Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 22 to 42 of 67

Thread: Europa League 2016/2017: Sferturi

  1. #22
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,856
    Reputatie
    0
    12 - atletico - spania
    13 - chelsea - anglia
    14 - sevilla - spania
    15 - sevilla - spania
    16 - sevilla - spania

    de asemenea ma uitam incepand cu 2001 cand a luat liverpool EL

    englezii au luat de 2 ori Liverpool si Chelsea
    spaniolii au luat de 8 ori - 1 x Valencia, 5 x Sevilla 2 x Atletico Madrid

    asa ca poate face si man utd ceva anul asta.
    Last edited by YoNuTzz; 17th March 2017 at 23:11.
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  2. #23
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,903
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Nu prea.
    Antwerp in 1993 in cupa cupelor
    EL. Am intrebat de EL. Stai jos. Nota 3!

  3. #24
    sport legend Claudiu96's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Giurgiu
    Posts
    986
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Schalke nu e superioara. Lyon are nivel de finala, probabil cu Manchester azi, chiar si cu apararea aia in carton. Eu vad totusi ca progreseaza si la fundasi incet incet. Un prim test va fi duminica la Paris
    Poate nu superioara , dar rivalizeaza cu OL. Man Utd > Schake ~ Lyon > celelalte echipe > Genk
    Apararea este acceptabila acum dar asta e din cauza lui Mammana , e cel mai bun fundas al nostru. Si Diakhaby e bun dar nu are siguranta lui Mammana. Mapou e praf , si nu inteleg de ce N'Koulou nu e nici macar rezerva , ar fi trebuit sa fie in locul lui Mapou ... De Morel nu mai zic ... nu e chiar atat de rau , dar nu e de o echipa puternica si cu pretentii ca Lyon. Jallet in dreapta si Rafael in stanga , asa trebuie sa jucam pentru restul sezonului.
    Anyway , cred ca vom fi foarte vulnerabili in defensiva cu PSG maine deoarece Mammana este accidentat ... Ar fi ceva sa castigam acum ca Nice se incurca iar dar nu cred ca se va intampla.

  4. #25
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,912
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by JJ View Post
    EL. Am intrebat de EL. Stai jos. Nota 3!
    EL era pe vremea lui Ceasca?
    Eu consider EL azi fuziunea C2 si C3 adica cupa cupelor si cupa UEFA. De altfel castigatoarele cupelor sunt calificate in EL. Deci ori spui ca in EL nu a fost nicio echipa belgiana in semi ori pui la socoteala C2 si C3 in istorie.

    Quote Originally Posted by Claudiu96 View Post
    Poate nu superioara , dar rivalizeaza cu OL. Man Utd > Schake ~ Lyon > celelalte echipe > Genk
    Apararea este acceptabila acum dar asta e din cauza lui Mammana , e cel mai bun fundas al nostru. Si Diakhaby e bun dar nu are siguranta lui Mammana. Mapou e praf , si nu inteleg de ce N'Koulou nu e nici macar rezerva , ar fi trebuit sa fie in locul lui Mapou ... De Morel nu mai zic ... nu e chiar atat de rau , dar nu e de o echipa puternica si cu pretentii ca Lyon. Jallet in dreapta si Rafael in stanga , asa trebuie sa jucam pentru restul sezonului.
    Anyway , cred ca vom fi foarte vulnerabili in defensiva cu PSG maine deoarece Mammana este accidentat ... Ar fi ceva sa castigam acum ca Nice se incurca iar dar nu cred ca se va intampla.
    Eu am spus. Lyon termina tare pe final de sezon. Normal deoarece se tot schimba sistemul de joc an de an. Aulas? Echipa joaca excelent ultimele meciuri si acolo isi castiga locurile pt Europa.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  5. #26
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    lyon termina tare de tot, in bot de preferat.
    v-au scos turcii din stadion. ups. bad gones, plm, va arunca o mana de turci pe iarba.
    retired.

  6. #27
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Asa le place turcilor sa colonizeze orasele mici, linistite, de provincie, pline cu burghezia scapatata de odinioara. Asa au facut si la Timisoara. Dar aia era mica Viana, la Lyon nu stiu ce dracu' i-a atras
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred că e supărarea unui om care n-a reușit să ne cumpere, așa cum a făcut-o cu alții

  7. #28
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,912
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by phife View Post
    lyon termina tare de tot, in bot de preferat.
    v-au scos turcii din stadion. ups. bad gones, plm, va arunca o mana de turci pe iarba.
    Bad Gones sunt in virajul nord iar incidentele au fost in virajul sud acolo unde erau amestecati turci cu lyonezi. Aulas a intervenit la nord si este chiar acolo sa calmeze pe gones altfel iesea razboi si moarte de om. Deja incepusera sa se indrepte spre sud...
    Turcii au venit cam 25000 deci nu e de gluma. Au fost incidente si inainte de intrarea in stadion.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  8. #29
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Da, e belita cu Bad gones astia. I-am vazut la Bucuresti cand au jucat cu Crvena Zvezda. Da, sunt tari, beleau belengherul turcii daca virau spre nord
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred că e supărarea unui om care n-a reușit să ne cumpere, așa cum a făcut-o cu alții

  9. #30
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0

    turcii sunt vocali, poate printre cei mai vocali dar la bataie.. pana si astia de la noi mergeau in turcia si nu veneau cu mana goala, daca nu se lipea un blug, un cartus de tigari macar cu un steag si tot veneau..
    retired.

  10. #31
    sport legend polat's Avatar
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    world
    Posts
    390
    Reputatie
    1
    turcii cata frunza, cata iarba.sunt 25 de mii de spahii si ieniceri la lyon!

  11. #32
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    numaram si kebabistii?
    retired.

  12. #33
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,912
    Reputatie
    1
    Problema azi la Lyon nu este cu Bad Gones ci cu jucatorii din teren. O balbaie de tot si parca vad ca mai incaseaza doua goluri.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  13. #34
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Pai sunt foarte multi -si nu de f buna calitate, dar Turcia e o tara foarte patimasa cand vine vorba despre valorile ei traditionale. Sunt de batut, grecii i-au batut la ei acasa -dar erau numai 2 pe 2. Dar intr-o tara ca Franta nu se pune problema, nu vezi ca e semiluna pe tot stadionul? Daca nu sar pt francezi ceva fratie a magrebului sau gemenii Asterix si Obelix, sunt fix pielea pulii.
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred că e supărarea unui om care n-a reușit să ne cumpere, așa cum a făcut-o cu alții

  14. #35
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,912
    Reputatie
    1
    Serios, voi stiti despre ce vorbiti sau ati citi pe net?
    Bad Gones sunt cei mai batausi dintre toti in Franta si obsesia lor este sa se intalneasca inaintea fiecarui meci cu ultrasi adversi sa si-o dea in parte. Nu pun niciun cent pe unul ca voi daca se trezeste in mijlocul lor. Doar pe vremuri cu BB erau cam timizi. Azi se pare ca turcii nu se stie cum au facut dar desi au fost "convocati" cica nu au gasit adresa . Au preferat sa dea cu sticle si cutii goale de bere in politisti. Cea mai tampita atitudine stiind ca nu risti mare lucru in afara de arest cateva ore. Daca si-o dadeau cu Bad Gones ar fi fost nasol. Riscau sa piarda dinti, ochi sau alte organe necesare reproductiei.
    Nu prea cred ca aveti habar de suburbiile din centru sud al Frantei unde se nasc astfel de organizatii.
    Last edited by delaparis; 13th April 2017 at 23:49.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  15. #36
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,856
    Reputatie
    0
    slaba man utd azi, ca de obicei.

    nici lyon, a 2-a favorita nu o duce deloc bine acasa cu besiktas.
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  16. #37
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,912
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by YoNuTzz View Post
    slaba man utd azi, ca de obicei.
    1-1 e rezultat bun. Nu cred ca vor rata calificarea.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  17. #38
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by YoNuTzz View Post
    slaba man utd azi, ca de obicei.

    nici lyon, a 2-a favorita nu o duce deloc bine acasa cu besiktas.
    Daca tot joaca copacul ala de Fellaini ce vrei mai mult?

  18. #39
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Nu pun niciun cent pe unul ca voi daca se trezeste in mijlocul lor.
    wow. in mijlocul lor, al tuturor?
    fapt: turcii au facut ce a vrut peleusul lor in lyon.
    fapt: turcii au dat cu francezii in iarba.
    so - nici orasul, nici stadionul.

    si lasa-ma cu neonazii, am prins eu d-aia de la mama lor. pe langa faptul ca am prins derby urile din europa salbatica, pe unde vesticii..eh
    retired.

  19. #40
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,912
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by phife View Post
    wow. in mijlocul lor, al tuturor?
    fapt: turcii au facut ce a vrut peleusul lor in lyon.
    fapt: turcii au dat cu francezii in iarba.
    so - nici orasul, nici stadionul.
    Kkt cu mac ... scuza-ma te rog frumos ... in plm

    Aia au aruncat cu petarde in public la aceeasi tribuna avand avantaj ca erau plasati sus. Oamenii au fugit normal doar nu erau sa fie arsi de niste tembeli.
    Dar de ce nu s-au dus la nord acolo la Gones? Le strange chilotii de frica rahati de turcalati zgomotosi. Oricum dupa meci vom vedea ce se va intampla

    Despre meci, Lyon ii lipseste un milimetreu de ficare data in repriza a doua. Ba e offside, ba Fekir cerseste penalty cand daca juca faza il avea, bara etc ... Nasol desi domina.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  20. #41
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,856
    Reputatie
    0
    doamne cum a intors lyon...2 goluri in 2 minute...si ce gafa fabri ala
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  21. #42
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,912
    Reputatie
    1

    Ce revenire si ce circ in apararea turcilor ...
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •