Page 20 of 23 FirstFirst ... 101819202122 ... LastLast
Results 400 to 420 of 467

Thread: Diverse 2017

  1. #400
    junior
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    87
    Reputatie
    1
    Cand erau la Izvorani toti antrenorii puteau fi usor acuzati, inclusiv antrenorii Moldovan. Oare nu ar fi mai usor sa poata fi evaluati toti antrenorii intr-o maniera la fel de obiectiva, asa cum avem posibilitatea sa apreciem activitatea celor doi soti in momentul de fata, prin prisma performantelor Larisei? Trebuie gasita o modalitate sa se ridice ceata de pe loturile Romaniei in care orice s-ar intampla aparent nimeni nu are responsabilitati...
    Si in alta ordine de idei mi s-ar parea deosebit ca federatia sa sprijine sportivele 2013-2016 care si-ar dori sa revina, insa si mai important este sa avem grija de sportivele care se afla acum in loturi...
    Last edited by axel rom; 21st September 2017 at 10:30.

  2. #401
    sport legend
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    569
    Reputatie
    1
    Cred ca singura modalitate obiectiva de evaluare ar fi ca fiecare sa fie cu elevele lui, pentru a fi direct interesat de performanta.
    Eu o antrenez pe X, eu iau si premiile, si laudele, si bobarnacele daca e cazul - evident, impreuna cu gimnasta. Asa se vede cine/ce poate.
    Cu colectivele de antrenori... nimic nu poate fi asumat. Daca merge bine si e meritul unuia sau altuia, acestia sunt frustrati... Si cine pe cine sa acuze daca lucrurile merg prost?

    Apoi, cu antrenor personal ar avea si fetele care-si doresc sa munceasca o sansa daca nu se potrivesc cu stilul antrenorului. Cauta un altul.

    Cu sportivele... ele sunt atat de putine, incat cred ca niciuna care e cu adevarat motivata si poate aduce un plus nu trebuie data la o parte...

  3. #402
    sport legend niagara64's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Windsor Ontario
    Posts
    3,772
    Reputatie
    1
    Imi rãcesc gura pe acest forum argumentînd pro descentralizare incat a pierit speranta .... nu vor . Orgolii mult prea puternice .
    Acu o termina si pe Denisa ... .😝

  4. #403
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    Sunt de acord cu niagara64 din pacate. au terminat atatea sportive talentate: Andreele, Stefania, Ana-Maria, Laura, Olivia, Ioana.. si nu stiu daca nu am uitat pe cineva.
    Mi-as dori sa le vad revenind (

    Ah.. mi-am amintit si de Ana Porgras
    "There is no passion to be found playing small - in settling for a life that is less than the one you are capable of living." Nelson Mandela

  5. #404
    sport legend
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    569
    Reputatie
    1
    Pentru Ioana si Denisa nu e tarziu, nu e deloc tarziu.... daca se vrea. Andreea nu poate schimba sistemul, dar punctual poate face multe.

  6. #405
    sport legend ela_diana's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    ibiza, spain
    Posts
    715
    Reputatie
    1
    Si inainte sa nu uitam am avut o Cerasela Patrascu si o Ana Maria Tamarjan. Care s-au pierdut.

  7. #406
    sport legend ela_diana's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    ibiza, spain
    Posts
    715
    Reputatie
    1
    Stie cineva ce s-a intamplat cu Miruna Cazan? De ce a plecat in Anglia?

  8. #407
    sport legend Adeline's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    570
    Reputatie
    1
    Dragilor, voi stiti ca nu se dau la TVR campionatele astea?

    Nu intereseaza pe nimeni ca dupa aproape 20 de ani e posibil sa avem o campioana mondiala absoluta.

    Am crezut ca acum ceva ani cand au dat pe Digi a fost o intamplare apoi au urmat tot felul de scandaluri cu bugetul......dar credeam ca au trecut si noi ca fani avem unde sa traim o emotie alaturi de fetele astea. Incredibil.......

  9. 26th September 2017, 19:39

  10. #408
    sport legend lory's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    502
    Reputatie
    1
    Cred ca nici Digi nu transmite...
    Where there's a will, there is a way !

  11. #409
    sport legend lory's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    502
    Reputatie
    1
    Se pare ca TVR s-ar putea sa transmita. Programul era provizoriu.
    Where there's a will, there is a way !

  12. #410
    sport legend stere78's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,193
    Reputatie
    1
    Trec rapid peste ceremonia de decorare de la Cotroceni (Marian, Larisa, Ponor), ca sa constat ca Olivia progreseaza fenomenal in Ungaria: https://www.facebook.com/permalink.p...00003223390092 . Cam asa se face, draga FRF!

  13. #411
    sport legend lory's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    502
    Reputatie
    1

    Deja le da peste nas unora
    Where there's a will, there is a way !

  14. #412
    sport legend cristina.t's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    751
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by stere78 View Post
    Olivia progreseaza fenomenal in Ungaria: https://www.facebook.com/permalink.p...00003223390092 . Cam asa se face, draga FRF!
    De remarcat determinarea cu care se antreneaza, pe langa progresul uimitor.
    Cred ca este pentru prima data cand o vad linistita si fara a avea ochii in lacrimi.
    Cum acolo poate sa fie atat de motivata?
    Incep sa cred ca sunt prea multe mizerii in spatele usilor inchise din salile noastre de sport.
    Ma indoiesc ca cine va trebui sa vada si sa traga niste concluzii o va face.
    Se va defila in continuare cu acelasi sistem toxic si cu aceeasi antrenori care demult trebuiau sa plece acasa.

  15. #413
    sport legend ela_diana's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    ibiza, spain
    Posts
    715
    Reputatie
    1
    Bravo Oli, mult succes in continuare si sa nu te lasi. Frumoasa Olivia, imi pare nespus de bine ca ii merge asa bine. Se poate, bineinteles ca se poate si evident ca nu sunt gimnastele de vina.

  16. #414
    junior
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    128
    Reputatie
    1
    da nu gimnastele sint de vina asta vroiam sa arat eu in postarile mele anterioare cu jigniri nu se poate .Cu Olivia totusi nu se comportau cum sau comportat cu cele pierdute la Izvorani chiar si cele care par a fii niste doamne aveau niste expresi de mahala .

  17. 28th September 2017, 08:04

  18. #415
    sport legend
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Perth Australia
    Posts
    485
    Reputatie
    1
    Biravo Olivia! Nu stiu ce s-a intimplat cu celalalt mesaj, vroiam sa o felicit pe Olivia pentru determinarea cu care vrea sa demonstreze ca poate mai mult ca o schimbare in cazul ei a fost necesara si ca uneori este legitima ingrijorarea parintilor referitoare la progresul copiilor.

    Am citit ca Andreea Raducan merge pe idea ca parintii trebuie sa accepte deciziile antrenorilor. Asa este dar asta se intimpla in conditiile in care copilul tau are antrenor personal si antrenorul traieste din rezultate deci este interesat sa faca treaba. La Deva e altceva.

    Si daca nu se schimba sistemul urmatoarea dezamagire e Denisa Golgota.
    Paralelul ei este plin de greseli de tinuta la virsta ei Larisa Iordache se pregatea pentru olimpiada de la Londra si era mult mai avansata la toate aparatele.
    Asadar Olivia draga mult succes si sanatate.

  19. #416
    junior
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    87
    Reputatie
    1
    Eu imi doresc ca munca de acum din antrenamente sa fie rasplatita de rezultate in competitiile la care va participa Olivia, pentru ca atunci vom putea discuta concret. Se vede din avion potentialul la paralele si noile elemente sunt promitatoare; la fel si la barna mi se pare care un zvac, asa. Eu personal sunt foarte nerabdator sa o vad in competitii. Stie cineva sub ce format se antreneaza/se va antrena Olivia in Ungaria?

  20. #417
    sport legend Adeline's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    570
    Reputatie
    1
    Pare mult mai increzatoare Olivia si arata bine la executie! Succes mult!

  21. #418
    sport legend Adeline's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    570
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Adeline View Post
    Pare mult mai increzatoare Olivia si arata bine la executie! Succes mult!
    Din pacate nu este un caz singular. Am citit recent ca si micuta Miruna Cazan a plecat in Anglia si incearca sa reprezinte aceasta tara. Se pare ca am atins fundul prapastiei cu aceste plecari. Nu stiu ce poate fi mai rau de atat.

  22. #419
    sport legend ela_diana's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    ibiza, spain
    Posts
    715
    Reputatie
    1
    Si am inteles ca pe Ioana au scos-o de la Deva si se antreneaza cu Catalina la Izvorani.

  23. #420
    sport legend
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Perth Australia
    Posts
    485
    Reputatie
    1
    Poate au scos-o doar pentru antrenamentele premergatoare plecarii la mondiale. Sa renunte dl Forminte la Ioana asa De repede?

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •