View Poll Results: Dinamo -- Botosani

Voters
3. You may not vote on this poll
  • 1

    2 66.67%
  • X

    0 0%
  • 2

    1 33.33%
Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast
Results 64 to 84 of 94

Thread: Etapa 24: Dinamo - Botosani 1-0

  1. #64
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,017
    Reputatie
    1
    Restanta grea? Ala-i cel mai usor meci din seria asta de 3.

  2. #65
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,744
    Reputatie
    0
    Asta spune tot despre ce greu traseu are Astra comparativ cu cele 3.5p ale lu Dinamo!
    Pe terenuri din alea de kkt in deplasari Astra joaca prost, ea stie juca bine doar daca-i pui gazon si nu semiierbar sub picioare.
    Quote Originally Posted by Alex1986 View Post
    Despre ce vorbim? Dinamo nu a vandut cei mai buni jucatori? Gnohere, Lazar si Rotariu?
    Si Astralii si-au vandut jucatori instrumentali.
    Ti se pare, amice. Sau asa ai vrea sa crezi ca aveti o banca tehnica de carpe si incompetenti! Adevaratele scule de la Astra sunt Budescu si Texeira, si pe aia i-ati vrut dar a stiut de ce trage Shumudica de ei mai ceva ca de dracu iar la Boldrin si De Amorim le da drumul la voi.
    Pierderea lor adevarata se numeste doar Alibec dar nu el facea jocul Astrei, deci jocul nu prea a avut de suferit de pe urma plecarii lui.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  3. #66
    Banned
    Join Date
    Nov 2006
    Posts
    376
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Ti se pare, amice
    Si la Dinamo mi se pare? Nu degeaba au pierdut primele doua etape ale anului si au jucat de la egal la egal cu Botosani, pentru ca au vandut ce au avut mai bun. Daca Metan nu merita pentru ca au vandut ce au avut mai bun, pe acelasi rationament, de ce ar merita Dinamo?

  4. #67
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,744
    Reputatie
    0
    Pai sa zicem ca Dinamo nu mai e echipa care v-o trage ca la matineu, dar tot e o echipa de o oarecare valoare, cu un oarecare joc bunicel.
    Gazu s-a transformat intr-o parasuta slaba de tot, asta e diferenta.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  5. #68
    Banned
    Join Date
    Nov 2006
    Posts
    376
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Pai sa zicem ca Dinamo nu mai e echipa care v-o trage ca la matineu, dar tot e o echipa de o oarecare valoare, cu un oarecare joc bunicel.
    Bre, au pierdut cu Concordia. Doar norocul le-a adus 3 puncte in seara asta, ai spus-o si tu.
    Vedem cu CSU daca au un joc "bunicel". Trebuie sa ai in fata un adversar mai valoros ca sa-ti masori fortele. Degeaba joci de la egal la egal cu Botosani si castigi cu mult noroc pe final de meci, asta nu inseamna nimic, nu poti sa tragi concluzii dupa un meci ca asta.

    In etapa urmatoare o sa se simta lipsa lui Gnohere, Lazar si Rotariu. O sa-i calce in picioare oltenii.

  6. #69
    Banned
    Join Date
    Nov 2006
    Posts
    376
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Ca sa ma prefac intr-un subsumar al unui Alexo-Hingher-Sevilisto-Dubist ipotetic
    Si nu ma baga in aceeasi oala cu aia, da-i in paula mea
    Oricum, Sevillisto se scrie cu doi de "l"

  7. #70
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,017
    Reputatie
    1
    Nu mai insista cu Gonoree ala.

  8. #71
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,744
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Alex1986 View Post
    Si nu ma baga in aceeasi oala cu aia, da-i in paula mea
    Pai trebuia sa te add in the mix, altfel nu s-ar fi explicat ca ideea mea avea putina originalitate si inteligenta!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  9. #72
    Banned
    Join Date
    Nov 2006
    Posts
    376
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by ciorbicafaristu View Post
    Nu mai insista cu Gonoree ala.
    De ce nu?

    Gnohere are 5 goluri in 14 meciuri pentru voi, Lazar avea 6 goluri in 19 meciuri, iar Rotariu 6 goluri in 21 de meciuri.
    Gnohere avea cea mai buna medie goluri/minute jucate. Nici acum nu intelegeti, pentru voi lucrurile sunt simple, 6 e mai mare decat 5.

    Dâng
    Last edited by Alex1986; 20th February 2017 at 23:29.

  10. #73
    Banned
    Join Date
    Nov 2006
    Posts
    376
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Pai trebuia sa te add in the mix, altfel nu s-ar fi explicat ca ideea mea avea putina originalitate si inteligenta!
    Glumeam, bre. M-a deranjat ca ai gresit si m-ai trecut de doua ori. Da' nu-ti dai seama, desi este evident. Pana mea...

  11. #74
    Hear me roar! Elgorriaga's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Posts
    2,207
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Alex1986 View Post
    Si la Dinamo mi se pare? Nu degeaba au pierdut primele doua etape ale anului si au jucat de la egal la egal cu Botosani, pentru ca au vandut ce au avut mai bun.
    Pfff ... e greu de zis că ăia sînt cei trei cei mai buni de la Dinamo. Nu există asa ceva în echipa asta. Cu ce sînt cei trei mai buni decît de exemplu tripleta Palici, Hanca, Busuladzici?

    La noi totul depinde de forma de moment.

  12. #75
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,744
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Alex1986 View Post
    Glumeam, bre. M-a deranjat ca ai gresit si m-ai trecut de doua ori. Da' nu-ti dai seama, desi este evident. Pana mea...
    Pai stai un pic, tu esti Sevilla? Nu stiam, bag pl. De aia mai intram acolo pe administrativ sa-ti tin de urat!

    Si da, Dinamo e echipa bunicica chiar si acum la nivelul campionatului nostru amarat, acolo la locurile 5-6. Craiova e evident mai sus.



    Apropo, la imaginea care ti-ai facut-o, nu pareai asa ca Sevilla, aveai asa un aer mai dechis, mai obiectiv! Pari mai inteligent ca Alex!


    Pareai!


    Inteligenta nu sta in cantitatea de informatii pe care o ai, ca si Sevilla se vedea ca ai destula, ci-n disponibilitatea de-a accepta si informatii care nu-ti convin si-a le mesteca si pe acelea deopotriva cu cele pe care le ai, sub aceleasi masele nu doar cu cele stricate.
    Last edited by Johnny D; 20th February 2017 at 23:35.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  13. #76
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,017
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Alex1986 View Post
    De ce nu?

    Gnohere are 5 goluri in 14 meciuri pentru voi, Lazar avea 6 goluri in 19 meciuri, iar Rotariu 6 goluri in 21 de meciuri.
    Gnohere avea cea mai buna medie goluri/minute jucate. Nici acum nu intelegeti, pentru voi lucrurile sunt simple, 6 e mai mare decat 5.

    Dâng
    Din alea 5, 3 sunt din penalty...deci o medie de 1 gol la 7 meciuri, din actiune ...chiar ca dang.

  14. #77
    Banned
    Join Date
    Nov 2006
    Posts
    376
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Elgorriaga View Post
    Pfff ... e greu de zis că ăia sînt cei trei cei mai buni de la Dinamo.
    Cei trei mentionati de mine au dat mai mult de jumatate din golurile lui Dinamo in campionat (pana in pauza de iarna) si m-am gandit ca ar fi relevanti. Acum sunt zmei ca au castigat la limita si chinuit cu Botosani iar Palici, Hanca, Busuladzici este tripleta magica. Pana mea...

  15. #78
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,633
    Reputatie
    0
    Il cheama Palic, nu Palici.

    Gnohere nu este nicio pierdere pt Dinamo. Din vara nu a mai jucat nimic.

  16. #79
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Pai stai un pic, tu esti Sevilla? Nu stiam, bag pl. De aia mai intram acolo pe administrativ sa-ti tin de urat!
    vezi, d`asta esti moderator pe CM 2014 Brazilia, EURO 2016 si.... Tenis
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  17. #80
    Banned
    Join Date
    Nov 2006
    Posts
    376
    Reputatie
    0
    Johnny, am mai vrut sa-ti spun asta, dar scoti niste analogii tare ciudate.

    Dinamovistii astia sunt foarte usor de multumit, 3 puncte norocoase in 3 meciuri si Palici, Hanca, Busuladzici i-au facut uitati pe Lazar, Gnohere si Rotariu.
    O sa-i aduca CSU cu picioarele pe pamant. Contra nu are cu ce lucra.

  18. #81
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,744
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Hingherul View Post
    vezi, d`asta esti moderator pe CM 2014 Brazilia, EURO 2016 si.... Tenis
    D-asta sunt moderator unde vrea mushchiu meu. Daca te gandesti un pic... Si ca dovada, insusi faptu ca sunt moderator unde vrea mushchiu meu l-a demascat pe Sevilla ca fiind un closet curser, eu doar l-am adus la starea lui naturala!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  19. #82
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,017
    Reputatie
    1
    Hahaha...acum am citit mai atent Ai grija, ma confunzi, eu imi bag p.ula in dinamo in aceeasi masura in care mi-o bag si in fcsb.

  20. #83
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    viitorul e forta! cuie la matei!
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  21. #84
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,744
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by ciorbicafaristu View Post
    Hahaha...acum am citit mai atent Ai grija, ma confunzi, eu imi bag p.ula in dinamo in aceeasi masura in care mi-o bag si in fcsb.
    Nu te stiam atat de... echidistant. Io de-as avea 100 de pule, 99 ar fi pt FCSB si Steaua sa si le-mparta cum vor ele, si doar una pt Dinamo!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •