva sub 10% pentru Steaua sa fie cap de serie. Asa ca noul Manchester City va fi PSG, TSKA Moscova / Zenit, Ajax, Dinamo Kiev, Besiktas / Fenerbahce sau vicecampioana Belgiei.

    Daca trece va fi sigura de grupele Europa League. Dar isi va incerca norocul si in play-off-ul Champions League cu adversari grei de tot care pot fi: locul 4 din Anglia (Manchester City / Manchester United / Arsenal / Liverpool), Borussia Dortmund, Napoli / Roma, Porto, Sevilla, sau capii de serie din turul 3: PSG, Dinamo Kiev, Ajax, rusi sau belgieni.

    Dinamo si Viitorul vor fi in misiune imposibila pe ruta necampioanelor, cam la fel ca Steaua, insa lor le va fi greu si in caz de vor castiga campionatul.

    In turul 3, pot pica cu mai greii: Celtic, Olimpiakos Pireu, Copenhaga, BATE sau Ludogoret. Adversari de dorit ar fi: Garabag, Maribor, Astana, Salzburg, Dinamo Zagreb, Slavia Praga.

    Daca scapa de adversarii mai grei in turul 3, pot da peste ei in-play-off. Indiferent care vor fi ele, campioana si vicecampioana Romaniei vor ajunge in grupele Europa League si cu o eliminare. Asa s-a intamplat sezonul trecut: Astra si Steaua au fost eliminate din preliminariile Champions League, dar au jucat in grupele Europa League.

    Mai multe pe www.hoffi.ro

    ps- Dario -usor cu acelasi pian
    Atunci nu se juca titlul.

  21. #20
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,447
    Reputatie
    0
    bine mah. zic totusi sa dovedim ca suntem stelisti si nu becalisti dupa chipul si asemanarea pipereanului.
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  22. #21
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by delaoltenia View Post
    bine mah. zic totusi sa dovedim ca suntem stelisti si nu becalisti dupa chipul si asemanarea pipereanului.
    Iar suntem in dezacord

    "Pipereanu" tine echipa in viata. Acelasi a facut cartiere pentru amarati. Acelasi a facut donatii pentru saraci. Acelasi a platit multe operatii in afara tot pentru cei aflati in dificultate majora. Sa mai continui?
    Nu sun fan Becali dar sa dam omului ce-i al lui.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •