Page 22 of 122 FirstFirst ... 1220212223243272 ... LastLast
Results 442 to 462 of 2543

Thread: WTA Masters: Madrid

  1. #442
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,871
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by marian buzoian View Post
    Adica pentru Ostapenko, Halep a fost un adversar mediocru? Tocmai asta a-i spus. A castigat prima finala de GS jucata pentru ca a avut in fata un adversar mediocru.
    Am rectificat pe urma.
    Poate daca foloseam termenul "batabil" in loc de "mediocru" era mai corect.
    Nu poate, sigur!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  2. #443
    sport legend
    Join Date
    Jun 2017
    Posts
    570
    Reputatie
    1
    Ostapenko nu avea nevoie sa castige azi pentru a prinde TC, ea este deja calificata la TC. Pana acum sunt deja calificate la TC: Halep, Muguruza, Pliskova, Svitolina, Venus Williams, Wozniacki si Ostapenko. Sunt sapte jucatoare deja calificate. Pentru ultimul loc se lupta Konta si cu Caroline Garcia.

  3. #444
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,871
    Reputatie
    0
    E bun si asa.

    Dar esti de-acord cu mine ca Halep n-a avut sansa lu Ostapenko, Muguruza, Hingis, Sharapova sau Williamsuri? Nu? Uite c-o numesti si pe Wozniacki, si ea mi se pare in aceeasi categorie, insa nu stiu daca a jucat vreo finala de GS pana acu. Cu alte cuvinte nu este la fel de ghinionista ca si Halep.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  4. #445
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,461
    Reputatie
    0
    Mai baieti, este mai greu sa te mentii decat sa ajungi la varf, cu siguranta stie asta si campioana noastra. De maine iar cu geanta pe spinare, la munca, spre primul GS.
    Sper sa nu gresesc, are 27 de finale jucate pana acum. La cat mai multe SuperSimo!

  5. #446
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,871
    Reputatie
    0
    "Tata, am reusit, suntem nr. 1!" Foarte frumos spus, taica-su a lucrat mult cu ea in primii ani si a investit nu doar timpul ci si toti banii pe care i-a avut. Felicitari merita si Hagi pentru c-a fost singurul investitor din afara familiei care a pus umarul si nu cu putin, o jumatate de milion de euro acu mai bine de 10 ani nu e deloc putin, la cine e Halep in momentul de fata: LIDERUL MONDIAL al fetelor in tenis!



    Nu-nteleg ce felicitari merita Haradau, Cosac si altii din astia, FRT n-a facut absolut nimic pt Halep!
    Halep face eventual pentru ei acum destule, returnandu-le inutilitatea lor in cariera ei, total pe dos!
    Daca a facut ceva, e sa-i spuna tatalui sau ca fiica sa n-are treaba cu tenisul, ca e prea mica si n-are sanse, adica nu s-o ajute ci dimpotriva, s-o descurajeze! Altfel spus impotriva FRT Halep a reusit in tenis! Sa nu aud de credite pentru gunoaiele astea!
    Last edited by Johnny D; 7th October 2017 at 12:24.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  6. #447
    sport legend
    Join Date
    Jun 2017
    Posts
    570
    Reputatie
    1
    A avut si putin ghinion, intr-adevar, insa mai ales in cea de-a doua finala putea juca putin mai bine. A avut sansele ei. Wozniacki sigur a jucat cel putin o finala de GS si ea. Mi se pare ca a pierdut una la US Open, cu Serena.

  7. #448
    sport legend
    Join Date
    Jun 2017
    Posts
    570
    Reputatie
    1
    Johnny, vezi ca am postat si despre Marius ceva. Vad ca nu bagi in seama thread-ul de challenger.

  8. #449
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,871
    Reputatie
    0
    Cum sa nu-l bag in seama ca eu ti l-am pus pe Marius pe tava cu un post inaintea celui al tau anticipand ca se bate cu Broscoi la turneu inainte ca cei doi sa-si joace semifinalele! Vom mai posta dupa turneu, nu mai ramane nimic de zis pana atunci.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  9. #450
    sport legend
    Join Date
    Jun 2017
    Posts
    570
    Reputatie
    1
    Ce greu a picat Caroline Garcia, in primul tur la Tianjin, turneu de saptamana viitoare. Ea se lupta cu Konta pentru ultimul bilet de la TC. Va juca in primul tur cu Sharapova. Va veni si obosita dupa Beijing. Sanse mici, probabil Konta va lua ultimul bilet pentru TC.

  10. #451
    cogito ergo sum
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,393
    Reputatie
    1
    Halep reuseste inevitabilul pana la urma, sa devina nr.1 WTA in conditiile actuale ale circuitului.
    E cea mai constanta dintre primele 10-20, dar toate sunt cam mediocre pe ansamblu chiar daca sunt capabile de meciuri exceptionale.

    Ma bucur ca a reusit totusi performanta asta cu Pavel pe banca. Cred ca el a reusit sa o scuture nitel; Cahill i-a cladit frumos jocul dar a parut uneori incapabil sa o motiveze cum trebuie.

    Deocamdata ramane cum am stabilit (mai bine zis cum multi am prevazut): Simona a ajuns numarul 1, dar un titlu de GS ramane o himera.

  11. #452
    sport legend
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Usa
    Posts
    431
    Reputatie
    1
    Nu credeam ca Halep poate ajunge NO 1. Meciul impotriva lui Sharapova a eliberato pe Halep. Halep a inchis gura la persoanele care o contestau printre care ma numar si eu acum ca a devenit cea mai buna jucatoare a lumii. Bravo Halep

  12. #453
    sport legend
    Join Date
    Jun 2017
    Posts
    570
    Reputatie
    1
    Si va juca finala cu Caroline Garcia. Sanse bune la trofeu. Garcia este mai obosita, a avut meciuri mai lungi. Mi se parea mai greu cu Kvitova in finala. Garcia lupta pentru a prinde TC.

  13. #454
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,871
    Reputatie
    0
    Nu l-a prins deja cu finala asta?
    Normal ca e obosita, are titlu saptamana trecuta si multe meciuri de 3 seturi.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  14. #455
    sport legend
    Join Date
    Jun 2017
    Posts
    570
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Nu l-a prins deja cu finala asta?
    Normal ca e obosita, are titlu saptamana trecuta si multe meciuri de 3 seturi.
    Nu l-a prins. Si chiar daca va castiga finala (noi speram ca nu), nu-l va prinde. Doar se va mai apropia. Mai sunt doua saptamani de turnee, iar Konta va disputa turnee in ambele saptamani. Si Garcia joaca saptamana viitoare la Tianjin, are in primul tur cu Sharapova.

  15. #456
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,638
    Reputatie
    0
    Bravo Simona !!!!!!!! Nu mi-am putut stapani lacrimile cand am vazut punctul victoriei !!!!!!!!

  16. #457
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,874
    Reputatie
    0
    3 bariere mentale depasite

    1. victorie cu sharapova (dupa RG pierdut)
    2. victorie cu ostapenko (dupa RG pierdut)
    3. in sfarsit numarul 1 mondial
    4. urmeaza primul turneu de Grand Slam. Au putut Ostapenko si Stephens. Va putea si Simona.

    Respect ptr Simona si ptr Sorana !
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  17. #458
    cogito ergo sum
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,393
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by YoNuTzz View Post
    4. urmeaza primul turneu de Grand Slam. Au putut Ostapenko si Stephens. Va putea si Simona.
    Mai degraba daca a putut Kerber poate si ea
    E greu sa o compari cu Ostapenko sau Stephens din orice punct de vedere si categoric a ratat de ani buni ocazia sa fie o castigatoare surpriza a unui turneu de GS.

  18. #459
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,359
    Reputatie
    0
    Desi WTA-ul e intr-o perioada foarte slaba, performanta Simonei ramane si merita apreciata. E de cativa ani acolo in top 5, acum era momentul sa profite si ea, cum au profitat Muguruza si Pliskova anul asta. Nu ma asteptam sa vad o romanca nr 1 niciodata.

    Pana una alta, are o finala de castigat azi. Garcia are o serie formidabila, in sfarsit joaca la potentialul ei maxim. E aproape sa lege 1900 de puncte, adica un P5 si un Mandatory.
    Va intra in top 10 de luni si are sanse sa prinda Singapore.

  19. #460
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,871
    Reputatie
    0
    Fabulos game-ul 7 la 3-3 din setul 2, a 9-a minge de break Halep! Hai acuma!
    Incredibil, 9 mingi de break a salvat in game-ul asta Garcia, majoritatea cu niste servicii extraordinare, ori 1-2iuri rapide!
    A facut progrese mari si acum are minge de game pentru prima data in game-ul asta, nu vad cum Simona ar mai scapa de aici daca pierde game-ul si-l pierde!
    Scorul e de 4-6 3-4, chiar e necesar de ceva suprauman sa reusesti sa intorci meciul de aici dupa ce-ai pierdut un astfel de game.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  20. #461
    cogito ergo sum
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,393
    Reputatie
    1
    Cred ca tocmai a pierdut finala Simona.

    A fost si vina ei, a avut macar 3 sanse reale din cele 9 si ori a jucat prea cu frica ori a gresit.
    Una peste alta Garcia are zic eu un psihic peste al lui Halep.

    Totusi poate ne inselam, Simona isi face serviciul la zero si pare ca mai degraba a indarjit-o ratarea break-ului.
    Cum ziceau si comentatorii, dupa 1h30 ar trebui sa ii mai scada nivelul spanioloaicei pe motiv de oboseala.

  21. #462
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,871
    Reputatie
    0
    Nu e vorba de psihic aici, e greu sa fii peste Halep la ce-a facut saptamana asta.
    E pur si simplu intr-o forma iesita din comun frantuzoaica!



    Degeaba, nu scade nivelul deloc, ieri a batut 2-0 relativ rapid si azi are sanse mari sa bata la fel, 4-6 4-5, greu de tot de aici sa reusesti sa mai ramai in meci cu joc la fel de bun daca esti jucatorul condus!
    Last edited by Johnny D; 8th October 2017 at 13:13.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •