View Poll Results: cine se califica in semifinale?

Voters
10. You may not vote on this poll
  • Bayern

    6 60.00%
  • Real

    4 40.00%
Page 10 of 12 FirstFirst ... 89101112 LastLast
Results 190 to 210 of 240

Thread: Sferturi UCL 16-17: Bayern Munchen - Real Madrid

  1. #190
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    73,003
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    Ancelotti pentru asta a fost adus.
    Tare cred ca eliminarea asta va fi motivul pt care o sa fie dus
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  2. #191
    sport legend jo27's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    3,421
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mariomax View Post
    azi Bayern a fost mai slaba? bai frate, aia de la Real se cacau pe ei in repriza a 2-a.
    Imi amintesc din perioadele in care te bagam in seama ca gramatica nu prea ti-era prietena, totusi, fii atent: MIE BAYERN-UL MI S-A PARUT DESTUL DE SLAB. Asta am zis. Nu ca a fost mai slaba. Oricum, ma refeream la ambele meciuri, nu doar la ce s-a intimplat azi. Si trebuie sa recunosc ca am ratat destul de mult din meci, tocmai azi s-a gasit AS-ul sa faca figuri, iar flash-urile se blocau si ele foarte des. Insa, din ce am vazut, daca mai adaugam si statisticile, din ambele meciuri, nu cred ca sint foarte departe de adevar, acceptind totusi prezenta dozei de subiectivism inevitabile (care la tine este inzecita, oricum, pt mine comentariile tale sint 0 barat, cel putin cind tin de Barcelona sau Real).

  3. #192
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,103
    Reputatie
    0
    Exact ar iesi in fluierituri,ar primi porecla elefantul
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  4. #193
    sport legend jo27's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    3,421
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Bayern nu a fost slab cred eu. A lipsit eficacitate. Ribery a jucat o prostie ceea ce l-a enervat pe Carlo etc ...
    Dar Real a inscris goluri ... sigur faze controversate dar se juca si a fost gol. Bayern nu a reusit in primele 45 de minute si aici este diferenta
    Off, off, orice comentariu al tau trebuie sa miroasa putin a PSG. Numai ca degeaba insisti, blau-granistii nu pricep, iar daca o fac, te ignora mai ceva ca pe polat.

  5. #194
    sport legend polat's Avatar
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    world
    Posts
    390
    Reputatie
    1
    bayern o sa castige campionatul german. din nou ca de fiecare data.viata revine la normal pentru ei.in ucl e alta mancare de peste . e altceva .

  6. #195
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    73,003
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by jo27 View Post
    Off, off, orice comentariu al tau trebuie sa miroasa putin a PSG. Numai ca degeaba insisti, blau-granistii nu pricep, iar daca o fac, te ignora mai ceva ca pe polat.
    Nu inteleg de ce aduci in discutie PSG, Barcelona ... si arbitraj?

    Da. Imi exprim opinia civilizat.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  7. #196
    sport legend polat's Avatar
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    world
    Posts
    390
    Reputatie
    1
    ce aroganta a facut ronaldo :culmea jucatorul si cand joaca prost tot le-a dat o caruta de goluri la nemtalai.fara numar,fara numar.asta inseamna sa fii mafiot!

  8. #197
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    73,003
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by polat View Post
    ronaldo
    Este un jucator exceptional. Printre cei mai mari din istoria fotbalului mai ales ca acum are si un titlu cu nationala, joaca pe toate posturile din atac, inscrie goluri decisive, califica singur echipa etc ... ce poti cere mai mult?
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  9. #198
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,103
    Reputatie
    0
    Sistemul este viciat,corupt se stie ca poti castiga un meci usor printr-un off-side sau un penalty,la ce tehnologie exista in acest moment tusierii ar intra in somaj.
    Problema este ca echipele mari ar pierde,ar apare echipe mici prin sferturi deCh.Leag.si asta ar fi un dezastru financiar nu poti face reteta cu o echipa rusa,poloneza daca este pe bune te trezesti cu Bate Borisov prin primavara de Ch.Leag.

    Real mai are inca un pas sa ajunga in finala ,obiecivul este aproape atins.
    Last edited by iulian_1976; 19th April 2017 at 01:40.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  10. #199
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by polat View Post
    ce aroganta a facut ronaldo :culmea jucatorul si cand joaca prost tot le-a dat o caruta de goluri la nemtalai.fara numar,fara numar.asta inseamna sa fii mafiot!

    cat iti dau sa-mi faci si mie o balada?
    vezi ca la mine nu tre s-o postezi de mai mult de 5 ori, mie-mi plac lucrurile facute bine de prima data
    retired.

  11. #200
    sport legend polat's Avatar
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    world
    Posts
    390
    Reputatie
    1
    tu crezi ca echipe gen real sau barca stau in banii din ucl?numai din drepturile tv din primera cele doua echipe castiga peste 100 de milioane de euro pe an! sa nu mai spun bilete ,tricouri,sponsorizari.

  12. #201
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by polat View Post
    din cauza asta jucatori de mare valoare gen ronaldo niciodata nu va juca la bayern.
    punem si o cruce pe gramatica pe langa moralitate, bun simt si cunostinte fotbalistice. sa se odihneasca in pace toate.
    retired.

  13. #202
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by polat View Post
    tu crezi ca echipe gen real sau barca stau in banii din ucl?numai din drepturile tv din primera cele doua echipe castiga peste 100 de milioane de euro pe an! sa nu mai spun bilete ,tricouri,sponsorizari.
    sa nu mai vorbim de datorii sterse din pix.
    retired.

  14. #203
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    73,003
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    Sistemul este viciat,corupt se stie ca poti castiga un meci usor printr-un off-side sau un penalty,la ce tehnologie exista in acest moment tusierii ar intra in somaj.
    Problema este ca echipele mari ar pierde,ar apare echipe mici prin sferturi deCh.Leag.si asta ar fi un dezastru financiar nu poti face reteta cu o echipa rusa,poloneza daca este pe bune te trezesti cu Bate Borisov prin primavara de Ch.Leag.

    Real mai are inca un pas sa ajunga in finala ,obiecivul este aproape atins.
    Teoria ta ar fi fost valabila daca o echipa gen Dinamo Kiev ar fi fost eliminata azi. Dar aici e vorba de Bayern care are si ea "cota" deci nu inteleg
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  15. #204
    sport legend polat's Avatar
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    world
    Posts
    390
    Reputatie
    1
    vad ca e multa frustrare in seara asta aici pe forum.deh, doare mult ca bayern a plecat acasa cu coada intre picioare.

  16. #205
    sport legend polat's Avatar
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    world
    Posts
    390
    Reputatie
    1
    diferenta e ca madridul vinde tricouri cu ronaldo cat vinde bayern tricouri cu toata echipa pai despre ce vorbim aici?

  17. #206
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    in special pe fanii borussia dortmund, ca subsemnatu
    eu ma intreb ce o sa faci pana la semifinale...
    retired.

  18. #207
    sport legend polat's Avatar
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    world
    Posts
    390
    Reputatie
    1
    va mananca pe paine francezii!

  19. #208
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,103
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Teoria ta ar fi fost valabila daca o echipa gen Dinamo Kiev ar fi fost eliminata azi. Dar aici e vorba de Bayern care are si ea "cota" deci nu inteleg
    Sistemul este simplu:
    -o echipa care cumpara din bugetul care il are in acel moment,joaca cu mijloace fotbalistice.
    Bayern a marit pretul parcarilor din subsolul stadionului sa il cumpere pe Ribery;trag de
    Robben si francez ca de salahori sa isi scoate investitia;nu isi pot permite sa cumpere cum face PSG sau Real Madrid.



    -o echipa care cumpara pe un buget previzionat (sa spunem un jucator pe 80 de miloane) pe ceea ce va incasa in viitor vanzari de tricouri,turnee in Asia si desigur castigarea Ch.Leag. pentru ca daca nu castigi Ch.Leag.nu vinzi tot atatea produse daca nu castigi Ch.Leag.

    Fotbalul este o activitate economica nu mai este de mult doar un sport,asa cum au fost colapsuri in alte domenii este normal sa se intample si aici,nu este nimic deosebit.
    Nu cred ca la PSG,Chelsea,Real etc se vor tot pompa bani peste buget la un moment dat se sparge bula,asa a fost si in America
    tot ce este fictiv si peste masura pocneste pana la urma.
    Last edited by iulian_1976; 19th April 2017 at 02:40.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  20. #209
    Moderator Doctor_Satan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Targu Mures
    Posts
    8,344
    Reputatie
    0
    Se putea sa nu-i ajute arbitrul pe Real?
    Lui Vidal ii da un galben gratuit, iar pe Ramos, ca de obicei, il iarta de 3-4. Omul ala faulteaza ca ultimul meltean, la fel ca David Luiz, dar arbitrii se tot fac ca nu vad.
    Pe Robben la faultat in prima repriza din spate, fara minge, intr-o situatie in care putea sa scape singur cu portarul.
    Iancu si FC Timisoara, prima grupare mafiota care a primit o mica pedeapsa. FRF-DNA 1-0.
    OTELUL GALATI SUPERCAMPIOANA 2010-2011!!!
    Aici este criza economica a Romaniei: http://www.porcisme.ro/

  21. #210
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,915
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    Interesant daca Real va castiga Ch.Leag.pentru ca jocul nu o recomanda,dar este posibil orice la felul cum se arbitreaza.
    Foarte rar jocul a recomandat-o, insa nu va castiga, nimeni nu-si apara trofeul. Atletico, Barca sau Juve o sa le vina de hac cu tot cu arbitrii lor cu tot.

    Quote Originally Posted by jo27 View Post
    Sezonul asta e perfect pt avocatii arbtrajului video. Sper ca in maxim 3 ani sa fie introdus oficial.
    Asta tot cant si eu. Dar dobitoacele de la UEFA nu asculta, sunt prea pro-rahaturi, pro-Real Madrid.

    Quote Originally Posted by mariomax View Post
    pe ****** asta il baga cineva in seama de sta pe aici? ))
    Eu cred ca e extrem de ironic, e imposibil sa fie atat de...
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •