Page 55 of 139 FirstFirst ... 545535455565765105 ... LastLast
Results 1,135 to 1,155 of 2912

Thread: ATP Masters: Madrid

  1. #1135
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,856
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by marian buzoian View Post
    Copil este in turul doi la Washington. Are deseara cu Jack Sock. Eu cred ca are o sansa buna sa-l bata pe Sock.
    Cine nu are?
    Last edited by Johnny D; 1st August 2017 at 23:57.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  2. #1136
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Bun Sosetel asta, de abia se tine cu Copil

  3. #1137
    sport legend
    Join Date
    Jun 2017
    Posts
    570
    Reputatie
    1
    Ce nasol a pierdut Copil, in doua tiebreak-uri. Din nou plateste tribut mentalului sau, se pierde cu firea in momentelele importante. Pacat, era o paine buna de mancat. S-a tinut bine in cele doua seturi, nu s-a inregistrat nicio minge de break. Insa a clacat de fiecare data in tiebreak. Am observat, cand joaca cu jucatori mai slabi, castiga tiebreak-urile, insa cand joaca cu jucatori mai buni, se pierde cu firea, face greseli mari si pierde tiebreak-urile.

  4. #1138
    Moderator Xaviesta's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    14,289
    Reputatie
    0
    Last time Nadal and Federer were Top-2 seeds at Masters event, Thiem (No,3 seed at Canada) was ranked #917 and Zverev (No.4 seed) was 13y.o.


    Haha.

    Murray nu joaca la Montreal. Pai in ritmul asta...

  5. 4th August 2017, 12:10

  6. #1139
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,856
    Reputatie
    0
    Ti-am zis ca Murray e out de pe locu 1, era clar de multa vreme. Intrebarea care se pune e daca va reusi sa lupte macar pt locu 3.



    Berdych un handicapat, pe langa faptul ca i-a dat cadou titlul taranului ala de Querrey, mi-a mai si mancat 25 de milioane de la set in fata cu rahatul ala varza de 4K. Cum sa pierzi mah gunoi de la 2-0 in tiebreak-ul setului 2, 5 puncte la rand cu varza aia antitenis!?
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  7. #1140
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,856
    Reputatie
    0
    A fost capcaun rau aici Zverev, cred ca pe toti i-a spulberat 2-0. Chiar pe biletu de 25 de mil aveam o cota solida de 1.60 pe el marita de la 1.40 cand l-a distrus si pe Medvedev. Nici o problema n-a avut nici cu Nikushor, nici cu Anderson. S-a mai discutat, problema lu Zverev nu e la tenisul sau ci la cap, in meciurile stranse, in seturile decisive are probleme sa pastreze nivelul, mai ales in momentele grele, cu apasare psihologica pronuntata. Dar aici la Washington nu e cazu daca-i spargi pe toti 2-0, fara prelungiri in vreun set.



    Da, tre sa-mparta banii si cu antrenorul sau de fitness care tot pierde intentionat in fata lui la FIFA inainte de meciuri sa-i dea moral bun.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  8. #1141
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,856
    Reputatie
    0
    Baga-mi-as pl sa-mi bag Thiem, 23 de milioane ultimu meci, 5-2 in decisiv, 4 mingi de meci, 5-7! Can't catch a break these days...


    PS: Si-am prins pe Aga cota de 2, am stiut c-o sparge pe faza mentala pe fraiera aia de Colo, sa-ti bagi pl-n ea de cota de 2!
    Last edited by Johnny D; 9th August 2017 at 13:33.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  9. #1142
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Un fost campion pierzand la un viitor campion. O sa ajunga mare Shapovalov.

  10. #1143
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,856
    Reputatie
    0
    Ai vazut macar meciul? A jucat absolut infect Del Potro! Ma gandeam ca dupa ce l-a batut pe Isner 7-5 7-5 fara tiebreak o fi ceva de capu lui. Ti-ai gasit, ieri pe la mijlocul setului 2 avea ceva de genu: 3 winners cu dreapta si 17 nefortate. Praf si pulbere. Asa-l bateam si eu. Nadal il sparge pe Ship cu Val.ov.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  11. #1144
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,359
    Reputatie
    0
    Ireal cum a salvat Monfils meciul cu Kei. Ce lovituri a reusit la mingile alea de meci. Zverev a salvat si el o minge de meci cu Gasquet, după vreo 40 de lovituri. La cum arata tabloul, Nadal si Federer ar trebui sa defileze pana în finala.

  12. #1145
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    In stare dezolanta ATP-ul, nu degeaba interesul e scazut. Mannarino, Bautista, Schwartzman, acum Haase Ce penibilitati.

  13. #1146
    Moderator Xaviesta's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    14,289
    Reputatie
    0
    Nadal.a facut unul dintre cele mai slabe meciuri din cariera si tot s-a batut singur. Bine boss.

  14. #1147
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,856
    Reputatie
    0
    Pai numa asa avea cum, Shapovalov din ce-am observat e tare mental dar jocul sau e departe inca de top 10. Incredibil asa ceva...
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  15. #1148
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Ce ziceai Ioane de Shapovalov?

  16. #1149
    from Italy Lucian86's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    London
    Posts
    4,649
    Reputatie
    0
    Nadal l-a facut mare si pe Shapovalov (dupa Darcis, Brown, Rosol, etc...lista e lunga).

    Federer a jucat si el execrabil aseara dar spre deosebire de spaniol, castiga mai des astfel de meciuri.

  17. #1150
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    N-are rost sa-l pui pe Shapovalov in aceeasi lista cu restul. Meciurile alea au fost pierdute pe iarba unde Nadal e paralel, iar oponentii au prins o zi de gratie cand de fapt ei sunt jucatori inconstanti. Shapovalov e un talent care e in drumul lui pentru a devenit un jucator de top.
    Last edited by Eddy DoubleD; 11th August 2017 at 16:49.

  18. #1151
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,856
    Reputatie
    0
    Nu contest asta acum, ce-mi place la el e ca are rever cu o mana, arta adevarata traieste, color me pleased.
    Dar la fel de incontestabil e ca daca Nadal ar fi jucat macar la 50%, n-avea niciodata Shapovalov sanse sa-l bata. Si ma mir ca n-a jucat mai ales dupa ce s-a razbunat si l-a distrus pe Shorici 6-1 6-1 cu un tur inainte... strange, real strange...twilight zone strange.


    Cristi saracu cred ca e trist, el avea cele mai mari sperante aici pt Nadal. Imi pare rau pt el ca e baiat f bun, dezinteresat a jingni pe cei care nu-s de acord cu el, pasionat, scrie romane cu si despre Nadal si cei din jurul sau. Cum eram eu odata cu JHH sau RF...



    Eu tot consider ca fanii Nadal ca JJH e cea mai buna jucatoare din toate timpurile, intr-o zi in care joaca peste 90% in afara de hard unde Serena e mai buna, pe orice alta suprafata bate pe oricine din istorie, incluzand Serena, Graff, Margaret Court, etc. De aia mereu tot ziceam si zic ca Serena e cea mai buna jucatoare de hard fara discutie din toate timpurile, pt ca cea mai buna e Justine Henin-Hardenne. (punct)
    Last edited by Johnny D; 11th August 2017 at 16:45.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  19. #1152
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Da, backhandul ala cu o mana e pur sex. E necesar ca traditia sa se pastreze si sa fie macar un jucator de top cu one hand backhand.

  20. #1153
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,856
    Reputatie
    0
    Thiem. Chiar daca el e tananau rau in afara zgurii dar pe zgura el va fi nr 1 intre cei cu one handed backhand.
    Antrenorul sau si-a batut joc de el ca l-a scos de la ultimele 2 turnee pe zgura pe care le-ar fi luat la pas si l-a pus sa joace aici. Prost.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  21. #1154
    sport legend
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    1,369
    Reputatie
    1
    Bai, Carlos Moya nu il mai antreneaza pe Nadal? Ce dracu se intampla?? sunt foarte suparata.

  22. #1155
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Denis fucking Shapovalov cel mai tanar jucator in semifinale de Masters; sper sa faca finala vs Federer: OHBH vs OHBH.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •