Page 13 of 23 FirstFirst ... 31112131415 ... LastLast
Results 253 to 273 of 467

Thread: Diverse 2017

  1. #253
    sport legend miafangina's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Baia Mare
    Posts
    4,898
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by sorin2782 View Post
    ce au facut si ceilalti parinti au tacut crezind ca le face bine copiilor si uite asa se pird pe drum ca si Jurca , Iridon Munteanu care la junioare nu aveau concurenta si la senioare au mers bine .V-am promis ca o sa va spun mai multe de asa zisa retragere a lui IRIDON care a vrut sa para ca nu si-a mai dorit sa continuie e total eronat a fost data afara din lot pe motiv ca datorita ei nu sau calificat la RIO .V-am spus ca m-am intilnit intimplator cu mama ei la Bucuresti la doctoru Codoreanu venise ca Andreea sa-i trateze cotu dupa ce ea suferea de durere la nivelul capitelumului din 2013 puninduise diagnostic de condropatie capitelum sting'si dupa ce mama ei a suportat toata cheltuiala 5000 lei numai interventia Andreea nu a fost ajutata nici cel putin cu recuperarea de catre frg cerind mama ei personal donmnei Grigoras.A incercat Adela sa o ajute in limita timpului disponibil dar sa avut grije sa nu prea aiba
    N-am nicio indoiala despre veridicitatea celor spuse.Foarte trist si mare pacat de tot efortul si entuziasmul fetitelor,din junioare vesele si optimiste sunt transformate in senioare triste,timorate si speriate

  2. #254
    sport legend
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    931
    Reputatie
    1
    Nu stiu daca ati citit: http://olympics.nbcsports.com/2017/0...e-biles-break/
    Deci la toamna la CM este o paine de mancat

  3. #255
    sport legend
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Perth Australia
    Posts
    485
    Reputatie
    1
    Nu cred ca federatia a acuzat-o numai pe Andreea Iridon posibil sa fi facut asta cu toate fetele care au fost trimise la cluburi sau s-au retras dupa calificarile pentru Rio 2016. Pacat, am avut fete talentate dar s-au pierdut pe drum. Sa vedem ce se va intimpla de acum inainte, cert este ca in toamna sint mondialele si Biles lipseste deci va fi o concurenta acerba pentru aur la AA.

  4. #256
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    ba, cine naiba a editat videoul asta, unde sunt pumnii si palmele?

    https://www.facebook.com/GermanGymna...ampaign=buffer

  5. #257
    junior
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    128
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by AntoniaA View Post
    Nu cred ca federatia a acuzat-o numai pe Andreea Iridon posibil sa fi facut asta cu toate fetele care au fost trimise la cluburi sau s-au retras dupa calificarile pentru Rio 2016. Pacat, am avut fete talentate dar s-au pierdut pe drum. Sa vedem ce se va intimpla de acum inainte, cert este ca in toamna sint mondialele si Biles lipseste deci va fi o concurenta acerba pentru aur la AA.
    ba da pentru ca Andreea a fost singura care a fost trimisa ,,sa se linisteasca'' asa a fost intimpinata mama ei cind sa dus in vizita la Andreea dupa ce a venit de la Rio .Andreea din spusele mamei ei cit stie ce sa intimplat la Rio a avut primul antrenament mai prost ca de atfel toate fetele dar Andreea de atunci nu a mai fost lasata sa se antreneze pe podiun a fost pusa pe margine si antrenidu-se pe tare cind a ajuns a,casa incepuse sa o doara cotu iarasei iar dinsa a cerut sa o duca ea la medic .Dupa ce i-a facut interventia Andreei a avut o convorbire cu doamna Grigoras si i sa spus ca nu mai poate fi primita in lot .

  6. #258
    sport legend
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Perth Australia
    Posts
    485
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by sorin2782 View Post
    ba da pentru ca Andreea a fost singura care a fost trimisa ,,sa se linisteasca'' asa a fost intimpinata mama ei cind sa dus in vizita la Andreea dupa ce a venit de la Rio .Andreea din spusele mamei ei cit stie ce sa intimplat la Rio a avut primul antrenament mai prost ca de atfel toate fetele dar Andreea de atunci nu a mai fost lasata sa se antreneze pe podiun a fost pusa pe margine si antrenidu-se pe tare cind a ajuns a,casa incepuse sa o doara cotu iarasei iar dinsa a cerut sa o duca ea la medic .Dupa ce i-a facut interventia Andreei a avut o convorbire cu doamna Grigoras si i sa spus ca nu mai poate fi primita in lot .
    O prostie sa i se pună ei in circa ratarea, sper ca Andreea e fata deșteaptă și nu se lasă copleșită de aceste prostii.

    Perioada 2012-2106 a fost caracterizata printr-o harababura a deciziilor practic din afara totul părea ca un sat fără câini. Fete talentate au avut, m-a refer ambele Andreea, la Andrea Stoica, la Mădălina Bleandă, numai citeva nume, dar aceste fete au venit la lot intr-o perioada nefasta pentru Tranziția de la juniorat la senioarat.
    Dacă Dl Bellu reușea sa ia postul de la comitetul olimpic alta era situația, așa mai mult au încurcat au încurcat decât sa descurce. Strategie proasta, locație proasta, dezinteres, lupte interne, păcat pentru ca de fapt mie generația trecută mi s-a părut mai talentata decât cea actuala.....sincer așa o văd. Dar sper sa m-a înșel.

  7. #259
    sport legend
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Perth Australia
    Posts
    485
    Reputatie
    1
    IgnoraČ›i GreČ™elile gramaticale, iPadul autocorectează

  8. #260
    sport legend niagara64's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Windsor Ontario
    Posts
    3,772
    Reputatie
    1
    Poate nu stiati dar concursul " Andreea Raducan" a fost live ( si inca este cred ) pe YouTube . Bravo! Asta e un pas înainte !
    https://youtu.be/bDEUjyZb2H0
    https://youtu.be/PggIZDcikAc
    Astea sunt 2 dintre linkuri . Felicitari Axis Comunications pentru implicare . Asta e un pas inainte !

  9. #261
    sport legend niagara64's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Windsor Ontario
    Posts
    3,772
    Reputatie
    1
    REzultate din prima zi calificari de la FIG World Challange cup, Slovenia 2017
    http://challange-cup-koper.gimnastic...ition/results/
    Uneven Bars:
    1. Larisa Iordache, ����
    2. Flavia Saraiva, ����
    3. Elsabeth Black, ����

  10. #262
    sport legend
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    931
    Reputatie
    1

  11. #263
    sport legend
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    931
    Reputatie
    1

  12. #264
    sport legend Gaia88's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Franta
    Posts
    698
    Reputatie
    1
    mi personal nu prea imi place barna asta a Larisei... parca da prea mult din maini si exercitiul nu e fluid... 1080 la coborare nu e niciodata intors, saritura aia cu 360 (cadet sau cloche?) iar nu mi se pare in regula... cred ca antrenorii pot mai mult.

  13. #265
    sport legend Adeline's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    570
    Reputatie
    1
    Pana la urma cate fete si cati baieti putem trimite la Mondiale ?

  14. #266
    sport legend
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    931
    Reputatie
    1
    Conform Provisional Registration doc de aici http://www.fig-gymnastics.com/site/c.../view?id=13465 6 baieti si 4 fete, nu stiu insa daca numarul acesta include si rezerva

    Ieri a fost ziua Larisei, 21 de ani! La multi ani! A fost si un reportaj pe TVR1...pregateste o gramada de upgrades, sper sa se concretizeze fara accidentari :|
    Din ce imi amintesc 3.5 suruburi sol, double double coborare paralele, urcarea Catalinei la BB, o legare dificila la //
    Am inteles ca o vom vedea in august la Universiada din Taipei

    Bafta!

  15. #267
    sport legend Adeline's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    570
    Reputatie
    1
    Ar fi bine daca am trimite 4 fete si 6 baieti! Oare vor fi aceleasi nume ca si la Cluj?

    Ce ma bucur pt Larisa!! Sanatoasa sa fie ca talent are un car plin!

    La multi ani si ei si Sandrei Izbasa (recent a fost si ziua ei).

    Felicitari si Andreei Raducan care este insacinata

    Intre timp multe rusoaice au devenit mamici :

    Mustafina are o fetita de cam 1 luna : Alisa Mustafina-Zaytseva cf https://en.wikipedia.org/wiki/Aliya_Mustafina

    Am citit ca si Anastasia Grishina si Ksenia Afanasyeva sunt mamici.

    Trecea luna iunie fara un post aici pe forum la Gimnastica

  16. #268
    incepator
    Join Date
    Jun 2017
    Posts
    3
    Reputatie
    1

    Revista TARE, revista iubitorilor gimnasticii romanesti

    Buna seara, dragi colegi!

    Avem onoarea sa va prezentam prima revista romaneasca dedicata exclusiv gimnasticii romanesti. Este darul nostru de Mos Craciun pentru voi, dar si pentru noi.

    Dorim sa multumim din suflet celor care ne-au ajutat la crearea ei: Irina, Deni, Mona, Tess, Oana, Jerry, Brigid, Mihai, Cris, Alexandra, Liuta, Alexxa, Martina.

  17. #269
    sport legend dracsor's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,602
    Reputatie
    1
    Si ca sa incepem luna iulie cu dreptul, Oli a plecat la unguri.

  18. #270
    junior
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    87
    Reputatie
    1
    http://www.ilfovsport.ro/dam-gimnast...rei-un-mandat/ aici e sursa, sa vedem daca va exista o confirmare oficiala sau daca presa e interesata de subiect

  19. #271
    sport legend lory's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    502
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by axel rom View Post
    http://www.ilfovsport.ro/dam-gimnast...rei-un-mandat/ aici e sursa, sa vedem daca va exista o confirmare oficiala sau daca presa e interesata de subiect
    confirma si Forminte pe Facebook
    Where there's a will, there is a way !

  20. #272
    manager Catalin_Nick's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    251
    Reputatie
    1
    Sun-Tzu - "Nu-ti fie teama daca inaintezi prea incet. Teme-te daca te opresti!"

  21. #273

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •