View Poll Results: pronostic

Voters
11. You may not vote on this poll
  • victorie Romania

    3 27.27%
  • egal

    1 9.09%
  • victorie Polonia

    7 63.64%
Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 21 of 73

Thread: Polonia - Romania 3-1

  1. #1
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,781
    Reputatie
    1

    Polonia - Romania 3-1

    Sambata 10 iunie 2017, ora 21.45
    Daca doriti sa comentati.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  2. #2
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,947
    Reputatie
    0
    DA dorim
    C.Daum spera in revenirea lui Stancu si cu asta am incheiat.

    eu vad fotbalul diferit in fine chestie de gust,ce doresc sa repet exista jucatori romani selectionabili de calitate,numai ca trebuie sa ai "ochi" de selectioner,de asta se numeste si selectioner.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  3. #3
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,273
    Reputatie
    0
    pierdem meciul si odata cu el ultimele sperante de calificare la CM
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  4. #4
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    3,686
    Reputatie
    1
    Intotdeauna am gasit scuze pentru un meci slab. Asa vom face si acum. Totusi, cand facem "reconstructia nationalei " ? Jucam in continuare cu toti ciumetii care "ne-au calificat " pana acum ? Totusi in Romania nu se gasesc 25 jucatori tineri de care sa se ocupe cineva PRICEPUT in ale antrenoratului ? Parerea mea : exista interese marunte (cresterea cotei de vanzare a unor jucatori), sau poate nu vrem sau NU PUTEM mai mult. De PUTUT sigur se poate, trebuie doar ca cei de sus (FRF, LPF, echipe,antrenori ) sa vrea si sa faca ceea ce trebuie. Mai asteptam, ca asta am invatat in ultimii ani.
    In lumea asta TOTUL este RELATIV !

  5. #5
    Rapidist!!!!! ronaldinho's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Montreal, Canada
    Posts
    1,626
    Reputatie
    1
    Ne-au dat 3-0 acasa la noi, asa ca eu zic ca nu avem ce pierde; sper sa se riste Daum si sa joace cu doi atacanti: Alibec si Andone
    Stanciu a avut parte de multe sanse sa demonstreze ca poate fi liderul din teren. Hai sa zicem ca cu Polonia si Franta nu ar fi putut sa-si faca jocul, dar cu Albania, Muntenegru, Danemarca ar fi trebuit sa exceleze.
    Sunt altii care stau la rand pentru acest post: Florentin Matei sau Tanase.
    Eu sunt increzator ca putem produce supriza si sa scoatem cel putin un egal. Apoi ar urma dubla decisiva cu Muntenegru si Armenia. Daca nu scoatem cel putin 7 puncte din urmatoarele 3 meciuri, suntem "bye"
    HAI RAPIDUL DIN GIULESTI, LUPTA DACA NE IUBESTI!!!

  6. #6
    incepator
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    14
    Reputatie
    1
    C.Daum spera in revenirea lui Stancu si cu asta am incheiat.

  7. #7
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Auzi la Elgoriag si la Reivan, victorie Romania! Au si sarit peste egal, cum am zis in tur, singurul rezultat cu care putem scapa, au trecut direct la extremism! Dar eu cred c-au fost doar ironici si simpatici, atata tot.



    Adevaru e ca la cat de relax e Polonia acu, s-ar putea sa ne lase sa scapam cu 1p daca prin min 70 e tot egal, dar sa n-o suparam ca Marcello pe Messi, ca ne da 4 in 15 minute daca e cazu.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  8. #8
    Hear me roar! Elgorriaga's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Posts
    2,207
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Auzi la Elgoriag si la Reivan, victorie Romania! Au si sarit peste egal, cum am zis in tur, singurul rezultat cu care putem scapa, au trecut direct la extremism! Dar eu cred c-au fost doar ironici si simpatici, atata tot.



    Adevaru e ca la cat de relax e Polonia acu, s-ar putea sa ne lase sa scapam cu 1p daca prin min 70 e tot egal, dar sa n-o suparam ca Marcello pe Messi, ca ne da 4 in 15 minute daca e cazu.
    Lasa mey ruman, ce am votat e una, ce o sa iasa e cu totul altceva ...

    Sondajele astea seamana cu sondajele de la alegeri, cind este pusa o singura intrebare desi ar trebui sa fie puse vreo trei-patru:
    - Cu ce partid votati?
    - Cu ce partid ati dori sa voteze lumea?
    - Ce partid vreti sa cistige alegerile?
    - Ce partid credeti ca o sa cistige de fapt alegerile?
    Nemaivorbind si de realitatea reala, adica cine cistiga efectiv alegerile. (discutia cu "cine este in spatele celor ce cistigfa" e mai complexa si nu face obiectul sondajelor )

    Asa si aicea ... io vreau sa cistige Romania ... faptul ca sint 90% sanse sa ne bata Polonia este irelevant pentru mine.

  9. #9
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Si io vreau sa-i fi impushcat in coaie pe Stanciu si in pwla pe Keseru inainte de meciul cu Danemarca, ca sa fie jucatorii cei mai buni in teren din start si sa castigam meciul, asa cum ar fi trebuit sa fie! Dar faptul ca nu se poate certifica irelevanta acestei vointe ale mele pentru prezentul echipei nationale si calificarilor la mondial.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  10. #10
    Hear me roar! Elgorriaga's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Posts
    2,207
    Reputatie
    1
    Nu te-ai rugat indeajuns la meciul cu Danemarca pentru anti-sanatatea umilitzi robilor tai Stanciu si Keseru, e clar.

    Desi, pe 26 martie se stie ca s-a executat Soborul Sfantului Arhanghel Gavriil, ceea ce este neprielnic fotbalului in general si meciurilor pe Cluj Arena in special.

    Dezlegarea de duh rau si icoane linse cu spor nu se va putea face decit in momentul cind un moderator milostiv se va invrednici sa-l alunge pe Necuratul si sa schimbe descrierea subforumului, stropind cu agheazma sfinta de la muntele Athos (mai ai in stoc, bre Neajiji?!? stiu ca ai, fa-te-ncoa cu substanta!), afurisind si eliminind cashketa, dupa cum se vede si s-a proorocit.

    g006.png

    doar astfel Sfantul Mucenic Timotei, episcopul Prusei, va veghea din ceruri la victoria echipei noastre in acea zi de 10 iunie care ii este dedicata. (Totusi, trebuie verificat daca papistashii de leshi nu au cumva un sfint mai sfint, boss de boss, in calendarul lor catolic ... )

  11. #11
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,273
    Reputatie
    0
    ne rupe Lewa 2-0 pac-pac
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  12. #12
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Tocmai d-aia s-a calificat Realu, dincolo de furtul ala grosolan de arbitraj, ca n-a jucat in tur.
    Ca le dadea hat-trick si nu din ala doar de bagat mingea-n poarta din offside ca si Penaldo.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  13. #13
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    Daum a anuntat lotul pt deplasarea cu Polonia si meciul cu Chile:

    Portari: Ciprian Tatarusanu, Costel Pantilimon, Florin Nita, Silviu Lung jr.

    Fundasi: Romario Benzar, Bogdan Tiru, Vlad Chiriches, Cristian Sapunaru, Cosmin Moti, Dragos Grigore, Alin Tosca, Iasmin Latovlevici, Cristian Ganea

    Mijlocasi: Sergiu Hanca, Razvan Marin, Eric Bicfalvi, Mihai Pintilii, Nicolae Stanciu, Alexandru Chipciu, Bogdan Stancu, Alexandru Baluta

    Atacanti: Dorin Rotariu, Gheorghe Grozav, Florin Andone, Denis Alibec, Andrei Ivan

    LISTA ADITIONALA:

    Valerica Gaman, Alexandru Matel, Adi Popa sau Claudiu Keseru vor fi chemati in cazul in care se intampla ceva cu unul dintre cei convocati initial.

  14. #14
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    MI-AU PROMIS nistor. unde plm e nistor.
    alexandru bal..?!?!?!?!?!?1? baluta?
    retired.

  15. #15
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Mai bine Baluta ala de la sectorul 4 decat jitia asta

    A intrat in criza de inspiratie fiureru' nostru. Se vede ca a dormit la meciuri, dar nu e neaparat vina lui, avem cel mai soporifer fotbal din Europa. Cand s-a trezit omul, probabil l-a intrebat pe slujnicul Badea: care ie, ma, de nationala? Traiti, sefu'! Pai astia de la agi ie buni la spatie, la mijloc si atac luam 7-8 de la domnul Becali, din transnistria si cativa camiloi si olgutoi care n-au mai bagat-o la halau de 8 luni. De la Rin nu luam, ca nu e competitivi. Herr Badea, was is das? Nein fur Rin? Dar Rin a batut Pipera. Nein, nein, hai sa vedem ocaziile, dominarea, astea e fotbal modern gutt gespielt care se invata la covercianca lu' herr Riciu. Aaa, am incredere, herr Badea, ca matale ai limba aspra cand vine vorba de hemoroidul ala care ma mai necajeste...

    Adevarul e ca la nationale gasesti cei mai de ***** antrenori, ciurucurile care n-au gasit angajamente la camile si crocodili. Ca sa fie clara treaba, calificarea e pe copca si din cauza jucatorilor, sau a lor in special. Sa calculam ce mortii lor au facut Stanciu briliantu' cu Montenegro, cum a cazut in nas *******ul de Enache pe linia portii si cum a scos Schioappa mingea din poarta cu Kazahstanul, cata calificare a bagat sub sa marele varf al pisdii de la Ludogorets, cu Danemarca. Dar romanul fiind o specie cacacioasa, cu izmene incapatoare pt o infinitate de straturi fecalifere, o arunca cu neobrazare doar intr-o directie, cand baietii umflati cu perfuzia de steroid sunt trompete si, majoritatea, cele mai mari tepe luate de cluburile care i-au transferat.
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred cã e supãrarea unui om care n-a reușit sã ne cumpere, așa cum a fãcut-o cu alții

  16. #16
    Rapidist!!!!! ronaldinho's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Montreal, Canada
    Posts
    1,626
    Reputatie
    1
    Sunt foarte curios ce echipa va alinia Daum. Pana acum, nu a facut schimbari majore, ca si numele prezente in primul 11, de la meci la meci. Eu as pastra cei 3 de pe fund: Chiriches, Sapunaru, Tosca; as pastra si fundasii / DM laterali, in speta Lato si Benzar, iar la mijloc as merge in continuare pe cuplul Pintlii, Marin. Singurele schimbari pe care le-as face ar fi in fata. Stanciu si Keseru out, inlocuiti de Alibec si Andone. Cel mai sexy ar fi un 3-4-2-1, cu rotire permanenta a celor trei din fata: Alibec, Andone, Chipciu. Atat Andone cat si Chicpciu au disponibilitate mare la efort si pot ajuta mult pe faza de aparare, iar Alibec poate decide printr-un moment de sclipire un meci.

    Trebuie sa iesim din aparare repede si cu mingea jos. Eu zic ca se va termina 1-1, cu Romania fortand victoria pe final. Sa nu uitam ca daca i-am fi batut pe muntenegreni si kazahi, ceea ce a stat in ghetele jucatorilor, iar Polonia nu ar fi bautut in extremis Armenia, asta ar fi fost un meci cu locul 1 pe masa. Pana la jumatatea preliminariilor, am fost ghinionisti, sa speram ca exista un echilibru in toate.
    HAI RAPIDUL DIN GIULESTI, LUPTA DACA NE IUBESTI!!!

  17. #17
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,947
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Leo View Post
    Daum a anuntat lotul pt deplasarea cu Polonia si meciul cu Chile:

    Portari: Ciprian Tatarusanu, Costel Pantilimon, Florin Nita, Silviu Lung jr.

    Fundasi: Romario Benzar, Bogdan Tiru, Vlad Chiriches, Cristian Sapunaru, Cosmin Moti, Dragos Grigore, Alin Tosca, Iasmin Latovlevici, Cristian Ganea

    Mijlocasi: Sergiu Hanca, Razvan Marin, Eric Bicfalvi, Mihai Pintilii, Nicolae Stanciu, Alexandru Chipciu, Bogdan Stancu, Alexandru Baluta

    Atacanti: Dorin Rotariu, Gheorghe Grozav, Florin Andone, Denis Alibec, Andrei Ivan

    LISTA ADITIONALA:

    Valerica Gaman, Alexandru Matel, Adi Popa sau Claudiu Keseru vor fi chemati in cazul in care se intampla ceva cu unul dintre cei convocati initial.
    Cei subliniati cu rosu nu fac decat o plimbare in Polonia.
    Ca sa ai sanse in Polonia trebuie sa ai jucatori curajosi la mijloc doar Baluta care ar corespunde criteriului.

    Nistor ar fi fost interesant si Deac desemenea ar corespunde cu faptul ca poti surprinde.
    In plus jucatori de travaliu amandoi,cel putin cu Deac poti duce 95 de minute.
    Pintilii si Marin cazuti fizic din min 70 in ultimul meci.

    Stanciu nu este un jucator curajos,sa speri la o lovitura libera imi pare foarte putin.
    Last edited by iulian_1976; 20th May 2017 at 23:35.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  18. #18
    Rapidist!!!!! ronaldinho's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Montreal, Canada
    Posts
    1,626
    Reputatie
    1
    Daca e sa ne luam dupa curaj, disponibilitate la efort, forma, ma surprinde non-prezenta lui Ionita in lot. Hai sa zicem ca nu-l iei pe Budescu, Maxim, Nistor pt ca sunt indisciplinati tactic, dar pe asta micu', care a terminat sezonul en fanfare, ce ai cu el? Dintre toti cei 6 de banda selectati (Chipciu, Hanca, Ivan, Baluta, Grozav, Rotariu), numai Rotariu este de picior stang. Ionita ar fi fost un al doilea. In fine, aratam bine pentru alea 4 pozitii de atac, locuri pe care se bat 10 jucatori. Problema e la mijloc: 2 pozitii, 3 concurenti (Bicfalvi, Pintilii, Marin )
    HAI RAPIDUL DIN GIULESTI, LUPTA DACA NE IUBESTI!!!

  19. #19
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,947
    Reputatie
    0
    Am uitat de Ionita
    Ionita daca ar avea sansa sa prinda in urmatorii 2 ani un antrenor care sa-i mai corecteze anumite lucruri,ar ajunge un mare jucator din Europa.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  20. #20
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,947
    Reputatie
    0
    Banda face doar Chipciu ca mijlocas nu ca nu ar incerca fiecare cu posibilitatile lor.
    Benzar face banda dreapta ok
    Ganea face banda stanga ok

    Baluta face banda dar prost.
    Latovlevici de asemenea prost.

    In rest sunt atacanti care intra in centru,nici unul nu este capabil sa ofere o centrare,sa se duca pe extrema etc
    Astia scapa de minge si asteapta ceva,ce se intampla cand domini jocul.
    In Polonia nu cred ca vor domina jocul.
    Last edited by iulian_1976; 21st May 2017 at 22:12.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  21. #21
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by ronaldinho View Post
    Daca e sa ne luam dupa curaj, disponibilitate la efort, forma, ma surprinde non-prezenta lui Ionita in lot. Hai sa zicem ca nu-l iei pe Budescu, Maxim, Nistor pt ca sunt indisciplinati tactic, dar pe asta micu', care a terminat sezonul en fanfare, ce ai cu el? D
    corect, de fapt toti astia patru de mai sus ar fi fost buni la nationala.

    in alta ordine de idei, lotul pentru meciul cu Polonia a suferit o modificare, respectiv Gardos in loc de Moti.
    Gardos?!? Credeam ca s-a lasat de fotbal.

    suntem cam subrezi pe centru:
    in aparare avem doua rezerve la cluburile lor, unul de vine din desert si un altul de s-a facut de bacanie la Sevilla. Probabil ca va fi Grigore cu Chiriches.
    la mijloc un mosh la inchidere, probabil acompaniat de aia Mucushor si Sapun.
    in fatza probabil ca va baga pisica pen' ca, n'asa, are experentza si multe goluri in istoricul participarii.

    in schimb stam binishor pe laterale (bineinteles ca nu-i consider pe Lato si Bale).

    Cred ca jucam un 4-5-1. Sau 5-4-1 prin retragerea lui Sapun in aparare.
    Dar e posibil ca Daum sa vina cu surprize si nu neaparat placute.

    per total nu avem sanse la victorie, nici macar icoanele lui nea Puiu sau fumul greu de smoala incinsa degajat de Satana nu cred ca ar fi putut aduce minunea.
    un 0-0 ar fi o realizare in conditiile date.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •