View Poll Results: CIne va castiga primul GS al anului?

Voters
12. You may not vote on this poll
  • Andy Murray

    2 16.67%
  • Novak Djokovic

    2 16.67%
  • Milos Raonic

    1 8.33%
  • Stan Wawrinka

    1 8.33%
  • Kei Nishikori

    0 0%
  • Marin Cilic

    1 8.33%
  • Gael Monfils

    1 8.33%
  • Dominic Thiem

    1 8.33%
  • Rafael Nadal

    3 25.00%
  • Roger Federer

    0 0%
  • altcineva

    0 0%
Page 5 of 21 FirstFirst ... 3456715 ... LastLast
Results 85 to 105 of 441

Thread: ATP GS: Australian Open 2017

  1. #85
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Xaviesta View Post
    Daca e adevarat ca ai pierdut pe 1,01 esti.chiar mai idiot decat credeam coaie si te mai.intrebi de ce te ia tot forumul la misto.

    Nadal had Rosol. Federer had Stakhovsky. Djokovic now has Istomin.

    An absolute shocker. Istomin played on another level.
    Istomn avea cota 17.00 cred la victorie. A pariat cineva pe el?

  2. #86
    . Roddicted's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    11,193
    Reputatie
    1
    @johnny:nici handicapul nu-mi iesea.Cel mai mic era -6, deci trebuiau sa bata la 7 goluri nemtii.


    Bravo ma Istomin Acum sa-l elimine cineva si pe Sir() Andy Murray.Daca ar mai iesi si girafa raonic am avea in sfarsit un turneu interesant la AO dupa muuulti ani
    Last edited by Roddicted; 19th January 2017 at 13:45.

  3. #87
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,509
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Xaviesta View Post
    Daca e adevarat ca ai pierdut pe 1,01 esti.chiar mai idiot decat credeam coaie si te mai.intrebi de ce te ia tot forumul la misto.

    Nadal had Rosol. Federer had Stakhovsky. Djokovic now has Istomin.

    An absolute shocker. Istomin played on another level.
    Pai uite cum:

    Quote Originally Posted by Luis Garcia10 View Post
    Ce penibil sarbul. Cum **** mea sa pierzi ma la Istomin? WTF. Ala e ex jucator de 2 ani de zile.
    Cine se astepta sa-l bata pe Djokovic?
    Serena mi-a iesit, Thiem aproape, mai am doar Nadal si 10.5 mil pierdute doar pe 1.01.
    Ma-ntrebam ieri daca se poate mai rau! Da, se poate!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  4. #88
    cogito ergo sum
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,393
    Reputatie
    1
    Am vazut si eu aseara in reluare finalul Kyrgios cu Seppi.
    Jos palaria pentru italian, a avut niste nervi si niste c..e... numai pentru cum a salvat mingea aia de meci si merita sa castige.
    Asa-zisului australian i se luase de tot pe final, juca cu si mai multa greata in el ca de obicei
    Faza aia cu mingea data printre picioare, total inutil, spune totul despre profesionalismul lui

    Cat despre Djokovic... a parut Istomit azi
    Am vazut putin din meci. Nu cred ca se pune problema ca a jucat Denis asa bine, pur si simplu Nole isi continua forma slaba.

    Deja incep sa ma intreb daca nu exista o legatura cu interzicerea Meldonium acum un an Medicament foarte apreciat in estul Europei, inclusiv Rusia.
    Cam ciudat, brusc a gasit anduranta fizica si mentala acum 5-6 ani ca sa le piarda la cam 6 luni de la interzicerea medicamentului ala. Care are fix aceste beneficii. Si care dispare din organism destul de greu.
    De vazut cum se prezinta Sharapova dupa revenire.
    Last edited by Cristi; 19th January 2017 at 14:04.

  5. #89
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,509
    Reputatie
    0
    In decisiv a jucat brutal de bine Istomin, doar pe Nishikori l-am mai vazut jucand atat de bine la acest turneu.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  6. #90
    Moderator Xaviesta's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    14,289
    Reputatie
    0
    Pai meriti ba. Cum plm sa pariezi pe 1,01??? Pt ce ba? Cativa lei? Faceai bani de o cola mica?

    Istomin a fost epic azi. Dar nici Nole n-a jucat tenis. A facut >70 nefortate. Si nu l-a avut adversar pe Simon sau vreun alt perete.

  7. #91
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,509
    Reputatie
    0
    Nu e vb de bani, eu mereu pun meciurile cu grad de certete mai mare decat toate celelalte pe toate biletele, indiferent de cota.
    Pt mine e mai ilogic sa piarda Djokovic decat sa piarda Thiem, Nadal si Berdych la un loc la AO, si prin urmare il joc din principiu.
    Quote Originally Posted by Xaviesta View Post
    Pai meriti ba.
    Corect, dar ieri nu meritam sa pierd pe porcaria aia de moima de Seppi care n-a jucat absolut nimic pana acu si Kyrgios are tenis de calitate.
    E nasol cand se-ntampla d-astea la rand. Dar nu mi-am pariat viata! Doar bani. Alaltaieri am pariat 330 de lei, ieri am pariat 159.
    Azi 100, cum a pierdut Djokovic, cum am fugit sa nu le pierd pe Serena, Thiem si Nadal. Parca vad insa ca pierde Venus maine.
    Desi a fost brutal de buna pana acu. Dar cand nu mai ai bani multi de pus, tre sa pui si cote mai maricele, si acolo iei futai scurt!


    PS: O sa postez toate biletele dupa ce termina Nadal meciul, n-are sens sa postez de 2 ori. O secure in suflet ajunge!
    Mie de Monfils mi-a fost frica dar si-a batut joc de Dolgopolov elegant, 2 seturi rapid, setu 3 se relaxeaza, setu 4 o data odihnit baga turbo: 6-0!





    Desi daca ar fi fost sa-mi pariez viata doar pe un meci de azi la alegere, ala ar fi trebuit sa fie Djokovic, si poftim motivul pentru care-l joc indiferent de cota! Nu-l mai ajunge nimeni pe Fedex cu 17 GS-uri, gata, s-a taiat si asta.
    Last edited by Johnny D; 19th January 2017 at 14:16.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  8. #92
    cogito ergo sum
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,393
    Reputatie
    1
    Deocamdata e randul lui Djokovic sa piarda in momente neasteptate. Nu cred ca e de pariat pe el o vreme.

  9. #93
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,509
    Reputatie
    0
    Mie nu mi s-a parut ca a jucat rau, ca si anul trecut cand a pierdut acele meciuri, a avut un tenis de top 10, insa Istomin a fost cu tenisul de top 2-3, cel putin in decisiv cat am vazut eu si asta a fost. Nu a fost o masina de tenis Djokovic dar probabil nici el n-a crezut ca e nevoie sa fii in turul 2.
    De exemplu cu Murray a jucat aproape de nivelul sau de-aia l-a si batut acu cateva zile, azi nu s-a asteptat la asa ceva, dar nici n-a jucat chiar prost.

    Sincer sa fiu daca ar juca asa ca si azi cu Nadal, l-ar bate in maxim 4 seturi la ce joaca Nadal acum, cam asta e diferenta, Istomin a dat cu tunul cand a trebuit si i-a intrat, Nadal n-are tun din ala sa-l puna la zid pe sarb. Ca daca Istomin ar fi jucat cu Nadal, ar fi pierdut pentru ca nu poate da cu tunul din cele 4 mii de rotatii ale ibericului e partea a 2-a. Totusi, chiar fara efect de la adversar, a impresionat cum si-a tinut nervii in decisiv.

    Sunt jucatori care sunt complexati de efectul lui Nadal cum sunt Istomin sau Federer, si mai sunt si altii.
    Dar astia pot sa-l bata pe sarb intr-o zi buna ca dau ca prostii in mingile lipsite de efect si uite ca se-ntampla sa le mai si intre.
    Asta binenteles daca sarbul nici el nu e in zi buna, altfel n-ai ce sa-i faci.
    Last edited by Johnny D; 19th January 2017 at 14:27.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  10. #94
    cogito ergo sum
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,393
    Reputatie
    1
    Orice jucator din top 10, multi din top 20 si destui din top 100 sunt 'unplayable' in zilele lor bune.
    Diferenta la varf o face capacitatea de a castiga si atunci cand joci prost, sau mai prost ca adversarul.
    Aici a excelat Nadal o vreme, apoi Djokovic. Anul trecut ar fi castigat cu Istomin chiar jucand mai prost ca azi.

  11. #95
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,509
    Reputatie
    0
    Da, cam asa ceva. Are puncte unde e mai slab, cred ca la serva dar trebuie urmarit atent sarbul si vazut unde mai e de lucrat sa reatinga parametrii optimi. Nu stiu ce dracu se face cu GS-ul asta al carierei, toti dupa ce-l fac parca o iau la vale, nu mai au nimic de demonstrat!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  12. #96
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Inceputul sfarsitului pentru Nole? Bine, inceput anul trecut dupa RG.

    Poate iese si Sir acum sa stim o treaba.

  13. #97
    sport legend Srdjan's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    La capatul lumii..
    Posts
    6,337
    Reputatie
    1
    A jucat prost Nole, insa nu cred ca trebuie ignorat jocul fantastic a lui Istomin, mai ales din decisiv si din tiebreak. In alta ordine de idei, cred ca am vazut cea mai buna zi de la AO de pana acum, Dimitrov/Fognini ridicandu-se la nivelul asteptarilor , iar Dimitrov cu Chung a fost un alt meci spectaculos. Nu cred ca Gasquet o sa ii puna foarte multe probleme, daca continua sa se concentreze si sa nu cedeze mental
    Visca Barca!!. Singurul club care conteaza!

  14. #98
    cogito ergo sum
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,393
    Reputatie
    1
    Eh, Nadal si-a revenit dupa career GS, e drept ca a avut si timp pentru ca l-a facut mult mai devreme ca Fed sau Novak.
    Dar nici Agassi nu as zice ca a luat-o la vale dupa RG din 1999, e drept ca probabil nici nu se astepta sa poata castiga acolo vreodata!

    Nadal a castigat RG din prima si celelalte GS au venit pe rand, dar rapid (2008 Wimb, 2009 AO, 2010 USO). Daca mai punem la socoteala si accidentarea din 2009, practic le-a luat pe celelalte 3 intr-un an.
    Aici e smecheria, cine castiga la Wimbledon e clar ca are toate sansele sa castige si AO, USO. RG e alta mancare de peste, si sa pleci cu el in buzunar e mare lucru.
    Novak si Fed au alergat multa vreme dupa RG si au fost aproape de destule ori incat sa devina un tel suprem.

  15. #99
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,509
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Cristi View Post
    Eh, Nadal si-a revenit dupa career GS, e drept ca a avut si timp pentru ca l-a facut mult mai devreme ca Fed sau Novak.
    Mult mai devreme in cariera vrei sa spui, pentru ca, cronologic Federer l-a facut in 2009 iar Nadal doar in 2010, la mai mult de un an dupa!
    Quote Originally Posted by Cristi View Post
    Novak si Fed au alergat multa vreme dupa RG si au fost aproape de destule ori incat sa devina un tel suprem.
    Daca nu exista Nadal (facem acum un exercitiu de imaginatie), Djokovic ar fi luat inca 4 RG-uri si Federer 5!
    Pai stai.... undeva am numarat gresit ca fix atatea titluri de RG are Nadal!

    Djokovic de cate ori a pierdut la Nadal la RG, de 3 sau 4 ori? Federer de 4 sau 5... aici e buba, nu stiu exact.
    Ce stiu sigur e ca la primul RG Nadal l-a luat fara sa joace cu Federer, deci raman doar 8 dintre ele impartite intre ei 2, daca n-ar fi existat Nadal.
    Last edited by Johnny D; 19th January 2017 at 15:50.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  16. #100
    cogito ergo sum
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,393
    Reputatie
    1
    Ah, chiar voiam sa zic ca am inteles ca e mai rapida suprafata la AO anul asta si ca astea nu sunt vesti bune pentru Djokovic ci mai degraba pentru Federer si mai ales Raonic.
    Nu intamplator Novak nu a castigat niciodata tocmai la Cincinnati, unde e cea mai rapida suprafata hard dintre turneele mari.
    Probabil ca asta explica si reusita lui dr. Ivo, dar si jocul bun al lui Istomin.

    Asta inseamna ca si Rafa si Murray vor avea probleme cu big hitters.
    Deci lui Rafa nu ii va fi moale cu Zverev si nici lui Murray cu Querrey.
    Sa nu mai spun ce probleme ar putea avea cu Raonic respectiv Wawrinka.

  17. #101
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,509
    Reputatie
    0
    Ii bat amandoi pe cioflincarii de Zverev si Querrey. Asa cred... dar dupa ce nu-ti iese 1.01 parca nu mai zici decat cu juma de gura.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  18. #102
    cogito ergo sum
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,393
    Reputatie
    1
    Asa, revenind la meciul Nadal-Baghdatis, a fost cam popcorn tennis.
    Destule reusite, destule ratari. Niciunul din cei doi nu a jucat cel mai bun tenis de care sunt capabili.
    Totusi nu mi s-a parut deloc atat de "one-sided" cum sugereaza scorul.

    Ce ar fi de mentionat:
    - Rafa a servit bine spre foarte bine in seturile 2 si 3; Baghdatis mi s-a parut si el bun spre foarte bun la retur, dar nu a fost suficient.
    - Din nou Nadal a fost mult mai agresiv ca in anii trecuti; pare ca pune in practica ideea lui Moya ca macar in primele tururi sa riste mai mult. De vazut ce va face in continuare, Zverev e alta mancare de peste.
    - Forehand-ul lui Rafa a mers cand a avut nevoie de el; nu l-a folosit la 100% dar nici nu era nevoie.
    - Baghdatis s-a descurcat foarte bine sa il joace in special pe backhand insa a fost solid si pe acea parte Rafa. Nu a excelat cu BH winners ca in alte meciuri, dar nici nu a jucat scurt sau cu multe erori.
    - Nadal a fost pragmatic in abordarea acestui meci, ceva ce i-a lipsit de multe ori

  19. #103
    sport legend Srdjan's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    La capatul lumii..
    Posts
    6,337
    Reputatie
    1
    Nadal s-a miscat foarte bine, cred ca si acest lucru ar trebui mentionat. Nu mi s-a parut ca Baghdadis sau Mayer au fost niste teste adevarate pentru el, tocmai de aceea ma abtin sa spun despre sansele sale de anul acesta pana nu il vad in fata lui Zverev, care pare in forma dupa ce a jucat foarte bine azi cu Tiafoe
    Visca Barca!!. Singurul club care conteaza!

  20. #104
    Moderator Xaviesta's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    14,289
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Mult mai devreme in cariera vrei sa spui, pentru ca, cronologic Federer l-a facut in 2009 iar Nadal doar in 2010, la mai mult de un an dupa!

    Daca nu exista Nadal (facem acum un exercitiu de imaginatie), Djokovic ar fi luat inca 4 RG-uri si Federer 5!
    Pai stai.... undeva am numarat gresit ca fix atatea titluri de RG are Nadal!

    Djokovic de cate ori a pierdut la Nadal la RG, de 3 sau 4 ori? Federer de 4 sau 5... aici e buba, nu stiu exact.
    Ce stiu sigur e ca la primul RG Nadal l-a luat fara sa joace cu Federer, deci raman doar 8 dintre ele impartite intre ei 2, daca n-ar fi existat Nadal.
    La RG 2005 Nadal l-a batut in semifinala pe Federer. Esti sigur de multe lucruri tu. Inclusiv de cotele alea 1,01 care chiar merita jucate pentru ca aduc o gramada de bani.

  21. #105
    . Roddicted's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    11,193
    Reputatie
    1
    cea mai rapida suprafata dintre turneele masters anul trecut a fost la shanghai.Nu eu spun, ci atpul

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •