View Poll Results: CIne va castiga primul GS al anului?

Voters
12. You may not vote on this poll
  • Andy Murray

    2 16.67%
  • Novak Djokovic

    2 16.67%
  • Milos Raonic

    1 8.33%
  • Stan Wawrinka

    1 8.33%
  • Kei Nishikori

    0 0%
  • Marin Cilic

    1 8.33%
  • Gael Monfils

    1 8.33%
  • Dominic Thiem

    1 8.33%
  • Rafael Nadal

    3 25.00%
  • Roger Federer

    0 0%
  • altcineva

    0 0%
Page 3 of 21 FirstFirst 1234513 ... LastLast
Results 43 to 63 of 441

Thread: ATP GS: Australian Open 2017

  1. #43
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Ha, acum am vazut cat s-au dus in decisiv Zeballos si Dr. Ivo. Respect pentru Karlovic. Sa te tii atat de bine la anii lui.

    Pacat de Opelka

  2. #44
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,767
    Reputatie
    0
    Nu e pacat deloc, mi-am scos parleala pe primul tur macar cu Guffy printre altii de pe buza prapastiei.

    Comentatorii m-au indus in eroare, Federer are prima data cu Berdych, apoi daca castiga are doar cu Nishikori care asa cum v-am zis dupa primul tur, e intr-o dispozitie de joc exceptionala, ar fi mers bine de tot un pariu pe nipon cu Federer. Din pacate nu stiu ce sanse are sa treaca de ceh, undeva la 50-50 poate, ar fi de pariat cota mare aici sau clasicul 3 seturi, NU! Deocamdata Federer se chinuie cu rubini din astia, n-are ce saracul.... locul din clsament incepe tot mai mult sa se cunoasca ca real si nu doar circumstantial.

    Quote Originally Posted by Srdjan View Post
    Rafa a aratat foarte bine aseara, sunt curios daca isi poate mentine forma si pentru meciul cu Baghdadis
    Il bate Nadal si p-asta.
    Last edited by Johnny D; 18th January 2017 at 07:37.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  3. #45
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,767
    Reputatie
    0
    Am uitat sa-l amintesc pe Donaldson, fraierul turneului, cota 1.20 inainte de meci deci mare favorit, castiga primele 2 seturi cu 6-3 apoi 6-0, ziceai ca spulbera tot, chiar am auzit un comentator pe postul britanic cum il elogiaza uitandu-se dupa scor si comentand alt meci, pacat ca n-am reusit sa aflu ce zicea la finalul meciului lu Donaldson pe care l-a pierdut cu Dutra. Sunt unii care joaca pe surprize de la 0-2 la seturi, ma-ntreb cati or fi gandit ca aici va fi una, trebuia sa fii teribilist rau de tot sa poti anticipa asa ceva, cred c-a avut cota de 300 ala sa-ntoarca si sa bata!


    On the positives: Breloq! Sexpanek deja se stie ca e dur.

    Thompson a reusit o intoarcere de la 0-2 la seturi cu Sousa care era in forma. Bun baiat.

    Escobedo! V-am zis ca e de urmarit!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  4. #46
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,767
    Reputatie
    0
    Isner si Zverev senior au ajuns in decisiv! N-o fi avand Misha atata talent ca frate-su dar cu siguranta e mult mai disciplinat, a revenit de la 0-2 dupa ce-a pierdut 2 seturi la tiebreak cu Isner, ceea ce e un semimiracol de la sine. Pare mai tare mental decat americanul si cu siguranta mai putin mort pe catarlige, il vad favorit in decisiv nu doar pentru revenire cat mai mult fizic. Potential si pentru acest meci sa se duca departe insa nu se va intinde pe 2 zile sigur deoarece la AO mai e inca f mult de jucat. Suntem abia la jumatea zilei de lucru.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  5. #47
    cogito ergo sum
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,393
    Reputatie
    1
    Deci Rafa mare favorit sa castige AO conform sondajului de pe forum
    Bine, cineva crede ca are si Monfils sansa lui.

    Federer mai are destul de tras sa revina dupa accidentare. Destul ghinion sa dea de un jucator de top 10 inca din turul 3.
    Ca si Rafa, o pozitie mai sus daca era avea garantat inca un tur mai usor, insa oricum sansele sa ajunga in saptamana 2 erau extrem de mici.

    Totusi Nadal a avut bafta ca l-a "primit" pe Monfils din top 8, e chiar cel mai facil adversar posibil. Si ala a fost accidentat si oricum nu l-a batut pe Rafa decat la Doha, total irelevant. Mi se pare imposibil sa il bata in 3/5.
    Iarasi, din top 4 Raonic pare cel mai accesibil, desi am impresia ca Wawrinka nu ajunge in semifinale.

    Kyrgios e aproape out si foarte probabil si Cilic, nu il vad rezistand si azi 5 seturi (mai degraba pierde in 4).

  6. #48
    . Roddicted's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    11,193
    Reputatie
    1
    ce bun si promitator e rublev asta

  7. #49
    . Roddicted's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    11,193
    Reputatie
    1
    acest estrella-burgos merita tot respectul si trebuie dat exemplu juniorilor indolenti care se viseaza campioni cand dau 3 winnere la rand sau castiga un challenger.Un jucator total lipsit de stil si gratie care nu a facut nimic notabil pana la vreo 33 de ani, lupta cu inversuare intr-un meci care pare pierdut.Dar se zbate, da tot ce are in el si arata ce inseamne sa te respecti ca jucator.

  8. #50
    Moderator Xaviesta's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    14,289
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Roddicted View Post
    acest estrella-burgos merita tot respectul si trebuie dat exemplu juniorilor indolenti care se viseaza campioni cand dau 3 winnere la rand sau castiga un challenger.Un jucator total lipsit de stil si gratie care nu a facut nimic notabil pana la vreo 33 de ani, lupta cu inversuare intr-un meci care pare pierdut.Dar se zbate, da tot ce are in el si arata ce inseamne sa te respecti ca jucator.
    this. respect. chiar mi-a placut de el.


    asa, sa zic si eu cate ceva de ziua de azi. da boss, asta e viitorul tenisului. Australienii lu' peste. Basinosul de Kyrgios care a fost pur si simplu penibil. Sa faca asa ceva cu tine Seppi care n-a mai jucat nimic in ultimul an - 2 ani chiar, cand tu ai niste pretentii... de Tomic as vrea sa pot spune ca a ramas la acelasi nivel ca acum 2 ani dar e chiar mai rau. atat poate el. nimic mai mult. Rublev ala, alta tanara speranta. da... bun si asta.

    Cilic, alt prostovan.

    Pe Federer l-am vazut si azi si cu Melzer si n-a aratat deloc bine. Sigur ca isi va reveni pentru ca are nevoie de timp dupa o accidentare serioasa cum a avut el si va urca repede in clasament, dar in momentul asta nu cred ca poate trece de Berdych. Cel putin nu daca joaca la fel.


    Nadal a prins cel mai bun tablou posibil avand in vedere ca dintre toti capii de serie pe partea lui au cazut cei mai accesibili. Monfils si Raonic. Daca face cumva sa ajunga in semifinale o sa fiu foarte fericit.

  9. #51
    cogito ergo sum
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,393
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Xaviesta View Post
    asa, sa zic si eu cate ceva de ziua de azi. da boss, asta e viitorul tenisului. Australienii lu' peste. Basinosul de Kyrgios care a fost pur si simplu penibil. Sa faca asa ceva cu tine Seppi care n-a mai jucat nimic in ultimul an - 2 ani chiar, cand tu ai niste pretentii... de Tomic as vrea sa pot spune ca a ramas la acelasi nivel ca acum 2 ani dar e chiar mai rau. atat poate el. nimic mai mult. Rublev ala, alta tanara speranta. da... bun si asta.
    Kyrgios o avea talent, dar e un cocalar de prim rang, demn de liga a 2-a la fotbal in Romania.
    Nici lui Agassi nu i-a placut sa joace tenis. Si Nastase sau McEnroe au fost "baieti rai". Si Monfils e "circar".
    Niciunul insa nu a reusit sa se ridice la nivelul de marlanie al lui Nick the prick.

    Ma bucur ca a plecat rapid de la AO.
    Nu cred ca tenisul are nevoie de astfel de "talente" si ma tem ca e incorigibil.

    Apropos, ce parere aveti de faza aia cu Wawrinka si smash-ul in Klizan?
    Parca am mai scris aici, nu mi se pare OK sa vii la fileu si sa te astepti sa fii ferit de adversar.
    Mai ales nu poti sa continui sa inaintezi cu fata spre fileu si priza normala pe racheta si sa sustii ca renuntasesi la punct!
    Din punctul meu de vedere, daca vii la fileu ai face bine sa fii pregatit!
    Este clar ca venitul la fileu reprezinta o agresiune, incerci sa iti intimidezi adversarul, sa te "duci peste el".
    Tu il agresezi apoi te astepti ca el sa fie fair-play si sa riste sa piarda punctul.

  10. #52
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Multe surprize: Isner, Cilic, Kyrgios. Inteleg ca Seppi uneori joaca ca un nebun la AO (parca l-a batut si pe Federer, nu?), dar totusi...nicio scuza. Putine sperante sa avem un turneu interesant pe partea de sus a tabloului.

  11. #53
    . Roddicted's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    11,193
    Reputatie
    1
    ca aia 3 erau garantii de calitate a meciurilor.Unul de peste 2m care e praf si pulbere la turneele majore, unul dopat care fara substante pare sa dea rateuri la foc continuu si unul circar

  12. #54
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Si vrei sa ne bazam pe Murray ca face spectacol? Un meci Wawrinka vs Kyrgios era interesant, sa ai jucatori de stiluri diferite e interesant, un Isner e mereu periculos pentru jucatori de top intr-o zi buna. Asa ies meciuri de vazut.

  13. #55
    . Roddicted's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    11,193
    Reputatie
    1
    cred ca in momentul de fata mai periculos e zverev decat isner intr-o zi buna.Isner niciodata nu a jucat bine la AO.

  14. #56
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,767
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Eddy DoubleD View Post
    Multe surprize: Isner, Cilic, Kyrgios.
    Ba-mi-as pl-n karagyosu tau, a ratat 2-0 la seturi, 40-0 pe serva adversa in final de decisiv si mp pe urma si mi-a futut peste 900 de lei!
    Pe de alta parte si Seppi a jucat de sa-i cada p**a jos, ala doar pe hard stie juca tenis de supercalitate la AO, in rest e o molusca penibila!


    Nu vorbiti daca n-ati vazut meciu, Kyrgios a jucat bine in decisiv dar molusca penibila a fost SF din ala de-l bate pe Federer cand joaca bine, da winners in plm de peste tot si nu poti sa-i faci punct indiferent cat de bine tii mingea agresiv in teren! PLM de gunoi imputit italian de rahat!
    Last edited by Johnny D; 18th January 2017 at 20:13.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  15. #57
    . Roddicted's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    11,193
    Reputatie
    1
    hai ma nu mai fi supi.Eu azi am pierdut o caruta de bani pe germania la handbal.Iti trece pana maine

  16. #58
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Crezi ca nu e obisnuit?

  17. #59
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,767
    Reputatie
    0
    Daca ma revansez maine, in a 2-a parte a turului 2 asa cum am facut-o in a 2-a parte a turului 1!
    Dar in turul 1 am pierdut pe Halep si Pui, au fost 2, aici am pierdut doar pe Kyrgios, si omul n-a jucat rau, m-a enervat rahatul ala de molusca, care a jucat de top 10. Asa ceva n-ar trebui sa se-ntample, sunt niste gunoaie umane astia care nu joaca nimic 2 ani si dintr-o data, cand ti-e lumea mai draga si-ai pus biletele perfecte te fut pe la spate. Bine macar ca biletul cu Inter (care a avut 2-0 si n-a batut) si cel cu CSN care si ea a avut 2-0 si-a pierdut jucand jenibil le-am pierdut pe astea doua mucialoae de echipe/jucatoare si n-am pierdut doar pe Kyrgios chiar mai multi bani.

    Da ce puii mei ai pus pe Germania, io am 2 bilete pe ambele am pus ca bat! Sa nu-mi zici ca ai pus pauza/final? La pauza fu egal!



    LE: In caz ca nu stiti, Sepia curva dracului a servit de 2 ori pt meci, prima data n-a jucat ca de obicei, a avut niste rate-uri in sfarsit de care australianul a profitat, chiar credeam ca acolo va intoarce si va bate, si a si facut-o avand mp dupa ce-a facut break acolo si si-a facut serva, dar spurcaciunea de sepie a salvat mp-ul cu o dreapta SF in lung de linie dintr-o pozitie grea din tramlines. Ma rog, revenind la game-ul in care australianul a facut rebreak cand italianul a servit prima data pentru meci, al 2-lea punct a fost Dumnezo curat, a atacat initial, nu i-a iesit ca molusca a scos tot, pe urma s-a aparat si la un moment dat i-a venit mingea in corp jos si-a dat printre craci undeva aproape de linia de fund castigand pana la urma acel punct cu o nefortata a lu Seppi dupa un schimb lung si greu. Tre sa fii traznit rau in asa moment sa joci asa si sa-ti si iasa si sa salvezi meciul! Chiar daca l-a pierdut pana la urma, a fost un moment epic, pacat ca l-am vazut la servici fara sunet, cred ca comentatorii englezi s-au kkt pe ei la faza aia, meciul parea pierdut dupa 4 ore de joc si tu-l salvezi cu lovituri printre craci! Incredibil momentul ala.
    Last edited by Johnny D; 18th January 2017 at 20:54.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  18. #60
    Moderator Xaviesta's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    14,289
    Reputatie
    0
    A jucat pe dracu Seppi de top 10. Nu mai manca atat *****.

  19. #61
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,767
    Reputatie
    0
    In decisiv, atat cat am vazut io a fost de top 10, presupun ca si-n seturile 3 si 4 a fost la fel.
    Uita-te la setul decisiv daca nu crezi si doar pentru mingea aia incredibila a lu Kyrgios.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  20. #62
    . Roddicted's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    11,193
    Reputatie
    1
    in seturile 3 si 4 a fost decent, dar karagyos le-a facut cadou practic.Nimic nou sub soare.

  21. #63
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,767
    Reputatie
    0
    Bah, da unde e Del Potro!? Acu mi-am dat de rand... castigator de Cupa Davis, AO deja nu mai e de nasul lui!?
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •