Page 15 of 23 FirstFirst ... 51314151617 ... LastLast
Results 295 to 315 of 467

Thread: Diverse 2017

  1. #295
    junior
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    87
    Reputatie
    1
    http://adevarul.ro/news/sport/adrian...ed1/index.html se pare ca da
    In ceea ce priveste nr de gimnaste care au participat la mondiale postolimpice, in 2013 au fost 3(Stanila), iar in 2009 au fost 4, asadar nu cred ca a avut de-a face cu deicizia

  2. #296
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Stoica confirma astazi oficial ca nu va candida. Cum altfel decat printr-o scrisoare deschisa: https://www.facebook.com/www.romgym....58140961151428

    Tot azi se implinesc 10 ani de cand mi-am deschis cont pe acest forum. Frumoasa sincronizare, desi a fost nevoie sa astept un deceniu! ) A meritat din cu totul alte motive.
    www.fangymnastics.com

  3. #297
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by axel rom View Post
    http://adevarul.ro/news/sport/adrian...ed1/index.html se pare ca da
    In ceea ce priveste nr de gimnaste care au participat la mondiale postolimpice, in 2013 au fost 3(Stanila), iar in 2009 au fost 4, asadar nu cred ca a avut de-a face cu deicizia
    Campionatele Europene de la Cluj-Napoca (din luna aprilie – n.r.) au fost o încununare a acestor ani și ca rezultate sportive, dar și prin calitatea organizării unei competiții majore despre care încă se vorbeste în gimnastica mondială ca despre un nou standard de excelență”, a mai afirmat președintele FRG.

    ba frate, asta minte pina la ultima suflare. auzi la el, UN NOU STANDARD.

    asta e mai dus cu pluta ca Ceausescu.

  4. #298
    sport legend stere78's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,193
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mikeyy View Post
    Stoica confirma astazi oficial ca nu va candida. Cum altfel decat printr-o scrisoare deschisa: https://www.facebook.com/www.romgym....58140961151428
    Stie toata lumea unde poate sa-si bage scrisoarea aia deschisa (scuze, chiar am facut eforturi sa n-o dau si mai urit :-) ). Numa' sa nu se razgindeasca pe ultima suta de metri, la cererea insistenta a unor "oameni de bine". Duca-se invirtindu-se!

    P.S.: dar macar am aflat si noi cind se misca un dinozaur român din loc - doar dupa ce nenoroceste vreo doua-trei generatii, arunca in aer orice urma de decenta si de rationalitate si rateaza calificarea la JO. Greu, greu al naibii.
    Last edited by stere78; 22nd July 2017 at 01:59.

  5. #299
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by stere78 View Post
    Stie toata lumea unde poate sa-si bage scrisoarea aia deschisa (scuze, chiar am facut eforturi sa n-o dau si mai urit :-) ). Numa' sa nu se razgindeasca pe ultima suta de metri, la cererea insistenta a unor "oameni de bine". Duca-se invirtindu-se!

    P.S.: dar macar am aflat si noi cind se misca un dinozaur român din loc - doar dupa ce nenoroceste vreo doua-trei generatii, arunca in aer orice urma de decenta si de rationalitate si rateaza calificarea la JO. Greu, greu al naibii.


    E constient ca nu are nici macar 0.1% sanse in fata Andreei. Mai bine se retrage decat sa iasa invins din aceste alegeri, ca deh....la prestanta lui.
    Gata! One dino down! Next, please!
    www.fangymnastics.com

  6. #300
    sport legend niagara64's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Windsor Ontario
    Posts
    3,772
    Reputatie
    1
    Mikey ,schimbarea nu e ce crezi tu . Timpul o sa iti explice .

  7. #301
    sport legend stere78's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,193
    Reputatie
    1
    Nu-si inchipuie nimeni, Niagara, ca odata cu "retragerea" lui Stoica (eu inca astept sa vad ce post caldut si bine platit o sa i se gaseasca) va incepe cu adevarat reformarea gimnasticii autohtone. Suntem in tara in care, ca sa dau un singur exemplu, la FRH exista inca - aproape asumati ca atare - "oamenii lui Gatu". Ceea ce lasa Stoica in urma va mai produce inca efecte negative cu ghiotura. Ii tin pumnii Andreei, nenorocirea de la Syndey o sa i se para pistol cu apa fata de ceea ce o asteapta.

  8. #302
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Pana la schimbare e cale lunga, iar drumul este unul anevoios. Cum bine zice, Stere, facand paralela cu handbalul, sistemul trecutului are si va avea in continuare multi adepti. Important e ca o rotita s-a pus in miscare. A fost greu pana am ajuns si aici, dar e un milestone.
    www.fangymnastics.com

  9. #303
    sport legend niagara64's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Windsor Ontario
    Posts
    3,772
    Reputatie
    1
    Ma refeream doar la faptul ca feeling-ul meu este ca Andreea nu e persoana care sa sa schimbe ceva . In urma cu un an s-a asezata impotriva Mariei desi nu avea cum sa nege ca acele probleme au existat . Toti care in anii aceia am avut contact cu gimnastica am stiut ca aceste lucruri se intamplau incepand de la cluburi si pana la lot . Daca era diplomata trebuia sa taca , daca era suficient de curajoasa trebuia sa se ridice alaturi de ea ... ea ales sa tina spatele ...
    Poate nu va fi singura candidata . Vom vedea care pe care va sustine . Vor fi jocuri de facut . Deschidem o casa de pariuri ?������

  10. #304
    junior
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    87
    Reputatie
    1
    In teorie, tocmai asta e esenta democratiei, sa existe mai multi candidati si mai multe viziuni, indiferent de cine castiga in final. Pe de alta parte ar demonstra ca exista mai multi oameni care isi doresc sa ajute. Nu cunosc istoricul alegerilor FRG, dar daca nu ma insel la ultimele alegeri a fost un candidat unic pentru functia de presedinte. Pana si in Romania( tara medievala) cam la toate federatiile au existat mereu cate 2-3-4 candidati, indiferent ca poate unii aveau anumite interese sau nu, indiferent ca aveau sanse reale sau nu...

  11. #305
    sport legend stere78's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,193
    Reputatie
    1
    Sigur, alegerile cu un singur candidat sunt rizibile de-a dreptul (culmea ar fi să nu iasă, se si faceau bancuri inainte de '89 pe tema asta). Sa mai astepti si o dezbatere transparenta a eventualelor planuri ale candidatilor, cu documente asumate si cu termene de realizare a obiectivelor, ar fi de-a dreptul science-fiction. La o adica, nu se intampla asa in cursul alegerilor parlamentare, ce sa pretinzi de la o anacronica si anchilozata Federatie sportiva?

  12. 24th July 2017, 19:53

  13. #306
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    25 de ani de la ultima nota de 10 din istoria gimnasticii artistice feminine si de la solul de aur al Laviniei-Milo-Milosovici: https://www.facebook.com/Fangymnasti...57880420918990
    www.fangymnastics.com

  14. #307
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    Super sol!!!!
    "There is no passion to be found playing small - in settling for a life that is less than the one you are capable of living." Nelson Mandela

  15. #308
    sport legend niagara64's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Windsor Ontario
    Posts
    3,772
    Reputatie
    1
    Deci pana la urma a fost doar un candidat ptr FRG ?!

  16. #309
    sport legend lory's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    502
    Reputatie
    1
    asa se pare. mai sunt doar 3 zile pana la alegeri

  17. #310
    sport legend cristina.t's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    751
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by niagara64 View Post
    Deci pana la urma a fost doar un candidat ptr FRG ?!
    Doar unul: http://lead.ro/gimnastica-romaneasca...ia-federatiei/
    Deja confirmata pentru post cu trei zile inainte de alegeri

  18. #311
    sport legend
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    931
    Reputatie
    1
    Cata antreneaza o noua urcare la BB ronda salt intins, cred ca este F in cod
    Este filmultet pe pagina de instag

  19. #312
    sport legend niagara64's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Windsor Ontario
    Posts
    3,772
    Reputatie
    1
    Ma intreb cine va conduce federatia ?
    https://www.facebook.com/NadiaComane...02854796559104
    Just asking ... rhetoric

  20. #313
    sport legend
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Perth Australia
    Posts
    485
    Reputatie
    1
    Andreea are o misiune extraordinar de grea, practic ne-am dus inapoi cu zeci de ani in gimnastica. Cu siguranta va incepe sa reconstruiasca dar va trebui sa fie extrem de abila si energetica in acelasi timp pentru ca planurile ei sa prinda contur in urmatorii ani. Este gravida ii va fi foarte greu sa fie 100% si mama si motorul programului de recontructie, dar nu imposibi. Depinde de cum isi alege echipa. Transparenta si selectia corecta ajuta enorm, acestea nu mecesita ani ca sa fie implementate. Sa asteptam acea analiza, acela e un start bun.
    La cum se prezinta lucrurile acum cred ca cei implicati in lumea gimnasticii se axeaza pe generatia 2024, la Tokyo nu cred ca vom califica echipa din pacate.

  21. #314
    sport legend niagara64's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Windsor Ontario
    Posts
    3,772
    Reputatie
    1
    Nu am prea mari sperante de la alegerile astea . Nu cred ca vor aduce schimbari de substanta cu doar de imagine . De asta au si impins-o pe Andreea . O femeie care se pregateste sa aduca pe lume un bebe , primul, este greu de crezut ca se va bate pentru altceva in afara de puiul ei . Declaratii ... nu-s greu de facut . Parerea mea este ca e un aranjament ... au adus in fata o figura nepatata... echipa din spate e alta . Pana la capat politica . Nimic nou sub soare .
    Dar sa lasam la o parte jocurile de carti .
    Incepe Universiada . Sa ne bucuram de ea.
    Intr-o saptamana aflam si cu cine fac americanii echipa .
    Nici nu imi vine sa cred ca a trecut aproape si vara asta si se apropie alt mondial . Cu echipa mea de "gimnasti juniori" aka nepoti aproape ca a zburat vara fara sa stiu cand .

  22. #315
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by niagara64 View Post
    Nu am prea mari sperante de la alegerile astea . Nu cred ca vor aduce schimbari de substanta cu doar de imagine . De asta au si impins-o pe Andreea . O femeie care se pregateste sa aduca pe lume un bebe , primul, este greu de crezut ca se va bate pentru altceva in afara de puiul ei . Declaratii ... nu-s greu de facut . Parerea mea este ca e un aranjament ... au adus in fata o figura nepatata....
    are DOAR o descalificare pt luare de droguri.

    in romaneste = nepatata.

    tuaaaaaaaaaaamne fereste.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •