Results 1 to 5 of 5

Thread: Plan secret - Facem alta Liga

  1. #1
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0

    Plan secret - Facem alta Liga

    Becali: Stai liniștit. Desfiintăm Liga asta si facem altă Ligă!

    http://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/plan...ga-500160.html

  2. #2
    sport legend petea's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Aragon
    Posts
    2,837
    Reputatie
    1
    Fac pe dracu ghem! Cine? Poate viitorul cu fcsb si atunci sigur castiga fcsb campionatul in fiecare an.
    Dad al Cesar lo que es del Cesar

  3. #3
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Normal. FRF ca entitate exista, dar daca toate echipele de fotbal aleg alta societate care sa le reprezinte, nu le poate obliga nimeni sa ramana.
    Problema este ce detine FRF. Banuiesc ca are la OSIM inregistrate "Nationala de Fotbal a Romaniei" si alte lucruri. Plus terenuri si baze de pregatire contru copii. Nu stiu in ce masura acestea pot fi salvate si trecute pe noua societate. Este posibil sa ajunga in proprietatea lu' Mititelu, dar oricum ca valoare ar reprezenta o suma infima in comparatie cu 200 mil euro. Ar mai fi si problema afilierii la Uefa si Fifa... acestea ar trebui sa recunoasca noua federatie.

    Cu siguranta echipele pot trece la alta forma de organizare, alta federatie. Sa vedem care va fi costul acestei tranzitii.

  4. #4
    sport legend petea's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Aragon
    Posts
    2,837
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    Normal. FRF ca entitate exista, dar daca toate echipele de fotbal aleg alta societate care sa le reprezinte, nu le poate obliga nimeni sa ramana.
    Problema este ce detine FRF. Banuiesc ca are la OSIM inregistrate "Nationala de Fotbal a Romaniei" si alte lucruri. Plus terenuri si baze de pregatire contru copii. Nu stiu in ce masura acestea pot fi salvate si trecute pe noua societate. Este posibil sa ajunga in proprietatea lu' Mititelu, dar oricum ca valoare ar reprezenta o suma infima in comparatie cu 200 mil euro. Ar mai fi si problema afilierii la Uefa si Fifa... acestea ar trebui sa recunoasca noua federatie.

    Cu siguranta echipele pot trece la alta forma de organizare, alta federatie. Sa vedem care va fi costul acestei tranzitii.
    A sosit omul de știință cu o nouă pledoarie fără sens. Am văzut ce verticalitate ai in discuția viitorul-fcsb. Zero barat monșer!
    Dad al Cesar lo que es del Cesar

  5. #5
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Am expus o teorie, nu pledoarie. Doar am mentionat multe necunoscute si multe incertitudini.
    Pana la urma, cred ca cel mai simplu ar fi ca echipele sa negocieze singure contractele de televizare, astfel incat banii sa nu mai treaca prin federatie. Mititelu sa ia doar banii de la nationala ca ma doare in cot de ea

    Daca ar fi ca-n Spania, Steaua ar lua cam 10 mil euro din aia 28. Ar fi mai bine asa, parerea mea.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •