Page 21 of 122 FirstFirst ... 1119202122233171121 ... LastLast
Results 421 to 441 of 2543

Thread: WTA Masters: Madrid

  1. #421
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by El Pistolero View Post
    Meci din nou cu Sharapova. Hai ca se poate încă o înfrângere.
    le cunoaste asta ca un om mare.

  2. 4th October 2017, 13:11

  3. #422
    sport legend
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Usa
    Posts
    431
    Reputatie
    1
    Sharapova era obosita dupa 2 meciuri grele . Daca nu castiga turneul si ajunge no1 degeaba.

  4. #423
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,461
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by YoNuTzz View Post
    Finally !!!
    Adevarul e ca Sharapova a jucat slab... Felicitari Simona!

  5. #424
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,075
    Reputatie
    0
    ...sau Simona mai bine ?! ...nu am urmarit partida deci?!
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  6. #425
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,872
    Reputatie
    0
    senzationala victorie ptr sorana !
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  7. #426
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,461
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    ...sau Simona mai bine ?! ...nu am urmarit partida deci?!
    Da, mai bine, a alergat-o tot terenul. Aici trebuie sa-si perfectioneze Simona jocul, sa nu mai returneze toate mingile pe centru, sa-si alerge adversarele pana-si dau duhul.

  8. #427
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,852
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    ...sau Simona mai bine ?! ...nu am urmarit partida deci?!
    A jucat f bine Simona, o batea probabil pe Sharapova si daca rusoaica juca bine!
    Asta DACA!!!!! Ar fi jucat tot asa de la cap la coada si daca rusoaica ar fi fost intr-o forma foarte buna de joc!

    Quote Originally Posted by delaoltenia View Post
    Da, mai bine, a alergat-o tot terenul. Aici trebuie sa-si perfectioneze Simona jocul, sa nu mai returneze toate mingile pe centru, sa-si alerge adversarele pana-si dau duhul.
    Asta cu returnatu pe centru serva 1 mi se pare cea mai retardata strategie posibila! Asa a pierdut Konta ca o retardata meciul cu Niculescu! A dat doar pe centru, adica afara, in loc sa dea in cross si i-ar fi intrat agresiv o gramada de retururi, meciul ar fi fost mult mai strans chiar daca n-a jucat nimic britanica, dar in conditiile in care si antrenorul ei a fost degeaba acolo... Sunt cateva lucruri in tenis care orice porst ar trebui sa le stie:
    1. Sa interzica voleul drive pentru jucatoarea lui.(Cu exceptia lu Wozniacki)
    2. Sa interzica lovitura oriunde altundeva decat in terenul liber de la fileu. (Cu exceptia lungului liniei)
    3. Sa interzica jucatoarelor sale sa returneze prima serva pe centru! Terenu e mai scurt si fileul mai inalt acolo idiotule! Iar in conditii de viteza a primei serve, iti vei pune jucatoarea sa-si bata de pwla returu, de pwla ta de prost.

    Astea ar trebui sa fie reguli generale! Si i-as mai adauga una lu Konta care cu Niculescu zici ca n-a jucat in prealabil nici un meci de iarba din viata ei, habar n-a avut sa dea un vole tot meciul! Deci regula 4: voleul de la fileu se da fie izbit lung, fie taiat scurt dar usor lobat in terenul liber langa fileu. Konta zici ca nici n-a auzit in viata ei de voleu de rever taiat, ba l-a taiat dar lung de linie si plat (si in contre-pied ceea ce e prostie), evident ca nu asa se executa, prea riscant. O data chiar a impins voleul ca o amatoare in loc sa-l taie... zici ca nici nu stia tenis, daca nu stiam ca e jucatoare de top 10 si-o vedeam pt prima data, cred ca ziceam ca nu e jucatoare de top 500! N-am vazut in viata mea jucatoare de top 10 sa joace atat de penibil, nici macar pe Kvitova.
    Last edited by Johnny D; 5th October 2017 at 21:53.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  9. #428
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post

    Astea ar trebui sa fie reguli generale! Si i-as mai adauga una lu Konta care cu Niculescu zici ca n-a jucat in prealabil nici un meci de iarba din viata ei, habar n-a avut sa dea un vole tot meciul! Deci regula 4: voleul de la fileu se da fie izbit lung, fie taiat scurt dar usor lobat in terenul liber langa fileu. Konta zici ca nici n-a auzit in viata ei de voleu de rever taiat, ba l-a taiat dar lung de linie si plat (si in contre-pied ceea ce e prostie), evident ca nu asa se executa, prea riscant. O data chiar a impins voleul ca o amatoare in loc sa-l taie... zici ca nici nu stia tenis, daca nu stiam ca e jucatoare de top 10 si-o vedeam pt prima data, cred ca ziceam ca nu e jucatoare de top 500! N-am vazut in viata mea jucatoare de top 10 sa joace atat de penibil, nici macar pe Kvitova.
    iar si-a pierdut prosovanu banii.

  10. #429
    sport legend
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    1,369
    Reputatie
    1
    Bai, e cam enervanta Svitolina asta. NU imi explic inca de ce. Dar clar tin cu Garcia

  11. #430
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,852
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by mihaidascalescu View Post
    iar si-a pierdut prosovanu banii.
    Banii circula mon ami, tu nu ti-i cheltui, nu investesti in nimic?
    Esti prostovan daca o faci, numai prostovanii cheltuie banii!


    Simona iar are meci cu locu 1 pe masa! Daca treaba merge ca-n ultimele 2 tururi, ar face hat-trick de revanse, prima a fost cu Sharapova, apoi cu Kasatkina pentru infrangerea scurta de saptamana trecuta si acuma ar urma revansa cu Ostapenko pentru finala de la RG si ca rasplata ar avea locu 1 mondial garantat o saptamana si meritat. Va reusi oare in sfarsit sa-si castige meciul pt locu 1 mondial? Ar trebui, pe hard ea e mai adaptata ca Ostapenko ce n-are timp sa-si incarce bastarcile chiar ca pe zgura.

    Quote Originally Posted by lalalilu View Post
    Bai, e cam enervanta Svitolina asta. NU imi explic inca de ce. Dar clar tin cu Garcia
    Iti spun io dc, Simona nu mai tre sa ia turneul, tre doar sa bata maine, daca Svitolina castiga, trebuia sa ia turneul.
    Multe meciuri a intors Garcia de la set in spate in ultimele 2 saptamani, nici acesta nu fu vreo exceptie!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  12. #431
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,852
    Reputatie
    0
    Excelent joaca Simo, 5-2 cu dublu break, dupa un break semidecisiv de peste 10 minute, dar l-a luat, cred ca aici a luat si primul set! N-a fost niciodata mai aproape de locu 1 mondial, decat la RG, tot cu Ostapeanka asta si ciocanele ei! 6-2 cu game rapid!


    S-a intamplat ceva de cand e Pavel cu ea, nu stiu ce-i face!
    Am impresia c-ar trebui sa lase dracu Cupa Davis si sa devina capitan nejucator in Fed Cup. Si pe JJ a ajutat-o la un moment dat, le are cu fetili.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  13. #432
    Moderator sannicola's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Sibiu
    Posts
    7,482
    Reputatie
    0
    Poate,poate castiga si ajunge numarul 1.
    Macar ramane in istorie asa .
    Youzhny
    Tecau,Hanescu,Mathieu,Djokovic
    Dulgheru,Carstea,Niculescu,Halep,Zvonareva ,Pennetta ,Na Li,Jankovic,Azarenka.

  14. #433
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,852
    Reputatie
    0
    Va fi mai usor de abordat urmatorul GS/RG daca a spart aceasta bariera.


    5-4 si Simo va servi pentru meci! N-a mai servit niciodata pt nr. 1 mondial, acu e momentul!


    Ostapeanka a jucat cam cel mai bun tenis pe care-l poate juca pe hard in acest set 2, cu-atat mai impresionant e ca Simo ar putea inchide meciul intr-un set fara prelunguri!









    MECI! SIMONA HALEP NR. 1 MONDIAL!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  15. #434
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,461
    Reputatie
    0
    SIMONA HALEP, prima romanca numarul 1 mondial!

    Multumim Simona!

  16. #435
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,852
    Reputatie
    0
    A castigat Cupa, urmeaza RGampionatul!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  17. #436
    sport legend
    Join Date
    Jun 2017
    Posts
    570
    Reputatie
    1
    BRAVO SIMONA. NOUL NR. 1 MONDIAL.
    A depasit acest prag psihologic pentru ea. Acum , fiind eliberata de aceasta presiune, poate va reusi sa se impuna si intr-un turneu de GS.
    Daca juca asa agresiv si in finala de la Roland Garros, cu siguranta ar fi invins-o pe Ostapenko si acolo.
    Acum, cu acest entuziasm in joc pe care il are, poate va castiga si Turneul Campioanelor. Ar fi ceva.

  18. #437
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,852
    Reputatie
    0
    Daca vrea sa ramana nr. 1 ar trebui sa-l castige, Buburuza are ceva avans in Race!
    Si acum cat taticul Serena e inca absent, dupa ce revine iarasi e greu s-o bata cineva pe hard.
    Sansele la RG nu i se schimba prin revenirea Serenei, asta e tot ce conteaza.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  19. 7th October 2017, 11:32

  20. #438
    sport legend
    Join Date
    Jun 2017
    Posts
    570
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    A castigat Cupa, urmeaza RGampionatul!
    A castigat ce era mai greu. Urmeaza ce este mai usor. Am mai explicat eu odata. Un turneu de GS il castigi cu 7 meciuri, nr. 1 mondial nu ajungi castigand doar 7 meciuri. Trebuie sa castigi multe meciuri un an intreg, sa fi constant. Chiar ma miram de Simona ca inca nu reusise sa ajunga nr. 1 la cat de constanta este ea in rezultate.

  21. #439
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,852
    Reputatie
    0
    Si totusi, alea 7 meciuri sunt tot mai grele pe masura ce avansezi in turneu, daca in primul meci te poti simti ca o patinatoare usurica, in fiecare tur parca ti se adauga o talanga de gat si in finala deja mainile si picioarele parca au 100 de kg fiecare! De asta e foarte greu de castigat un GS o data ce trec anii si n-ai reusit lucru asta. Pentru cele tinere ca Muguruza sau Ostapenko fu mult mai usor ca nimeni nu s-a asteptat la ele sa castige acele turnee de GS pe care le-au castigat, au facut-o fara presiune, fara asteptari si de aia le-a iesit. Si Halep ar fi luat in 2004 exact ca ele daca n-o avea pe cea mai buna jucatoare de zgura de dupa Justine Henin Hardenne in fata, din pacate in forma maxima si cu GS-uri in spate deci presiune mai mica!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  22. #440
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,852
    Reputatie
    0
    Chiar si Sharapova a luat primul ei GS la 17 ani si n-are foarte multe pana la ora asta!
    NU E EXCLUS DELOC SA FI RAMAS FARA GS exact cum e Halep sau Wozniacki in momentu asta daca n-avea sansa pe care Halep de exemplu n-a avut-o, sa-si castige prima finala de GS pentru ca adversarul n-a jucat mai nimic. Atat Sharapova cat si Ostapenko sau Muguruza si-au castigat primele finale de GS jucate si asta pentru c-au avut un adversar mediocru pe care l-au depasit, Halep a avut un monstru in fata in ambele finale de RG jucate, n-ai ce sa faci. De asta norocul in viata conteaza atat de mult si cu-atat mai mult e de admirat Simona ca nu cedeaza in ciuda acelui ghinion dublat in ambele finale de RG jucate, ea jucandu-le excelent pe ambele. Dar cum zice Casa Loco "Cine n-are noroc n-are, hai sha-la-la-la-la, cine are, chiar ca are!"


    PS: Cu exceptia lu Ostapenko, ea a avut un adversar foarte bun insa cand sa fie depasita total la acele mingi de 0-4 in setul 2, cumva a scapat si de-acolo a rupt terenul si adversarul foarte bun n-a mai putut sa-i faca fata. Cert e ca Halep n-a reusit sa aiba un adversar batabil in nici una din cele doua finale, in ciuda a ceea ce zic toti tolomacii ca trebuia sa castige finala aia, eu si cei care stiu tenis cu adevarat am zis inainte de meci (inclusiv CTP), asta e o finala pe care trebuie s-o piarta Ostapenko, Halep de una singura n-are cum o castiga, si asa a fost, din pacate Ostapenko n-a pierdut-o.
    Dar a pierdut azi. Si era un meci de care Ostapenko avea nevoie sa prinda TC, Simona i l-a luat!
    Last edited by Johnny D; 7th October 2017 at 11:50.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  23. #441
    sport legend
    Join Date
    Jun 2017
    Posts
    570
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Chiar si Sharapova a luat primul ei GS la 17 ani si n-are foarte multe pana la ora asta!
    NU E EXCLUS DELOC SA FI RAMAS FARA GS exact cum e Halep sau Wozniacki in momentu asta daca n-avea sansa pe care Halep de exemplu n-a avut-o, sa-si castige prima finala de GS pentru ca adversarul n-a jucat mai nimic. Atat Sharapova cat si Ostapenko sau Muguruza si-au castigat primele finale de GS jucate si asta pentru c-au avut un adversar mediocru pe care l-au depasit, Halep a avut un monstru in fata in ambele finale de RG jucate, n-ai ce sa faci. De asta norocul in viata conteaza atat de mult si cu-atat mai mult e de admirat Simona ca nu cedeaza in ciuda acelui ghinion dublat in ambele finale de RG jucate, ea jucandu-le excelent pe ambele. Dar cum zice Casa Loco "Cine n-are noroc n-are, hai sha-la-la-la-la, cine are, chiar ca are!"
    Adica pentru Ostapenko, Halep a fost un adversar mediocru? Tocmai asta a-i spus. A castigat prima finala de GS jucata pentru ca a avut in fata un adversar mediocru.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •