View Poll Results: Pronostic

Voters
3. You may not vote on this poll
  • 1

    1 33.33%
  • x

    0 0%
  • 2

    2 66.67%
Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 43 to 63 of 75

Thread: Play - Off, etapa 3: Astra - Viitorul 1-2

  1. #43
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Demonstratie de forta a ovinelor mici, cu tot cu regele aferent. Gol anulat pt Astra la 0-0, simulare florinel, fault de neam prost si viitoare (b)ovina a lui morais. Bineinteles ca milogii arunca ovina in gradina lu' sumpulica, ca dupa aia sa urle dupa asistențã sociala, pe la conferințe. Spre bucuria tampa a bastinasilor gura-casca, campionatul e sfasiat intre clanurile de interlopi albanezi.

  2. #44
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,102
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    Multi care postati aici nu va ramane decat sa vedeti jucatori ca Fl.Coman,Nedelcu,Casap ajungand la cluburi foarte mari ca apoi sa va schimbati brusc opinia,suporteri de moment.
    Pentru mine Nedelcu si F.Coman sunt certitudini,ramane sa vedem daca am avut dreptate.

    Atentie nu am spus ca Ianis Hagi va ajunge mare chiar daca este la Fiorentina,nu toti de la Viitorul vor ajunge la cluburi mari,m-as mira Nedelcu si Fl.Coman sa mai ramana inca un sezon in Romania,greu de crezut.
    Balaoachesul ala de Coman e posibil sa prinda un contract pe afara, dar cu atitudinea asta de actor grabit care pica fulgerat la pamant la prima adiere de vant nu va reusi sa pacaleasca pe cineva mai mult de cateva meciuri.

  3. #45
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,869
    Reputatie
    0
    Ca de obicei ciurbicul intervine doar cand are ceva constructiv de spus!



    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Toata lumea stia asta pe vremea aia. Degeaba nu esti de acord, mai bine citeste si retine. Nasu', Iorgu' si Hagi au invatat inca de tineri cum se face blatul
    Blatul dar nu pentru c-au fost platiti. E o diferenta.

    Quote Originally Posted by Dante7 View Post
    ce suturi paralele cu poarta a tras Daniel Niculae, cum respingea pe spate mingea din careul Viitorului
    In apararea lui pot afirma ca nu e prea diferit de jocul sau uzual de careu.
    Last edited by Johnny D; 4th April 2017 at 07:24.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  4. #46
    Hear me roar! Elgorriaga's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Posts
    2,207
    Reputatie
    1
    Aha, deci Ginitorul le-a dat locul in semifinalele cupei la schimb cu punctele din playoff.

    E bine. Macar stim cine o sa iasa campeoana anul asta.

    Vivat Ragele shampion! Ura!Uraa! Uraaaa!

  5. #47
    Moderator Celeb Sir. Eko's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    14,366
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Dante7 View Post
    Vorbim dupa atunci

    Eu nu ma refer la Hagi. Imi place sa cred ca e curat si ca azi a fost doar mana pariorului Sumudica. Uita-te la evolutia lui Sapunaru (autogol, penalty, balbaiala din care a iesit gol), uita-te la penalty-ul ratat, uita-te la cum ataca Astra in a doua repriza (ce suturi paralele cu poarta a tras Daniel Niculae, cum respingea pe spate mingea din careul Viitorului, cum Bus le dadea ca la rugby samd), aminteste-ti cat de apostrofat a fost Sumudica de rapidistii lui ca a batut-o atunci pe ASA, ce antipatie are (si el si Sapunaru) fata de FCSB si/sau Steaua samd.
    Nu a fost doar mana lui Sumi, s-au inteles de mult. A fost blat 100%.

  6. #48
    LAZIALE LazioRoma's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    5,168
    Reputatie
    1
    Blat infect ! le a dat in cupa si au luat in campionat .. nu stiu cum se platesc atatia bani ca sa se transmita mizeriile astea de meciuri!

  7. #49
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,869
    Reputatie
    0
    Blatul antiFCSB sau antiSteaua nu e niciodata infect, e doar revansa!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  8. #50
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Revansa la ce? Poate doar revansa pt. frustrarile voastre, decedatilor! Sincer mi-e mila de voi!
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  9. #51
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,088
    Reputatie
    0
    Fl.Coman doar daca extrasportiv deraiaza poate esua,este drept simularile acelea vor sa spuna ca este smecheras.

    Ceea ce joaca nu am ce sa spun felul cum verticalizeaza,pasele care le da,are o explozie prin care dejoaca off-sidurile,felul cum dribleaza
    unu la unu nu are cum sa ramana in Romania,ar fi infinit mai usor pentru nationala Romaniei cu Fl.Coman.

    Se observa ca la Viitorul se invata si tactica,nu vezi jucatori in off-side decat rar,se pozitioneaza altfel pentru mine este o placere sa priv esc Viitorul pentru ca inteleg ce vor sa joace nu este o intamplare.

    Bafta indiferent cu ce echipa tineti.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  10. #52
    sport legend Dante7's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    3,104
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Dante7 View Post
    cat de apostrofat a fost Sumudica de rapidistii lui ca a batut-o atunci pe ASA, ce antipatie are (si el si Sapunaru) fata de FCSB si/sau Steaua samd.
    Quote Originally Posted by Johnny RAPIDISTUL View Post
    Blatul antiSteaua nu e niciodata infect, e doar revansa!
    iulian_1976, intelegi ce spuneam ?
    Bai Johnny, la cat ai vb tu de spiritul uman al Rapidului, care s-a format in suferinta samd.... vezi bre ca mentalitatea asta pro-blaturi nu cred ca face bine la karma Rapidului

  11. #53
    Hear me roar! Elgorriaga's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Posts
    2,207
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    Fl.Coman doar daca extrasportiv deraiaza poate esua,este drept simularile acelea vor sa spuna ca este smecheras.

    Ceea ce joaca nu am ce sa spun felul cum verticalizeaza,pasele care le da,are o explozie prin care dejoaca off-sidurile,felul cum dribleaza
    unu la unu nu are cum sa ramana in Romania,ar fi infinit mai usor pentru nationala Romaniei cu Fl.Coman.

    Se observa ca la Viitorul se invata si tactica,nu vezi jucatori in off-side decat rar,se pozitioneaza altfel pentru mine este o placere sa priv esc Viitorul pentru ca inteleg ce vor sa joace nu este o intamplare.

    Bafta indiferent cu ce echipa tineti.
    Pai da, dar uita ca, in ciuda acestor tactici mirobolante, Viitorul ramine echipa romaneasca cu zero goluri in Europa. E drept ca au jucat doar 2 meciuri, dar tot cam atitea au jucat si Botoshaniul si Iashiul, cu rezultate net superioare la capitolul goluri date ...

  12. #54
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,088
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Dante7 View Post
    iulian_1976, intelegi ce spuneam ?
    Nu mi s-a parut blat.
    Budescu vad ca trage la poarta,vad intrari disperate de ambele parti,nu cred ca Floarea a vrut sa rateze mingea s-a dus razant pe langa bara.
    Astra fara Budescu este o echipa medie gen Medias,nu au varf,echipa imbatranita nu pot duce ritmul,pot scoate un meci foarte bun cu unul slab,cat de ingenios ar fi Sumudica.


    Singura echipa care duce fizic un meci este CFR si au si banca de rezerve peste Vitorul si Steaua.
    Steaua a aratat rau de tot in defensiva nu imi dau seama cum au batut CFR.
    Posibil CFR sa se claseze pe primul loc la final,din cate stiu nu au drept de joc in competitiile internationale.


    M-as mira sa ii mai vedem pe Nedelcu,Fl.Coman in urmatorul sezon in Liga1,
    in acelasi timp daca pleaca cum a plecat Rusescu la Sevilla mai bine joci in Liga1,oricum vor prinde o echipa mare mai devreme sau mai tarziu.
    Last edited by iulian_1976; 4th April 2017 at 15:07.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  13. #55
    sport legend Dante7's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    3,104
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    Nu mi s-a parut blat.
    Budescu vad ca trage la poarta,vad intrari disperate de ambele parti
    Da, si dupa meci, Sumudica s-a plans de arbitraj
    Hai sa fim seriosi...

  14. #56
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,869
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Duba View Post
    Revansa la ce? Poate doar revansa pt. frustrarile voastre, decedatilor! Sincer mi-e mila de voi!
    Furaciunilor seculare cu care ne-ati obisnuit pe toti, nu doar pe noi.
    Quote Originally Posted by Dante7 View Post
    iulian_1976, intelegi ce spuneam ?
    Bai Johnny, la cat ai vb tu de spiritul uman al Rapidului, care s-a format in suferinta samd.... vezi bre ca mentalitatea asta pro-blaturi nu cred ca face bine la karma Rapidului
    In general nu, insa exceptia FCSB/Steaua mereu da bine la CV-ul carmei, indiferent la portile carui taram mistic te raportezi!
    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    Steaua a aratat rau de tot in defensiva nu imi dau seama cum au batut CFR.
    Oricum ii scoate o campioana adevarata pe "aia" din CL, nu e problema, important e sa ia CFR, sa nu ne ducem toti impreuna spre 27, din care 30% cel putin sunt furturi.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  15. #57
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Johnny, dupa fiecare saptamana care trece emiti cate o noua teorie.
    Ba Astra campioana, ba Arsenal in top 4 in Anglia, iar acum CFR campioana. Vad ca nu-ti iese mai nimic.

    Pe cine a batut CFR in play-off? Pe CSU si Astra, cele mai slabe echipe din play-off. Intr-un clasament al meciurilor din play-off, CSU si Astra sunt pe ultimele doua locuri. CFR a facut 6 puncte pentru ca a jucat cu cele mai slabe echipe. Pentru ei de abia acum incepe greul. Dinamo e prin subsol pentru ca a jucat cu Steaua si Viitorul, echipele de top. CFR o sa aiba viata grea si cu astia.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste

  16. #58
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,088
    Reputatie
    0
    CFR in ultima etapa inainte de play-off a batut Viitorul si fara depunctare erau pe locul 1.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  17. #59
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    In seara asta joaca astia cu Dinamo iar visul frumos se va sfarsi. N-as vrea sa castige Dinamo, un egal ar fi mai bun.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste

  18. #60
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,102
    Reputatie
    1
    Cfr-ul e satelitul sportivului becali in acest playoff.

  19. #61
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Nici nu mai stii cu cine sa te contrazici. Unu' zice ca CFR iese campioana ca e cea mai cu mot, altu' zice ca e satelitu' Stelei...
    Pana la urma i-am batut cu un gol marcat in minutul 84 si un al doilea gol in minutul 90+1, ce mama ma-sii de satelit visezi?
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste

  20. #62
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,102
    Reputatie
    1
    Are relevanta minutul golului?

  21. #63
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Daca am stat cu sufletul la gura pana in minutul 91, io zic ca are relevanta.
    Tu ce argumente ai de spui ca-i satelit?
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •