Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 21 of 57

Thread: Cazul bricheta in varianta germana

  1. #1
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1

    Cazul bricheta in varianta germana

    Tiganie ca-n Giulesti se pare ca gasesti chiar si la nemti! Numai ca acolo nu protesteaza nimeni cand arbitrul opreste meciul.

    Brichetele nu zboară doar în Giuleti. Incidentul petrecut în martie 2008, în timpul derby-ului Rapid - Steaua, abandonat după lovirea arbitrului Deaconu, are de luni seară un corespondent i-n Germania. "Centralul" Martin Petersen a oprit meciul de Cupă dintre Osnabruck (D3) i RB Leipzig în minutul 70, la 1-0, după ce-a primit o brichetă în cap, aruncată din tribună.

    Petersen a ajuns la spital, iar decizia ar putea fi victorie la masa verde pentru oaspei - ca-n 2008 pentru Steaua - dei ei au cerut rejucarea. Managerul lui RB, Rangnick, susine că i rezervele sale au avut parte de-un tratament asemănător din partea huliganilor locali: "Am fost bombardai cu monede, brichete i pahare goale".
    Daca in Germania, cu siguranta, intreaga opinie publica considera decizia arbitrului ca fiind una normala, in Romanica nostra cretinoizi din media, gen Decebal Radulescu, dar si suporterii anumitor echipe au considerat ca Deaconu trebuia sa continue meciul pana chiar daca se aruncau si grenade pe teren.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  2. #2
    sport legend Calandrinon's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    7,142
    Reputatie
    1
    E mare diferenta, astia au fost bombardati cu pahare goale, la voi au fost pline. Cu un lichid galbui.
    Verdict: sunteti milogi.
    Fie sa renasca numai cel ce har,
    are de-a renaste curatit prin jar.

  3. #3
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Ce frustrat e cainele asta batran! Il inteleg, totusi. Il doare roza de cat i-am frecat in ultimii ani.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  4. #4
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,133
    Reputatie
    1
    Se stie ca nebunii o iau razna de la caldura. Chemati, ma, asistentele sa-i faca ceauselui o injectie cu compot.
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  5. #5
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Se spune ca acest Petersen a ajuns la spital, in vreme ce muiaconu direct la petrecerea ghencista de scoatere a iepurelui din cur, dupa ce 70 de minute nu ajunsesera la poarta Rapidului.

    Sunt multe diferente, una fiind ca oaspetii, posibil beneficiari ai deciziei, au oferit rejucarea, in vreme ce lovinii mizeri sarbatoreau de pe teren japca ordinara In plus, nu s-a luat inca o decizie si nici Merkel nu a pregatit cataplasma festiva pt oblojirea momitelor bravului Petersen.
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred că e supărarea unui om care n-a reușit să ne cumpere, așa cum a făcut-o cu alții

  6. #6
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Tyler Durden View Post
    Se stie ca nebunii o iau razna de la caldura. Chemati, ma, asistentele sa-i faca ceauselui o injectie cu compot.
    Cum spuneam si in thread-ul despre adevarata istorie a rapidului, daca cutaridenilor le aduci argumente te fac in toate felurile. Cand le arati ca si in alte tari, mult mai civilizate, atunci cand suporterii se manifesta precum animalele preistorice, arbitrul opreste meciul, reactioneaza precum maestrul TD.
    Fa-te de ras in continuare, eruditule!
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  7. #7
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,133
    Reputatie
    1
    Cordel uita ca inca nu s-a luat o decizie.
    Intr-un caz asemanator, la St. Pauli cu Schalke, din 2011, cand ''Meciul programat în avans din etapa a 28-a a Campionatului de fotbal al Germaniei, dintre St Pauli și Schalke 04, a fost oprit de arbitru după ce unul dintre asistenții săi a fost lovit de un proiectil lansat din tribunele stadionului. Partida era practic încheiată (min. 89), iar Schalke 04 conducea cu 2-0 în fața formației din Hamburg, rămasă în 9, când unul dintre arbitrii-asistenți a primit un pahar de bere plin în ceafă. Oficialul s-a prăbușit, după care s-a ridicat rapid și s-a îndreptat spre arbitrul de centru, care, după discuții, a decis să oprească jocul.'' REUZATUL: Federația Germană de Fotbal (DFB) a respins, vineri, apelul clubului St. Pauli, sancționat să dispute un meci fără spectatori ca urmare a incidentului de la partida de săptămâna trecută, cu Schalke 04.
    Nu ca la noi, unde fostul junior al Stelei, Deaconu, devenit apoi arbitrul de casa al clubului stalinist, a luat o decizie in contra spiritului sportiv. Pana si Lovin a recunoscut ca treaba aia a fost o miselie si si-a cerut scuze retroactiv!
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  8. #8
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Nu s-a luat, dar urmeaza, si mai mult ca sigur Fedeartia germana va da meci pierdut cu 3-0 echipei gazda.

    Pai normal ca la acel meci nu s-a mai dat meci pierdut. Deja il pierdusera cei de la St Pauli. Exemplu total deplasat.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  9. #9
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Na, c-a aparut si capitanu' dupa petrecerea de castigare a campionatului de duminica. Capitane, te-ai bucurat tare, nu-i asa?
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  10. #10
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,133
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Duba View Post
    Pai normal ca la acel meci nu s-a mai dat meci pierdut. Deja il pierdusera cei de la St Pauli. Exemplu total deplasat.
    Ce logica de fier are tataie, asta a invatat dialectica direct de la Stefan Gheorghiu!
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  11. #11
    sport legend
    Join Date
    May 2013
    Location
    Giulesti/Cismigiu
    Posts
    378
    Reputatie
    1
    Acelasi Deaconu care v-a dat un lot atat de competent in sezoanele trecute. Fara Tudor, Dima, Coltescu si valize, EPOleti, steaua abia daca se zarea pe la mijlocul clasamentului.

    Un alt thread prin care miscarea fecesebista se face de tot rasul.

  12. #12
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Duba View Post
    Na, c-a aparut si capitanu' dupa petrecerea de castigare a campionatului de duminica.
    Nu putem sa judecam sentimentele si trairile unor baieti care au muncit, s-au daruit, au pus suflet, iar la final un cuvant bun si-o apreciere pozitiva despre organizarea defensiva sunt tot ceea ce vor pune pe masa familiei Sigur ca derby-ul nu a fost onorat cu faze si goluri spectacol ca in meciurile cu Trencin si Partizan. Am fi onorat partea noastra de spectacol daca schimbam si noi 3 hectare in Baneasa cu 3 in Zabrauti. Asa, acceptam anatema de a fi doar egalii marii campioane de la rasarit
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred că e supărarea unui om care n-a reușit să ne cumpere, așa cum a făcut-o cu alții

  13. #13
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    Suntem pe Luna, ne plimbam printre tufe de flori si pomi fructiferi.
    Cati ani au trecut de cand am inceput sa mancam ananas pe Luna?
    Daca macar am apuca vreodata sa ne saturam de rosii, aici pe Pamant!

    Si voi o frecati cu fotbalul?

    PS- Tylere nu e fair sa fiti 100 contra lui Duba.

  14. #14
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,133
    Reputatie
    1
    Nu aveam nicio vina ca Duba si-a propus sa ofere cate o frunte in buric fiecarui user Ols. Probabil ca la el e un soi de gimnastica zilnica.
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  15. #15
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Paul Atreides View Post
    PS- Tylere nu e fair sa fiti 100 contra lui Duba.
    Nu-i bai, ii dovedesc pe toti! Nu-s de categoria mea.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  16. #16
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,133
    Reputatie
    1
    E chiar simpatic (helas!) Duba atunci cand devine autoironic.
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  17. #17
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,505
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Paul Atreides View Post
    Tylere nu e fair sa fiti 100 contra lui Duba.
    Este daca respectivul trompetist vine sa cante muzica falsa unor oameni deja bolnavi de urechi.

    This:
    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    Se spune ca acest Petersen a ajuns la spital, in vreme ce muiaconu direct la petrecerea ghencista de scoatere a iepurelui din cur, dupa ce 70 de minute nu ajunsesera la poarta Rapidului.

    Sunt multe diferente, una fiind ca oaspetii, posibil beneficiari ai deciziei, au oferit rejucarea, in vreme ce lovinii mizeri sarbatoreau de pe teren japca ordinara In plus, nu s-a luat inca o decizie si nici Merkel nu a pregatit cataplasma festiva pt oblojirea momitelor bravului Petersen.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  18. #18
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    urmareste cazul , posteaza decizia.

    nu prea mai tin minte...in ce campionat ii s-a spart arbitrului capul cu o moneda si meciul a continuat?
    retired.

  19. #19
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,133
    Reputatie
    1
    1.
    Arbitrul sloven Darko Ceferin a fost lovit in cap de o moneda aruncata din tribune in timpul meciului dintre NEC Nijmegen si Hamburg SV, din 16-imile Cupei UEFA.

    Plin de sange, "centralul" a oprit doar doua minute partida, care a fost reluata dupa ce el a primit ingrijiri medicale.
    http://www.ziare.com/uefa/stiri-uefa...l-video-681340

    2.
    În timpul reprizei a doua a meciului care s-a încheiat în cele din urmă cu scorul de 0-0, tușierul Phil Sharp s-a prăbușit la pământ după ce a fost lovit în cap de o monedă. Arbitrul a avut nevoie de îngrijiri medicale, care au constat în câteva copci, apoi i-a fost aplicat un plasture în zona lovită.

    După incident, stewarzii au izolat sectorul de tribună din care a zburat moneda, apoi suporterii au fost conduși la o secție de poliție, pentru identificări. Spre deosebire de cazul din anul trecut, din Giulești, când arbitrul Deaconu a întrerupt partida după ce a fost lovit în cap de o brichetă, meciul de pe "Villa Park" s-a reluat după câteva minute.
    http://www.realitatea.net/soc-in-pre...th_369551.html
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  20. #20
    sport legend Calandrinon's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    7,142
    Reputatie
    1
    Cat zbucium, Tylere, in cazurile acelea au fost loviti la cap niste amarati de arbitri, in cazul nostru userul provocator.
    Fie sa renasca numai cel ce har,
    are de-a renaste curatit prin jar.

  21. #21
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,133
    Reputatie
    1
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •