Page 16 of 23 FirstFirst ... 61415161718 ... LastLast
Results 316 to 336 of 467

Thread: Diverse 2017

  1. #316
    sport legend niagara64's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Windsor Ontario
    Posts
    3,772
    Reputatie
    1
    Nu prea le ai cu partea medicala nu e asa ? . Produsul a fost retras de pe lista interziselor dupa . NU ar fi ajutat-o cu nimic in performanta . A contrair ...
    Nope . Povestea nu a patat-o ci a transformat-o in eroina . Prb ca erai prea mic acum 17 ani ca sa iti aduci aminte . Dar din punctul meu de vedere, la vremea respectiva, Andreea era nevinovata .
    Dam , si am jurat ca nu mai hranesc trolii

  2. #317
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by niagara64 View Post
    Nu prea le ai cu partea medicala nu e asa ?
    ce vorbesti acolo? vorbesti ca sa nu adormi?

    ia sa vedem cum un om din 2100 va invata istoria:

    **Andreea Răducan (ROU) was stripped of the all-around gold medal after testing positive for a banned substance. The gold was reawarded to the silver medalist, Simona Amânar (ROU).

    cum am zis: in romanica e nepatata.

  3. #318
    sport legend niagara64's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Windsor Ontario
    Posts
    3,772
    Reputatie
    1
    Gata , go to nani . No more papa la trolli 🤣🤣🤣🤣

  4. #319
    sport legend
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    931
    Reputatie
    1
    Cata back to tsuka on BB..instgr

  5. #320
    senior camigym's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    210
    Reputatie
    1
    Pe Eurosport 2, astazi la 00.00 gimnastica, finala pe echipe masculin, iar maine, la 22.00, finala pe echipe feminin; marti, la 9.00 individual masculin si la 18.30 individual feminin; miercuri, finalele pe aparate la 11.00 si la 16,00
    Last edited by camigym; 20th August 2017 at 13:33.

  6. #321
    sport legend niagara64's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Windsor Ontario
    Posts
    3,772
    Reputatie
    1
    Inregistrari... finala la baieti si calificarea s-au terminat ... nu inteleg cum au terminat un sportiv atat de valoros ca Andrei . Cat potential risipit ....

  7. #322
    sport legend
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    931
    Reputatie
    1
    Au aparut pe youtube filmultele de la PT...Lari are in integralul de la BB 2 salturi cu 360, nush ce sa zic, sper doar ca nu merge la CM cu atat risc, avand in vedere si antecedentele ei la BB la precedentele mondiale :|
    La // imi pare foarte foarte greoaie, daca nu isi curata executie o sa o matraseasca arbitrele
    La VT same DTY

  8. #323
    sport legend lory's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    502
    Reputatie
    1
    rezultate calificari Larisa: Barna 13450 (cu ratare la al doilea salt cu 360, dif 6.1 ex 7.350) , sol 13650 (5.5-8.150), sarituri 14450 (5.4-9.05), paralele 14150 (5.9-8.250)
    sunt pe youtube exercitiile

  9. #324
    sport legend niagara64's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Windsor Ontario
    Posts
    3,772
    Reputatie
    1
    Si conduce in calificari la paralel si sol ( deocamdata ) ! Bravo . Nu-i rau deloc . Bravo Cristi ! NU e rau deloc . Paseka s-a aruncat la Amanar la propriu . La pus in picioare dar cu probleme de executie ....

  10. #325
    sport legend niagara64's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Windsor Ontario
    Posts
    3,772
    Reputatie
    1
    Russia gold si Canada silver ... inaintea Japoniei si a Germaniei .
    Good job Dorina ( Stan ) ! You are the best !!!

  11. #326
    sport legend niagara64's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Windsor Ontario
    Posts
    3,772
    Reputatie
    1
    Larisa a terminat calificarile . Paralel - prima, barna - a treia . sol - a doua. La AA e a doua dupa calificari .
    Putem spune ca antrenorii ei au facut o treaba buna pana acum . Nu e rau pentru drumul catre mondiale .
    Last edited by niagara64; 21st August 2017 at 16:22.

  12. #327
    sport legend
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Perth Australia
    Posts
    485
    Reputatie
    1
    Arata ok Larisa pe aparate la ora asta, cu siguranta solul si BB vor arata diferit la mondiale

  13. #328
    incepator
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    20
    Reputatie
    1
    Exercitiile Larisei din calificari:
    https://www.youtube.com/watch?v=RJyT5Mas7ls
    https://www.youtube.com/watch?v=SobryeMnQtk
    https://www.youtube.com/watch?v=_hl3tEC7Boo
    https://www.youtube.com/watch?v=kjFdE9nGobU
    Saltul intins cu surub de la barna nu l-au considerat intins ci grupat scazandu-i nota de plecare de la 6.7 la 6.1. Intradevar nu este foarte intins dar nici grupat nu este. In aceste conditii cred ca este riscant sa mearga cu amandoua salturile in exercitiu si sa introduca alte elemente pentru a creste nota de plecare. Dar vom vedea in zilele urmatoare cum vor nota arbitrele.

  14. #329
    sport legend myrab3la_19's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,232
    Reputatie
    1
    Bravo Larisa! Mi se pare ca fizic e intr-o forma buna cum n-a mai fost de multi ani. La barna trebuie ceva schimbat ..bine ca s-a intamplat aici poate se iau masuri paqna la mondiale.

  15. #330
    sport legend
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Perth Australia
    Posts
    485
    Reputatie
    1
    Da a facut un concurs mai bun azi, la paralele a lucrat mai ingrijit, cred ca barna trebuie putin schimbata dar si cu ratare daca are creditata dificultatea tot ia in jur de 14 minim.
    Mi-a placut, acum sper sa ramina sanatoasa macar atit cit este la ora asta si sa nu se accidenteze!

  16. #331
    sport legend myrab3la_19's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,232
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by AntoniaA View Post
    Da a facut un concurs mai bun azi, la paralele a lucrat mai ingrijit, cred ca barna trebuie putin schimbata dar si cu ratare daca are creditata dificultatea tot ia in jur de 14 minim.
    Mi-a placut, acum sper sa ramina sanatoasa macar atit cit este la ora asta si sa nu se accidenteze!
    Da dar concurenta e mai mare la mondiale in special la barna si cred ca isi doreste o medalie la aparatul asta. Acesta poate fi anul ei...sigur sigur exista o compozitie la barna care sa fie si valoroasa si fara atata risc, la cate elemente stie Larisa.
    In alta ordine de idei...ma uit la rusi si sunt geloasa cand ma gandesc ca au reusit sa aduca aici o echipa..care a si castigat si avand acasa un nucleu de gimnaste tinere pentru a forma o echipa la anul, iar noi nu mai avem nimic....

  17. #332
    sport legend niagara64's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Windsor Ontario
    Posts
    3,772
    Reputatie
    1
    Da . A tras un concurs bun . Asa cum arata acum are toate sansele la titlul mondial la AA, la beam . Sper sa fie sanatoasa . Sa asteptam nationalele . A fost bine si la paralel ... bun paralel ptr AA

  18. #333
    sport legend stere78's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,193
    Reputatie
    1
    Pentru primul ei concurs AA din iulie 2016 incoace, as zice ca arata chiar bine. Am impresia ca n-a fortat in calificari tocmai ca sa-si pastreze energia pentru finala. Iar despre birna, nu stiu: cineva de pe forumul IG crede ca are amindoua salturile cu surub pentru a tine aproape de D-ul lui Ponor (ceea ce, inca o data, demonstreaza ca un pic de concurenta interna n-a omorit pe nimeni, in locul mediocritatii centralizate - la Deva ori la Izvorani ). In 2014 ar fi putut face varianta asta de birna, cred, fara prea mari probleme. Acum nu sunt sigur. Dar, in orice caz, sotii Moldovan au facut o treaba foarte buna pina acum. Sa fie sanatoasa, atit pot sa-i doresc: restul vine de la sine.

  19. #334
    sport legend niagara64's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Windsor Ontario
    Posts
    3,772
    Reputatie
    1
    Andreea daca are intelepciune si curaj descentralizeaza gimnastica . Desfinteaza lotul sau ce inseamna lot acum ... nu are ce sa fie mai rau . Aduna fetele de prin tara de cateva ori pe an ptr evaluare . Da sansa ca antrenorul lor sa poata fi alaturi de ele la concursuri ... Sa vezi atunci motivatie ptr antrenorii din tara .
    Pe bune ... ce poate fi mai rau decat ce este acum ?
    Asta daca nu sunt cecuri de platit , bineinteles si atunci decizia nu ii va apartine .

  20. 22nd August 2017, 20:15
    Reason
    duplicate

  21. #335
    sport legend myrab3la_19's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,232
    Reputatie
    1
    Exact, ce poate fi mai rau? Rolul lui Forminte nu se justifica . 'Antrenorul lotului', pe bune, care lot?

  22. #336
    sport legend
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    931
    Reputatie
    1
    Lari pe 5 la UB, bronz la BB si aur la FX..cred ca iar a ratat barna :|

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •