Page 3 of 8 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 43 to 63 of 157

Thread: Campionatul european de gimnastica artistica Cluj 2017

  1. #43
    sport legend florik2000's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    791
    Reputatie
    1
    Omul e pur si simplu dezgustator. Ce bine ca Iordache nu trebuie sa stea prin preajma lui. Iar partea finala, cea legata de bani. Care 110 medalii, nene? Sau le numara si pe alea de la Campionatele Nationale?

  2. #44
    sport legend
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Perth Australia
    Posts
    485
    Reputatie
    1
    Eu cred ca totul pleaca de la strategia de pregatire a lotului de la Deva pe care o consider complet gresita cap-coada.
    Refuz sa cred ca atita pot aceste gimnaste.

    Olivia a ratat doua aparate sa nu uitam de paralele, acolo e mult de muncit. Iar Ioana are o tinuta urita la paralele departeaza picioarele la trecerile dintre bari dar are ritm mai bun comparativ cu Olivia. Apoi coregrafia Ioanei la barna e urita, ce exercitii facea acum doi trei ani la barna si ce face acum.....

  3. #45
    sport legend
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    931
    Reputatie
    1
    Sane Wevers 14.300 la BB cu destul de multe probleme, si dificultate scoasa comparativ cu PT, si pe 2 tot o olandeza

  4. #46
    sport legend degetica's Avatar
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    1,345
    Reputatie
    1
    so, avem finala doar la barna cu ambele fete. Catalina nu a executat cerinta cu linia care sa contina salt inainte, asa ca nota D i-a scazut drastic.
    In mod normal, Olivia ar trebui sa prinda finala la individual, caci sunt mai multe fete din aceeasi tara.....ea e pe 26 la general.

  5. #47
    sport legend niagara64's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Windsor Ontario
    Posts
    3,772
    Reputatie
    1
    Gafa notei a picat prost . Nineni nu o sa creada ca a fost neintenționat.

  6. #48
    sport legend degetica's Avatar
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    1,345
    Reputatie
    1
    acuma...cum sa zic, pe fata Catalinei se vedea dupa exercitiu ca stie ce a facut. Adica macar ea nu cred ca va fi prea afectata, e o fata realista
    Arbitrii insa s-au facut de bafta.

  7. #49
    sport legend
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    931
    Reputatie
    1
    Saltul inainte grupat pe care il facea Simona Amanar pe diagonala 2 aici ( https://www.youtube.com/watch?v=9t4ozFx0cFI ) as zice ca satisface cerinta (codul zice: Salto bwd and salto fwd (no aerials) in the same
    or different acro line )... De ce nu l-ar introduce si Cata pe diagonala cu 900 :?

  8. #50
    sport legend degetica's Avatar
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    1,345
    Reputatie
    1
    probabil a incercat combinatia din 2004, care ii iesea. au ceva de lucru pt mondiale, asta e clar.

  9. #51
    sport legend Adeline's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    570
    Reputatie
    1
    Hmmm, cine ies campioni azi ? Oleg si Elisa ?

    Mi-ar placea sa o vad pe Eythora Thorsdottir pe podium, e de o eleganta incredibila. Si Zsófia Kovács avea un DTY superb anul trecut, e timpul pt o medalie si la ea. Sa fi fost sanatoasa Larisa si se batea la aur. Chiar si asa am vazut o "pofta de concurs" de care imi era dor la ea!

    M-as bucura pt Olivia si Ioana sa aiba exercitii fara ratari, ar conta enorm pt moralul lor! Succes fetelor!

    Iata ca nici de data asta Melnikova nu prinde finala AA ca si la JO. Bine oricum ca am scapat de ea la barna.

    In rest, mi-au placut olandezele, sunt atat de elegante la barna.

    Succes si lui Cata la brana, sa se concentreze si sa ii iasa exercitiul. Oare la sol a fost o neatentie sau pur si simplu a simtit ca nu poate face acel element?

  10. #52
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by axel rom View Post
    Bun, deci la baieti rezultatele sunt extrem de graitoare, nu cred ca mai e loc de comentarii. Sper ca vor fi luate masuri...
    Revolutia romanului: sper ca........

  11. #53
    sport legend Gaia88's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Franta
    Posts
    698
    Reputatie
    1
    Catalina a venit prost la 900, de-aia nu a mai executat nimic dupa pentru ca era ratare. Pacat ca nu are inca o solutie de backup pentru saltul asta inainte pe diagonala. Oricum nici executia nu a fost cine stie ce, sincer...

    Felicitari si lui Marian pentru calificare, ce aterizari a avut la sol... imi pare rau ca baietii nu se regasesc, sper sa nu se acopere totul sub pres daca ia Dragulescu vreo medalie pe principiul 'lasa ca merge'. Asa a dus-o lotul masculin, pe spinarea lui si a lui Koczi care veneau cu medalii si totul era ceas, nu conta ca nu avem echipa.

    In alta ordine de idei, ce tari au venit din urma britanicele si olandezele. wooooow.
    Imi pare un pic rau de Fragapane, are niste elemente super dificile si cu toate astea aduna foarte putin la D-uri... ar fi dragut sa ii construiasca antrenorii niste exercitii mai valoroase, pt ca potential este suficient...

  12. #54
    sport legend
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Perth Australia
    Posts
    485
    Reputatie
    1
    Am citit interviul Dl Forminte din GS.
    Aduceți un psiholog sau un psihiatru pentru Dl Forminte de urgentă la Deva.
    Dumnealui are mare nevoie de tratament. Înnebunește pe toată lumea din jurul lui, chiar crede ca este soluția. Nu domnule dumneata poate ești soluția pentru o federative săracă căci federația nu are bani sa plătească mai mult.
    De ce declara dumnealui ca acești antrenori romani plecați in străinătate nu sint competenti, ca nu sint soluția pentru lotul național?
    Sa exemplific, fostul antrenor a lui Aly Raisman, Dl Brestian este un mediocru și nu ar fi fost bun pentru lotul național? Cita frustrare!
    Dumneata ai uitat ce înseamnă sa lucrezi cu copii in vest?
    Nu e ca in China sau România pentru ca afara nu ai voie sa dai palme, sa ironizezi, SA UMILEȘTI copiii!

    De ce nu ai fost in stare sa faci treaba in Italia? Pentru ca nu ai putut scoate rezultate lucrând normal așa cum lucrează toată lumea normala.
    Și nu ai sa faci treaba nici acum. Nu aceste fete sint de vina de slabele rezultate ci strategia, metodologia proasta pregătire fizica pe care dumneata o coordonezi.
    Dintr-o data nici Maria Holbură, nici Denisa de fapt nimeni din generația 2012 - 2016 nu e bun, nici astea de acum nu trag prea tare la antrenamente, incredibil cum toți sint slabi iar dumneata ești soluția.....
    Prosti sint părinții ca își lasă copilele pe mâinile dumitale.
    Mare greșeală a fost renunțarea la soții Moldoveanu. Mare.

  13. #55
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Reputatia internationala extraordinara isi spune cuvântul si odata la saij de ani doar un nume de recunoscut la baieti. Verni. Poate peste saij de ani vor veni mai multi

  14. #56
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Romanii si au bagat picioarele in scoruri si nu le mai arata. Oare fac misculatii ca la nationale si ii claseaza in functie de pile?

  15. #57
    junior
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    87
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by AntoniaA View Post
    Mare greČ™eală a fost renunČ›area la soČ›ii Moldoveanu. Mare.
    Imi doresc sa fiu impartial, insa intradevar, cel putin de la televizor s-a vazut ca au o relatie frumoasa cu sportivele.
    Mie mi se pare ca totul in gimnastica romaneasca e mult prea evident ca sa mai merite dezbatut. M-am intrebat daca vor fi schimbari majore in gimnastica romaneasca in 2015, si dupa Rio 2016. Ma intreb si acum. Altfel vor trage de timp pana intra in actiune fetitele din "tara tara". Atunci vor spune ca avem viitorul asigurat si uite asa, vom merge pe drumul gloriei tot inainte...

  16. #58
    sport legend niagara64's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Windsor Ontario
    Posts
    3,772
    Reputatie
    1
    Wow , mi-am facut timp (adorabilii mei nepoti sunt prioritatea mea , recunosc ) sa citesc acest celebru interviu .... wow
    Omul asta traieste intr-o lume paralela !
    Domnule Forminte , cum iti permiti sa minimalizezi munca celor din afara doar ca sa te cateri tu pe un piedestal nemeritat ?
    Habar nu ai si nici nu intelegi cum se face gimnastica ACUM in afara . Antrenorii aia de ii vezi matale pe la concursuri cresc sportivii de mici , conduc cluburi unde sunt in stare sa se ocupe de gimnastica de la nivel recreational pana la marea performanta .
    Ce stii dumneata despre munca lor ? Norocul unora ca tine este ca ei nu vor veni sa lucreze intr-un sistem bolnav . Pentru ca din pacate nu esti decat produsul unui sistem si al unei mentalitati bolnave .
    Mai sunt putini antrenori cu coloana vertebrala in Romania . Au avut grija sa mai -marii federatiei sa-i indeparteze pe majoritatea .
    Aveti grija de restul pentru ca e pacat !

    Sa ai un copil cu calitati precum Denisa Golgota si sa nu progreseze ... ei bine asta mi se pare trist . CE astepti ? Alta marfa pe care sa o mai toci?
    Copii din experimentul bolnav "Tara , tara vrem ostasi ? " De curand am redescoperit filmul Veronica . I l-am pus nepoatei mele si mi-a sarit in ochi un amanunt ..... Unde sunt parintii in filmul ala ? Nu mame , nu tati .... doar copii , profesori , ingrijitori .... Asta se vrea acel proiect . Copiii scosi din mediu familial ca sa poata fi mani****ti .
    Pe ei ii doresti domnule Forminte ? Ascultatori si fara umbrela parinteasca ....

  17. #59
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by AntoniaA View Post
    Am citit interviul Dl Forminte din GS.
    AduceČ›i un psiholog sau un psihiatru pentru Dl Forminte de urgentă la Deva.
    Dumnealui are mare nevoie de tratament. ÎnnebuneČ™te pe toată lumea din jurul lui, chiar crede ca este soluČ›ia. Nu domnule dumneata poate eČ™ti soluČ›ia pentru o federative săracă căci federaČ›ia nu are bani sa plătească mai mult.
    De ce declara dumnealui ca aceČ™ti antrenori romani plecaČ›i in străinătate nu sint competenti, ca nu sint soluČ›ia pentru lotul naČ›ional?
    e.
    Asa e. Incompetentii romani din afara sunt asa de imbecili incit sportivul lor e primul la AA dupa doua rotatii in fata lu verni

  18. #60
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Cit de la pamint trebuie sa fie romanii sa nu aimacar un sportiv la AA in tara ta cind Lituania are doi?

  19. #61
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Isi bat joc bbc la greu de TVR. Sunt nevoiti sa faca poze la tabela din sala ca sa vada un clasament. Asta e reclama buna la romanica

    Cum dracu de nimic nu merge acolo. Sport nu TV nu. Doar furatul de la cashpoint?

  20. #62
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Acuma TV o inghetat de tot. De tot rahatu

  21. #63
    sport legend degetica's Avatar
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    1,345
    Reputatie
    1
    chiar nu e vina romanilor aici. UEG a renuntat la serviciile Longines si iata rezultatul.
    Nu decide tara organizatoare grafica transmisiei, este standardizat

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •