View Poll Results: CFR Cluj - Steaua

Voters
8. You may not vote on this poll
  • 1

    3 37.50%
  • X

    3 37.50%
  • 2

    2 25.00%
Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast
Results 64 to 84 of 89

Thread: Etapa 22: CFR Cluj - Steaua 1-1

  1. #64
    obsolete Ess's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    11,380
    Reputatie
    0
    joc fain, echipele isi vad de fotbal, da' trebe sa avem un arbitru ciacanau...

    no...in fine: multamue dragnea!
    Pun multe virgule, fara sens!
    Doar sa'ntrebe semidoctul, crescut, de, Google, de, ce!

  2. #65
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,781
    Reputatie
    1
    Mda.
    A fost fault la Deac.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  3. #66
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Bun rezultatu nu doar pt Astra, ci si pt Leo care si ea nu voia Sport Club sa mearga in fata, dar nici CFR sa nu treaca peste Dinamo!

    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Bun, e clar. Pe Enache nu-l vreau la PSG
    Perfect, la cat de bun e Wengar rasufla usurat, la vara il ia el in locu lu Sanchez!
    Doar se stie ca niciodata nu ia un jucator daca o echipa cu bani se baga pe el si-i da salar mare. De ce ar face-o, doar mai sunt jucatori!



    PS: Astia in studio au ajuns la 3-3 faze la care au defavorizat ambele echipe, toti au zis c-a fost penalty la Deac!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  4. #67
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Meci pe care trebuia sa-l castigam fara probleme. Au existat insa 2 factori extrem de importanti: ratarile uriase si arbitrajul mai mult decat dubios al lui Comanescu care au dus la acest rezultat mincinos. Sa nu acorzi 2 penalty-uri clarisime, unul la Momcilovici, in min. 3, celalalt la De Amorin , la 1-0 pt. Steaua, apoi sa acorzi doua galbene la interval de 10 minute pt. proteste si pt o asa-zisa simulare, e clar ca arbitrul a fost croit impotriva Stelei, echipa care a aratat, fara doar si poate, ca este formatia mai valoroasa.
    Sper sa nu patim ca acum un an si sa fim dezavantajati asa cum s-a intmplat aseara, dar si in meciurile din campionat cu dinamu, cand Hategan ne-a refuzat cel putin 2 lovituri de pedeapsa, la De Amorim la acel 1-1, si la Popa, cand scorul era 1-0 pt. Steaua. Mi-e greu sa cred ca si in acest an se doreste o alta campiona, cam insa in Romanica e posibil orice ...
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  5. #68
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Da, Dubel, stim ca doare, si noi ne bucuram!


    Cu ultima parte nu prea sunt de acord, am auzit ceva stelist mergand sa-si ia bilet la meci ca Steaua (Sport Club in limbaj de profil tehnic sportiv) va fi 100% campioana la finele sezonului...
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  6. #69
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Nu stiu la ce referi cand spui ca doare. Probabil la mortu'/mortii din propria-ti ograda. Pana una alta, Steaua e protagonista in campionat, termina fie pe 1, fie pe 2 si se califica an de an, co singura exceptie, in grupele cupelor europene. Asa ca ... scoate unghia din gat.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  7. #70
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Dubel, ar fi, daca ar fi Steaua! E Fotbal Club Sport Becali! Asa e oficial, n-am ce-i face! Si asta n-o zicem doar noi antistelistii, ci si legendele voastre! De fapt e Fotbal Club Sport Bucuresti, dar e doar o problema de timp pana o rezolva si pe aia, de ciuda! Iti doresc multa bucurie!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  8. #71
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Taranoiule de Zalau cu doua echipe decedate la activ, baga la dovleac: Steaua e numai una! Cea care care are continuitate din '47 'ncoa, frustratule mic si lipsit de minte. N-are importanta daca o perioada de timp nu se va mai numi Steaua, mare masa a suporterilor, fie ei stelisti sau nu, numai pe aceasta echipa o vor percepe ca fiind Steaua, cum de altfel o fac si o vor face si cei de la UEFA. Pricepi ma taune? Daca nu, cu siguranta in timp vei pricepe. Si stii de ce? Pt. ca palmaresul va ramane la aceasta echipa, iar marea masa a suporterilor ro'albastrii vor ramane langa echipa. Hai mars la cimitir si plangeti mortii!
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  9. #72
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Duba View Post
    Taranoiule de Zalau cu doua echipe decedate la activ, baga la dovleac: Steaua e numai una!
    Nu stiu de ce dar eu am citit treaba asta un pic invers, ceva de genu "Unicule de Zalau cu doua echipe active chiar dupa deces, Steaua e numai o echipa de taranoi!" Ma rog...
    Quote Originally Posted by Duba View Post
    Cea care care are continuitate din '47 'ncoa, frustratule mic si lipsit de minte.
    Ce apelative pline de substrat solidar si empatic, nu stiam ca-ti pasa in asa hal de mine. Cred ca-ti faci sotia foarte fericita, cand mi-ai scris asta am simtit ca daca eram femeie, toata ma udam. Misto baiat, Dubel! Doar foarte neinteles.
    Quote Originally Posted by Duba View Post
    N-are importanta daca o perioada de timp nu se va mai numi Steaua, mare masa a suporterilor, fie ei stelisti sau nu, numai pe aceasta echipa o vor percepe ca fiind Steaua, cum de altfel o fac si o vor face si cei de la UEFA. Pricepi ma taune? Daca nu, cu siguranta in timp vei pricepe. Si stii de ce? Pt. ca palmaresul va ramane la aceasta echipa, iar marea masa a suporterilor ro'albastrii vor ramane langa echipa.
    Esti sigur ca si Europa o va percepe la fel o data ce e obligata sa-si schimbe numele? Iar palmaresul n-are cum sa ramana la o echipe cu alt nume, Dubel. Gandeste-te putin, daca palmaresul Stelei ar ramane la echipa lu Becali, acesta n-ar mai fi nevoit sa-si schimbe numele doarece Steaua lui e cea reala. Ma tem ca aici esti putin in eroare de logica. Eventual palmaresul din momentul cand Becali a venit la FCSB si a preluat-o ramane la aceasta echipa, care d.p.d.v. al Europei are 5 ani vechime, ei vad totul pe scurt istoric de 5 ani asadar asta e toata relevanta pentru ei si mai putin numele echipei. Insa ramane de vazut carei Stele i se va atribui faima europeana in urmatorii ani o data ce vor fi doua si doar una din ele cu numele asta defapt si cu palmaresul dublei finaliste de Cupa Campionilor. Si al fel si in spatele carei dintre ele va intra sustinerea marii mase a suporterilor. Eu cred ca te cam pripesti sa presupui atat de cocoshel ca va fi in spatele celei a lu Becali asa cum inca e azi.... dar un inca din ala cum zici tu aici:
    Quote Originally Posted by Duba View Post
    Hai mars la cimitir si plangeti mortii!
    Plecat la cimitir, si care-si va plange mortii.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  10. #73
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Iarasi aberezi cum stii tu mai bine. Fa-o in continuare sa avem de cine rade. Eu doar atat iti spun, ai cimitirul vis-a-vis de stadionul ala infect, pune si tu o lumanare, varsa o lacrima si, cine stie, poate se gaseste vreun tampit sa va cumpere palmaresul ala cu vreo 13 ani de B , iar peste vreo habar n-am cati ani va vom umili din nou. Abaia va astept, stancutelor!
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  11. #74
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,133
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Duba View Post
    Pt. ca palmaresul va ramane la aceasta echipa, iar marea masa a suporterilor ro'albastrii vor ramane langa echipa. Hai mars la cimitir si plangeti mortii!
    Lasand la o parte faptul ca baragladina s-a facut again de cacao, spunand ca marea masa (..) vor ramane, am vazut cat de fideli sunt suporterii stelisti cu echipa pastorului, atunci cand se duc cate doua doua-trei mii la meciurile echipei.
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  12. #75
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Ba corectore Adrian, lasand la o parte ca esti un jurnalist ratat pe care toti cei care activeaza in presa il iau la misto, afla decedatule ca suporterii Stelei sunt extrem, dar extrem de pretentiosi, si nu vin intr-un numar mare cand echipa are evolutii ca cele din toamna. Asta-i situatia pe moment. Va veni si vremea cand echipa va avea evolutii ca cele de acum 2-3 sau chiar 4 ani, si iarasi se va umple National Arena. Plange ma mormantul echipei infiintate de Geza si Kahane si lasa Steaua in pace ca-l chem pe zoso si te face ala de nu mai intri niciodata pe net.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  13. #76
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,133
    Reputatie
    1
    Ce filme cretine are baragladina. Cum ar fi daca as spune ca daca sunt Adrian asta iti sug plua, daca nu, mi-o sugi tu?!! Te bagi? )
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  14. #77
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Cheam-o pe ma mitica, ta tigane!
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  15. #78
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,133
    Reputatie
    1
    A cedat neuronu' se curistului. Baga un xanax, bai popotar batran.
    Ghinion, iar pleci cu gura plina de pe Ols. Clasic!
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  16. #79
    Hear me roar! Elgorriaga's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Posts
    2,207
    Reputatie
    1
    aoelo, mai traiesc astfel de specimene arhaice precum Buda si Heringul? credeam ca asteroidul care a obliterat dinozaurii i-a stampilat si pe ei ...

  17. #80
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0


    Quote Originally Posted by Duba View Post
    iar peste vreo habar n-am cati ani va vom umili din nou.
    Cu 5-1? Tin sa te anunt ca niciodata nu ne-ati batut cu mai mult de 3g diferenta de cand a venit becaliotu la voi, insa noi... v-am dat-o!

    Quote Originally Posted by Duba View Post
    Stelei sunt extrem, dar extrem de pretentiosi
    Asta o stim toti, mai nou nici manelele cu Guta nu mai sunt pe placul lor. Doar salami si parizeri compozitori ii mai satisfac.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  18. #81
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,133
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Elgorriaga View Post
    aoelo, mai traiesc astfel de specimene arhaice precum Buda si Heringul? credeam ca asteroidul care a obliterat dinozaurii i-a stampilat si pe ei ...
    Duba si-a mutat zona unde facea bj, dupa ce a fost banat definitiv. Si-a facut un cont pe gsp, Petre Radulescu, unde repeta aceleasi idei putine si fixe, cu vocabularul lui de vanzator de mici. E drept, din cand in cand mai trece si pe aici, glandurile nostre sunt inubliabile!
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  19. #82
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Cu 5-1? Tin sa te anunt ca niciodata nu ne-ati batut cu mai mult de 3g diferenta de cand a venit becaliotu la voi, insa noi... v-am dat-o!
    Un 1-1 la general poate sa aduca mai multa satisfactie decat un 5-1 intr-un meci

    Daca intelegi ce vreau sa spun.

  20. #83
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,781
    Reputatie
    1
    Nimic nu e mai presus decat un 5-0 delapsg
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  21. #84
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Slabut. 5-0 ne-a dat si Montpellier... numai echipe de duzina

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •