View Poll Results: cine se califica in semifinale?

Voters
10. You may not vote on this poll
  • Monaco

    6 60.00%
  • Borussia Dortmund

    4 40.00%
Page 5 of 6 FirstFirst ... 3456 LastLast
Results 85 to 105 of 114

Thread: Sferturi UCL 16-17: Borussia Dortmund - AS Monaco

  1. #85
    Moderator Nadalfan's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,430
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Sir. Eko View Post
    Ce sanse crezi care Dortmund? Merita sa bag la pariuri ca se califica? Nu stiu ce sa joc. In tur eram sigur ca o sa bata Monaco...dar dupa ce s-a intamplat cred ca o sa traga Dortmund in plus.
    Nu stiu exact cate e cota, dar daca e undeva la 4-5 merita sa joci. Eu cred ca o sa iau la ambele meciuri de azi GG3+.

  2. #86
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,951
    Reputatie
    1
    Monaco :
    Subasic - Touré, Glik, Jemerson, Mendy - Bernardo Silva, Bakayoko, Moutinho, Lemar - Mbappé, Falcao (c).

    Dortmund :
    Bürki - Piszczek, Sokratis, Ginter, Durm - Weigl - Reus (c), Sahin, Kagawa, Guerreiro - Aubameyang.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  3. #87
    Moderator Nadalfan's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,430
    Reputatie
    0
    Tuchel e un retardat. Victor Piturca 2. Omu' intotdeauna schimba echipa, doar, doar sa nu dea ziaristii echipa corecta. N-am vazut asa ceva.

  4. #88
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,951
    Reputatie
    1
    De ce nu joaca Dembele?
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  5. #89
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    ce cauta durm la o echipa precum borussia dortmund? ce cauta durm in fotbalul mare? asta e o intrebre foarte bune. ce cauta durm+kagawa in fata unor dembele sau pulisic? inca o intrebare buna. ce cauta cel mai mare dezastru defensiv din istoria echipei, ginter, inca titular?

    ma bucur insa ca e nuri fuckin sahin titular si ca in ultimele 2 meciuri omu parca a fost scos din sezonul 2010-2011. ma bucur si ca miza parca a mai scazut si ..mna. nu-mi place reus acolo, in special fara dembele, nu-mi place kagawa acolo..
    retired.

  6. #90
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    nu ai cum ba trebuie sa cautam in **** mea un portar... weidenfeller si burki sunt cei mai slabi portari din istoria moderna a borussiei. roman spre finalul carierei, ca el in peak era dcent.
    retired.

  7. #91
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,951
    Reputatie
    1
    Cel putin trei goluri trebuie sa dea Borussia acum
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  8. #92
    sport legend
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    1,319
    Reputatie
    1
    Mda, n-am inteles niciodata de ce Borussia se multumeste cu Burki ca si portar, cand au clasa peste tot in rest.....sunt cel putin vreo 8-10 echipe cu portari mai buni doar in Bundesliga.

    Un fel de Liverpool cu Mignolet....oh, the irony. Saracu' Reivan.



    Si Mbappe e cel mai bun jucator de 18 ani din cel putin ultimii 10 ani. Not close.

  9. #93
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,951
    Reputatie
    1
    Cand nu vrea sa intre nu vrea ... atat
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  10. #94
    sport legend
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    1,319
    Reputatie
    1
    Zicea Nadal de GG 3+, asa am avut la tur, asa am si azi...muuuult prea easy, poate iese pana in minutu' 30.

    1.55 cota, trebuia sa fie 1.20 at most.

  11. #95
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,863
    Reputatie
    0
    ce omor isi ia borussia...
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  12. #96
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    nu, cu un atacant care sa dea gol din orice faza, sau ma rog, macar din jumatate si cu fundasi de nivelul blackpool azi borussia dortmund era campioana germaniei si era calificata in fnala in plm..nu ai cum. ofensiv sa faci ce vrei pana la finalizare si defensiv sa fie orice atac periculos...

    mor, dembele si pulisic in teren macar sa cadm de pe cal in stil in plm.
    retired.

  13. #97
    Hear me roar! Elgorriaga's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Posts
    2,207
    Reputatie
    1
    Dacã a dat gol pînã È™i Gargamel Falcao ...

  14. #98
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    mama daca v-ati uita la meci nu mai schimbati niciodata pana la sfarsit canalu pe barca..
    retired.

  15. #99
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,335
    Reputatie
    0
    Golul 2 a fost superb, au plecat aproape din careul lor si au bãgat-o în poarta. Asa joaca o echipa.

  16. #100
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    a fost superba in special partea in care falcao era singur in careu, intre doi fundasi centrali..
    retired.

  17. #101
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    piszczek din bun simt pentru fotbal si pentru fanii echipei care-l platesc trebuie sa plece in vara. faci 2 greseli enorme lead to goal cu monaco, faci si cu bayern..nu mai ai ce sa cauti la nivelul asta.
    retired.

  18. #102
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,863
    Reputatie
    0
    dubla infrangere...cine s-ar fi asteptat...
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  19. #103
    Moderator Nadalfan's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,430
    Reputatie
    0
    Pisczeck a avut cea mai slaba prestatie a unui jucator ever in dubla asta. Si nu glumesc. Azi iar le-a dat pasa de gol si au facut aia ce au vrut pe partea lui. Omu' pur si simplu n-a dat o pasa la noi azi. N-a vrut el. Nu-mi vine sa cred cat de jos a putut sa fie in meciurile astea doua. Si se vede pe el ca e mental praf. Nici macar nu poate sa alerge.

    Sper sa nu mai vad vreodata 3-5-2-ul ala din prima repriza cu Durm wingback. Ca sa joci sistemu' asta ai nevoie de oameni gen Valencia, Alex Sandro nu fuckin Durm. Omu', ofensiv e zero.
    Sper sa prindem locul 3 in campionat ca sa nu fim nevoiti sa dam baraj ca nu ne vad deloc bine.

    Edit: Aha, cand m-am apucat eu sa scriu postul, inca nu scrisesei si tu Reivane Piscezck e cam luat la ochi

  20. #104
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    atat s-a putut cu lotul si mai ales cu antrenorul! actual.
    monaco a citit in tur ce a trebuit, a reactionat foarte bine acasa, demni de toata lauda, si-au facut temele. tuchel nu si impreuna cu schmelzer, ginter, piszczek, burki si auba ar trebui sa-si ia mersu de la vara. bineinteles daca si conducerea ar privi peste normele pc. cel mai probabil, excluzandu-l pe ginter o sa ramana toti si in sezonu viitor cand o sa ne zbatem in aceiasi situatie - ofensiv state of art, defensiv cs balotesti.
    retired.

  21. #105
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,335
    Reputatie
    0
    Ce sezon are Monaco, absolut fabulos. Hai cu Juventus în semifinale.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •