Page 6 of 8 FirstFirst ... 45678 LastLast
Results 106 to 126 of 157

Thread: Campionatul european de gimnastica artistica Cluj 2017

  1. #106
    sport legend degetica's Avatar
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    1,345
    Reputatie
    1
    am vazut si eu interviul, a fost cam suparata Larisa. f bine, sa isi doreasca mai mult.

  2. #107
    sport legend myrab3la_19's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,232
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by cristina.t View Post
    Bravo Catalina!
    O evolutie demna de o mare campioana.
    Generatia tanara evident trebuie culeasa de jos fiindca este incapabila sa lupte si sa aiba un mental de invingator.
    Iordache a avut mare noroc ca a evoluat acasa si din mila juriul i-a oferit cadou un bronz.
    Da a fost un exercitiu foarte bun in rest. Asta e, i-a iesit mai bine in calificari.
    In rest ce sa zic...noroc ca fetele astea sunt mai istete decat adultii din jurul lor si mai fair play
    Comentariul tau Cristina e ....gretos.

  3. #108
    sport legend niagara64's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Windsor Ontario
    Posts
    3,772
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by myrab3la_19 View Post
    Felicitari medaliatiilor! Un podium frumos la barna. Fara pasii de la aterizare Larisa ar fi avut argint...dar ma bucur si pentru olandeza este foarte foarte eleganta.
    Fără paČ™ii aia era cred aur ... gapul dintre ea Č™i ponor a fost de 0.6 .... ptr aterizarea aia a pierdut mai mult de un punct .
    Experienta și nervii lui Ponor au contat enirm

  4. #109
    sport legend degetica's Avatar
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    1,345
    Reputatie
    1
    si catalina fara pasii la aterizare avea macar 14. 8
    a avut si ea emotii f mari.

  5. #110
    sport legend myrab3la_19's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,232
    Reputatie
    1
    Wow podiumurile sunt aproape perfecte. Ma bucur pentru Angelina. Franta, Belgia, Uk, Romania si acum si Rusia cu aur . Atmosfera din sala e super.

  6. #111
    sport legend myrab3la_19's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,232
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by degetica View Post
    si catalina fara pasii la aterizare avea macar 14. 8
    a avut si ea emotii f mari.
    Da si ea face coborarea de obicei mult mai buna. Cine stie ce o fi fost astazi...bine ca a iesit bine.

  7. #112
    sport legend niagara64's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Windsor Ontario
    Posts
    3,772
    Reputatie
    1
    I-au luat mult Larisei pe aterizare , crede-ma . La execuČ›ie a luat mai puČ›in de 8 .... si la execuČ›ie pana în momentul aterizării nu prea aveai ce sa ii iei . A pierdut pe barba ei ��. Asta o va ambitiona sunt sigura pentru mondiale . Are antrenori suportive alături .

  8. #113
    sport legend niagara64's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Windsor Ontario
    Posts
    3,772
    Reputatie
    1
    Sala a fost foarte ok . Dar sistemul electronic de scoring este mai rau decat la la provicialele noastre ����������

  9. #114
    sport legend niagara64's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Windsor Ontario
    Posts
    3,772
    Reputatie
    1
    Avem o aplicatie Beyond the score cu care vad in timp real notele de la concursurile fetitelor de peste 9 ani la toate nivelurile . Cum naiba de e asa greu sa faci ceva macar la nivel european . Stiu ca nu e alegerea romaneasca dar e trist.

  10. #115
    sport legend myrab3la_19's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,232
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by niagara64 View Post
    I-au luat mult Larisei pe aterizare , crede-ma . La execuČ›ie a luat mai puČ›in de 8 .... si la execuČ›ie pana în momentul aterizării nu prea aveai ce sa ii iei . A pierdut pe barba ei ��. Asta o va ambitiona sunt sigura pentru mondiale . Are antrenori suportive alături .
    Da sigur ca i-au luat...au fost 3 pasi mari acolo. Oricum avand in vedere ca a fost si accidentata si a avut pauza in pregatire barna si paralelele au fost bune.
    Eu stiu ca aici e un meci Ponor vs Larisa... insa cateva lucruri sunt certe: Nu din vina Larisei a facut Ponor singura finala olimpica praf anul trecut, Ponor azi a fost mai buna si poate cel mai important avem nevoie de toate gimnastele.
    Pana una alta fetele astea care refuza sa se antreneze cu Forminte sunt singurele medaliate de la campionatul asta iar gimnastica masculina sta in Dragulescu.

  11. #116
    sport legend niagara64's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Windsor Ontario
    Posts
    3,772
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by myrab3la_19 View Post
    Da sigur ca i-au luat...au fost 3 pasi mari acolo. Oricum avand in vedere ca a fost si accidentata si a avut pauza in pregatire barna si paralelele au fost bune.
    Eu stiu ca aici e un meci Ponor vs Larisa... insa cateva lucruri sunt certe: Nu din vina Larisei a facut Ponor singura finala olimpica praf anul trecut, Ponor azi a fost mai buna si poate cel mai important avem nevoie de toate gimnastele.
    Pana una alta fetele astea care refuza sa se antreneze cu Forminte sunt singurele medaliate de la campionatul asta iar gimnastica masculina sta in Dragulescu.
    Da , asta e trist . Noi am castigat cu trecutul si ceilalti cu prezentul . So sad ....

  12. #117
    sport legend degetica's Avatar
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    1,345
    Reputatie
    1
    cred, cred.

    dar am vazut ca nu a luat decat 8.366 catalina, iar penalizarea ei a fost 0.5 cu siguranta la aterizare, de aia ziceam.
    adica ambele puteau sa se bata mai spectaculos )
    eram fericita cu oricare castiga, nu e problema

  13. #118
    sport legend myrab3la_19's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,232
    Reputatie
    1
    Cat ma bucur pentru Angelina... au pus multa presiune pe ea rusii.
    Si ce frumos e sa vezi ca Olanda care a pariat pe eleganta, artistica si executie corecta culege roadele.

  14. #119
    sport legend myrab3la_19's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,232
    Reputatie
    1
    Mdea....

  15. #120
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    De Petrounias la inele ce ziceti? A avut un exercitiu f bun.

  16. #121
    sport legend stere78's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,193
    Reputatie
    1
    Daca forumul asta nu s-ar fi transformat intr-o versiune a "Click"-ului pentru gimnastica (sau a lui "The Sun", intr-un caz clinic ) as astepta cu drag niste impresii de la fata locului. Am fost foarte placut impresionat de oamenii - pe unii cred ca-i si cunosc! - care-au strigat "Davai!", "Stoi!", "Get it!" sau "Allez!" cind a fost cazul si care i-au tratat pe toti gimnastii cu entuziasmul pe care-l merita, asta sterge orice "sughituri" organizatorice pentru mine. Desi, sincer, nu cred c-o sa-mi revin prea curind dupa vorbele prezentatorului care traducea in engleza si care s-a trezit spunind la un moment dat ca Zsófia Kovács "has a very narrow gap" (as traduce, dar mi-e jena). Ponor si Dragulescu au cistigat meritat, iar pe Larisa n-a miluit-o nimeni, lucru care e evident pe orice forum strain, dar - evident! - mai putin evident la noi acasa. Sunt foarte curios sa vad cum va face iarasi FRG rahatul praf, are un ciclu olimpic intreg la dispozitie. Inca ar fi de asteptat niste demisii acolo, dar nu-mi fac iluzii. Le tin pumnii tuturor sportivilor si antrenorilor care stiu ce fac, le va fi al naibii de greu in urmatorii ani.
    Last edited by stere78; 23rd April 2017 at 17:57.

  17. #122
    sport legend myrab3la_19's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,232
    Reputatie
    1
    Interviu Catalina https://www.youtube.com/watch?v=5RSUMuQdMk4
    A gasit cineva vreun interviu cu Larisa?

  18. #123
    sport legend niagara64's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Windsor Ontario
    Posts
    3,772
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by stere78 View Post
    Daca forumul asta nu s-ar fi transformat intr-o versiune a "Click"-ului pentru gimnastica (sau a lui "The Sun", intr-un caz clinic ) as astepta cu drag niste impresii de la fata locului. Am fost foarte placut impresionat de oamenii - pe unii cred ca-i si cunosc! - care-au strigat "Davai!", "Stoi!", "Get it!" sau "Allez!" cind a fost cazul si care i-au tratat pe toti gimnastii cu entuziasmul pe care-l merita, asta sterge orice "sughituri" organizatorice pentru mine. Desi, sincer, nu cred c-o sa-mi revin prea curind dupa vorbele prezentatorului care traducea in engleza si care s-a trezit spunind la un moment dat ca Zsófia Kovács "has a very narrow gap" (as traduce, dar mi-e jena). Ponor si Dragulescu au cistigat meritat, iar pe Larisa n-a miluit-o nimeni, lucru care e evident pe orice forum strain, dar - evident! - mai putin evident la noi acasa. Sunt foarte curios sa vad cum va face iarasi FRG rahatul praf, are un ciclu olimpic intreg la dispozitie. Inca ar fi de asteptat niste demisii acolo, dar nu-mi fac iluzii. Le tin pumnii tuturor sportivilor si antrenorilor care stiu ce fac, le va fi al naibii de greu in urmatorii ani.
    Demisii ? Dupa succesele de azi . Greu de crezut . Tocmai si-au pansat orgoliul si mai mult .

  19. #124
    sport legend
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    931
    Reputatie
    1
    Felicitari medaliatilor! Larisa a fost la o zecime de argint, as zice legarea pierduta dupa danilova, dar cum putea fi si o medalie mai stralucitarea, se putea si nimic. Asa ca ne multumim si cu acest bronz
    Ma uitam la nota lui Boyer 12.966 cu ratare; e de luat in calcul pe viitor, la fel si Tabea Alt
    Distributia medaliilor a fost echitabila, e clar ca gimnastica nu mai sta in 3-4 tari, nici macar la nivel european, si concurenta asta nu poate aduce decat performanta.

    Totusi..ce a patit Berki la cal ieri cu penalizarea de 0.3? A avut un super exercitiu si totusi a terminat pe 2 :?

  20. #125
    sport legend stere78's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,193
    Reputatie
    1
    Dupa cum ziceam, nu-mi fac iluzii. Um om de aproape 37 de ani, o campioana de-acum 13 ani si singura gimnasta de AA de nivel mondial din ultimul ciclu olimpic (venita dupa o luna de antrenamente) reusesc cumva sa tina in viata o organizatie vetusta, opaca si incompetenta. Norocul ei ca anul asta nu sunt competitii pe echipe.
    Last edited by stere78; 23rd April 2017 at 20:55.

  21. #126
    sport legend Marty R.'s Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    745
    Reputatie
    1
    Mi-a placut foarte mult ce am vazut la TV in cea ce priveste sala si spectatorii. Tribune pline, foarte multe culori steagului romanesc, oameni entusiastici si respectuosi. Spectatori romanesti s-au prezentat cit se poate de bine. O sarbatoare adevarata de gimnastica, si sunt sigur, pentru presentati in sala i-a fost simtit si mult mai frumos. Felicitari tuturor!

    Bravo stelelor gimnasticii romanesti! Au prezentat cu succes, si s-au luat partea incredibil de mare la aceasta sarbatoarea a gimnasticii. Pentru azi, n-as vrea sa ma gindesc ca in curand se poate sa retraga ei, desi ar fi fost "la revedere!" foarte frumos. N-as vrea sa gindesc pentru azi ca n-au reusit prea bine sa le sprijini pe veterani cei tineri. Azi as vrea sa sarbatoresc campionatul reusit si frumos pentru Romania, si sper sa urce cit se poate de sus spiritul gimnasticii romanesti dupa el!

    Si vreau membrii vechi acestui forum inapoi! Serios, unde sunteti, prietenii? Mi-e dor dor de forumul vechi.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •