Results 1 to 8 of 8

Thread: Viitorul s-a calificat in optimile Youth League

  1. #1
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,458
    Reputatie
    0

    Viitorul s-a calificat in optimile Youth League

    Echipa Viitorul Constanta a obtinut, miercuri, calificarea in optimile de finala ale UEFA Youth League, competitie rezervata jucatorilor sub 19 ani.

    Viitorul a dispus pe teren propriu de FC Copenhaga, scor 4-2.

    https://www.onlinesport.ro/fotbal/li...gue-nid-123065
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  2. #2
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,458
    Reputatie
    0
    Optimile de finala ale UEFA Youth League sunt programate pe 21-22 februarie. Tragerea la sorti va avea loc pe 13 februarie, iar adversarul formatiei FC Viitorul va fi ales dintre FC Barcelona, TSKA Moscova, Dinamo Kiev, Paris Saint-Germain, FC Porto, PSV Eindhoven, Real Madrid si FC Sevilla.
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  3. #3
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,845
    Reputatie
    0
    Ala ce dracu e? Io stiam ca exista un CL si pt tineret dar acolo merg doar echivalentele mici ale echipelor mari calificate in CL!
    Viitorul din cate stiu io n-a jucat nici macar in preliminariile CL cu echipa mare sa poata juca si cu aia mica in CL!
    Tin minte cu Steaua a fost cazu acu cativa ani, nu a ajuns ca si-au batut toti joc de aia mare in grupe, a trebuit sa-si bata si de aia mica!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  4. #4
    Hear me roar! Elgorriaga's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Posts
    2,207
    Reputatie
    1
    Aoleo, te pomenesti ca vine Barcelona sau Real sa joace la malul marii printre vintoase, unde bate alizeul mai cu spor, inconjurati de mirishti triste de floarea-soarelui si eoliene apatice. Vai de steaua lor! (Ma rog, vai de fecesportivbecaliul lor, ca sa fim corecti ...)

  5. #5
    sport legend atdi's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Berlin
    Posts
    779
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Ala ce dracu e? Io stiam ca exista un CL si pt tineret dar acolo merg doar echivalentele mici ale echipelor mari calificate in CL!
    Viitorul din cate stiu io n-a jucat nici macar in preliminariile CL cu echipa mare sa poata juca si cu aia mica in CL!
    Tin minte cu Steaua a fost cazu acu cativa ani, nu a ajuns ca si-au batut toti joc de aia mare in grupe, a trebuit sa-si bata si de aia mica!
    http://www.uefa.com/uefayouthleague/...d=2265320.html
    https://en.wikipedia.org/wiki/UEFA_Youth_League
    After a two-year trial period, the UEFA Youth League became a permanent UEFA competition starting from the 2015–16 season, with the tournament expanded from 32 to 64 teams to allow the youth domestic champions of the top 32 associations according to their UEFA country coefficients to also participate.
    Istvan Kovacs: Nu văd niciun fel de ură interetnică. Văd doar ură față de sport în România. Am simțit că m-am întors în timp când am văzut bazinul Floreasca.

  6. #6
    Hear me roar! Elgorriaga's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Posts
    2,207
    Reputatie
    1
    In concluzie, o sa joace cu F.C. Porto

  7. #7
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,845
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by atdi View Post
    http://www.uefa.com/uefayouthleague/...d=2265320.html
    https://en.wikipedia.org/wiki/UEFA_Youth_League
    After a two-year trial period, the UEFA Youth League became a permanent UEFA competition starting from the 2015–16 season, with the tournament expanded from 32 to 64 teams to allow the youth domestic champions of the top 32 associations according to their UEFA country coefficients to also participate.
    Interesant. Da, e mai corect asa. Echipele mici ale multor cluburi calificate in CL sunt carne de tun, si e nedrept sa mearga alea in pofida celor care castiga campionatele in campionatele lor de tineret, practic dandu-le clasa acelora care au cluburile mari calificate in CL, si sa nu poata participa.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  8. #8
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,623
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Elgorriaga View Post
    In concluzie, o sa joace cu F.C. Porto
    daca trece si de astia va juca cu Barcelona sau Dortmund
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •