Results 1 to 14 of 14

Thread: Reported Post by Paul Atreides

  1. #1
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0

    Reported Post by Paul Atreides

    Paul Atreides has reported a post.

    Reason:
    Rebutul OLS
    Post: Paul Atreides
    Forum: Subiecte sensibile
    Assigned Moderators: N/A

    Posted by: Sevilla86
    Original Content:
    Paulica suge poola

  2. #2
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,855
    Reputatie
    0




    Sunt profund dezamagit. Am crezut ca si-a luat o pauza sa se reintoarca zen, reincarcat, imbratisand pe toata lumea, si cand colo...
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  3. #3
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    totul pleaca de la avatarul ala gay
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  4. #4
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,855
    Reputatie
    0
    Daca la om asa ii place! Tu tre sa vii imediat sa dai in cap!
    Cum capetele lu Tim, Cip si Lordliv s-au intarit iar a Leului lipseste, ti-ai gasit inlocuitor rapid!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  5. #5
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Dar m-am intors foarte linistit, zen si in armonie cu universul.
    Merg pe principiul "make love, not war". Love cu maica-sa lu' Paulica, bineinteles
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste €

  6. #6
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,982
    Reputatie
    1
    Vad ca esti foarte activ in ultimul timp si tot testezi limita bunului simt.
    Eh bine iti spun sincer ca nu ai.
    Si nici umor ...
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  7. #7
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Dar poti sa spui cu mana pe inima ca Paulica s-a incadrat vreodata in limita bunului simt?
    Omu' e retard, cu asta cred ca toata lumea este de acord. Problema e ca ne calca pe toti pe nervi. Va place de el ca posteaza in prostie si face traffic. Quantity over quality.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste €

  8. #8
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,855
    Reputatie
    0
    Newsflash: toata lumea e retard... depinde dupa ce categorie judeci.
    Tu de exemplu esti retard la capitolul toleranta si bun simt!
    Eu sunt retard la capitolu rupe-i capu micutzului cat inca e pe jos!
    Cristy, fix pe dos, el e as la capitolul asta, e retard insa la capitolu cand vezi un micutz amarat rupt in cur si spart de toti, nu te apuca si tu sa-i cari picioare-n cap cu tona! Nu poate sa se abtina, c-asa e el doar cu calitatea, vorba ta! Si nu orice calitate, din aia doar care nu e criticata-n grup!
    Miril e retard la capitolu sa-ti iesi din pepeni cand cineva te ofenseaza atat in mod direct cat si indirect! Omul nu vrea sa-si iasa din pepeni si basta, nush ce-i cu el! Etc. Deci fiecare e retard la diferite capitole, depinde cum o iei si pe ce capitol pui problema!
    Last edited by Johnny D; 30th March 2017 at 12:35.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  9. #9
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Una este o carenta sau defect si alta este retard mintal.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste €

  10. #10
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,855
    Reputatie
    0
    Nasol ca ai specificat in asa hal de precizie-ti opinia, acuma Delapul o sa stie exact in ce nivel de infractiune sa te incadreze, daca avea inainte ceva dubii. Eu ma asteptam sa zici "Da, mah, toti avem probleme dar ale lui sunt iesite din comun" sau ceva de genu, insa tu ai dat direct cu parul in lac... n-am ce sa fac. Desi nici nu cred ca e o opinie sincera, iti place doar sa te iei de el pt ca altii s-au luat de tine de ce te iei de el si te-au pedepsit (incepand cu mine care ti-am stricat palmaresul), si prin urmare trebuie neaparat sa demonstrezi tuturor ca ai dreptate luandu-te de el mai ceva ca pi.zda lu Dragusanu de pwla lu expiratu ala de designer, cum il cheama? Am uitat!
    Last edited by Johnny D; 30th March 2017 at 14:55.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  11. #11
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    Una este o carenta sau defect si alta este retard mintal.
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Eu ma asteptam sa zici "Da, mah, toti avem probleme dar ale lui sunt iesite din comun" sau ceva de genu
    Exatc aia am spus, doar cu alte cuvinte.

    Pana mea, ai un talent... iti place sa iei orice lucru banal si sa-l storci de explicatii pretentioase pe toate partile.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste €

  12. #12
    visurat Novac's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,053
    Reputatie
    1
    doua dintre fostele lui prietene s-au sinucis de plictiseala

  13. #13
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    Știu că nu merită să te amărăști, să-ți faci sânge rău pentru ceea ce nu poți schimba. Este inevitabil să te întâlnești - nu de puține ori - cu situații în care lipsa bunului simț generează situații penibile. Încerci să le eviți. Nu reușești întotdeauna, e adevărat, pentru că se găsesc destui care, orbiți de interesele lor mărunte, afișează o imagine neplăcută cu ceea ce, de fapt, ar trebui să ascundă: frustări și complexe îndelung, dar inabil reprimate, ambiții eșuate, ranchiună și ură, comportamente meschine, metehne cunoscute, dar trecute cu vederea de cele mai multe ori din jenă față de cei care își expun fără rușine felul de a fi.

    Este evident că astfel de persoane nu apreciază just consecințele grave ale comportamentului lor și pot provoca neplăceri celor care au ghinionul să se afle în preajma lor. Ce poți face în această situație? Un apel la decență, la bun simț și echilibru? Ignorarea nesimțirii?

    Dacă ai bun simț, nu poți dialoga cu nesimțirea. Dacă ești un om vertical, nu te coborî la nivelul celui care s-a compromis. Însă tăcerea celor cinstiți permite ticăloșiei să prospere. În raport cu mizeria morală, nu este suficient să duci batista la nas. Trebuie curajul ripostei și al rostirii adevărului.

    Dar merită oare riscul implicării într-o polemică cu astfel de oameni care se comportă și act›ionează fără a t›ine seamă de nici un considerent moral?

  14. #14
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,461
    Reputatie
    0
    rupe.i Paul!
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •