View Poll Results: cine se califica in semifinale?

Voters
10. You may not vote on this poll
  • Monaco

    6 60.00%
  • Borussia Dortmund

    4 40.00%
Page 4 of 6 FirstFirst ... 23456 LastLast
Results 64 to 84 of 114

Thread: Sferturi UCL 16-17: Borussia Dortmund - AS Monaco

  1. #64
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    spun doar ca nu exista teren in lume pe care BvB sa nu dea gol si nu exista echipa care sa ne poata da gol.
    retired.

  2. #65
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,951
    Reputatie
    1
    Bravo Monaco.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  3. #66
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,863
    Reputatie
    0
    city a avut 5-3 acasa cu monaco si nu s-a dus.
    e greu de crezut ca se va duce borussia cu 2-3 acasa...

    btw..inainte de meciuri, erau favorite barca si borussia...acum sunt favorite juve si monaco.
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  4. #67
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,780
    Reputatie
    0
    Pai normal ca Monaco e mare favorita, dar cam ce sanse are Barca, are si Borussia, acolo 10-15% mai e de sperat.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  5. #68
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,951
    Reputatie
    1
    Fabinho suspendat pt meciul retur si asta e mare pierdere...
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  6. #69
    Moderator Nadalfan's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,430
    Reputatie
    0
    FFS Pisczeck...Le-a dat 3 pase alora....

    Trebuia sa-i batem azi...Fara misto. Monaco a dat un gol din offside, un gol(autogol) destul de hilar si un altul dupa o greseala de curtea scolii a lui Pisczeck. Singurul lucru pentru care meritau sa castige e ca, de fiecare data cand au trecut jumatatea terenului au avut ocazii monumentale cam atat de prost se apara Borussia.

    Dembele azi a jucat doar la adversar. Meciul asta si ala cu Bayern din week sunt de departe cele mai proaste facute de el de cand a venit. Pacat ca au venit fix acum.
    Cred ca, daca aveam si noi inca un jucator ofensiv de valoare pe banca intorceam meciul asta. Asa, cu Sahin, o rezerva de portar si 4 jucatori u19 e cam greu sa schimbi jocul..Singurii care aveau pedigree-ul sa intre intr-un meci ca asta, Sahin si Pulisic, au intrat si au fost cei mai buni oameni ai echipei.

    Pana la retur nu se reface niciunul din Bartra, Castro, Reus asa ca nu avem nicio sansa sa intoarcem. Nici macar Schurlle n-o sa fie apt..

  7. #70
    sport legend
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    1,319
    Reputatie
    1
    Drace, renunt la belitu' pulii de catre Ion, daca mi-l dai pe acest zeu Mbappe la United.


    Il prefer lui Griezmann...no joke.

  8. #71
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    cu un reus, gotze..nici capu nu ma durea.
    din vara schmelzer trebuie dat in suturi afara si cautat fundas dreapta sau jucat pasa exclusiv. cu toprak o sa aratam mai bine. pacat de nuri sahin, un fotbalist de clasa mondiala, cea mai mare inteligenta in teren..

    nu e pierdut. monaco nu m-a impresionat cu nimic, daca tuchel intelege ceva din fotbal si trebuie sa inteleaga pentru ca altfel imi fac probleme mari in privinta sanatatii lui mentale atunci avem sanse. dembele, pulisic, auba si poate si emre mor ca-s morti in benzi astia pot sa-i bata singuri.
    oricum, dat fiind faptul ca s-a intamplat ce s-a intamplat nici nu ma intereseaza daca mergem sau nu mai departe.
    retired.

  9. #72
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,951
    Reputatie
    1
    Sigur ca nu zbieri si nici macar nu tipi dar vorbesti cam tare la ora asta. Problema cu arabi musulmani ieri? Da, te stiu rasist si oarecum radical, nu vorbesc intelectual deoarece nu e cazul, dar instinctual sigur.
    Scorul in meciul tur e totusi 2-3 in cifre arabe
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  10. #73
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    sunt mai putin rasist decat Iisus Christos, si ceva mai putin radical. doar ca ma deranjeaza oamenii care vor sa ma deranjeze la randul lor. arabii musulmani imi sunt simpatici doar ca si eu am cotizat in viata mea la binele lor in germania asa ca pot sa ma supar cand vor sa-mi omoare echipa de fotbal.
    sunt familiarizat cu o mare parte a culturii arabe, pe care o respect in mare parte doar ca, ma rog - discutie ampla si repetitiva - tinde sa alunece in proportii mai mari decat ar fi cazul spre extremism anti-vestic, noi, ca europeni am abandonat fanatismul religios de mult dar se trezeste si in noi, instinctiv cum spui tu, o mica rascoala bineinteles incomparabila cu aia a arabilor.

    Bottom line, nu e vina mea imediata sau directa ca au ales unii acum 500 de ani sa se cantoneze si sa ramana in urma si ca-s exploatati/ deranjati (am toata compasiunea) dar daca tot mananca o paine pentru care duc si eu niste grau la moara sa nu se mai cace in poteca mea ca desi imi sunt simpatici s-ar putea sa aduca si paturile sociale mai de sus in somnul ratiunii.
    retired.

  11. #74
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,951
    Reputatie
    1
    Reivan, problema ta este ca pui pe toti in oala dracului. E ca si cum occidentul pune romanii in satra ... Nu intelegi, nu intelegi asta e viata
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  12. #75
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    extremismul nu apare daca nu e lasat sa apara. e un motiv pentru care noi nu aruncam homosexuali in aer sau ceva. suntem toti in oala dracului pentru ca suntem toti oameni si avem toti puterea sa vedem dincolo de chestiunile astea. si daca nu putem sa vedem dincolo de ele macar sa ne vedem de treaba fara sa-i deranjam pe ceilalti

    cred totusi ca am trait si eu printre suficienti musulmani ca sa spun ca nu toti se integreaza ca turcii. paks de exemplu sunt absolut izolati de lume, isi fac cartierele lor si, de ce sa nu o spune doar pentru ca nu e frumos - distrug frumusetea multor locuri din europa.
    retired.

  13. #76
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,951
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by phife View Post
    extremismul nu apare daca nu e lasat sa apara.
    Tipic extremism
    Extremismul apare din lipsa de cultura. Nu ma refer la tine ci la milioane de oameni care nu au acces la nivel de viata decent intelectual si material. Strict legat. . Saracii raman saraci in perioada noastra si fara sperante de progres. Unii se revolta, ne indispun. Ceilalti tac. Sa vedem ce va fi cand oala fierbe in clocot ...
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  14. #77
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    e secolul 21, welcome to the real world, lipsa de cultura e un pretext sau daca e o realitate e una impusa. indienii sunt saraci, indonezienii sunt saraci, aia din republica centrafricana - multa lume o duce rau si cu toate astea nu se revolta asa. saracii au ramas saraci mereu, nu stiu despre ce vorbesti, e efectul bestseller - bogatii raman bogati in majoritatea cazurilor. azi ai sansa ca fiind oricine de oriunde sa te ridici, mai mult ca niciodata. putem sa punem mana de la mana sa ajutam musulmanii pentru ca tot noi i-am deranjat, da' tu crezi ca pierre, john, chan lee, sven si igor vor sa dea inapoi ceva de care nu s-au bucurat ? nope. pak statea intr-o vreme acasa pe bani mai multi ca mine, care cica am facut destula scoala, doar pentru ca ii luau unii niste lucruri din pamant.
    retired.

  15. #78
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,951
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by phife View Post
    azi ai sansa ca fiind oricine de oriunde sa te ridici.
    Aici te contrazici cu ce ai sustinut mai devreme. Daca pui in oala comuna pe toti saraci musulmani (exemplu doar atat) cum poti sa spui ca stergem urma de musulman pe lume?
    Oamenii saraci put. Oamenii saraci par prosti. Oamenii saraci nu ne plac, este?
    Cei bogati au clasa. Cei bogati se spala deoarece pot si in plus se dau cu parfum. Ne plac astia, nu-i asa?
    Nemtii sunt bogati. Englezii sunt bogati. Americanii sunt bogati. Chiar si unii francezi ... nu-i asa ca e usor sa-i bagi in p** pe saracii de afgani, sirieni, irakieni si nu mai stiu ce drame pe lumea asta ?
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  16. #79
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    eu nu ii bag nicaieri pe irakieni. eu, personal. altii, mai inceti insa... sau crezi ca toti germanii sunt ingineri? tu ca francez cu le pen ar trebui sa vezi mai repede ca mine ca aia care i-ar sterge pe islamisti nu-s aia care au neaparat si multa scoala. dar daca o fac e pentru ca se simt oarecum amenintati, e o frica. sa stii ca si frica se naste tot din "lipsa de cultura" pe care o crezi tu si se manifesta si in vreo 25% po****tie franceza votanta daca e sa facem un analog asupra vorbelor tale pe situatia vestica.
    eu cand am spus ca o se stearga cu musulmanii pe jos nu am spus ca o sa o fac eu, am spus ca au deranjat paturile care ar face-o mai mult decat e cazul si asta o sa ma afecteze si pe mine automat.
    violenta naste violenta, hai ca suntem oameni mari, de ce trebuie sa o dau in sloganuri? daca o sa-i mai manance mult in cur pe needucatii si saracii estici o sa-i starneasca pe (pastrand proportiile) needucatii si saracii vestici si de suferit o sa avem toti.
    retired.

  17. #80
    Moderator Nadalfan's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,430
    Reputatie
    0
    Burki
    Pisczeck - Sokratis - Ginter
    Pulisic - Weigl - Guereiro - Schmelzer
    Dembele - Auba - Reus

    Asa se pare ca jucam diseara. La ei, o sa joace Moutinho - Bakayoko mijlocasi centrali, deci probabil ca o sa-i dominam acolo. La Pulisic cu Mendy o sa se decida meciul. In stanga cu Schmelzer nu contam. Daca Pulisic il domina si le duce mult mingi in care lui Reus/Auba o sa-i batem.

  18. #81
    Moderator Celeb Sir. Eko's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    14,366
    Reputatie
    0
    Ce sanse crezi care Dortmund? Merita sa bag la pariuri ca se califica? Nu stiu ce sa joc. In tur eram sigur ca o sa bata Monaco...dar dupa ce s-a intamplat cred ca o sa traga Dortmund in plus.

  19. #82
    sport legend polat's Avatar
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    world
    Posts
    390
    Reputatie
    1
    bate monaco cu 2-0!

  20. #83
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    daca nu luam goluri de ***** nu avem cum sa ne calificam. dortmund e infinitu ofensiv in plm, nu ai cum sa nu ai sanse de gol...
    retired.

  21. #84
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,780
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Sir. Eko View Post
    Ce sanse crezi care Dortmund? Merita sa bag la pariuri ca se califica? Nu stiu ce sa joc. In tur eram sigur ca o sa bata Monaco...dar dupa ce s-a intamplat cred ca o sa traga Dortmund in plus.
    Merita. Io am jucat doar X2 ieri la Bayern in loc sa pun 2 solist, cu tot cu arbitrul futut a iesit.
    Evident ca sa joci 2 e mai sigur decat se califica, de facto meciu de ieri, dar... nu se stie niciodata.

    Quote Originally Posted by polat View Post
    bate monaco cu 2-0!
    Daca-i arbitreaza ca pe Real, bate, sigur. Dar nu e cazu.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •