Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 43 to 63 of 73

Thread: DNA a intrat pe fir, FCSB banuita de blaturi

  1. #43
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,272
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Hingherul View Post
    Sunt mahnit
    important e sa nu va lasati,dreptatea trebuie sa triumfe,nu-i asa?
    Last edited by cip; 15th May 2017 at 19:47.
    granita la Orsova!

  2. #44
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    pana la urma nici locul doi nu e de lepadat. si asta duce in C.L.
    cand realizezi ca altii se antreneaza de 15 ani sa ajunga acolo si tot cu ea in mana stau.... tot e ceva
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  3. #45
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    Gata, in sfarsit a ajuns DNA la Marius Stan si la furaciunea de la Hotelul Galati?

    Rapt de peste 20 de milioane de oiro?

  4. #46
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,272
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Hingherul View Post
    pana la urma nici locul doi nu e de lepadat. si asta duce in C.L.
    cand realizezi ca altii se antreneaza de 15 ani sa ajunga acolo si tot cu ea in mana stau.... tot e ceva
    noua sa ne spui pana la urma ce campioana sa mai salutam aici...pa blatistii da la Viitorul sau pa aia da la FCSB?
    Last edited by cip; 15th May 2017 at 20:17.
    granita la Orsova!

  5. #47
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,978
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Hingherul View Post
    pana la urma nici locul doi nu e de lepadat. si asta duce in C.L.
    Va asteptam de ani de zile in GRUPA
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  6. #48
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by cip View Post
    noua sa ne spui pana la urma ce campioana sa mai salutam aici...pa blatistii da la Viitorul sau pa aia da la FCSB?
    Da' ai si tu rabdare o luna! Esti nesalutat sau ce ai?

    Uite, poti saluta rasii daca vrei sa-ti faci mana
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  7. #49
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,272
    Reputatie
    1
    absolut normal,doar nu era sa asteptati ceva nemti acolo sa va dea iar cu terenu-n cap...comme d'habitude
    granita la Orsova!

  8. #50
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,272
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Hingherul View Post
    Da' ai si tu rabdare o luna! Esti nesalutat sau ce ai?

    Uite, poti saluta rasii daca vrei sa-ti faci mana
    pe rasi ii salutam in finala ligii...ai sa vezi...
    granita la Orsova!

  9. #51
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,978
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by cip View Post
    absolut normal,doar nu era sa asteptati ceva nemti acolo sa va dea iar cu terenu-n cap...comme d'habitude
    Tu ai vazut Monaco - Speriatii de bombe din Dortmund?
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  10. #52
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Va asteptam de ani de zile in GRUPA
    Mi-e frica de PSG, cea mai bogata echipa din lume care nu ajunge mai departe de sferturi in CL
    Macar sunteti si voi primii la ceva.

    Ai ajuns sa te lauzi cu performantele lu' Monaco cand cipanu' te intreaba de psg
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste €

  11. #53
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,978
    Reputatie
    1
    Era mai recent dar atunci ce parere ai despre Leverkusen - PSG 0-4?
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  12. #54
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Cip te-a intrebat de PSG si tu ai spus ca Monaco a batut pe Dortmund. Nu era "mai recent", era pur si simplu fara nici o legatura cu intrebarea.

    Nu am nici o parere despre Leverkusen, nu este vreo forta in fotbalul european.
    Oricum, nu cred ca scorul de 4-0 va ramane in istorie ca o amintire placuta pentru voi
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste €

  13. #55
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,852
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    Deci legea, adica TAS, are dreptate doar daca se intampla sa coincida cu opinia ta.
    Toata lumea stia ca la meciurile directe Viitorul e campioana si s-a jucat in asa fel de catre toate echipele ca acesta sa fie scopul final! A schimba acum acest lucru e o magarie si o porcarie de ultima speta, e ca si cum ai tine secret fata de echipe adevarul, ele joaca functie de adevarul cunoscut de toata lumea, nu functie de cel ascuns. Si acuma adevarul asta ascuns iar sa dea dreptate FCSB-ului ca si in trecut cand se numea altfel? Dar culmea, dupa ce n-au reusit sa se impuna conform adevarului universal cunoscut. Acuma apre alt adevar! Pai se poate asa ceva!? "Ma pish in gura mortilor lor", ca sa citez un mare clasic Sevilist din cronicile catre Atreides, pentru care e recunoscut peste hotarele forumului.
    Last edited by Johnny D; 16th May 2017 at 11:44.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  14. #56
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Nu-mi amintesc sa fi spus aia vreodata. Am spus altele mai rele cu siguranta, dar nu cred ca am spus-o pe-aia.

    O magarie si o porcarie de ultima speta, un abuz, o ilegalitate. Ca atunci cand s-a organizat meciul ala de baraj ilegal in incercarea de a tine Rapidul fraudulos in prima liga rapizii s-au dus cu zambetul pe buze la baraj si apoi au inceput campionatul fara sa-si face ei griji de moralitate sau corectitudine. "Furam daca se poate" motto-ul minoritatii de sub pod. Si atunci si acum este de competenta TAS-ului sa faca dreptate
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste €

  15. #57
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,852
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    Nu-mi amintesc sa fi spus aia vreodata. Am spus altele mai rele cu siguranta, dar nu cred ca am spus-o pe-aia.
    Ai spus-o si mai la obiect, maica-sa.

    Oricum depinde cum o spui, eu ma refeream ca dau apa la florile de pe morminte, mi se pare perfect natural, iarba trebuie intretinuta!
    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    O magarie si o porcarie de ultima speta, un abuz, o ilegalitate. Ca atunci cand s-a organizat meciul ala de baraj ilegal in incercarea de a tine Rapidul fraudulos in prima liga rapizii s-au dus cu zambetul pe buze la baraj si apoi au inceput campionatul fara sa-si face ei griji de moralitate sau corectitudine. "Furam daca se poate" motto-ul minoritatii de sub pod. Si atunci si acum este de competenta TAS-ului sa faca dreptate
    Pai tocmai asta e, cand am putut si noi fura vreodata, tot noi am fost furati. Pentru ca-n loc sa retrogradam normal si aferent fara stres, am retrogradat dupa ce-am promovat inca o data. Si-n plus ca noi am fost retrogradati dupa niste legi ce s-au scos in afara legii din sezonul urmator, drept e? Important e sa ai legi proaste cat sa-ti bati joc de Rapid de 2 ori chiar consecutiv, apoi dupa ce Rapidu moare, le poti rectifica, nu e vreo problema. Nu ai cum sa ne bagi in aceasi oala cu voi deoarece la noi a fost doar o tentativa si pedepsita cu mult mai aspru decat valoarea ei, pana la urma pe teren am ramas in Liga 1 asa cum a fost cazul tuturor din anul urmator incolo, criteriul financiar nefiind relevant dupa cateva luni de la acel eveniment. La voi nu doar tentativele ci si reusitele nu se pedepsesc absolut deloc. Continui sa pish pe morminte linistit, nu am de ce sa ma opresc. Iarba tre sa creasca!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  16. #58
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Imi place cum te exprimi "niste legi ce s-au scos in afara legii"
    Legile se schimba tot timpul, exista o evolutie. Uite, din 2018, echipele insolvente sunt direct retrogradate.

    http://www.sport.ro/liga-1/primul-cl...ua-regula.html

    Nu se schimba pentru Rapid sau din cauza Rapidului, nu sunteti buricul universului.
    S-a intamplat sa se schimbe atunci si asta e, coincidenta.


    PS: tot nu cred ca am spus-o. Vreau dovada
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste €

  17. #59
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    "Criteriile de departajare au fost asumate si acceptate de toata lumea. Plastic, poti sa spui ca e vorba de un clasament pentru campionatul regular, apoi doua noi pentru play-off si play-out. Sunt doua faze distincte ale competitiei, play-off-ul si play-out-ul sunt faza a doua a competitiei", a spus Stefan la Sport.ro."

    ps- Plastic pot spune ca astia sunt imbecilii fotbalului. Daca sunt 2 FAZE inseamna ca a fost UN SINGUR campionat.

  18. #60
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,978
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    Cip te-a intrebat de PSG si tu ai spus ca Monaco a batut pe Dortmund. Nu era "mai recent", era pur si simplu fara nici o legatura cu intrebarea.
    O lalai ca Gigi.
    Ce intrebare? Cip a afirmat indirect ca nemtii ne-au dat cu terenul in cap de obicei iar eu i-am atras atentia ca Dortmund si mai devreme Leverkusen nu prea. Ok?

    Citeste atent acolo iar daca tot nu intelegi iti vom explica cu rabdare ... mai zici de Johnny
    Last edited by delaparis; 16th May 2017 at 16:02.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  19. #61
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    Steaua a amenintat ca merge la TAS, recomandarea primita si din partea lui Razvan Burleanu pentru rezolvarea disputei cu LPF si regulile acesteia.

    La TAS o asteapta si un avocat roman specializat in probleme de drept sportiv, om ce poate stabili campioana. Acesta spune ca un singur cuvant este problematic in stabilirea campioanei, acela al termenului de "campionat" folosit de LPF in regulament.

    "Este un caz cu foarte multe necunoscute. Primul pas este sa vedem daca Steaua va introduce sau nu cazul la TAS. Exista sansa ca eu sa fiu arbitru in acest caz. De obicei, la fiecare caz se alege si un avocat din tara respectiva, pentru ca noi, de fapt, interpretam un cuvant. Discutam de campionat sau de play-off.

    Si atunci, cine ar putea mai bine sa interpreteze acest cuvant? Cineva din tara, care intelege sensul si care poate interpreta regulamentul. Dar, nu vreau sa ma antepronunt.

    Sunt foarte multe necunoscute, cum spuneam. Sa vedem daca trebuie parcurse sau nu etapele interne, daca se ataca la FRF sau daca se merge dircet la TAS. Atunci ar putea sa vina Viitorul si sa zica, 'stati domne ca n-ati parcurs etapele interne'. Apoi, e vorba de interpretarea acestui cuvant, deci sunt multe necunoscute.

    Nu am vazut sau citit nimic pe tema asta in Romania. Exista si posibilitatea unei hotarari in interpretare, nu neaparat o judecata. Se solicita o interpretare din partea TAS. 'Cum interpretati acest articol?' TAS da rapid o solutie, de care partile din tara pot tine sau nu cont', a spus avocatul Cristian Jura, conform Digi Sport.

  20. #62
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    Momentan, cei de la FCSB n-au înaintat o actiune oficială si nici nu sunt semnale clare că actiunea va fi dusă la bun sfârsit. În cazul în care acest dosar va ajunge totusi pe ordinea de zi a celor de la TAS, atunci spera va fi judecată si de Cristian Jura.

  21. #63
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,272
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    O lalai ca Gigi.
    Ce intrebare? Cip a afirmat indirect ca nemtii ne-au dat cu terenul in cap de obicei iar eu i-am atras atentia ca Dortmund si mai devreme Leverkusen nu prea. Ok?
    ei uite ca te-nseli,am afirmat de-a dreptul direct,nu ma fa sa urc iar in pod si sa scot de-acolo stii tu ce...

    una peste alta,am auzit una buna azi la radio...cica cei de la Steaua si Dinamo pot sa doarma linistiti,intrucat au tot Viitorul in fata...
    granita la Orsova!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •