Page 7 of 138 FirstFirst ... 567891757107 ... LastLast
Results 127 to 147 of 2882

Thread: ATP Masters: Miami

  1. #127
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,509
    Reputatie
    0
    Bravo, e bun!
    In mod normal in 30 de minute e gata meciul, incepe cu 2-0 decisivul si e ca si iesit.
    Doar sa nu se apuce iar de prostii, ma indoiesc.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  2. #128
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Javra aia de Mannarino mai are si tupeul sa-si arate fata la meciul de dublu. Sper sa-l huiduiasca aia din tribuna.

  3. #129
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,509
    Reputatie
    0
    Ba ce handicapati sunt jucatorii astia, de ce dracu n-a lasat-o sa cada, facea usor 30-15 in loc de 15-30!? Io de le-as fi antrenor o mie de dolari i-as taxa mereu la fiecare lovitura daca n-ar lasa mingea sa cada fie la drive-vole, fie la smash. Sa se dezobisnuiasca dracului de prostia asta!
    Oricum a facut game si in mod normal castiga meciul daca nu e imbecil iesit din comun, dar de ce sa te expui gratuit!?
    Quote Originally Posted by Eddy DoubleD View Post
    Daca mai aveati vreo indoiala ca Mannarino e un kkt https://twitter.com/doublefault28/st...rc=twsrc%5Etfw
    Hai ca nu l-a lovit rau. A vrut doar sa nu mai joace meciul pana la capat ca era gata, si i-a dat-o copilului de mingi asa mai din vole!


    Ai de plm, Chicken in Nato de la 5-5 in primul set n-a mai luat game! Asa suparat pe viata o fi si ala mai nou!? Il stiam baiat adunat!


    Cat pe ce s-o comina Cuevas la 2-3 de la 40-15 s-a facut minge de 2-4... si cu 2nd in banda fileului s-a oprit returul!
    Lu Roddicted cred ca i-a stat inima-n gat 2 secunde! Nasoale astfel de momente. Si din pacate meciul e o lupta, orice e posibil...
    Cuevas trebuie sa-si aminteasca doar ca in retur nu tre sa dai razant, returu tre sa-l pui cu top spin in teren, pe urma urmeaza atacurile.
    Last edited by Johnny D; 21st February 2017 at 02:57.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  4. #130
    Poetry/motion Cristy RVD's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,186
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Dar si idiotu ala de Dutra, la tine acasa sa te surclaseze un amarat... vai de tine...
    In cel mult trei ani Dutra la cel mai inalt nivel al carierei lui va arata ca un amarat pe langa Ruud. Daca nu chiar mai devreme.

  5. #131
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,509
    Reputatie
    0
    Din pacate n-am vazut meciul, insa cred ca esti de acord ca Omu Negru tre sa-i vina de hac fara probleme.
    De Ruud am auzit ca are serva redutabila si ca e bun pe hard, nici nu ma gandeam ca il apuca des si pe zgura.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  6. #132
    Poetry/motion Cristy RVD's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,186
    Reputatie
    0
    Ce victorie frumoasa pentru De Greef. Are mana buna uneori.

  7. #133
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,509
    Reputatie
    0
    Sa n-aiba noroc ca l-a culcat pe bietu Roddicted!
    De asta e nasol cand se ajunge in decisiv, in primele 2 seturi a fost penibil De Greef, iar in decisiv a jucat excelent.
    Cuevas in primul set a fost de rasul curcilor, nivel de amatori, nici macar semiamatori.


    PS: De asta m-am lasat absolut complet de pariuri live. Asa le nimeresc si eu ca si el azi.
    Nu mai joc d-astea in veci amin, si sa am 2 miliarde de lire sterline. In veac, amin.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  8. #134
    . Roddicted's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    11,193
    Reputatie
    1
    m-a distrus psihic ciumetul ala.Macar daca ar fi fost bun de ceva, dar e vai de steaua lui

  9. #135
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,509
    Reputatie
    0
    Am stiut ca o sa fie dureros, chiar am sperat sa-ti iasa, si eu am pariat asa in trecut, sa-mi scot banii pe un meci ce parea sigur, cota buna de tot si uite... De-aia nu mai pun live-uri. Tenisul e un sport de kkt pe cote mici oricum, aveam un bilet cu 25 lei pus ieri cu 12 meciuri din care 7 de fotbal, 6 erau sansa dubla 5 de 1X si un X2 precum si Arsenal solist si alte 5 meciuri erau de tenis, fotbalu mi-a iesit tot, si din meciurile de tenis nu mi-au iesit 3, handicapatii de Cuevas, Dutra si macar un set Kuznetsov! Eu cred ca as face bani daca as renunta la sportu asta de kkt unde fiecare joaca dupa chef, dar... mi-e cel mai drag si nu pot sa nu pariez pe el! Ca am pretentia de la mine ca ma stiu, ma stiu pe dracu!
    Last edited by Johnny D; 21st February 2017 at 12:50.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  10. #136
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Retragerea, Ferrer, tata, retragerea!!!

    Keitza si-a luat-o si el pe coaja de la Bellucci in doua seturi. L-a mancat in cur sa se duca pe zgura aia nenorocita din America de Sud.

  11. #137
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,509
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Roddicted View Post
    m-a distrus psihic ciumetul ala.Macar daca ar fi fost bun de ceva, dar e vai de steaua lui
    A fost randul meu acum, m-a terminat dobito.cu de Nishikori, doar pe el am pierdut si aveam nevoie sa recuperez niste bani. Peste 250 mai exact.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  12. #138
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Ce cota era? 1.01?

  13. #139
    . Roddicted's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    11,193
    Reputatie
    1
    1.25 avea ieri nishikori
    Nu era chiar rea, dar eu am evitat-o dupa ce m-am ars ziua precedenta

  14. #140
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,509
    Reputatie
    0
    Vine unu de pe plaja si te bate. Las-o-n plm.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  15. #141
    . Roddicted's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    11,193
    Reputatie
    1
    johnny, vrei o cota meseriasa azi care nu e pe tenis?Bagi pe leicester
    La tenis e saracie azi, nu ai ce sa pui la derlay beach si rio.Noroc ca am fost inspirat si am pus 20 de lei amarati pe bellissima la o cota de 5.25 cu radwanska
    Last edited by Roddicted; 22nd February 2017 at 22:00.

  16. #142
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,509
    Reputatie
    0
    Lasa c-am pus io pe Radwanska, am pierdut si m-am dus si-am pus pe Real X2 tot ce mi-a mai ramas din saracia mea!


    Leicester n-are nici o sansa!


    Acuma ca sa ma incurajez, carpa asta de Real n-a mai revenit de la 2-0 din 1931, carpe care daca-s conduse la 2g, sunt primadone!


    PS: Am pus o gramada de meciuri de tenis si handbal, acuma mi-a iesit 1.13 pe Reihn Neckar care fura condusi cu 3 minute inainte de final cu 22-24 si-au batut cu 25-24! Am mai avut meciuri de handbal destule, dar au iesit mai usor.
    Last edited by Johnny D; 22nd February 2017 at 22:11.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  17. #143
    sport legend Srdjan's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    La capatul lumii..
    Posts
    6,337
    Reputatie
    1
    Eu am pierdut azi pe Benoit Paire 3 bilete. Nu stiu ce drac impielitat m-a inspirat sa pun pe retardul ala
    Visca Barca!!. Singurul club care conteaza!

  18. #144
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,509
    Reputatie
    0
    Ala e retardat? Dar Sepia-rahatul Universului ieri? De la 4-3 pentru el s-a facut 4-6 1-5 cu ceva german de 2 lei, la el acasa in Italia!
    N-am zis eu degeaba la AO ce-am zis, pierde cu toti retardatii dar la AO il bate pe Federer in 2016 iar in 2017 pe Kyrgios de la 0-2 la seturi.
    Ecce el GUNOI!


    S-ar putea sa fi si fost blat, insa dupa ce AO a facut, sa se faca in asa hal de rusine la el acasa parca nu merita toti banii din lume... omu poate n-are pic de rusine, cine stie. La cati bani fac astia e greu de crezut ca fac blaturi dar uite ca Davidenko fu nr. 3 in lume si totusi... sarantoc!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  19. #145
    sport legend Srdjan's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    La capatul lumii..
    Posts
    6,337
    Reputatie
    1
    Eu evit sa pariez pe turnee Challenger tocmai fiindca mi frica de blaturi ale jucatorilor . Si Gabashvili dupa un turneu bun la Temple pierde acum cu un sud-american anonim
    Visca Barca!!. Singurul club care conteaza!

  20. #146
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,509
    Reputatie
    0
    Stiu ce zici, io am pus pe un bilet de 10 lei asa la numar, dar am mai pierdut pe el meciuri nu e bai de biletu ala. Un prieten al meu a pierdut pe el care e si moderator aici pe tenis, biletu de 40 de lei "sigur" l-am pierdut doar pe niponu ala vizitiu, a vrut sa vada cum arata si Brazilia, ma gandesc ca i-au placut tarfele de acolo, braziliencele sunt recunoscute ca te fut pana innebunesti si apoi te mai fut de vreo 30 de ori si prin pauze, ca de turneu n-a avut chef, dezamagit dupa finala pierduta cu 2 zile inainte. Eu am o regula, nu pariez de obicei pe finalistii din saptamana precedenta in primul tur din saptamana viitoare(vezi Pliskove), insa a jucat cu ala venit de pe plaja si-am facut o exceptie de la regula. Si m-a costat.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  21. #147
    sport legend Srdjan's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    La capatul lumii..
    Posts
    6,337
    Reputatie
    1
    Problema e ca nu prea mai stii pe cine sa mergi la sigur momentan cand vine vorba de tenis. Mie personal mi se pare ca sunt foarte putini jucatori "tari" din punct de vedere mental, care sa se mai concentreze dupa cateva erori nefortate, mingi de break ratate, servici pierdute etc. Dovada si Gabashvili azi, care nici n-a mai fugit dupa mingi dupa ce si-a pierdut al doilea serivicul, a cazut complet. Si nu e singurul din afara Top 30 care face asa.
    Visca Barca!!. Singurul club care conteaza!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •