View Poll Results: Dinamo - CFR Cluj

Voters
4. You may not vote on this poll
  • 1

    3 75.00%
  • X

    0 0%
  • 2

    1 25.00%
Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 43 to 60 of 60

Thread: Play-Off, etapa 4: Dinamo - CFR Cluj 2-0

  1. #43
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    Spontaneitatea nu este chiar punctul forte al lui Leo
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  2. #44
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Ma uit si acolo. Am pus primul gol al lui Ben Arfa
    http://forum.onlinesport.ro/threads/...ance-2016-2017
    http://forum.onlinesport.ro/threads/...=1#post4366071

    Fac si eu o fapta buna si il invat pe portocaliu sa dea link la postari direct.

    Asta ca sa compenseze faptele rele si toate visele lui Johnny pe care le distrug si le calc in picioare.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste

  3. #45
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,781
    Reputatie
    1
    Perfect.
    Dar ce parerea ai despre FCDB?
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  4. #46
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Nu stiu ce sa spun... am comutat pe Eurosport cand a inceput Chelsea-City dar nici la prima repriza nu m-am uitat mult, mai dadeam si la Barcelona sa vad fotbal adevarat, nu bambilici.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste

  5. #47
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,781
    Reputatie
    1
    Adica Barcelona contra impiedicati nu e bambilici? Sau Chelsea contra City e mare finala CL probabil
    Mai bine te uitai la Dinamo cum a jucat unul dintre cele mai bune meciuri din sezonul asta. Si Ronaldinho ... Stiu ca va e frica de CFR dar nu uitati ca poate chiar Dinamo va trece peste voi
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  6. #48
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Il cheama Rivaldinho, invata si tu numele jucatorilor.

    Acum ce vrei, sa va laud ca ati jucat cu stadionul gol, ca ati castigat un meci din ultimele 5 si ca ati urcat tocmai pe locul 4?

    Turcu s-ar rasuci in mormant. Dinamo de acum cativa ani avea alta prestanta si ambitii mai mari, locul 4 ar fi rusinos.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste

  7. #49
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,781
    Reputatie
    1
    Da, Rivaldinho. Nu stiu de ce l-am botezat Ronaldinho
    Am zis eu sa ne lauzi? Spun doar sa zici cum apreciezi un joc care totusi, daca esti cinstit si uiti de FCSB, a aparut de calitate. Jucatori noi, fotbal superior ... parerea mea.

    CFR a jucat slab? Posibil dar poate ca Dinamo sa-i fi obligat prin calitate superioara
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  8. #50
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Chiorul e rege in lumea orbilor. Primul meci castigat dupa 5 partide. Unu' din 5 este exceptia, nu regula. Matematica nu minte.
    Este mult prea putin ca sa te poti declara multumit sau sa proclami "fotbal superior". O victorie in 5 meciuri nu e "calitate superioara".


    Am luat sezoanele la rand si vad ca 2009 este ultimul an in care ati terminat in top 3... de atunci mai sus de locul 4 nu ati ajuns.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste

  9. #51
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,781
    Reputatie
    1
    Matematica, statistica, sezoane anterioare ... etc.
    Eu vorbeam de meciul asta. Nu vrei sa-l vezi sau nu vrei sa-l consideri e treaba ta. Adevarul e evident. Dinamo a jucat fotbal de calitate in ansamblu iar victoria e incontestabila contra unei dintre cele trei favorite la titlu.
    In rest vom vedea ce se va intampla in play-off deoarece e departe de a fi terminat. Sper totusi sa se joace cinstit pana la capat nu ca blaturi ce am vazut din partea Hagiitorul. Cand vad un meci de fotbal adevarat pe teren cum a fost azi sunt multumit indiferent de ce echipa joaca. Sper ca nu vei fi suporterul anti-fotbal doar din subiectivism exagerat.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  10. #52
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,945
    Reputatie
    0
    Dinamo a fost mai bine asezata, imi pare o echipa in crestere,arata bine echipa cu Contra,joaca bine fazele fixe Nemec un jucator peste ce are Dinamo.
    CFR arata bine a dominat Dinamo dar nu prea au tras la poarta,in fata pluseaza cu Omrani,nici ei nu prea au avut solutii Paun dar si el a ratat.

    + pentru Deac ce jucator,nimerit era pentru echipa nationala.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  11. #53
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,781
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post

    + pentru Deac ce jucator,nimerit era pentru echipa nationala.
    Asta doar daca Daum are de gand sa faca ceva pt nationala si nu sa se justifice cu selectie evidenta in mintea sa pt un contract FRF. Avem jucatori care pot reprezenta solutii alternative la rezultatele faliment din ultimele meciuri. Dar avem selectioner?
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  12. #54
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,945
    Reputatie
    0
    Deac era super ok pentru Polonia si Danemarca,in fine noi nu ne plateste nimeni, pe Daum da sa selectioneze

    Noi suntem o natie care l-am lasat pe Dobrin pe afara la Mondiale,Viorel Moldovan marca cu Cagliari goluri dupa '90 iar le Euro '96 tot cu Lacatus jucam,am avut un Sanmartean la Vaslui, si noi jucam cu Cocis si Stancu in calificari,nu trebuie sa ne mire nimic
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  13. #55
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    3,930
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    Chiorul e rege in lumea orbilor. Primul meci castigat dupa 5 partide. Unu' din 5 este exceptia, nu regula. Matematica nu minte.
    Este mult prea putin ca sa te poti declara multumit sau sa proclami "fotbal superior". O victorie in 5 meciuri nu e "calitate superioara".


    Am luat sezoanele la rand si vad ca 2009 este ultimul an in care ati terminat in top 3... de atunci mai sus de locul 4 nu ati ajuns.
    Si totusi 1 gol la 7 meciuri ridica un fotbalist la rangul de jucator de calitate superioara

  14. #56
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    La Johnny de obicei dureaza mai mult sa se prinda, dar acum a cedat la doar cateva zile dupa ce o anunta pe CFR campioana
    Speram si eu, pe locu 2 la sperante dupa Viitorul. Acum eu si Hingherul suntem investiti! Viitoreni pana la moarte, nu doar de mici!

    Quote Originally Posted by Leo View Post
    I-am batut.
    Trebuia sa-i bateti p-ailalti, etapa trecuta! Si voi bateti tot pe cine nu trebuie, cand nu trebuie, ca si CFR-ul.

    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    CFR a jucat slab? Posibil dar poate ca Dinamo sa-i fi obligat prin calitate superioara
    Ce-mi plac glumele mele, dar ale tale sunt si mai tari!
    Last edited by Johnny D; 6th April 2017 at 08:34.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  15. #57
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Adevarul e evident. Dinamo a jucat fotbal de calitate in ansamblu iar victoria e incontestabila contra unei dintre cele trei favorite la titlu.
    Pai, chiar lucrul asta il contest de cateva zile. CFR joaca bambilici, este echipa slaba.

    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    Pe cine a batut CFR in play-off? Pe CSU si Astra, cele mai slabe echipe din play-off. Intr-un clasament al meciurilor din play-off, CSU si Astra sunt pe ultimele doua locuri. CFR a facut 6 puncte pentru ca a jucat cu cele mai slabe echipe. Pentru ei de abia acum incepe greul. Dinamo e prin subsol pentru ca a jucat cu Steaua si Viitorul, echipele de top. CFR o sa aiba viata grea si cu astia.
    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    La CFR te uiti ca joaca frumos... au dat 7 goluri si au primit 5, au luat gol in fiecare meci din play-off. Pentru ei nu mai exista nici o miza pentru ca nu pot merge in Europa si joaca dezinvolt, dar nu face confuzie intre valoare adevarata si jocul fara presiune. Pana la urma au cea mai slaba aparare din play-off in conditiile in care au jucat deja cu Astra si CSU cele mai slabe echipe dintre cele 6. Eu stiu ca un 5-4 e mai spectaculos decat un 1-0, dar nu inseamna implicit si calitate. Pai despre ce vorbim?
    CFR a adunat 6 puncte pentru ca a dat peste CSU si Astra, cele mai slabe echipe din play-off. Dinamo intalnise deja pe Steaua si Viitorul si de aceea avea mai putine puncte. Acum aveti Astra dupa CFR care ar trebui sa insemne inca trei puncte usoare.

    CFR este singura echipa care a primit gol in fiecare meci de play-off si are cea mai slaba aparare dintre cele 6 echipe. CFR este varza.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste

  16. #58
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Nu a fost un meci care sa se ridice la inaltimea unui prime-time. Pai, la ora aia, o zi mai tarziu, Geraldo il imbratisa pe fecesepist in careul de 16, ii lua limba in cur si-i spunea tu. #drama-romance #professional #piele de gaina
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred că e supărarea unui om care n-a reușit să ne cumpere, așa cum a făcut-o cu alții

  17. #59
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,781
    Reputatie
    1
    Predam lectii pt victorie contra CFR
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  18. #60
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Lectia se numeste cum sa bati CFR-ul pentru prima oara in campionat din 2013.
    O sa-i bateti din nou peste inca 4 ani. E ca olimpiada, o data la 4 ani
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •