View Poll Results: CIne va castiga primul GS al anului?

Voters
12. You may not vote on this poll
  • Andy Murray

    2 16.67%
  • Novak Djokovic

    2 16.67%
  • Milos Raonic

    1 8.33%
  • Stan Wawrinka

    1 8.33%
  • Kei Nishikori

    0 0%
  • Marin Cilic

    1 8.33%
  • Gael Monfils

    1 8.33%
  • Dominic Thiem

    1 8.33%
  • Rafael Nadal

    3 25.00%
  • Roger Federer

    0 0%
  • altcineva

    0 0%
Page 6 of 21 FirstFirst ... 4567816 ... LastLast
Results 106 to 126 of 441

Thread: ATP GS: Australian Open 2017

  1. #106
    cogito ergo sum
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,393
    Reputatie
    1
    OK, poate nu am fost eu clar, ma refeream la cele mai rapide conditii, nu neaparat suprafata.
    Court Pace Rating (sau Index) conteaza probabil mai putin de 50%.
    Alti factori: mingile, altitudinea, umiditatea, temperatura, indoor/outdoor etc.

    Am vazut ca la Shanghai e cel mai mare CPR. Acolo insa altitudinea e mica si e multa umiditate. Nu stiu ce mingi au folosit.
    In alte clasamente (de exemplu cel al asilor reusiti) e cu 10% mai lenta decat la Cincinnati sau ceva de genul.
    Oricum, si acolo Djokovic a iesit in semifinale anul trecut, QED.

  2. #107
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,368
    Reputatie
    0
    Hai ma, sa te bata Istomin in 5 seturi e epic frate. Cam ce a patit Nadal cu Rosol. E bine oricum, ma saturasem sa il vad in atatea finale aici la Melbourne.

  3. #108
    sport legend
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    1,369
    Reputatie
    1
    nu stiu ce sanse are Nadal acum cu Zverev. Eu sincer nu prea ii dau sanse. Meciul de la Indian Wells a fost pe muchie de cutit si nu mi se pare ca Nadal de acum e mai bun decat cel de atunci.

  4. #109
    incepator
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    25
    Reputatie
    1
    la batut pe FEDERER in semifinale 2005

  5. #110
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,915
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Xaviesta View Post
    La RG 2005 Nadal l-a batut in semifinala pe Federer. Esti sigur de multe lucruri tu. Inclusiv de cotele alea 1,01 care chiar merita jucate pentru ca aduc o gramada de bani.
    Pai inseamna ca asa e cum am zis initial, Djokovic ar fi luat 4 RG-uri si Federer 5!

    Quote Originally Posted by susi View Post
    la batut pe FEDERER in semifinale 2005
    Deci de aia am tinut eu cu Mariano Puerta atunci, acum imi amintesc!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  6. #111
    sport legend Srdjan's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    La capatul lumii..
    Posts
    6,337
    Reputatie
    1
    Seppi cu inca o performanta buna trece si de Darcis. Foarte curios sa vad duelul sau cu Wawrinka din turul urmator. Stan a castigat si el dupa o performanta mai putin grozava in fata lui Troicki, insa a castigat cel putin. Nici la US Open n-a impresionat pana in ultimele faze ale competitiei.
    Visca Barca!!. Singurul club care conteaza!

  7. #112
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,915
    Reputatie
    0
    Da, molusca doar aici la AO stie juca excelent, asa jucase si cand l-a batut pe Federer.
    Stan insa cred ca va avea ac de cojocul lui, cum trece prin tururi devine tot mai bun.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  8. #113
    sport legend Srdjan's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    La capatul lumii..
    Posts
    6,337
    Reputatie
    1
    Chiar daca tenisul nu este de cea mai inalta calitate, meciul dintre Tomic si Evans merita urmarit pentru intensitatea sa si pentru spectacolul din tribune
    Visca Barca!!. Singurul club care conteaza!

  9. #114
    . Roddicted's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    11,193
    Reputatie
    1
    tenis de ciumeti.Britanicul daca trece in turul urmator e distrus sau nici nu se mai prezinta pe teren la cum arata fizic, iar tomita oricum niciodata nu pare a fi pe teren

  10. #115
    cogito ergo sum
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,393
    Reputatie
    1
    Mda, au facut programul pentru maine si Nadal o sa joace de pe la 6-7AM la noi.

    Macar va juca in miezul zilei in Australia, ceea ce cred ca il va favoriza pe Rafa.
    Chit ca vor fi conditii mai rapide, teoretic mai bine pentru Zverev, caldura va fi mai mult ca sigur un factor in favoarea spaniolului. Rusnacul ramane un nordic.

    Cat despre relevanta intalnirii anterioare dintre cei doi, as zice ca mai degraba e irelevant.
    Anul trecut la IW Rafa era inconstant si mult sub capacitatea lui.
    Abia pierduse la Cuevas in turneul anterior (pe zgura!) si cu 2 meciuri inainte ii luase set Muller.
    A prins putina forma in meciurile cu Verdasco, Zverev si Nishikori dar a capotat lamentabil in finala cu Novak.
    Apoi s-a retras cu Dzumhur la Miami, doborat de caldura si umiditate! Asta spune multe despre conditia lui fizica de atunci.

    Abia la Monte Carlo a inceput sa isi revina Rafa si la Roland Garros as zice ca era practic complet recuperat ca joc, dar incheietura era in pioneze demult.

    Cred ca deocamdata Rafa e oricand in pericol sa prinda o zi proasta si in niciun caz nu si-a recapatat complet forma.
    Totusi mi se pare mult mai in forma ca la intalnirea precedenta cu Zverev, care insa a progresat si el de atunci (insa nu e nici el constant).
    Oricum, a nu se paria pe acest meci

    Revenind la meciurile de azi, Berdych-Federer e un "derby al suferintei".
    Dupa cum s-a vazut in cazul lui Nadal, o apendicita are consecinte serioase asupra unui atlet de elita.
    Oricine ar castiga nu cred ca ii ia set lui Nishikori (bine, daca nu cumva se accidenteaza ala micu', deloc exclus).

  11. #116
    . Roddicted's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    11,193
    Reputatie
    1
    ce cauta berdych pe teren?Cand iese si asta din top 20 ca m-am saturat de eternul loser cu pretentii de gs winner

  12. #117
    Moderator Xaviesta's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    14,289
    Reputatie
    0
    Asta atinge un nou nivel de penibilitate.

  13. #118
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,915
    Reputatie
    0
    Ce faci Berdy!? Si-a batut moshu joc de tine!

  14. #119
    sport legend Srdjan's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    La capatul lumii..
    Posts
    6,337
    Reputatie
    1
    Damn, Federer i-a scos tenisul din cap lui Berdych. Daca este intr-adevar o revenire in forma pentru elvetian, atunci meciul cu Nishikori poate fi demential
    Visca Barca!!. Singurul club care conteaza!

  15. #120
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Nu e mah nicio revenire de forma. Berdych e absolut penibil de cam un an. Ar trebui sa fie in afara clasamentului ATP.

    Daca e ok fizic (ca nu stii niciodata cu asta), Kei il scoate lejer pe Federer.

  16. #121
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,915
    Reputatie
    0
    Io am zis ca-l bate Nishikori inca de acu vreo 5-6 zile, insa acum nu mai sunt chiar atat de sigur, ii dau doar 75% sanse. Pe nipon voi juca oricum.

    But listen to this, McEnroe a anticipa ce s-a intamplat azi inca de acu 2 zile:
    Citat cu aproximatie "Federer has 17 grand slams, he's 17th in the world, he's seeded 17, lost his virginity at 17, it's 2017! Everything is conspiring for Federer to win AO!" Cred ca am uitat un 17 pe undeva. Daca are dreptate, ar fi prezicerea prezicerilor!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  17. #122
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    lost his virginity at 17
    Wtf

  18. #123
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,915
    Reputatie
    0
    17 is the magic number for Federer! I think that's what he also said!


    "He will have 17 more children with 17 different women! Sorry Mirca, I was tripping a little bit there!"
    Asta n-a mai zis-o dar era tare daca s-ar fi gandit si la asta!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  19. #124
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    De unde stie lumea cand si-a pierdut Federer virginitatea? Sau era o gluma?

  20. #125
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,915
    Reputatie
    0
    La McEnroe nu stii ce e gluma, si ce e pe bune!
    Dar aproape tot din ce zice, se verifica faptic cumva. Nu inventeaza informatii mai niciodata, poate doar pronosticuri.



    PS: I s-o fi destainuit Federer la o bere acolo, si prostu nu se poate abtine!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  21. #126
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,915
    Reputatie
    0
    Ii arata Thiem pasarii Penix cum sta treaba cu backhand-ul de geniu aici in game-ul 9 din setul 3!
    3 backhand-uri superbe de la 40-15, 4p la rand, break si set! Asa se joaca tenisul de jucatori de clasa!


    Se pare ca Thiem - Goffin incepe sa devina un clasic in turnee de GS, fazele superioare!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •