Page 49 of 139 FirstFirst ... 3947484950515999 ... LastLast
Results 1,009 to 1,029 of 2906

Thread: ATP Tour: Bucuresti, Barcelona, Munchen

  1. #1009
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,331
    Reputatie
    0
    Murray il poate bate pana in semifinale, dar mai sunt si alti jucatori. Vedem atunci.

  2. #1010
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,780
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by El Pistolero View Post
    Ziceam acum 2 luni ca ii va fi greu lui Federer pe iarba dupa 3 luni de pauza. Pariul meu e ca nu prinde semifinalele la Wimbledon.
    Vei pierde acel pariu. Murray n-a jucat nimic anu asta, n-are incredere in sine.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  3. #1011
    . Roddicted's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    11,193
    Reputatie
    1
    Murray pe iarba renaste, ajutat de public este extrem de periculos

  4. #1012
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,780
    Reputatie
    0
    Periculos da, mai bun ca anu trecut, nu. Batabil. Pai de ce crezi ca e joint favorite la Wimbly?

    Pentru Federer treaba incepe similar cu inceputu anului, si atunci pierduse un meci de 3 seturi fix de la revenire cu un jucator ce-a facut un meci grozav, Zverev era atunci. Doar ca fu turneu amical ala, diferenta e ca mai are inca 2 saptamani de pana la Wimbly, are timp berechet sa joace si mai bine ca ieri, unde a jucat exceptional timp de vreo 40 de minute, apoi a fost usor oscilant dar si impins de jocul grozav de bun gen Haas.
    Nadal daca da de Haas in primele 2 tururi de la Wimbledon poate sa zica pa turneului. Si nu doar Haas, mai sunt vreo 4-5 foarte periculosi ca Tomic sau Brown, Copil, Stakovsky, Karlovic... da Copil cred ca ar avea sanse cu Nadal pe iarba in turu 1 sau 2, joaca excelent si ii e foame de victorii!

    Federer oricum nu-si pune capu cu turnee de 250/500 sa dea tot, el vine semimotivat, semiconcentrat la din astea. Le ia din talent, daca le ia.
    Daca era masters pe iarba asta, te asigur ca nu-l batea Haas.
    Last edited by Johnny D; 15th June 2017 at 12:12.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  5. #1013
    cogito ergo sum
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,393
    Reputatie
    1
    Nu o sa ii fie chiar moale lui Federer dupa atata pauza. La începutul anului toti erau ruginiti, acum doar el. Pai daca începe si Wimbledon cum a început AO iese rapid Fed... dar nu cred totusi. Isi intra in mana la turneul ala care l-a cumparat si unde o sa joace pana la 65 de ani, Halle. Totusi, ce tare sa te antrenezi cu prietenul tau, sa joci cu el in primul meci si sa te si scoata.

    Mie nu imi suna a bine ca Rafa joaca direct la Wimbledon. Cat de obosit poate fi? Are atata incredere ca ii ajung antrenamente pe iarba, fara meciuri? Se retrage de fapt de la Wimbledon? Daca nu, risca si mai mult sa iasa rapid. Dar poate avea si el noroc o data sa nu intalneasca rapid vreun distrus care e totusi bun pe iarba. Poate ca are încredere ca serveste destul de bine ca sa nu aibă probleme prea repede. O data ajuns in saptamana a doua, lucrurile se schimba si nu degeaba este el cotat ca favorit 3 la titlu.

  6. #1014
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,331
    Reputatie
    0
    Si Simona nu joaca decat la Wimbledon. Au jucat mult pe zgura, nu se mai complica cu alte turnee mici. Plus ca nici nu stiu daca se gandesc ca vor castiga turneul, mai ales Rafa la ce sezon a avut, se poate multumi si cu un tur 4 si iese multumit. Mai important e hardul american.

  7. #1015
    Moderator Xaviesta's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    14,289
    Reputatie
    0
    Nadal are 5 finale si un sfert la ultimele 6 turnee. E numai buna pauza asta. Are 31 de ani. Se va antrena destul pe iarba, faptul ca nu joaca 2 meciuri competitive nu va conta. El oricum va juca meciurile alea amicale de la Wimbledon, ca mai in fiecare an.

  8. #1016
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Nadal iese la primul servebot intr-o zi buna. Oricum il doare la ****, a castigat turneul care conta pentru el

  9. #1017
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,780
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Xaviesta View Post
    Nadal are 5 finale si un sfert la ultimele 6 turnee. E numai buna pauza asta. Are 31 de ani. Se va antrena destul pe iarba, faptul ca nu joaca 2 meciuri competitive nu va conta. El oricum va juca meciurile alea amicale de la Wimbledon, ca mai in fiecare an.
    De-acord, ca pierzi in primele 2 meciuri mai mult te-ncurca decat te-ajuta. Si Djokovic a luat asa Wimbledonul fara sa joace pregatiri mai nimic.

    Quote Originally Posted by Eddy DoubleD View Post
    Nadal iese la primul servebot intr-o zi buna. Oricum il doare la ****, a castigat turneul care conta pentru el
    Mda, l-a decimat.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  10. #1018
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Asa cum il decimeaza Zverev pe Binetot acum

  11. #1019
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,780
    Reputatie
    0
    Dr. Ivo e shefu p-aici, pe toti ii shcoleste!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  12. #1020
    Poetry/motion Cristy RVD's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,186
    Reputatie
    0
    Pouille castiga la Rosmalen dupa 29 de asi in finala cu Feli Lopez. Al doilea trofeu intr-un an cu cinci semifinale si al doilea turneu pe care-l castiga dupa ce salveaza pe parcurs o minge de meci.

    Nu stiu daca in momentul asta se poate spune despre vreun jucator ca e la fel de complet ca Pouille. E o placere sa-l vezi jucand.

  13. #1021
    sport legend Srdjan's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    La capatul lumii..
    Posts
    6,337
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Cristy RVD View Post
    Pouille castiga la Rosmalen dupa 29 de asi in finala cu Feli Lopez. Al doilea trofeu intr-un an cu cinci semifinale si al doilea turneu pe care-l castiga dupa ce salveaza pe parcurs o minge de meci.

    Nu stiu daca in momentul asta se poate spune despre vreun jucator ca e la fel de complet ca Pouille. E o placere sa-l vezi jucand.
    Singura lui lacuna e constanta in joc
    Visca Barca!!. Singurul club care conteaza!

  14. #1022
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Muller a castigat al doilea titlu al carierei. Dupa ce a asteptat atat pentru primul, acum si-a dat drumul.

    Ce meci in calificari la Halle. Youzhny vs Sugita, 3 tiebreakuri, 3 ore si 38 de minute.

    Shapovalov s-a calificat pe tablou la Queens.
    Last edited by Eddy DoubleD; 18th June 2017 at 17:51.

  15. #1023
    Moderator Xaviesta's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    14,289
    Reputatie
    0
    Si Puiul castiga turneul pana la urma. Tenisul

  16. #1024
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,331
    Reputatie
    0
    Pui a castigat in Germania nu la Rosmalen. A avut noroc mare la turnel asta, nu cred ca are joc de iarba, iese si asta rapid la Wimbledon.

  17. #1025
    sport legend
    Join Date
    Jun 2017
    Posts
    570
    Reputatie
    1
    Ivo Karlovic a depasit 12000 de asi in cariera. Cu cei 64 serviti pe parcursul turneului de la s-Hertogenbosch, a ajuns la un total de 12003 asi. Pe locul doi se afla compatriotul său Goran Ivanisevic, cu 10.131 aČ™i, poziČ›ia a treia fiind ocupată de elveČ›ianul Roger Federer, cu 9.940 de aČ™i.

  18. #1026
    Poetry/motion Cristy RVD's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,186
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by El Pistolero View Post
    Pui a castigat in Germania nu la Rosmalen. A avut noroc mare la turnel asta, nu cred ca are joc de iarba, iese si asta rapid la Wimbledon.
    Corect, da, ma uitam la finala de la Rosmalen in timp ce scriam.

    Muller si Karlovic au jucat 3 meciuri in ultimii doi ani pe iarba. 7 seturi, 7 tiebreak-uri.

  19. #1027
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,780
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Xaviesta View Post
    Si Puiul castiga turneul pana la urma. Tenisul
    Pui ierbistul.... a dat la asi mai ceva ca Ivo. Si in sezonul de zgura abia reusea sa treaca serva peste fileu cand si cand!

    A fost praf si pulbere anu asta dar are 2 titluri. Paradoxul Universului!

    Quote Originally Posted by El Pistolero View Post
    Pui a castigat in Germania nu la Rosmalen. A avut noroc mare la turnel asta, nu cred ca are joc de iarba, iese si asta rapid la Wimbledon.
    Am vazut ceva din decisivul cu Lopez, asa ar parea ca nu are, dar doar pare, cand are chef are o incheietura de pici in cur.
    Am impresia ca el nu mai are chef de schimburi lungi de aia e acum atat de bun pe iarba si praf pe zgura. Se merge dupa chef la el. Sezonu asta e ierbist, poate la anu se satura de schimburi scurte si vrea iar lupte lungi si redevine zgurist.

    Asta-mi aminteste de Asterix si Obelix contra lu Cezar "Obelus par Tutatis redevienne Obelix!"
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  20. #1028
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,780
    Reputatie
    0
    Ce minge, absolut fenomenala intre Thiem si Martener, nu cred c-am mai vazut asa ceva pe iarba! Si sa si salvezi bp cu asa ceva, fabulos!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  21. #1029
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Shapovalov a trecut de Edmund Berdych next.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •