Page 59 of 138 FirstFirst ... 949575859606169109 ... LastLast
Results 1,219 to 1,239 of 2882

Thread: ATP Masters: Miami

  1. #1219
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,508
    Reputatie
    0
    Daca ziceai "ca sa citez dintr-un manelist" te trimiteam la Mallorca sa-i faci vant lu Nadal!
    Cum sa-i dai 1.65 lu Nadal azi? 65% din bani, pui o casa, castigi 65% dintr-o casa! PE FATA, SE DA, practic ti i-a bagat in buzunar, tot ce trebuia sa faci e sa-l deschizi!

    Si cu Dimitrov avuse cota doar 1.30, clar mai greu meci cum am zis de ieri, bulgarul e singurul din turneul asta ce poate sta langa Nadal in teren. Poate si Zverev pe alocuri, infrangerea lu Zverev de ieri a pecetluit soarta turneului.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  2. #1220
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,508
    Reputatie
    0
    Si zicand asta, Puiul a fost cel mai aproape sa-l bata pe Nadal aici, a avut chiar 2 mp! Puiul ala e cel mai cretin jucator din circuit la ora asta, joaca bine cu Nadal si prost cu toti ceilalti!


    Pacat ca n-am vazut meciul c-am fost la curs, cred totusi ca Nadal n-a jucat atunci ce-a jucat in acest weekend.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  3. #1221
    Moderator Xaviesta's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    14,289
    Reputatie
    0
    https://twitter.com/troublefault/sta...05564944834566

    Circ a la Nick azi.

    Inca un turneu pe hard. Bun. Si-a batut si adversarii cu care ar fi trb sa joace la USO.

  4. #1222
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,508
    Reputatie
    0
    De la 2-2 din primul set Karagyos n-a mai luat game, va servi totusi la 0-5 in setul 2 sa-ncerce sa ia unul macar!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  5. #1223
    sport legend Srdjan's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    La capatul lumii..
    Posts
    6,337
    Reputatie
    1
    Nadal a fost exceptional azi, in opinia mea. S-a vazut si in startul meciului ca Kyrgios era pur si simplu inferior la toate capitolele fata de Rafa, atunci cand australianul juca la capacitate maxima.
    Visca Barca!!. Singurul club care conteaza!

  6. #1224
    cogito ergo sum
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,393
    Reputatie
    1
    Eh, Pouille e alt norocos care il prinde pe Rafa in momente nefavorabile. Ratati care fac meciul vietii cu Nadal/Federer sunt destui. Unii ii mai si prind in zile mai slabe.
    Diferenta e ca spaniolul ar fi pierdut in primul tur anul trecut, acum insa a atacat si a trecut mai departe castigand in final turneul.
    E vorba si de sansa pana la urma, eu cred ca putea sa castige si Wimbledon-ul daca trecea de Muller dar i-a lipsit putin noroc.

    Ca tot vorbim de asta, Kyrgios a reusit sa intreaca nivelul de penibilitate al lui Goffin de la Monte Carlo.
    A fost vorba de o decizie mult mai la limita (ba chiar in marja de eroare a Hawkeye zic eu) care s-a intamplat la 0-0!!! (fata de 3-2).
    Au fost greseli mai mari ale arbitrilor mai incolo, de ambele parti.

    Dupa cum ma asteptam, grecul a cedat sub presiunea finalei si a unui joc foarte bun (fara a fi stelar) al lui Rafa.
    A jucat bine mersi inca 3-4 game-uri dupa momentul mentionat anterior ca apoi sa sustina ca e prea nervos ca sa mai poata juca.
    Oricate sanctiuni a primit Nick, cred ca nu sunt destule. Acest gen de "show" nu mi se pare de dorit in tenis.

    Una peste alta, Rafa castiga fara un consum excesiv de energie la Beijing.
    Urmeaza Shanghai unde teoretic este favorit impreuna cu Federer, dar nu stiu de ce nu cred ca vom avea un nou "Fedal" acolo.

  7. #1225
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,508
    Reputatie
    0
    Tosheposibil!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  8. #1226
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,508
    Reputatie
    0
    Iara-i Del Potro pe partea lu Federer! Fute-ti-l-ai sa-l futi Dx2iule!


    LE: Si zicand asta dupa ce l-a distrus primul set pe ShvilidecuBas, in decisiv la 4-4 fu nevoit sa faca kk pe el pana sa salveze 4 bp aproape echivalente cu 4 mp in acel game 9!
    S-a impus pana la urma cu 6-4 dar e fraier rau de tot si Del Potro uneori. Greu cu jucatorul asta, incepe parca si el sa fie din categoria celora de la care nu stii la ce sa te astepti.
    Last edited by Johnny D; 9th October 2017 at 16:12.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  9. #1227
    Moderator Xaviesta's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    14,289
    Reputatie
    0
    Nick the dick strikes again.

  10. #1228
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,508
    Reputatie
    0
    Eram in agentie cand s-a suspendat meciu, era la live ca si cote, desi nu era transmis, stiam c-a facut ceva.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  11. #1229
    cogito ergo sum
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,393
    Reputatie
    1
    Mda cred ca Nick are nevoie de o pauza mai mare sa se gandeasca bine daca vrea sa joace tenis sau nu.
    Vreo 6 luni pe tusa nu i-ar prinde rau.

    PROBABIL insa ca unii gusta circul asta ieftin (numindu-l "spectacol") asa ca m-ar mira sa pateasca mare lucru.

  12. #1230
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Era imposibil sa fie concentrat pentru doua turnee la rand, sa fim seriosi. Macar sa fie adevarat ca a avut probleme fizice.

  13. #1231
    sport legend Srdjan's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    La capatul lumii..
    Posts
    6,337
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Eddy DoubleD View Post
    Era imposibil sa fie concentrat pentru doua turnee la rand, sa fim seriosi. Macar sa fie adevarat ca a avut probleme fizice.
    A avut pe naiba, a zis inainte de TB ca daca il pierde se retrage si asa a si facut. Un clovn ieftin, care este deja insuportabil, chiar daca e foarte talentat.

    In alta ordine de idei, Gasquet si Chung ne-au oferit un meci tare fain azi
    Visca Barca!!. Singurul club care conteaza!

  14. #1232
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Cine il mai intelege? Fiecare cu demonii lui.

  15. #1233
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,508
    Reputatie
    0
    Suspendarea din tenis l-ar intelege foarte bine! Cred c-ar face casa buna impreuna!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  16. #1234
    cogito ergo sum
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,393
    Reputatie
    1
    Eu nu stiu cum a ajuns Gasquet in turul 3. Parea terminat in setul 2 cu Haase.

    Ma uit acum putin in reluare la Federer, slab meci. Noroc ca a servit bine, altfel cred ca era out. Rever varza, neinspirat la fileu. "Ruginit" azi. Ala micu' in schimb ce sa serveasca saracul... greu pentru el pe suprafata asta rapida.

    Nadal a incheiat neasteptat de repede meciul azi, a început din nou sa bage in sperieti adversarii? Maine iar are circ pe pâine cu Fognini.

  17. #1235
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,508
    Reputatie
    0
    Am pariat in prostie pe Nadal si Federer azi, Peng, Sharapova, Wozniacki, Svitolina si ceva meciuri de handbal. M-am saturat sa tot pun bilete de 70-100 de lei si sa scot unu din 5, nu se merita. Asa un all in de 300 pe o cota de aproape 3 parca mai bine-a mers. Federer aparent are meci greu cu Dolgopolov dar de fiecare data cand a jucat cu el, s-a jucat cu el, sper sa nu-i apara fix acum exceptia. Federer intr-un masters rar face 2 meciuri slabe la rand.

    In ceea ce-l priveste pe Nadal, ramane cum am stabilit, doar Federer il poate bate cat timp Djokovel si Murriel lipsesc. Dar pana-n finala drumu-i lung ca la USO si Del Potro din pacate e iar pe partea lui, pica-i-ar mana jos aluia de tot face astfel de trageri la "sorti". Argentinianul n-are nici o treaba cand joaca cu Nadal, insa stilul sau se potriveste foarte bine cu Federer, aici e nasolia.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  18. #1236
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,508
    Reputatie
    0
    Dar pana atunci, e greu cu Zverev. Poate ma scapa blondo-lunganul de(l) Potro!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  19. #1237
    sport legend
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    1,369
    Reputatie
    1
    Nadal e in forma. Acum cred ca are sanse mari sa il bata pe Federer.

  20. #1238
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,508
    Reputatie
    0
    Io ce-am zis?


    Ce le tot abandoneaza Caro si 2xLina pe biletul meu!


    Fedex nu dezamageste, incepe excelent ca de obicei cu Dolgopolov, seems like a good sport today, like usual!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  21. #1239
    cogito ergo sum
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,393
    Reputatie
    1
    Nadal a avut zi usoara si azi, tot ce a avut de facut a fost sa il lase pe Fognini sa se bata singur.
    Sper ca ne-am lamurit cu sansele italianului in fata lui Rafa atunci cand spaniolul e in forma.

    Maine nu mi se pare asa sigur ca trece Nadal de Dimitrov, oricum e probabil sa aiba meci mult mai greu.
    E adevarat ca Rafa are avantajul moralului mai bun si e mai odihnit, dar daca prinde o zi mai slaba e probabil out.

    Pacat ca cei doi se intalnesc inca din sferturi, bulgarul nu avea nevoie sa dea asa de repede de Rafa.
    Totusi ma gandesc ca Grigor nu are cum sa mai rateze TC, nu vad cum l-ar putea depasi inca 2 in afara de Cilic avand in vedere cine a ramas inca in comperitie la Shanghai.

    De remarcat modul de economisire a energiei in care este Rafa: ceva de data recenta la spaniol, probabil meritul lui Moya.
    Nu imi amintesc sa fi castigat vreodata 2 meciuri (fara abandonuri) la rand in doar o ora la un Masters.
    In general meciurile lui s-au scurtat in medie cu vreo 30 de minute as zice.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •