Results 1 to 2 of 2

Thread: Gica Popescu numit consilier al premierului Mihai Tudose!

  1. #1
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,365
    Reputatie
    0

    Arrow Gica Popescu numit consilier al premierului Mihai Tudose!

    Gica Popescu a fost numit consilier al premierului Mihai Tudose pe probleme de sport. Fostul capitan al nationalei se va ocupa de organizarea EURO 2020, cand Romania ar urma sa gazduiasca partide alaturi de alte tari ale Europei.

    "În 2013, România s-a bătut în piept că organizează o grupă de la CE de fotbal. Am bătut palma cu UEFA, am fost foarte mândri în momentul ăla. Nu s-a făcut nimic. Ne trebuiau patru stadioane.
    Am găsit niște oameni extraordinari care se pricepeau să facă o bancă, o autostradă. Domnul Ciolacu a zis să luăm pe cineva care a făcut fotbal. Pe cineva care știe unde e UEFA. S-a discutat cu soluția respectivă, în decembrie. Care a vrut să vadă dosarul, să știe în ce se bagă. Azi a zis da. De azi am un consilier nou, îl cheamă Gică Popescu.
    I-am spus că îi mulțumesc că de azi îți nenorocești din nou viața. Nu știu dacă i-am făcut un bine. Sunt convins că și Gică Hagi va da o mână de ajutor. Când i-am chemat la Guvern în decembrie, erau mai timorați. Le-am spus că noi trebuie să fim timorați"
    - Mihai Tudose

    https://m.digisport.ro/special/gica-...-tudose-367672
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  2. #2
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,412
    Reputatie
    1
    Tudose nu e chiar asa prost.

    Si-a gasit tapul ispasitor.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •