View Poll Results: CS U Craiova - Dinamo

Voters
4. You may not vote on this poll
  • 1

    0 0%
  • X

    1 25.00%
  • 2

    3 75.00%
Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 22 to 42 of 45

Thread: Play-Off, etapa 7: CS U Craiova - Dinamo 2-2

  1. #22
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    Atacati pe dracu
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  2. #23
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,919
    Reputatie
    1
    Nu mai atacam titlul
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  3. #24
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    Goooooooooool!

    Dinamo ataca plm !


    Rasii baaaaaaa
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  4. #25
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    Felicitari Costi_P! Mare om!

    Daca aveti chef de caterica proasta.... Elgorriaga, Johnny D, Leo
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  5. #26
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,919
    Reputatie
    1
    E unul de injurat acolo la Dinamo. E ala care s-a dus in colt cu mingea la tragere de timp si a pierdut-o. Ulterior Craiova pe contra a ajuns in careul advers provocand un corner din care oltenii au egalat
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  6. #27
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,038
    Reputatie
    0
    Eu am ramas cu 2:1 si eram pregatit cu ... sa salutam campioana !
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  7. #28
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    Pai asa se termina daca ramaneam in bucatarie si nu veneam sa cobesc putin in fata televizorului
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  8. #29
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,633
    Reputatie
    0
    Precis datorita tie au egalat oltenii.

  9. #30
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    Nu, datorita mie au avut rasii iar ghinion!

    Pas cu pas pana va desfiintez!
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  10. #31
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,038
    Reputatie
    0
    Contra este un antrenor foarte bun peste ce este Dinamo.
    Nici el nu stie sa joace finalurile de meci,cu CFR singura tactica era sa intrebe "Cat mai e?"

    Dinamo a fost mai echipa,era suficient sa paseze,vrei sa castigi trebuie sa ai posesie
    nimic mai mult.
    Last edited by iulian_1976; 22nd April 2017 at 22:48.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  11. #32
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Eu v-am spus ca Dinamo nu a castigat niciodata in deplasare cu CSU si nu o sa castige nici acum. Nici nu inteleg de ce ati mai sperat degeaba


    10

    ani fara titlu
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste €

  12. #33
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Mai bine de atat nici nu se putea. Sa primesti gol in ultima faza a meciului, cand toata suflarea spurcatato-militieneasca visa la titlu, e mai mult chiar si ca o victorie a echipei lui Olguta. Acest 2-2 are aceeasi valoare cu glorioasele rezultate obtinute de spurcaciuni contra celor de la 17 Nentori, Knatsfyrnufelag, Foresta si, cu siguranta, va fi rememorat de adevaratii fani din groapa ori de cate ori vor avea ocazia.


    Quote Originally Posted by Gigi Netoiu View Post
    "Am pierdut 10 ani din viață pentru Dinamo și nu mai pot să tac. Am făcut ceva pentru club, am transferat 49 de jucători, am distrus o echipă a Craiovei, am adus cei mai buni jucători olteni în Ștefan cel Mare, totul pentru ca să îi fie bine lui Dinamo"
    delaoltenia, scuza-ma ca indraznesc sa repet citatul cu Netoiu, insa multi, printre intre care, recunosc, ma numar si eu, nu stiu de aceasta declaratie facuta de se-cu-ris-tul ceausist Netoiu. Mea culpa!
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  13. #34
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,447
    Reputatie
    0
    nici o problema, Duba, ai aflat acum. sa multumim totusi lui lordliv si "motorului de cautare" ols.
    despre meci nu sunt multe de spus, bun si un punct cand spurKtii le meritau pe toate, nu e de ici de colo. despre surKtii din teren si nu numai, au fost serviti live din toate pozitiile.
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  14. #35
    Hear me roar! Elgorriaga's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Posts
    2,207
    Reputatie
    1
    De unde se dovedeshte că nici metoda Dorinel Munteanu cu Danemarca nu e bună, dar nici să îti batzi joc în prelungiri de o lovitură liberă din preajma careului nu e OK. Executată corect, cu o centarre unde trebuie, ar fi fost 1-3 ...

  15. #36
    sport legend petea's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Aragon
    Posts
    2,837
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaoltenia View Post
    http://forum.onlinesport.ro/threads/...ntaresc-Dinamo!

    cine tine cu dinam0...aeeee...aooo...(doar) liviut...aeeee...aooo...
    Te obsedez bre... ce ma bucur ca sunt visul tau urat....
    De cate ori te gandesti la mine sa ai doar zile negre!
    Dad al Cesar lo que es del Cesar

  16. #37
    sport legend petea's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Aragon
    Posts
    2,837
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Duba View Post
    Mai bine de atat nici nu se putea. Sa primesti gol in ultima faza a meciului, cand toata suflarea spurcatato-militieneasca visa la titlu, e mai mult chiar si ca o victorie a echipei lui Olguta. Acest 2-2 are aceeasi valoare cu glorioasele rezultate obtinute de spurcaciuni contra celor de la 17 Nentori, Knatsfyrnufelag, Foresta si, cu siguranta, va fi rememorat de adevaratii fani din groapa ori de cate ori vor avea ocazia.




    delaoltenia, scuza-ma ca indraznesc sa repet citatul cu Netoiu, insa multi, printre intre care, recunosc, ma numar si eu, nu stiu de aceasta declaratie facuta de se-cu-ris-tul ceausist Netoiu. Mea culpa!
    Doar la varsta a treia poti avea asemenea revelatii!
    Dad al Cesar lo que es del Cesar

  17. #38
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Mesajele de mai sus subliniaza teama suporterilor "echipei din prelungire". Daca asa vreti sa castigati titlul si va bucurati pentru ca am fost egalati in minutul 93, atunci sunteti oameni mici, mici de tot daca aveati coloana trebuia sa veniti etapa viitoare sa ne bateti in meci direct ca sa demonstrati ca meritati sa luati campionatul. Dar se pare ca a fost mai usor cu o prima promisa oltenilor. Asa tara, asa campionat

  18. #39
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Cand vreodata au avut timisorenii sau oltenii nevoie de prima ca sa-si dea viata pe teren cu Dinamo?

    Vorbiti ca si cum am sta cu sufletul la gura ca ne batem la titlu cu Dinamo... nu, ne batem cu Viitorul. Voi de 10 ani nu mai contati. De 8 ani nu ati mai terminat in top 3. Nu luam titlul pentru ca ati facut egal cu CSU, il luam pentru ca avem cea mai buna aparare, cel mai bun atac, cel mai bun golaveraj, cele mai multe victorii si cele mai multe puncte din play-off.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste €

  19. #40
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,919
    Reputatie
    1
    Ai uitat de valize?
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  20. #41
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Valiza aia a fost sa nu castige CFR, ce treaba are cu Dinamo?

    Mileniul asta am avut rivalitati mai mari cu CFR si Rapid decat cu Dinamo. Mai ales cea cu Rapid care a culminat cu un sfert de Uefa si a continuat multi ani dupa. Voi doar faceti act de prezenta.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste €

  21. #42
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    Cand vreodata au avut timisorenii sau oltenii nevoie de prima ca sa-si dea viata pe teren cu Dinamo?

    Vorbiti ca si cum am sta cu sufletul la gura ca ne batem la titlu cu Dinamo... nu, ne batem cu Viitorul. Voi de 10 ani nu mai contati. De 8 ani nu ati mai terminat in top 3. Nu luam titlul pentru ca ati facut egal cu CSU, il luam pentru ca avem cea mai buna aparare, cel mai bun atac, cel mai bun golaveraj, cele mai multe victorii si cele mai multe puncte din play-off.
    E clar ca vedem fotbalul din unghiuri total diferite nu luam titlul pentru ca am pierdut in sezonul regulat puncte cu echipe gen Chiajna, Mures si lista poate continua. Poti sa te bucuri de titlu daca pe tine medalia in sine te bucura.

    Just for the record in sezonul asta au fost 5 meciuri Dinamo - Steaua pana acum: 3 victorii Dinamo, un egal si o victorie Steaua, golaveraj 12-6 in favoarea lui Dinamo deci da, aveti cea mai buna aparare, cel mai bun atac, cel mai bun golaveraj, dar nu in meciurile cu cei de care zici ca nu mai conteaza

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •