View Poll Results: cine se califica in semifinale?

Voters
10. You may not vote on this poll
  • Bayern

    6 60.00%
  • Real

    4 40.00%
Page 12 of 12 FirstFirst ... 2101112
Results 232 to 240 of 240

Thread: Sferturi UCL 16-17: Bayern Munchen - Real Madrid

  1. #232
    Moderator Doctor_Satan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Targu Mures
    Posts
    8,339
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Nadalfan View Post
    Cu ce i-a ajutat arbitrul pe Real in tur? Martinez a fost eliminat corect.

    Ieri, prima mare greseala de arbitraj a fost impotriva Realului. Vidal trebuia eliminat in minutul 48.
    https://twitter.com/HoopsReturns/sta...47564317446146 . Aici e faultul.

    Dupaia, Bayern da golul de 2-1 din offside. Au zis asta pana si aia din Germania.

    Restul e poveste. Casemiro trebuia sa ia al doilea galben pentru faultul la Robben, iar Ronaldo a fost in offside la golul de 2-2. La golul de 3-2 tusierul era la cel putin 10m de faza. Niciun arbitru n-ar fi putut sa-si dea seama la faza aia daca a fost offside sau nu.
    Eu tot sustin ca prima mare greseala a fost la faultul lui Ramos la Robben in prima repriza. Acolo era primul galben al lui Ramos. Si apoi el a mai comis faulturi si simulari grosolane pentru care se putea da inca unul.
    Ramos mergea eliminat de la pauza sau cel mai tarziu imediat dupa Vidal.
    Dar, surpriza! Nu a luat nici macar un galben.
    Am tot zis: Ramos are cele mai murdare intrari si baga coate foarte des. Dar arbitrii parca au in program sa-l ia mai usor.
    Iancu si FC Timisoara, prima grupare mafiota care a primit o mica pedeapsa. FRF-DNA 1-0.
    OTELUL GALATI SUPERCAMPIOANA 2010-2011!!!
    Aici este criza economica a Romaniei: http://www.porcisme.ro/

  2. #233
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,950
    Reputatie
    0
    Din aceasta cauza nu o sa vezi implementata tehnologia video.
    Datorita coruptiei din forurile UEFA si FIFA se intampla lucrul acesta din punct de vedere marketing de asemenea,este de evitat o echipa necunoscuta in finala care nu aduce suporteri,nu drepturi de televiziune afacerea a corupt sportul.
    Last edited by iulian_1976; 19th April 2017 at 19:55.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  3. #234
    sport legend jo27's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    3,421
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mariomax View Post
    in 11 la 11 Real nu a jucat nimic, nici in tur, nici in retur. au avut bulan la penalty-ul ratat de idiotul de Vidal, daca se facea 2-0 la pauza in tur totul ea terminat pentru Real.
    Si eu ce-am zis?

    A fost ofsaid la golul 2 al lui Bayern?

  4. #235
    [st][/st] mariomax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    5,154
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by jo27 View Post
    Si eu ce-am zis?

    A fost ofsaid la golul 2 al lui Bayern?
    nesemnalizat din cauza rapiditatii fazei, nu pentru ca asa a fost tema arbitrului cum a fost la golul din offside cu hent, de un metru, a lui Ronaldo. eu raman la parerea ca ungurii au avut tema.
    [size="6"][b][color="blue"]M E S S[/color][color="dimgray"] 1[/color] [color="red"]3 5 2[/color] [COLOR="Gray"]&[/COLOR] [color="lightblue"]31[/color][/b][/size]

  5. #236
    [st][/st] mariomax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    5,154
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Srdjan View Post
    E dezamagitor faptul ca o dubla atat de frumoasa de fotbal intre Real si Bayern, va fi mai degraba amintita pentru deciziile groaznice de arbitraj, decat pentru performantele fantastice ale unor jucatori. Marcelo merita aplaudat pentru ceea ce a facut aseara, Realul nu s-ar fi calificat mai departe fara el, a jucat incredibil. Venind acum dintr-o perspectiva neutra, deoarece nu suport niciuna dintre aceste doua echipe (), pot spune ca Realul a meritat sa se califice, acum ca Bayern a fost "furata" e partea a doua, insa din punct de vedere strict fotbalistic, a fost drept rezultatul la finalul zilei, Realul mi s-a parut ca a jucat mai bine si mai tacticizat si aseara.

    Zidane merita felicitat pentru faptul ca a reusit sa ajunga pentru al doilea an la rand in semifinalele UCL, inca mai are multe de invatat ca si antrenor, insa e inca la inceput, iar performantele sale sunt absolut fantastice.
    Real a jucat doar cand a avut om in plus. si asta datorita arbitrului. ce vorbim aici?
    [size="6"][b][color="blue"]M E S S[/color][color="dimgray"] 1[/color] [color="red"]3 5 2[/color] [COLOR="Gray"]&[/COLOR] [color="lightblue"]31[/color][/b][/size]

  6. #237
    sport legend jo27's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    3,421
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mariomax View Post
    nesemnalizat din cauza rapiditatii fazei, nu pentru ca asa a fost tema arbitrului cum a fost la golul din offside cu hent, de un metru, a lui Ronaldo. eu raman la parerea ca ungurii au avut tema.
    Pai, a fost acelasi asistent care a lasat jocul la Ronaldo. Daca avea tema, putea sa ridice ofasid lejer la faza aia, chiar cu riscul sa nu fi avut dreptate, nu? In minutul 76, sa lasi gol care duce la egalitate per total la o faza la limita, e cam ciudat pt unul cu tema, nu?

    Dar, sint de acord, ofsaidul la Ronaldo n-are nici o scuza, se vedea si de pe luna.

    Ca sa inteleg si eu, ce se reproseaza aici: Galbene la Casemiro si Ramos, insa in acelasi timp si Vidal trebuia eliminat mai devreme din cite am inteles. Ofsaiduri la golurile 2 si 3 ale lui Ronaldo, insa in acelasi timp si Bayern a dat un gol din ofsaid, inainte de cele ale Realului. Nu mi se pare chiar asa un furt pe fata.

    Se zice ca Bayern ar fi dat sigur gol daca ramineau in 11. Dar de ce n-au fost in stare pina atunci? Practic, au dat un singur gol, din 11m si inca 2 suturi pe poarta in 85 de minute, in conditiile in care in cea mai mare parte a timpului se aflau in situatia de a fi obligati sa marcheze. Da, se schimbase contextul, acum si Real avea nevoie de gol ca sa se califice, totusi, pe mine chestiile asta cu daca si cu parca nu ma conving niciodata.

  7. #238
    [st][/st] mariomax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    5,154
    Reputatie
    1
    prea a fost ajutata Real in momente cheie ca sa cred ca au fost greseli.
    [size="6"][b][color="blue"]M E S S[/color][color="dimgray"] 1[/color] [color="red"]3 5 2[/color] [COLOR="Gray"]&[/COLOR] [color="lightblue"]31[/color][/b][/size]

  8. #239
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,950
    Reputatie
    0
    Probabil ca arbitrul a prins o zi proasa,a fluierat tot fara galbene pentru echipa gazda care se apara,apoi in a doua repriza a rupt echilibru in defavoarea echipei care ataca.
    O fi un arbitru mare insa nu a arbitrat in spiritul jocului.

    Olandezul de la Juve:Barça nu a fluierat nimic a lasat jocul,o maniera sa ajuti un pic Juve,maniere si maniere.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  9. #240
    Hear me roar! Elgorriaga's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Posts
    2,207
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by jo27 View Post
    Dar, sint de acord, ofsaidul la Ronaldo n-are nici o scuza, se vedea si de pe luna.
    In faza aia tushierul se uita la jucatorul madrilen din planul cel mai apropiat, acolo unde teoretic trebuia sa ajunga centrarea dupa modul cum fusese pregatita. Individul ala NU era in ofsaid.

    Si tot holbindu-se astfel, tushierul a omis sa traga cu coada ociului si spre centrul careului unde zburda Spaima Shamponului, si care a reusit cumva sa primeasca mingea cit nu era in ofsaid.

    Si atunci tushierul, in mare intelighentza lui, a judecat cum ca daca in momentul receptiei nu a fost ofsaid, apoi atunci nici in momentul pasei nu a fost ofsaid.

    Atita a putut omul.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •