Page 21 of 23 FirstFirst ... 111920212223 LastLast
Results 421 to 441 of 467

Thread: Diverse 2017

  1. #421
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Ioana venise in Bucuresti pentru a merge la Cupa de la Paris. Dupa Paris nu isi avea rostul sa se intoarca la Deva pentru a se reintoarce la Bucuresti ca sa plece la Montreal. Ar fi facut sute de km aiurea. Astfel, a ramas la Izvorani alaturi de Lili Cosma. Daca era scoasa de la Deva, cum ati auzit voi, nu stiu unde, credeti ca mai ramanea Lili Cosma cu ea?
    Ce va urma dupa Mondiale este o posibila alta poveste. Vom vedea.
    www.fangymnastics.com

  2. #422
    sport legend 21mai's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,083
    Reputatie
    1
    Hei ce bine ca ai revenit pe forum, ti s-a simțit lipsa

    Quote Originally Posted by mikeyy View Post
    Ioana venise in Bucuresti pentru a merge la Cupa de la Paris. Dupa Paris nu isi avea rostul sa se intoarca la Deva pentru a se reintoarce la Bucuresti ca sa plece la Montreal. Ar fi facut sute de km aiurea. Astfel, a ramas la Izvorani alaturi de Lili Cosma. Daca era scoasa de la Deva, cum ati auzit voi, nu stiu unde, credeti ca mai ramanea Lili Cosma cu ea?
    Ce va urma dupa Mondiale este o posibila alta poveste. Vom vedea.
    Exista unii oameni care reusesc sa aibe succes chiar si atunci cand nimeni nu crede in ei, dar niciodata
    nu va avea succes unul care nici el nu crede in el insusi.

  3. #423
    sport legend ela_diana's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    ibiza, spain
    Posts
    715
    Reputatie
    1
    Da scuze. Am citit pe Facebook ca e la Izvorani cu Lili Cosma si la fel am citit .ca parintii Ioanei au cerut sa fie mutata si antrenata in alta parte. Probabil .ca nu este adevarat dar din punctul meu de vedere ar fi super daca ar putea pleca de la Deva. Moralul ei nu e f bun si o schimbare ar go ok.

  4. #424
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Este bine ca parintii au inceput sa aiba curaj sa-si spuna of-urile. Este un pas important. Probabil ajuta mult si faptul ca au alta deschidere spre FRG.
    Eu voiam doar sa clarific de ce era Ioana la Izvorani.
    www.fangymnastics.com

  5. #425
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by stere78 View Post
    ca sa constat ca Olivia progreseaza fenomenal in Ungaria: https://www.facebook.com/permalink.p...00003223390092 .
    sa comparam ce facea cind avea un nemernic de antrenor

    https://www.youtube.com/watch?v=U_Lqoz63TME

  6. #426
    junior
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    128
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mikeyy View Post
    Este bine ca parintii au inceput sa aiba curaj sa-si spuna of-urile. Este un pas important. Probabil ajuta mult si faptul ca au alta deschidere spre FRG.
    Eu voiam doar sa clarific de ce era Ioana la Izvorani.
    Da parintii ei a facut ceva la federatie spre a nu mai fii antrenata de Forminte dar sa vedem dupa Mondiale daca si reuseste ,ori cum Ioana nu se prea poate concentra in concursuri si cind nu a fost cu Forminte

  7. #427
    sport legend
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Perth Australia
    Posts
    485
    Reputatie
    1
    Nu-i nimic daca rateaza la concursuri acum, la virsta ei se pot fixa multe. Daca chiar vrea sa faca ceva are timp sa isi modifice atitudinea.
    Daca face o schimbare in bine si prinde incredere in ea va rata mai putin in viitor. Nu poate zice nimeni ca nu are talent. Avem putine gimnaste ideal ar fi ca federatia sa creeze macar doua centre independente unul la Deva cu fetele care pot si vor sa ramina acolo si unul la Bucuresti cu cele care vor sa faca scoala si antrenamente in capitala.
    Dar probabil logistica, finantarea este greoaie. Oricum asta este un alt subiect.
    Cert este ca in jurul Larisei ar putea fi format un nucleu, si daca ar mai exista si selectie deschisa si competitie intre antrenori / centre atunci ar fi un pas inainte.

  8. #428
    junior
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    59
    Reputatie
    1
    Din pacate nicio televiziune din Romania nu va transmite CM de la Montreal, anuntul apare pe pagina de facebook a federatiei, unde au atasat si un filmulet cu Lari la sol. Finalele se pot vedea pe internet. https://www.facebook.com/romaniangym...Slr_N0&fref=nf

  9. #429
    junior
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    59
    Reputatie
    1
    un filmulet si cu Cata la barna. https://www.youtube.com/watch?v=YM3QdbfJPjw

  10. #430
    sport legend lory's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    502
    Reputatie
    1
    Alina Alexoi parea optimista ieri, pe fb, zicea sa avem rabdare. Sper sa se rezolve totusi.

  11. #431
    sport legend lory's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    502
    Reputatie
    1
    In plus, aceea nu e pagina oficiala a Federatiei

  12. #432
    senior Magdalena69's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    175
    Reputatie
    1
    http://livesonline.net/watch/world-r...ive-streaming/
    suntem in lista,transmite Tvr-ul!

  13. 15th October 2017, 07:34

  14. 15th October 2017, 07:35

  15. 15th October 2017, 07:36
    Reason
    duplicat

  16. #433

  17. #434
    sport legend Adeline's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    570
    Reputatie
    1
    Intre timp si Larisa a iesit la TV - http://a1.ro/neatza-cu-razvan-si-dan...-id698546.html

    Foarte important ca este optimista. Ea spune ca de 6 luni va fi pauza. Poate va recupera un aparat pana pe 2 august cand incep europenele.

    Apropo, are cineva idee de ce au devansat cu cateva luni Europenele pana in august? oare ca sa nu mai faca sportivii o pauza atat de mare intre 2 varfuri de forma la CE si CM?

  18. #435
    incepator
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    1
    Reputatie
    1

    Hi

    thanks a lot nice post
    اموزش پست پروداکشن

  19. #436
    sport legend niagara64's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Windsor Ontario
    Posts
    3,772
    Reputatie
    1
    Good news for Olivia
    She will compete for Hungary .
    http://www.fig-gymnastics.com/site/figNews/view?id=1924

  20. #437
    sport legend
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Perth Australia
    Posts
    485
    Reputatie
    1
    Bravo ei dar sincer regret ca nu s-a putut face mai mult in tara pentru ea.

  21. #438
    sport legend cristina.t's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    751
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by niagara64 View Post
    Good news for Olivia
    She will compete for Hungary .
    http://www.fig-gymnastics.com/site/figNews/view?id=1924
    Abia astept sa o vad cum se prezinta.
    Sunt convinsa ca mult mai bine ca la noi dupa cum am vazut postarile recente cu evolutia ei.
    Interesant e ca poate concura de azi, fara suspendare.
    Sper ca cine are de invatat si posibilitati sa procedeze la fel.
    Asta trebuie sa fie raspunsul la nesimtirea si indiferenta federatiei.
    Daca tot se plang de lipsa de material uman macar sa se concretizeze cu adevarat si sa ramana doar antrenorii cu echipamentul din sala.

  22. #439
    sport legend myrab3la_19's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,232
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by AntoniaA View Post
    Bravo ei dar sincer regret ca nu s-a putut face mai mult in tara pentru ea.
    Pai nu....si federatia imparte in stanga si in dreapta sanse pentru Suciu si Forminte in ceasul al 18 -lea. Sincer nu ma asteptam ca Andreea sa preia un post in care sa fie o marioneta. Forminte penibil ca de obicei. Cica solutii sunt. Eu vad doar una singura: sa fie demis! Nu ne vom califica la Tokio ii spun eu de pe acum.

  23. #440
    junior
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    87
    Reputatie
    1
    Ingrijorarea structurilor superioare ar trebui sa fie un semn de normalitate. Si eu daca as lucra in minister sau COSR as vrea sa stiu ce se intampla acolo. Fara dar si poate ca la noi lucrurile sunt mereu intortocheate si ca orice interventie din partea unei structuri conduse politic poate fi privita cu oarecare suspiciune, insa gimnastica se confrunta cu probleme extrem de grave.
    Timpul trece in defavoarea gimnastelor... Si da, Forminte nu conteneste sa impresioneze.

  24. #441
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by cristina.t View Post
    Abia astept sa o vad cum se prezinta.
    Sunt convinsa ca mult mai bine ca la noi dupa cum am vazut postarile recente cu evolutia ei.
    Interesant e ca poate concura de azi, fara suspendare.
    Sper ca cine are de invatat si posibilitati sa procedeze la fel.
    .
    Cum ajungeti din nou la vorbele mele. Daca vreti sa realizati ceva din viețile voastre, fugiți.

    Fugiti de rupeti pamint ul din tara aia de cacao.

    Bine ca familia cimpian a realizat.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •