View Poll Results: CSM Poli Iasi - Astra

Voters
5. You may not vote on this poll
  • 1

    0 0%
  • X

    2 40.00%
  • 2

    3 60.00%
Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 43 to 63 of 71

Thread: Etapa 23: CSM Poli Iasi - Astra 2-3

  1. #43
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,850
    Reputatie
    0
    Pai la ce ti-a zis aici, Delaparius daca citea mai atent era pasibil de vreo 2 infractiuni mari si late, sau vreo 17 warn-uri mai bine zis!
    Si acuma, de zilele femeilor intre 1 si 8 martie... of, of....
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  2. #44
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    Leuto, sa nu uiti sa dai trifoi la iepuras zilele astea! morcovul ala cred ca e mancat de mult
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  3. #45
    Hear me roar! Elgorriaga's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Posts
    2,207
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Elgorriaga View Post
    Neah, azi avem victorie Astra ... pai practic totul este aranjat ... din cite am retinut, LPF nici nu s-a mai obosit sa puna meciul Astrei din etapa 26 laaceeasi ora cu Pandurii - Dinamo, Craiova - Medias si cu meciul Chefereului, semn ca deja oamenii au locul asigurat, inca dinainte de a juca restantza asta cu Chesemeseul Ieshilor.

    In plus, pe berbecu de Reghe l-a luat gura pe dianinte aseara, si a zis ca las ca ne mai intilnim noi peste 10 zile ... cum ar veni, nu doar ca Dinamo este sigura de locul de playoff (ca si Craiova, in dauna Gazului), ci se stie si locul pe care il va ocupa, adica locul 5, care sa se imperecheze cu locul 2.

    Ceea ce inseamna, in plus, ca Astra va minca bataie in ultima etapa, ca sa pice pe locul 6, care altfel ar fi al lui Dinamo (4q de puncte ambele, cu dinamo in avantaj la directe).

    Singura neclaritate este daca se pastreaza sistemulcu: loc 1 cu loc 6, loc 2 cu loc5, si loc 3 cu loc 4 in prima etapa din playoff.

    Io v-am zis mai de mult ca GMM va fi victima in lupta pentru playoff ... a fost un pic mai greu din cauza ca au capatata alea trei puncte de la TAS, dar uite ca s-a rezolvat.

    Time will tell ...

    P.S. Alternativa ar fi ca azi Astra pierde, LPF ii trece urgent si pe ei in rindul celorlalte 3 meciuri decisive, si in ultima etapa Astra cistiga ... deci in nici un caz azi nu poate fi meci egal.
    Cum ziceam, rămîneti la locurili voastri to'arăshi!

    Mda, deci ideea de 1 pauza 2 final îmi scăpase ... cum dracu, nu-mi dau seama.

    Mă rog, rămînem cu ideile principaleȘ
    1. Astra este oficial în playoff.
    2. Astra va pierde în ultima etapă.
    3. Dinamo bate Franjurii și intră în playoff - de pe locul 5
    4. Gaz Metan merge în playout, probabil după o victorie (sau poate un egal? nu stiu care e clasamentul in trei Dinamo/Astra/ CFR) in extremis smulsă de Craiova, ca să fie spectacolul mai ... hmmm .... spectaculos.
    5. Pentru suporterii dinamoviști, inclusiv eu: să nu ne facem prea mari speranțe la meciurile cu oitzele, cred că cel puțin patru puncte sînt arvunite deja (remember again "las ca ne mai intilnim noi peste 10 zile")
    6. Chefereul bate în ultima etapă, nu contează cu cine joacă (p-asta o uitasem, dar este evidentă din context).

    Hai să vedem ce o iesi ...

  4. #46
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,850
    Reputatie
    0
    Cu Viitorul!


    Asa ca fapt divers, pe Astra n-o prea ajuta victoria, obtine doar 1p cu ea, in timp ce FCSB ar obtine 2p cu o victorie in ultima etapa.
    La fel si la egal, egalu pt Astra e tot una cu o infrangere = 0p, in timp ce FCSB la egal totusi aduna 1 p.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  5. #47
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,850
    Reputatie
    0
    Si toti tembelii aia care ziceau la nush ce meciuri in trecut ca egalul nu ajuta pe FCSB! Cum plm nu ajuta, fara 1p in oricare din meciurile din trecut, acu in ultima etapa nu mai puteau obtine 2p la victorie sau 1p la egal, ci doar 1p la victorie si 0 la egal! Idioti de stelisti pusi comentatori cu astfel de opinii, binenteles. Daca criteriul ar fi creierul, stelistii n-ar mai fi majoritari pt astfel de posturi!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  6. #48
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    Pentru "delaparius" ala iti dadeam o infractiune de nu te vedeai
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  7. #49
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,978
    Reputatie
    1
    Ce s-a intamplat?
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  8. #50
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    Te poceste Ionel in toate felurile. Tu nu vezi?
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  9. #51
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,978
    Reputatie
    1
    Johnny are morcovul pt meciul retur cu Barca. Nu-i bai, il inteleg
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  10. #52
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    Ce-ti mai plac baghetele frantuzesti...
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  11. #53
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,850
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Hingherul View Post
    Pentru "delaparius" ala iti dadeam o infractiune de nu te vedeai
    L-am facut baiat destept, l-am asimilat cu Shumudik la categoria delaparius!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  12. 2nd March 2017, 23:42
    Reason
    double post

  13. #54
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,978
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Hingherul View Post
    Ce-ti mai plac baghetele frantuzesti...
    Si stridiile catalane
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  14. #55
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    uite pariziene cum rade de tine! acum cica o ai si mica
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  15. #56
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,850
    Reputatie
    0
    Cu aia mica v-a tras-o la toti, a intrat ca lupu intre oi, vorba aia!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  16. #57
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,978
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Hingherul View Post
    uite pariziene cum rade de tine! acum cica o ai si mica
    A simtit-o serios de 4 ori la zero in tur
    E frustrat suferind
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  17. #58
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    bine, nici prea mare si groasa nu e buna. ai vazut ce a patit domnu` Turcu dupa operatia aia
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  18. #59
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,850
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    A simtit-o serios de 4 ori la zero in tur
    E frustrat suferind
    Asa-mi zici de parca eu tin cu Barcelona! Eu tin mereu cu cei care se pisa pe Real Madrid!
    Cand joaca cu Chelsea, tin cu englezii desi nu-i suport 99% din cazuri. Doar cand joaca cu Steaua tin cu Real Madrid, atat!
    Penaldo atunci care da gol doar din penalty inventat si cu capu din 5m ar fi preferatu meu, sa dea hat-trick de repriza cu capu din offside si din penalty-uri inventate, cate incape! Ar fi senzational, ballon d'or!
    Last edited by Johnny D; 3rd March 2017 at 00:02.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  19. #60
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    A
    Cand joaca cu Chelsea, tin cu englezii desi nu-i suport 99% din cazuri. Doar cand joaca cu Steaua tin cu Real Madrid, atat!
    si cand joaca astea cu dinamo cu cine tii?
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  20. #61
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,978
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Hingherul View Post
    si cand joaca astea cu dinamo cu cine tii?
    Cand joaca Dinamo cu astea ...

    Dinamo joaca si bate pe aia care se crede Sport ... sau tot Steaua e ?!?
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  21. #62
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,850
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Hingherul View Post
    si cand joaca astea cu dinamo cu cine tii?
    Dinamo, mai putin cand joaca Oiul sub orice versiune ar fi el, clonat sau original, atunci nu pot zice ca sunt caine fioros, dar ma bucur teribil cand le dau niste turbare de la muscatori repetate. Dinamo nu mi-e asa spurcata, a cunoscut si inca cunoaste ce-nseamna umilinta. Sau macar stie ce-nseamna o data ce i se-ntampla, de-aia. La oi daca le zici de umilinta s-ar putea sa-si ceara mai degraba lobotomizarea, si e explicabil usor de ce.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  22. #63
    Hear me roar! Elgorriaga's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Posts
    2,207
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Elgorriaga View Post
    Cum ziceam, rămîneti la locurili voastri to'arăshi!

    Mda, deci ideea de 1 pauza 2 final îmi scăpase ... cum dracu, nu-mi dau seama.

    Mă rog, rămînem cu ideile principaleȘ
    1. Astra este oficial în playoff.
    2. Astra va pierde în ultima etapă.
    3. Dinamo bate Franjurii și intră în playoff - de pe locul 5
    4. Gaz Metan merge în playout, probabil după o victorie (sau poate un egal? nu stiu care e clasamentul in trei Dinamo/Astra/ CFR) in extremis smulsă de Craiova, ca să fie spectacolul mai ... hmmm .... spectaculos.
    5. Pentru suporterii dinamoviști, inclusiv eu: să nu ne facem prea mari speranțe la meciurile cu oitzele, cred că cel puțin patru puncte sînt arvunite deja (remember again "las ca ne mai intilnim noi peste 10 zile")
    6. Chefereul bate în ultima etapă, nu contează cu cine joacă (p-asta o uitasem, dar este evidentă din context).

    Hai să vedem ce o iesi ...
    Booon ... punctul 3 bifat (Pandurii - Dinamo 0-2, de văzut dacă rămnîem pe 5), punctul patru bifat (CSU - GMM 1-0, o victorie nu chiar în extremis, dar p-acolo totuși), punctul 6 bifat (CFR - Viitorul 1-0)

    Rămîne de văzut ce o să fie mîine cu Astra, cum o să piardă ei cu Botoshaniul

    Si mai ales sînt curios de punctul 5 ... să fi vorbit Reghishoru tîmpenii, sau shtie el ceva?!?

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •