Page 60 of 138 FirstFirst ... 1050585960616270110 ... LastLast
Results 1,240 to 1,260 of 2882

Thread: ATP Masters: Miami

  1. #1240
    Moderator Xaviesta's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    14,289
    Reputatie
    0
    Nadal are mereu meciuri grele cu Grigore.

  2. #1241
    sport legend
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    1,369
    Reputatie
    1
    da, dar acum e intr-o faza buna. si cu Fognini avea meciuri grele si uite....

  3. #1242
    sport legend Srdjan's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    La capatul lumii..
    Posts
    6,337
    Reputatie
    1
    Dimitrov a jucat foarte bine azi cu Querrey, insa nici americanul n-a fost in cine stie ce forma, asa ca nu stiu cat de relevanta e victoria inainte de un meci cu Nadal, care pare de neivins la ce forma are in momentul asta. Si Federer a jucat mult mai bine azi cu Dolgo, decat ieri cu Schwartzman,, asa ca nu l-as da neaparat favorit pe Rafa daca e sa se vada in finala, chiar daca pleaca cu prima sansa.

    Del Potro a facut un meci bun azi, insa a avut si sansa, ca Zverev a decazut complet dupa ce a pierdut tiebreak-ul si in setul 3 a fost inexistent la retur
    Visca Barca!!. Singurul club care conteaza!

  4. #1243
    cogito ergo sum
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,393
    Reputatie
    1
    Vedem ce face Federer in fata primului jucator cu serviciu redutabil, probabil delPo si abia in semifinala.

    Rafa se antreneaza si el pentru TC in continuare, maine Dimitrov apoi Cilic daca e.

  5. #1244
    cogito ergo sum
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,393
    Reputatie
    1
    Reuseste iar Dimitrov sa ii ia set lui Rafa, a fost practic servobot bulgarul in setul 2 in general si in tiebreak in special.
    Mai bine ii lasa Rafa si setul 3 si se duce sa se odihneasca, e un ***** terenul de la Shanghai, mult prea rapid (teoretic cel mai rapid hard din circuit).
    Nu ar avea parte decat de servoboti in continuare, Cilic intai si apoi presupun Federer sau delPo. Risca sa termine prea obosit turneul.
    Cred ca mai degraba s-ar concentra pe Paris, acolo nu a castigat niciodata si sunt conditii mai apropiate de Londra.

    Practic nu se joaca pe primul serviciu al niciunuia, mie nu imi place genul asta de tenis.
    Last edited by Cristi; 13th October 2017 at 12:58.

  6. #1245
    sport legend
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    1,369
    Reputatie
    1
    da' la Shanghai a castigat vreodata?

  7. #1246
    Moderator Xaviesta's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    14,289
    Reputatie
    0
    Nu. Paris si Shanghai ii lipsesc.

  8. #1247
    cogito ergo sum
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,393
    Reputatie
    1
    Rafa a castigat la Madrid cand se juca in loc de Shanghai, nu? Ce conteaza ca s-a schimbat locatia?
    Asa ia hai sa ii taiem de pe lista lui Federer titlurile ATP finals de la Houston si Shanghai, nu-s decat vreo 4. Ca doar acum se joaca la Londra.
    Apropos, mare ghinion pe Nadal ca nu a prins cand se juca TC la Houston, acolo avea o sansa mult mai buna.
    Spaniolului ii lipsesc oficial titlurile de la Miami (4 finale), Paris (1 finala) si TC (2 finale).

    Un meci foarte bun astazi, Dimitrov demonstreaza ca este aproape de Rafa si cu atat mai aproape cu cat terenul este mai rapid.
    Repet, nu avea niciunul nevoie de meciul asta, bulgarul pierde iar la limita si Rafa castiga dar se oboseste.
    E foarte posibil (chiar probabil) ca asta sa ramana cel mai bun meci al turneului, dar a fost doar "sfert".

  9. #1248
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,509
    Reputatie
    0
    Federer e practic obligat sa castige Shanghai, Paris si Londra sa fie pe locu 1!
    Asta daca e adevarat ce-am zis si se pare ca e: in afara de Federer nu poate sa-l bata nimeni acum.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  10. #1249
    sport legend Srdjan's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    La capatul lumii..
    Posts
    6,337
    Reputatie
    1
    Cilic a jucat slab cu Ramos azi, norocul lui ca spaniolul s-a pierdut in momentele cheie. Daca serveste la fel de slab si cu Rafa, nu are cum sa ia macar un set
    Visca Barca!!. Singurul club care conteaza!

  11. #1250
    cogito ergo sum
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,393
    Reputatie
    1
    Sa vedem cata energie mai are Rafa pentru turneul asta. Daca nu trece rapid de Cilic mâine posibil sa fie prada usoara in finala. Mai ales ca delPo e posibil sa fie accidentat si sigur e obosit, pe cand Fed a avut cam cel mai usor adversar posibil astăzi.

    Federer mai are si Basel dar nu cred ca va juca la Paris. Obiectiv vorbind sansele lui la nr.1 sunt mai mult teoretice daca Rafa nu se accidenteaza. A admis si el asta.

  12. #1251
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,509
    Reputatie
    0
    Oricum este jucatorul anului daca ia si TC!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  13. #1252
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,509
    Reputatie
    0
    Incredibil cat de bun e Nadal asta pica-i-ar bandana jos sa-i pice! Am pariat pe el inclusiv azi 200 de lei dar nu ma asteptam la ce se intampla, Cilic face unul din cele mai bune meciuri din viata lui... degeaba.
    Cel mai bun jucator din istoria tenisului in momente de presiune maiorcanul, inclusiv la mingi de break. Absolut orice jucator din lumea asta care a fost sau va fi dupa ce rateaza 6bp si la 4-5 trebuie sa-nfrunte 3bp in premiera, sa salveze practic 3sp clacheaza mental ca simte c-a avut setul in mana mai devreme si nu l-a luat. Nu si Nadal care joaca fabulos ultimele 2 game-uri din set dupa ce salveaza acel game aproape exclusiv datorita servelor sale excelente slice-efect la exterior la scor-avantaj si unul vole superb de la fileu la egalitate si egaleaza la 5!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  14. 14th October 2017, 13:54
    Reason
    baga-mi-as pl-n double postingul forumului de azi, nush ce plm are!

  15. #1253
    sport legend Srdjan's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    La capatul lumii..
    Posts
    6,337
    Reputatie
    1
    1.80 maine cota pentru Nadal cu Federer si cred ca e un "easy money" destul de clar, tinand cont de formele de joc. Elvetianul a jucat bine cu Delpo azi, dar a avut multe lacune in joc, iar Nadal e intr-o forma fantastica
    Visca Barca!!. Singurul club care conteaza!

  16. #1254
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,509
    Reputatie
    0
    Insa daca tinem cont ca face un meci slab si unu bun in masters...
    Slab primu tur, bun turu 2 cu Dolgo, cu Gasquet a jucat decent, azi iar slabutz, maine... cine stie?


    Si eu as paria tot pe Nadal daca ar fi sa pariez. Nu stiu insa ce-o sa fac acu ca m-a futut retarzia aia imputita, scuza penibila pentru o echipa de fotbal numita Chelsea, a 2-a oara ba frate joc sansa dubla pe ei, dupa ce-n prima etapa am pierdut 24 de milioane pe 1X cota 1.03 cand i-a batut acasa varza de Burnley, acu am pus X2 cota 1.10 la singura echipa din campionat fara punct in clasament, si n-au fost instare sa le dea un gol alora intr-o repriza intreaga sa-i egaleze!



    Cand nu prea am bani si iau futaiuri din astea de la prosti nu prea am tupeu sa joc cota de 1.8.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  17. 14th October 2017, 20:04
    Reason
    forum idiot

  18. #1255
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,509
    Reputatie
    0
    Am pus set Nadal maine pe biletu cu sansa a 2-a, call me crazy!
    N-am stiut ce altceva sa pun!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  19. 15th October 2017, 00:45
    Reason
    BAAAAH! Deci nu mai pot cu double postingul asta jur!

  20. #1256
    sport legend Gaia88's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Franta
    Posts
    698
    Reputatie
    1
    Fedaaaaaaaaaaaal!!!
    💙 💙 💙 💙 💙 💙 💙 💙

  21. #1257
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,509
    Reputatie
    0
    Fabulos Federer! Break din start la a 3-a minge de break avuta desi Nadal jucase in acest game doar 1p cu 2nd!


    Da stai asa, eu am set Nadal!
    Sa ia setu 2, ii ajunge!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  22. 15th October 2017, 12:50
    Reason
    NEEERVI!

  23. #1258
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,509
    Reputatie
    0
    Eu cred ca... Federer incepand cu acest an loveste reverul altfel cand joaca cu Nadal! Acu e prima data cand vad treaba asta, nu mai da in minge de lateral in fata, ci de jos in sus, o taie ca pe o felie de paine insa de jos in sus! De aia-i intra atat de multe lovituri cu reverul si cele care le rateaza nu le mai rateaza 2m afara sau in burta fileului ci foarte aproape de teren sau in banda! Loveste asa sa taie invers mingea ca sa contracareze efectul ibericului! Cum dracu si-o fi dat seama sa loveasca asa nu stiu... n-au stat pe degeaba astia din Team Federex in alea 7 luni de pauza de anu trecut se pare!


    Tenis de masa pe teren de tenis se joaca aici!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  24. #1259
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,509
    Reputatie
    0
    Unplayable! 4 asi Federer 4-2! Ma rog, intr-unul a pus ibericul rama rachetei pe minge, abia.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  25. #1260
    sport legend
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    1,369
    Reputatie
    1
    Nadal avea bandajul ala ieri?

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •