View Poll Results: Dinamo - Viitorul

Voters
7. You may not vote on this poll
  • 1

    5 71.43%
  • X

    1 14.29%
  • 2

    1 14.29%
Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 22 to 42 of 45

Thread: Etapa 22: Dinamo - Viitorul 1-2

  1. #22
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,024
    Reputatie
    1
    Leo, nu fii trista, schimba tabela in photoshop, doar le ai cu astea.

  2. #23
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,912
    Reputatie
    1
    Trebuie iesit in strada
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  3. #24
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,633
    Reputatie
    0
    Ciorbica faristul, iau pozele gata facute, nu-mi pierd timpul cu photoshopul.

  4. #25
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    ahahahahahahahahah

    rasi spurcati!
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  5. #26
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,856
    Reputatie
    0
    tipic...viitorul mereu bate in stefan cel mare...an de an...

    ps: bine ca nu a mai fost galeria lui dinamo la protest dupa meci
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  6. #27
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by YoNuTzz View Post
    tipic...viitorul mereu bate in stefan cel mare...an de an...
    Nici chiar asa... in 6 meciuri jucate acasa de Dinamo cu Viitorul, au scos si ei un egal
    Ii bat astia la curu' gol pe unde ii prind

  7. #28
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,447
    Reputatie
    0
    viata de caine!
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  8. #29
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Hagi, la bestia nera pt. echipa fostei securitati comuniste atat ca jucator, cat si ca antrenor. Daca nu ma insel in cele 12 meciuri jucate pana acum, are o singura infrangere, mai precis in anul in care Viitorul juca meciurile de acasa la Chiajna. In rest, numai victorii si vreo 2 sau 3 egaluri.
    Trebuie sa recunosc ca initial m-as fi dorit un egal, insa pe parcursul jocul mi-am schimbat optiunea si a iesit asa cum trebuia - victorie pt. Gica si echipa lui.
    Echipa fostei securitati daca nu bate etapa urmatoare la Chiajna risca sa nu prinda play-offul. Cum insa la Chiajna au ajuns sa conduca dinamovisti pur sange (Cristian Tanase - presedinte, si Costel Orac - sef la centrul de copii si juniori) va inchipuiti ca nu se vor risca nimic in acest meci. Apoi au meci in casa cu Botosani, ultima etapa la Pandurii (o echipa in perfuzii), si intre aceste doua meciuri cu Craiolguta in casa. Asadar, le mai trebuie cel putin 10 puncte ca sa fie siguri de play-off. Daca pierd cu clonatii olteni in casa si mai fac un egal, nu vad cum cu doar 7 puncte acumulate in continuare sa prinda play-offul. Asadar, toti ochii pe Concordia - dinamo, sa vedem daca se vor da inca o data la o parte iflovenii, asa cum s-a intamplat si anul trecut, cam tot pe vremea asta, cand Tudor s-a adresat bancii ilfovenilor, spunandu-le, citez cu precizie ;D: 'Ar fi bine să scoateți fundașii centrali, pentru că la orice fază din careu forțează faultul și caută să fie eliminați'. Sper ca cei in drept sa fie cu ochii pe acest meci.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  9. #30
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,447
    Reputatie
    0
    rupe-i Duba, arde Gica maidanezii pe unde-i prinzi.
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  10. #31
    sport legend petea's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Aragon
    Posts
    2,837
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Duba View Post
    Hagi, la bestia nera pt. echipa fostei securitati comuniste atat ca jucator, cat si ca antrenor. Daca nu ma insel in cele 12 meciuri jucate pana acum, are o singura infrangere, mai precis in anul in care Viitorul juca meciurile de acasa la Chiajna. In rest, numai victorii si vreo 2 sau 3 egaluri.
    Trebuie sa recunosc ca initial m-as fi dorit un egal, insa pe parcursul jocul mi-am schimbat optiunea si a iesit asa cum trebuia - victorie pt. Gica si echipa lui.
    Echipa fostei securitati daca nu bate etapa urmatoare la Chiajna risca sa nu prinda play-offul. Cum insa la Chiajna au ajuns sa conduca dinamovisti pur sange (Cristian Tanase - presedinte, si Costel Orac - sef la centrul de copii si juniori) va inchipuiti ca nu se vor risca nimic in acest meci. Apoi au meci in casa cu Botosani, ultima etapa la Pandurii (o echipa in perfuzii), si intre aceste doua meciuri cu Craiolguta in casa. Asadar, le mai trebuie cel putin 10 puncte ca sa fie siguri de play-off. Daca pierd cu clonatii olteni in casa si mai fac un egal, nu vad cum cu doar 7 puncte acumulate in continuare sa prinda play-offul. Asadar, toti ochii pe Concordia - dinamo, sa vedem daca se vor da inca o data la o parte iflovenii, asa cum s-a intamplat si anul trecut, cam tot pe vremea asta, cand Tudor s-a adresat bancii ilfovenilor, spunandu-le, citez cu precizie ;D: 'Ar fi bine să scoateți fundașii centrali, pentru că la orice fază din careu forțează faultul și caută să fie eliminați'. Sper ca cei in drept sa fie cu ochii pe acest meci.
    Duba revine la viata!
    Dad al Cesar lo que es del Cesar

  11. #32
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,447
    Reputatie
    0
    pudel, 1 pauza 2 final.
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  12. #33
    sport legend petea's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Aragon
    Posts
    2,837
    Reputatie
    1
    Eh! Si care-i problema?
    Dad al Cesar lo que es del Cesar

  13. #34
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by petea View Post
    Eh! Si care-i problema?
    Cum care-i problema ma taune? Va fute Hagi non-stop. Sa inteleg ca-ti place?
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  14. #35
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,447
    Reputatie
    0
    pudel (taune), problema e ca faci spume si clabuci la cur.
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  15. #36
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,447
    Reputatie
    0
    "Sunteți pe opt, bă, sunteți pe opt"-Benzar, către suporterii de la Tribuna a doua, imediat după finalul meciului.

    "Chiar îi înțeleg. Am fost de cinci ori în Groapă, i-am bătut de cinci ori. Înțeleg că sunt supărați pe mine, dar nu au de ce"-Benzar după meci, la TV Digi Sport.



    RESPECT, Romario Benzar!
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  16. #37
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by petea View Post
    Eh! Si care-i problema?
    S-au obisnuit cu umilintele. Nu mai sunt ei Dinamo din trecut, cu mandria lor, prestanta sau ambitie.
    Daca le spui acum ca ajung in play-off, iti pupa si picioarele.

    Bah, mi-e mie rusine de rusinea voastra!

  17. #38
    sport legend petea's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Aragon
    Posts
    2,837
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    S-au obisnuit cu umilintele. Nu mai sunt ei Dinamo din trecut, cu mandria lor, prestanta sau ambitie.
    Daca le spui acum ca ajung in play-off, iti pupa si picioarele.

    Bah, mi-e mie rusine de rusinea voastra!
    Nu va puteti sa va depasiti conditia de suporteri. Daca voi faceti sarbatoare la victorie si inmormantare la infrangere si nu realizati ca totul e doar un joc din care nu castigam niciunul nimic, atunci aveti o mare problema. Sunteti oameni in toata firea, unii chiar babaciuni, dar ati trait degeaba pana acum. Probleme sunt bolile, razboaiele sau alte rele.
    V-am mai spus eu ca forumul e singura fericire pentru voi si nu va puteti depasi conditia!
    Dad al Cesar lo que es del Cesar

  18. #39
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,758
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    Titlul ni se cuvine.
    O pu.la-n cur vi se cuvine, dar nici aia de om ci de animal.

    Quote Originally Posted by Duba View Post
    Trebuie sa recunosc ca initial m-as fi dorit un egal, insa pe parcursul jocul mi-am schimbat optiunea si a iesit asa cum trebuia - victorie pt. Gica si echipa lui.
    Echipa fostei securitati daca nu bate etapa urmatoare la Chiajna risca sa nu prinda play-offul. \
    De-acord cu tine aici, Dubescu!
    Dinamo in afara de-a bate pe Steaua, Sporting, Sport Club sau ce-o fi ea, nu e-nstare sa mai bata pe nimeni in play off.
    In schimb Astra a demonstrat si anu asta si anu trecut ca poate bate pe oricine. Mult mai binevenita e in play off decat Dinamo.


    Ideal ar fi sa iasa Gazu aia care chiar n-au ce cota p-aici dar... cam greu.
    Last edited by Johnny D; 5th February 2017 at 18:35.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  19. #40
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,447
    Reputatie
    0
    scuze ca intervin.

    nu inteleg ce a vrut sa transmita pudelul in postul anterior. cica, "nu va puteti sa va depasiti conditia de suporteri."
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  20. #41
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Noi trecem prin viata pe deasupra, asa ca nu avem cum sa-l intelegem
    Pipi traieste in alta realitate.

    Johnny, dupa cum v-ati luat-o in popou de la Moraru, inteleg ca vrei sa dai si altora.
    A inceput sa va placa penetrare de-asta brutala, mai ales tie ca ai si experienta Nationalului.
    Dar noi suntem bine, nu ne trebuie. Au incercat sa ne-o dea Bodu, Talpanii si altii, dar astia dispar si Steaua ramane.

  21. #42
    sport legend petea's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Aragon
    Posts
    2,837
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    Noi trecem prin viata pe deasupra, asa ca nu avem cum sa-l intelegem
    Pipi traieste in alta realitate.

    Johnny, dupa cum v-ati luat-o in popou de la Moraru, inteleg ca vrei sa dai si altora.
    A inceput sa va placa penetrare de-asta brutala, mai ales tie ca ai si experienta Nationalului.
    Dar noi suntem bine, nu ne trebuie. Au incercat sa ne-o dea Bodu, Talpanii si altii, dar astia dispar si Steaua ramane.
    Visator, dar visatorilor li-se taie capul!
    Dad al Cesar lo que es del Cesar

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •