View Poll Results: Dinamo - FCSB

Voters
10. You may not vote on this poll
  • 1

    5 50.00%
  • X

    0 0%
  • 2

    5 50.00%
Page 1 of 10 123 ... LastLast
Results 1 to 21 of 190

Thread: Play-Off, etapa 8: Dinamo - FCSB 2-1

  1. #1
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,645
    Reputatie
    0

    Play-Off, etapa 8: Dinamo - FCSB 2-1

    Luni, 1 mai, ora 20.30.

  2. #2
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,978
    Reputatie
    1
    Victorie Dinamo
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  3. #3
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,645
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Victorie Dinamo
    Like.

  4. #4
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,461
    Reputatie
    0
    Da
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  5. #5
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Dinamovistii cu coregrafia 3D, Steaua cu cele trei puncte si titlul, cum ne-am obisnuit in ultimul deceniu
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €˛tatucul politiei politice ceausiste

  6. #6
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,854
    Reputatie
    0
    Victorie obligatorie, 1 solist. Daca s-au kkt pe ei cu Craiova, de data asta nu-i mai iert.
    Macar sa faca interesante ultimele 2 etape din play off daca bat la ei acasa pe lipsitii astia de identitate dar cu banoci sa cumpere tot fotbalul romanesc de vreo 2 ori. Si totusi cu dificultati in a demonstra ca-s cei mai buni.
    Quote Originally Posted by Leo View Post
    Like.
    Sa nu fie doar like etapa trecuta, sa fie un like corect si corespunzator de data asta.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  7. #7
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Dinamo nu a mai terminat in top 3 de 8 ani. O sa se pastreze traditia si o sa le ia fata si CFR, vor termina pe locul 4.

    Pierdeti cu Steaua si apoi in deplasare la CFR si cam atat.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €˛tatucul politiei politice ceausiste

  8. #8
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,854
    Reputatie
    0
    CFR le da meciu daca bat aici, am vorbit eu cu Muresan intre doua "Cine tine cu Steaua, sa-i ...." El a strigat mai tare ca mine de la balcon!
    Aici se joaca sansele lor la primele 2 locuri!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  9. #9
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,645
    Reputatie
    0
    Pe cine ierti tu Johnny? Ai uitat de Rapid, gata

  10. #10
    Hear me roar! Elgorriaga's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Posts
    2,207
    Reputatie
    1
    Ca sa nu mai mentionam de cei 28% care conteaza de la Astra ...

  11. #11
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    CFR le da meciu daca bat aici, am vorbit eu cu Muresan intre doua "Cine tine cu Steaua, sa-i ...." El a strigat mai tare ca mine de la balcon!
    Cefereii trag ei la primele doua locuri. E scris in stele, pentru al 9-lea sezon la rand, Dinamo nu prinde podiumul.
    Locul 4 e destul de bun pentru ei, s-au obisnuit.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €˛tatucul politiei politice ceausiste

  12. #12
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,645
    Reputatie
    0
    1 solist.

  13. #13
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Visati sa ne opriti, dar asta nu se poate. Degeaba incercati ... urmeaza: 27!

    2 SOLIST!
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  14. #14
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,854
    Reputatie
    0
    Pai ar fi culmea, baga-mi-as pwla-n banii vostrii sa luati tot ce-i bun din Romania an dupa an, fara exceptie si sa ratati titlu si anu asta! E destul ca va milojiti la arbitrii, la ultimele meciuri din sezon, la Dumnezo si la Maica Precista sa castigati un campionat din care ati luat tot ce valoreaza peste 500 de mii de euro, nu gasesti!? Aia cu 27 imparte-o la 2, o parte la armata, o parte la Becali. C-asa e legal si aferent!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  15. #15
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    Ionele, ca vorbesti vulgar inteleg, sa ramai de tanar orfan de echipa nu e usor dar sa scrii "vostri" cu doi "i" nu mai inteleg
    pai nici nu ma mir ca nu s-a legat nimic cu Ruxi
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  16. #16
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Pt. Ion, taranu' de Zalau

    Taranoiule, baga la capatana aia seaca, baga-mi-as p00la-n mortaciunea ta de echipa, infiintata la sugestia COMINTERNULUI, in acelasi an, 1923, stranie coincidenta!!!, cu surata de la Moskva, Lokomotiv, si decedata anul trecut, banii vin din performantele uriase pt. fotbalul romanesc pe care STEAUA le-a realizat de-a lungul vremii. Milioanele de suporteri ros'albastrii, interesul fantastic fata de aceasta minunata echipa aduc acei bani, cretin notoriu. Cat priveste arbitrajele, specie de cretin, Steaua a fost si anul acesta, ca si anul trecut cand echipa lui cimpanzica a furat acea editie de campionat, cea mai defavorizata echipa de catre arbitrii. Asa ca besi de aici, mizerie, cu acuzatiile tale absurde. Ramane cum am stabilit: Urmeaza 27!
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  17. #17
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    O intrebare : Ce-ar fi campionatul asta fara Steaua?
    Raspuns corect : Nimic.

    ps- Leo, imi pare rau pentru tine. Dar nu aveti nicio sansa nici acum si nici in urmatorii 10 ani.
    ps2 - Meciul cu Viitorul a demonstrat, daca mai era nevoie, cat noroc are Hagi-oglu. Cu sau fara arbitrii.

  18. #18
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    In sfarsit un comentariu ok din partea lui Paulica, cu care, cred, si Sevilla86 e de acord.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  19. #19
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Pai sa bage si alte echipe bani in fotbal. Parca se spunea ca asteapta investitorii la coada. Niculae are bani dar nu vrea sa bage, Negoita e ca o batranica ce cauta mereu monede prin portofel sa dea suma exacta pana la ultimul ban dar niciodata un leu in plus, iar aia de la Rapid...

    Sa inteleg ca Johnny il apreciaza pe Becali pentru ca nu a devalizat clubul dupa performante asa cum au facut-o Adamescu, Bucsaru sau Paszkany? Sau ca baga bani spre deosebire de Negoita, Niculae sau Valerii?

    Quote Originally Posted by Duba View Post
    In sfarsit un comentariu ok din partea lui Paulica, cu care, cred, si Sevilla86 e de acord.
    Da dar tare mi-e ca strica Johnny prietenia cu el pentru postarea aia
    Last edited by Sevilla86; 26th April 2017 at 12:37.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €˛tatucul politiei politice ceausiste

  20. #20
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,854
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Duba View Post
    STEAUA
    Dubel, vezi ca e continuatoarea STELEI! De ani buni nu mai e Steaua, traiesti in propria ta lume. Trezeste-te la realitate!

    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    Sa inteleg ca Johnny il apreciaza pe Becali pentru ca nu a devalizat clubul dupa performante asa cum au facut-o Adamescu, Bucsaru sau Paszkany? Sau ca baga bani spre deosebire de Negoita, Niculae sau Valerii?
    N-are nici o legatura cu omul Becali in instanta in care m-am pronuntat eu aici. Voiam doar sa-i zic lu Dubel ca scuip si ma pish pe rosh-albastrii si pe stema lor aia noua, nu reprezinta nimic decat performantele aduse de banii unui mercenar. In orice campionat trebuie sa fie un echilibru monetar macar cat de cat intre echipe ca sa te poti mandri cu 27-le lui scarbos si infect cu care nici cel mai mare gunoi din Univers nu s-ar mandri in atare circumstante in care a fost practic cumparat direct din Liga 1 de la toate echipele. Si de era Rapidu in locul FCSB-ului azi imi era o rusine teribila sa deschid gura sa ma bucur de non-combat practic. E ca si cum l-as da pe unu afara in strada din casa, si pe urma sa ma duc la ma-sa sa ma laud ca il iau eu in casa inapoi daca-mi suge pwla si sa numesc asta performanta casei mele, asta e ce tot face Dubel pe aici. Eu, niciodata.
    Last edited by Johnny D; 26th April 2017 at 13:36.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  21. #21
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,273
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Hingherul View Post
    Ionele, ca vorbesti vulgar inteleg, sa ramai de tanar orfan de echipa nu e usor dar sa scrii "vostri" cu doi "i" nu mai inteleg
    pai nici nu ma mir ca nu s-a legat nimic cu Ruxi
    n-auzi ca nu cunoaste nicio Ruxi?

    ia intreaba-l de Ruxii,poate asa isi aminteste
    granita la Orsova!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •