Page 19 of 23 FirstFirst ... 91718192021 ... LastLast
Results 379 to 399 of 467

Thread: Diverse 2017

  1. #379
    sport legend
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    931
    Reputatie
    1

  2. #380
    sport legend
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Perth Australia
    Posts
    485
    Reputatie
    1
    O coborire perfecta, si restul exercitiului a fost foarte competitiv. Au o echipa foarte buna chinezii. Va fi foarte greu pentru Larisa sau Cata sa ia medalii dar concursul e concurs si poate cine stie asta este anul Larisei😃

  3. #381
    incepator
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    20
    Reputatie
    1
    Este junioara, anul viitor va deveni senioara. Liu Tingting, Luo Huan, Wang Yan si Fan Yilin sunt gimnastele Chinei pentru mondiale.

  4. #382
    sport legend
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Perth Australia
    Posts
    485
    Reputatie
    1
    O bun atunci daca e junioara. Am vazut pe youtube exercitii ale chinezoaicelor selectionate si par ca s-au adaptat bine la noul codl la BB ma refer. Par fluide au legari multe, executie curata, desi tocmai acolo e riscul la legari.

  5. #383
    sport legend
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    931
    Reputatie
    1
    Cata incurajata de Marian Dragulescu in calificari BB https://www.youtube.com/watch?v=iI9N2QjLlZ4

  6. #384
    sport legend
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    931
    Reputatie
    1
    Doar 14.066 pt acest exercitiu
    Nu se mai dau legarile asa usor, cred ca in afara de prima serie acrobatica nu i-au mai creditat nimic - cel mai pb a avut D 5.8 cu E 8.266
    https://www.agerpres.ro/sport/2017/0...thely-23-16-26

  7. #385
    sport legend
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    931
    Reputatie
    1
    ni i-am pus in cap rau pe unguri, au matrasit o pe cata la D in finala
    Un filmulet in care se explica D-ul ei - care trebuia sa fie pe la 6.2-6.4 -dar a primit 5.6
    https://www.youtube.com/watch?v=qGju1dt7OT0
    cel mai penibil e ca i-au considerat urcarea salt echer si nu intis =))))))))))))))))))

  8. #386
    sport legend
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Perth Australia
    Posts
    485
    Reputatie
    1
    E la mondiale va fi un alt arbitraj. Daca se va simti nedreptatita va putea face contestatie.
    Dar oare exercitiul ei este suficient de dificil pentru aur in conditiile in care i-ar iesi atit ei cit si concurrentei?

  9. #387
    sport legend Adeline's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    570
    Reputatie
    1
    Pai din ce am vazut pana acum, Larisa e intr-o forma mai buna. Alta concurenta...poate o chinezoaica/rusoaica......Acum si la Europenele de la Cluj, Cata a invins-o pe Larisa, se poate intampla orice. Eu mi-as dori insa sa fie sansa lui Cata de a-si pune in palmares si aurul mondial la barna. Sau cine stie ce o fi scris.....poate vom avea 2 campioane mondiale la barna!

  10. #388
    manager Catalin_Nick's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    251
    Reputatie
    1
    A avut loc tragerea la sorti pentru preliminarii - https://live.fig-gymnastics.com/even...?idevent=13465
    Baietii au avut bafta si sunt in grupa de seara.
    Fetele vor evolua din pacate dimineata, in prima grupa, impreuna cu olandezele.
    Sa speram ca nu vom sta chiar in acea zecime diferenta dintre notele de dimineata si cele de seara...
    Rusoaicele, chinezoaicele si americancele evolueaza bineinteles in grupele de seara din zilele de calificare.
    Spre deosebire de alte mondiale individuale, desi nu e concurs pe echipe, gimnastele din aceeasi tara vor evolua impreuna.
    Sun-Tzu - "Nu-ti fie teama daca inaintezi prea incet. Teme-te daca te opresti!"

  11. #389
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Xtreem22 View Post
    Doar 14.066 pt acest exercitiu
    Nu se mai dau legarile asa usor, cred ca in afara de prima serie acrobatica nu i-au mai creditat nimic - cel mai pb a avut D 5.8 cu E 8.266
    https://www.agerpres.ro/sport/2017/0...thely-23-16-26
    cupa mondiala de unde?

    cind au mai mers olimpicii nostril la asa ceva? szomo cum?

    te pomenesti ca oi fi avut dreptate cind am zis ca nu mai pupam cupe mondiale de rangul intii?

  12. #390
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Dascalescule, mai lasa fetele si hai si pe tenis sa ne bati si pe noi la cap, ca ne e dor de tine!
    Nici pe PL nu mai dai, acu in weekend deja avem Chelsea - Arsenal, parca pentru tine meciu asta era sarbatoare!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  13. #391
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    In weekend este Cupa Mondiala de la Paris: Ioana si Larisa fac AA.
    Baietii merg mai multi

    Ultima verificare si apoi plecare in Montreal in ultima saptamana din septembrie.

    Sanatate tuturor, atat!!!
    "There is no passion to be found playing small - in settling for a life that is less than the one you are capable of living." Nelson Mandela

  14. #392
    sport legend
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    351
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Alina Nicoleta View Post
    In weekend este Cupa Mondiala de la Paris: Ioana si Larisa fac AA.
    Baietii merg mai multi

    Ultima verificare si apoi plecare in Montreal in ultima saptamana din septembrie.

    Sanatate tuturor, atat!!!
    Mult succes tuturor!!
    Larisa e in forma, sper sa fie sanatoasa si ii doresc din tot sufletul aurul la AA la Montreal desigur!!!
    @Am inteles ca ..Nadia va face premierea la AA...de asta imi doresc fffff mult sa castige Larisa.
    @Dar de ce numai 3 fete merg si nu 4????

  15. #393
    sport legend
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Perth Australia
    Posts
    485
    Reputatie
    1
    13 Denisa Golgota Romania 14.350 9.700 11.450 total 35.500
    Slab de tot, probabil s-a accidentat, nu imi explic nota de la paralele, acolo s-a rupt firul
    Este vorba de concursul din Japonia.
    Last edited by AntoniaA; 17th September 2017 at 17:36.

  16. #394
    sport legend niagara64's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Windsor Ontario
    Posts
    3,772
    Reputatie
    1
    Ai nai multe resultate ? Sti ce a facut Ana ?

  17. #395
    manager Catalin_Nick's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    251
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by niagara64 View Post
    Ai nai multe resultate ? Sti ce a facut Ana ?
    Locul 5

    https://thegymter.net/2017/09/17/201...ional-results/
    Sun-Tzu - "Nu-ti fie teama daca inaintezi prea incet. Teme-te daca te opresti!"

  18. #396
    sport legend niagara64's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Windsor Ontario
    Posts
    3,772
    Reputatie
    1
    Multumesc de news ....

  19. #397
    sport legend
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    569
    Reputatie
    1
    E ziua lui Cristi Moldovan astazi. Poate nu e topicul potrivit și nici nu stiu daca citeste, dar ii doresc din tot sufletul multi ani fericiti si mult succes in continuare!
    Am vazut cateva poze cu el si Lulu + Larisa, Andreea Iridon si Laura, ma gandeam cu nostalgie ca, poate, Andreea si Laura ar avea alta sansa daca s-ar alatura Larisei...

  20. #398
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    Ioana merita si ea atentie.. O vreau langa Larisa si Catalina..
    "There is no passion to be found playing small - in settling for a life that is less than the one you are capable of living." Nelson Mandela

  21. #399
    junior
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    128
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by iulia_p View Post
    E ziua lui Cristi Moldovan astazi. Poate nu e topicul potrivit și nici nu stiu daca citeste, dar ii doresc din tot sufletul multi ani fericiti si mult succes in continuare!
    Am vazut cateva poze cu el si Lulu + Larisa, Andreea Iridon si Laura, ma gandeam cu nostalgie ca, poate, Andreea si Laura ar avea alta sansa daca s-ar alatura Larisei...
    da poate daca cei care conduc azi federatia iar da posibilitatea de a se intoarce la lot sprea a se putea antreana cu un antrenor eu cred ca are sanse sa revina .Adela am inteles ca numai a amagito ca o va antrean dar inteleg ca a fost doar promisiuni atit din partea dinsei cit si a celor de la club [cum am puteao noi ca fani sa o ajutam cred ca merita ]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •