Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 22 to 42 of 60

Thread: Bau!!!

  1. #22
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,268
    Reputatie
    1
    pai sunt obisnuiti sa le tot faca altii treburile,nu trebuie neaparat condamnati...s-au invatat departamentali cu bani de la stat...mutulica si guritza n-au nicio vina,ei au crezut ca-i ca pe vremea lor...
    granita la Orsova!

  2. #23
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    Noroc cu domnu' Neghinita ca le-a bagat mintile-n cap
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  3. #24
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    http://www.prosport.ro/fotbal-intern...-ceva-16630173

    "un reprezentant al al AFC Dinamo, societatea deținută de Nicolae Badea, a declarat că actuala echipa din Liga 1 nu deține de fapt sigla folosită sau palmaresul echipei înființate în 1948"

    "E adevărat, marca poate fi scoasă la licitație. Dacă nu i-a dat-o, poate să o vândă cui vor ei. Dar nu istoria si palmaresul"

    Deci, in cel mai bun caz, Negoita are palmaresul, dar cu siguranta nu are marca si probabil nici macar palmaresul...


    BAU!!!
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste €

  4. #25
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,785
    Reputatie
    0
    La cate fiorosenii pot scoate astia cu caini/lupi/varcolaci la ora actuala a erei moderne as zice ca le-a facut un serviciu ca-i obliga sa-si schimbe sigla.
    Doar Berbecali putea veni cu un glob de craciun spart de-o cruce in cioburi perfect egale, altul asa penibil n-ai sa mai vezi.

    Transaltion: era si timul sa-si scoata o sigla mai buna, nu una mai proasta decat originalul ca FCSB-ul.

    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    Dar nu istoria si palmaresul
    Altceva? Asta n-am inteles-o. Adica si istoria si palmaresul, ambele!?
    Sigur mai trebuie sa fie si o a 3-a proprietate de pret, poate... titlurile si cupele!? Zic si eu.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  5. #26
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Transaltion: era si timul sa-si scoata o sigla mai buna, nu una mai proasta decat originalul ca FCSB-ul.
    Esti de coma Sa stii ca ne-am prins din prima...

    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Altceva? Asta n-am inteles-o. Adica si istoria si palmaresul, ambele!?
    Sigur mai trebuie sa fie si o a 3-a proprietate de pret, poate... titlurile si cupele!? Zic si eu.
    Pai a spus-o Becali, la ce te asteptai? Dar nu este neaparat vina lui, sintagma "istoria si palmaresul" au fost folosite de multe ori in presa. Nu stiu daca exista vreo diferentiere intre ele d.p.d.v. juridic, dar dupa atatia ani de procese, poate stie Becali ceva ce nu stim noi.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste €

  6. #27
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,268
    Reputatie
    1
    pai sa schimbe sigla,ce mare lucru...si asa aia era cam urata...

    una cu un tanchist ar fi numai potrivita,sa faca cineva un poll aici...si pt ca eu sunt unul dintre cei mai buni preceni ai lor ,fac prima propunere...

    Smile_Default.gif
    granita la Orsova!

  7. #28
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    Fcdb se potriveste?
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  8. #29
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,268
    Reputatie
    1
    manusa...
    granita la Orsova!

  9. #30
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,450
    Reputatie
    0
    Bau!

    gurita turbat, sparge geamuri la finalul partidei cu gazarii...si nu in ultimul rand, interzis potailor la oficiala din padocul ala.
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  10. #31
    sport legend petea's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Aragon
    Posts
    2,837
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaoltenia View Post
    Bau!

    gurita turbat, sparge geamuri la finalul partidei cu gazarii...si nu in ultimul rand, interzis potailor la oficiala din padocul ala.
    Iar tu sa-i sugi!
    Dad al Cesar lo que es del Cesar

  11. #32
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,450
    Reputatie
    0
    Laba trista, citeste si latra mai departe...

    "Adevăratul Dinamo joacă, din acest sezon, în campionatul Bucureștiului, iar echipa din Liga 1 este doar un „fake“. Sigla și palmaresul, începând de la înființare, ne aparțin. Noi suntem Dinamo. Marca este protejată internațional, ca să n-avem discuții cu contestații și mai știu eu ce pe plan intern. Să fie clar: noi suntem FC Dinamo. Ei sunt alt club, altă echipă" - Marius Bacria, maidanez_administrator societate Nicolae Badea.
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  12. #33
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Chiar asta ma pregateam sa postez si eu

    Ia spuneti mah, dupa niste procese si cativa ani de zile o sa ajungeti in aceeasi situatie ca si Steaua?
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste €

  13. #34
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,450
    Reputatie
    0
    Sanse extrem de mici. Jegoita este omul psd.ului la bucale si nu in ultimul rand clubul are o relatie mai mult decat amicala cu ministerul militienilor si jandarmilor. Dar, alte guvernari, alte interese, ne trezim peste cativa ani cu fcdb sau rinamo derby de romania cu fcsb. Nu plang de mila cotarlelor care atunci cand au ocazia tin coada bat. TIC-TAC, TIC-TAC...
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  14. #35
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,450
    Reputatie
    0
    De rasul curcilor bai Sevilla, derby in liga 4, derby in liga 1...
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  15. #36
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    La Dinamo e de ras-plans ca ambele cluburi sunt varza
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste €

  16. #37
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,951
    Reputatie
    1
    Pun pariu ca promovam mai repede ca voi
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  17. #38
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,450
    Reputatie
    0
    Da!
    Promovati hrana uscata pentru caini.
    Attached Images Attached Images
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  18. #39
    sport legend petea's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Aragon
    Posts
    2,837
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaoltenia View Post
    Da!
    Promovati hrana uscata pentru caini.
    Vrei s-o sugi?

  19. #40
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    http://www.prosport.ro/sport-life/sp...leanu-16739230

    Si Mutu e disperat sa paraseasca corabia
    Propun o intrebare existentialista: se destrama new Dinamo sau el nu a existat niciodata?


    Si apropo de existat, cum de echipa lui Badea are dreptul de a folosi numele de FC Dinamo Bucuresti daca el nu detine marca?

    http://www.frf-ajf.ro/bucuresti/comp...2018-6139.html

    Tot vorbeste lumea ca FCSB nu e Steaua, sa va vad cand nu veti mai avea voie sa folositi numele si marca Dinamo.
    V-a tot pasuit Badea pana acum si i-a permis lu' Negoita sa foloseasca numele, dar pana cand?
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste €

  20. #41
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,450
    Reputatie
    0
    up!
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  21. #42
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,951
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    Tot vorbeste lumea ca FCSB nu e Steaua, sa va vad cand nu veti mai avea voie sa folositi numele si marca Dinamo.
    V-a tot pasuit Badea pana acum si i-a permis lu' Negoita sa foloseasca numele, dar pana cand?
    Pana la moarte si dincolo de ea.
    Voi habar n-aveti de chestiile astea
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •