View Poll Results: cine se califica in semifinale?

Voters
10. You may not vote on this poll
  • Bayern

    6 60.00%
  • Real

    4 40.00%
Page 4 of 12 FirstFirst ... 23456 ... LastLast
Results 64 to 84 of 240

Thread: Sferturi UCL 16-17: Bayern Munchen - Real Madrid

  1. #64
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Daca vrei ceva mai recent, Bayern de 5 ani joaca cel putin semifinale de CL. 5 ani la rand in semifinale eu cred ce este destul de bine.
    Italia sau Anglia au avut sezoane fara nici o echipa in sferturi, Germania nu prea.

    Cum ar fi sezonul trecut, Italia fara echipa in sferturi. Acum doua sezoane Anglia fara echipa in sferturi, acum 3 sezoane Italia fara echipa in sferturi, acum 4 sezoane Anglia fara echipa in sferturi...
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €˛tatucul politiei politice ceausiste

  2. #65
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,781
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    Germania nu prea.... in sferturi...
    Dasi? Ce te tot enervezi?
    Si de data asta se pare ca nu prea Deci intrebarea mea ramane valabila azi.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  3. #66
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Prin ce anume par nervos?

    Daca vrei analiza la zi, e urmatoarea:

    Sferturi Champions League: 3 echipe din Spania, doua echipe din Germania, una din Anglia, una din Franta, una din Italia.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €˛tatucul politiei politice ceausiste

  4. #67
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,781
    Reputatie
    1
    Aha. Si ce au jucat? ... Germania? Deocamdata 2-3 si 1-2 deci ... sferturi
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  5. #68
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Aha. Si ce au jucat? ... Germania? Deocamdata 2-3 si 1-2 deci ... sferturi
    fix'd.
    retired.

  6. #69
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Bine zici "deocamdata", exista si returul si orice se poate intampla.
    Bayern a avut ghinionul de a da peste Real, liderul din Spania si detinatoarea trofeului CL.

    Poate sesizezi ca nici nu am mentionat Franta, asta pentru ca nu prea exista la nivelul ala
    De 7 ani nu au mai dat echipa in semifinalele CL sau EL.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €˛tatucul politiei politice ceausiste

  7. #70
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    nu cred ca a vrut sa ridice franta-n slavi. monaco e de conjunctura aici, psg a luat firma-n cap. monaco a luat 3-0 de la bayer in editia asta de ucl, shall we keep on? nu ar avea ce.
    retired.

  8. #71
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,781
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    Poate sesizezi ca nici nu am mentionat Franta, asta pentru ca nu prea exista la nivelul ala
    De 7 ani nu au mai dat echipa in semifinalele CL sau EL.
    Am vorbit eu de arbitraj? De ce aduci in discutie faptul ca PSG a fost eliminata de arbitru ?
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  9. #72
    sport legend queque's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    636
    Reputatie
    1
    Eu am vazut o echipa,care cand s-a decis sa intre in joc,a demonstrat superioritate,maturitate,a fost mai vie,mai inspirata,etc
    Cred ca nu doar intrarea lui Asensio a cantarit,oricine intra aducea un plus:Isco,Lucas,Morata.Tot lotul e mai bun,parerea mea.

  10. #73
    Moderator Doctor_Satan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Targu Mures
    Posts
    8,339
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Sir. Eko View Post
    Cu placere.
    Si eu abia acum am citit.
    Iancu si FC Timisoara, prima grupare mafiota care a primit o mica pedeapsa. FRF-DNA 1-0.
    OTELUL GALATI SUPERCAMPIOANA 2010-2011!!!
    Aici este criza economica a Romaniei: http://www.porcisme.ro/

  11. #74
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Am vorbit eu de arbitraj? De ce aduci in discutie faptul ca PSG a fost eliminata de arbitru ?
    Mania persecutiei.

    Oricum nu e pacat sa furi de la araboi. D-zeu ar aproba, mai ales ca vine si pastele.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €˛tatucul politiei politice ceausiste

  12. #75
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    Mania persecutiei.

    Oricum nu e pacat sa furi de la araboi. D-zeu ar aproba, mai ales ca vine si pastele.
    Corect! De la Qatar la Qatar pentru Qatar. Nimic nu se pierde, totul se transforma.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  13. #76
    Moderator Nadalfan's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,430
    Reputatie
    0
    Un nume. Cristiano Ronaldo!!! United au fost pacaliti tare cand l-au vandut pe 100mil )))

  14. #77
    sport legend jo27's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    3,421
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Nadalfan View Post
    Un nume. Cristiano Ronaldo!!! United au fost pacaliti tare cand l-au vandut pe 100mil )))
    Dar s-au scos cind au dat suta pe Pogba

    La fel o sa patesca si Liverpool cu Coutihno, dar salvarea va veni. De la Southampton, bineinteles.

  15. #78
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by jo27 View Post
    Dar s-au scos cind au dat suta pe Pogba

    La fel o sa patesca si Liverpool cu Coutihno, dar salvarea va veni. De la Southampton, bineinteles.
    Il luati pe Redmond?

  16. #79
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,501
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Nadalfan View Post
    Un nume. Cristiano Ronaldo!!! United au fost pacaliti tare cand l-au vandut pe 100mil )))
    Meciul asta a fost o exceptie de la regula. Vedem in retur, 2 exceptii la rand nu exista.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  17. #80
    Moderator Doctor_Satan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Targu Mures
    Posts
    8,339
    Reputatie
    0
    Eh, are doar 100 de goluri marcate in Champions League, cele mai multe din istorie si mai are cativa ani de jucat. O petarda de jucator.
    Oricat de antipatic imi este Gelando-Penaldo, trebuie sa recunosc ca-i cel mai bun din istorie. Poate juca la orice echipa, lucru care nu se poate spune despre Messi.
    Iancu si FC Timisoara, prima grupare mafiota care a primit o mica pedeapsa. FRF-DNA 1-0.
    OTELUL GALATI SUPERCAMPIOANA 2010-2011!!!
    Aici este criza economica a Romaniei: http://www.porcisme.ro/

  18. #81
    sport legend jo27's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    3,421
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Eddy DoubleD View Post
    Il luati pe Redmond?
    Nu ti se pare o mutare logica?
    Tocmai ce-am vazut pe eurosport ca Liverpool e interesata de Van Dijk... n-ar fi chiar rau sa-l luam. Insa nici Lovren nu parea chiar rau in momentul in care l-am luat.

    Revenind on topic, am citit, pe sarite, articolul lui A. Niculescu in care argumenta ca Realul e cel mai bun club din lume in momentul de fata, pentru ca are cel mai bun/complet lot. Ceea ce e adevarat, zic eu. Insa, cu exceptia reprizei a doua de miercuri, nu m-au impresionat deloc sezonul asta. Ce-i drept, am vazut doar vreo 10 meciuri (cel mult) de-ale lor. O fi la Zidane, o fi la Ronaldo problema, nu stiu sigur, insa pe ei doi ii banuiesc ca principali responsabili pt jocul dezlinat al albilor.

    Si ca sa-i raspund si lui Reivan, ca Bayern sa revina in retur e perfect posibil, cu sau fara Lewa. Eu vad cam 60-40 sansele de calificare, in favoarea Realului, in momentul de fata. Totusi, sa-l arunci asa in fata pe Lewa, ca vine el si da 4 goluri, de parca ar avea 100 de goluri marcate sezonul asta, mi se pare ca e exagerat. Da, a marcat 4 goluri impotriva Reallui, insa si Messi a marcat hattrick, nu l-am vazut sa o faca in fiecare meci cu galacticii.

  19. #82
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,501
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Doctor_Satan View Post
    Eh, are doar 100 de goluri marcate in Champions League, cele mai multe din istorie si mai are cativa ani de jucat. O petarda de jucator.
    Oricat de antipatic imi este Gelando-Penaldo, trebuie sa recunosc ca-i cel mai bun din istorie. Poate juca la orice echipa, lucru care nu se poate spune despre Messi.
    Le mai nimereste si el din ani in paste si cu echipele grele in momente grele, comentariul dupa meci era/este urmatorul: n-a jucat nimic dar a dat 2 goluri! As spune, ca de obicei in astfel de meciuri grele si momente grele, cu exceptia ca nu da vreun gol, exact ca-n finalele cu Atletico.
    Din alea 100 de goluri 90 au fost date cu echipe mici, sau cand echipa era pe val si calificarea nu era sub semnul intrebarii. Aici nu se compara cu Messi, argentinianul a calificat echipa aproape de unul singur de multe ori. Pana si Ronaldinho e peste Ronaldo la acest capitol.


    Acu suntem doar la jumatea povestii. Vom vedea in retur, care e realitatea.
    Last edited by Johnny D; 15th April 2017 at 17:56.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  20. #83
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,256
    Reputatie
    1
    hai cu remontaden!
    granita la Orsova!

  21. #84
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhōne-Alpes
    Posts
    9,945
    Reputatie
    0
    De dragul suspansului sa se califice Bayern
    Gott würfelt nicht! Einstein.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •