Page 23 of 121 FirstFirst ... 1321222324253373 ... LastLast
Results 463 to 483 of 2527

Thread: WTA Premier: Miami

  1. #463
    cogito ergo sum
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,393
    Reputatie
    1
    Sincer nu pot sa inteleg de ce revine constant Simona la chestiile care nu merg, adica sa joace pe centru in loc sa o alerge pe aia si sa o piseze pe rever.
    Mi se pare ce nu reuseste sa se hotarasca asupra unui plan de joc.

  2. #464
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,505
    Reputatie
    0
    E mai usor de zis decat de facut. Daca o ataci, chiar si pe rever trebuie s-o ataci, nu sa joci cu intensitate medie ca pe centru.
    Dar ai dreptate, pe rever e punctu ei slab, nu se poate apara cu demi-vole ca si pe dreapta acolo!
    Incredibil de bine a jucat Simona la 3-4 si la 4-5 aici egaland de fiecare data cand pierderea game-ului inseamna si pierderea unui turneu important! Forta mentala de cea mai inalta factura posibila!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  3. #465
    cogito ergo sum
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,393
    Reputatie
    1
    Da, dar i-a facut apoi Halep cadou game-ul de 6-5 cu vreo 3 nefortate. Macar sa fi terminat cu ele pentru setul asta.

  4. #466
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,505
    Reputatie
    0
    E foarte greu, de obicei in tiebreak avantajele se inverseaza, cel care trebuia sa ia setul joaca mai slab, cel care a scapat cu viata joaca mai bine. Asa e balanta psihologica umana, n-ai ce-i face. Si-n plus Simona e si cu spatele la zid, ar fi nevoie de un miracol sa nu piarda aici.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  5. #467
    cogito ergo sum
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,393
    Reputatie
    1
    Ii face cadou si tie-break-ul Simona, greseste absolut nepermis de mult, 4-5 nefortate in 10 puncte.
    Halal nr. 1 WTA

    Astazi Caroline a aratat ca un nr. 1 WTA, categoric nu Simona.

  6. #468
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,834
    Reputatie
    0
    senzational garcia...rasista, ne-rasista...sa castigi la rand si wuhan si beijing - it's something...
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  7. #469
    cogito ergo sum
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,393
    Reputatie
    1
    Ce rasista frate, mai degraba arata ca o potentiala victima a rasismului
    Aia cu tiganca romana a fost o poveste inventata, dovada ca Begu nu a crezut-o nicio secunda.

  8. #470
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,949
    Reputatie
    0
    Inclin sa cred ca Sharapova a jucat prost contra lui Halep,finala pierduta demonstreaza lucrul acesta.

    Raman la parerea ca Halep nu este suficient de cerebrala nu are o stategie de meci,o capacitate slaba de analiza in timpul meciului.
    Halep este o luptatoare,are un arsenal bun in spate,asculta tot ce ii spune antrenorul insa pe timpul meciului apar si necunoscute la care ea nu are capacitatea de analza si de raspuns.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  9. #471
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,505
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    Inclin sa cred ca Sharapova a jucat prost contra lui Halep,finala pierduta demonstreaza lucrul acesta.
    Nu este asa iuliane, azi n-a jucat rau insa n-a jucat atat de bine ca si cu Sharapova.

    Quote Originally Posted by YoNuTzz View Post
    senzational garcia...rasista, ne-rasista...sa castigi la rand si wuhan si beijing - it's something...
    Foarte bine a facut, panarama aia de Konta nu merita sa joace la TC.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  10. #472
    cogito ergo sum
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,393
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    Inclin sa cred ca Sharapova a jucat prost contra lui Halep,finala pierduta demonstreaza lucrul acesta.

    Raman la parerea ca Halep nu este suficient de cerebrala nu are o stategie de meci,o capacitate slaba de analiza in timpul meciului.
    Halep este o luptatoare,are un arsenal bun in spate,asculta tot ce ii spune antrenorul insa pe timpul meciului apar si necunoscute la care ea nu are capacitatea de analza si de raspuns.
    De acord. Cu mentiunea ca sigur a jucat prost Sharapova. E drept ca Ostapenko a jucat bine, dar pana si Halep e mai cerebrala ca aia

  11. #473
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,949
    Reputatie
    0
    Nu sunt expert in tenis,fotbal mai stiu ceva probabil daca nu urmam o facultate jucam fotbal ca profesie
    Ca amator fara cunostinte despre tenis:fata de finala de la RG serveste mai bine asta am sesizat.

    Cu Ostapenko nu stiu,2 meciuri am vazut cu Halep in tot anul
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  12. #474
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,949
    Reputatie
    0
    Am si eu o intrebare.
    Care este faza cu retururile astea pe mijloc si sus ale lui Halep? Care este tactica sa dai de "pe fund" pe mijloc si inalt?

    Banuiesc ca este o tactica si a castigat multe meciuri asa ......?!
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  13. #475
    cogito ergo sum
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,393
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    Am si eu o intrebare.
    Care este faza cu retururile astea pe mijloc si sus ale lui Halep? Care este tactica sa dai de "pe fund" pe mijloc si inalt?

    Banuiesc ca este o tactica si a castigat multe meciuri asa ......?!
    TEORETIC un astfel de retur nu da ocazia jucătorului care serveste sa atace imediat returul. DAR cu o jucatoare de forta un astfel de retur doar amana inevitabilul. Cu Garcia care e inalta si puternica eu cred ca trebuia returnat pe cat posibil încât sa o fortezi sa loveasca din alergare. Returul pe centru e bun doar daca este foarte lung încât sa forteze o lovitura din retragere. Greu si riscant sa reusesti asa ceva.

  14. #476
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,505
    Reputatie
    0
    Macar ea le reuseste, si dupa niste serve grozave ca a lui Garcia de multe ori!
    Konta pe de alta parte tot pe centru returna cu Niculeasa, serva aia penibil de slaba si nici acolo nu reusea sa nimereasca terenul!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  15. #477
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,242
    Reputatie
    0
    Senzational ce a reusit Garcia!

  16. #478
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Ce rupe Buzarneasca in Austria

  17. #479
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,505
    Reputatie
    0
    Top 100 o mananca!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  18. #480
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,505
    Reputatie
    0
    Ce animal e Sabalenka asta! Nu stiu de unde a venit dar pare ca un tanc dezvoltat genetic, un fel de bodyguard feminin! Nu e chiar de mirare c-a reusit 4 game-uri la rand cu Shrapova si-a avut 4-1 in primul set! Rusoaica joaca excelent, n-a facut duble mai deloc si chiar si asa abia s-a impus 7-5 in primul set! E totusi prima finala pentru neandertalul modificat genetic, e de asteptat totusi sa clacheze in punctele importante. Pentru Masha e foarte important sa ia acest prim titlu de la revenire.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  19. #481
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,505
    Reputatie
    0
    De la 1-5 revine Masha in setul 2 la 7-5 de data asta, si mai si, cel mai greu meci din turneu de departe pt rosoaica!
    Monstrul modificat genetic a fost rapus!


    Totusi, e bine ca Halep a reusit macar sa ajunga nr. 1, ca nu stii ce fel de neanderthali vin din urma si nu mai ai sanse prea multe pe viitor, un exemplu foarte bun e aceasta Sabalenka ce are spate de culturist (Atentie, nu culturista!)
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  20. 15th October 2017, 11:55
    Reason
    maaa-ta de forum!

  21. #482
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,505
    Reputatie
    0
    Pana la urma monstrul modificat genetic a impins meciul intr-un tiebreak dupa ce-a intors game-ul de servit pentru turneu al Sharapovei de la 30-15 castigand la avantaje. E drept ca si rusoaica a servit destul de prost acolo, de vreo 8 ori la rand cu serva 2 la avantaje. Iar in tiebreak monstrul a servit doar cu prima pana la 8-8 cand a facut o dubla s-a cedat turneul Sharapova reusind un semias la 9-8!
    A suferit mult rusoaica meciul asta si-a jucat si foarte bine. Pericol mare in afara zgurii va fi monstrul asta daca va juca tot asa si nu se va fi zis c-a prins doar o forma de moment aka barbatul ungur Babos! Sincer nu prea cred.


    Masha castiga primul ei titlu dupa 2 ani si jumatate, dupa o finala ce fu mai grea decat toate celelalte 4 meciuri ca sa ajunga aici luate la un loc, chiar daca si acest meci l-a castigat tot 2-0. A fost probabil cel mai greu 2-0 din viata ei.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  22. 15th October 2017, 12:26
    Reason
    SI TATAT-O! VADIMEEEEE!!!

  23. #483
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,242
    Reputatie
    0
    Mladenovic a ajuns la 10 înfrângeri consecutive. Ieri a luat un set după 19 pierdute la rand

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •