Page 142 of 265 FirstFirst ... 4292132140141142143144152192242 ... LastLast
Results 2,962 to 2,982 of 5560

Thread: Guvernul Vasilica (PSD-ALDE)

  1. #2962
    Poetry/motion Cristy RVD's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,186
    Reputatie
    0
    deci nu e nici macar timisorean

    si atunci de ce mai ai nick-ul tim? de ce nu-ti pui dev?

  2. #2963
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    acum ca ai tras aceasta concluzie fundamentala ,ce zici, a plagiat Kovesi sau nu?

  3. #2964
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,035
    Reputatie
    1
    Cum plm sa platesti atatia bani si nerecunoscatorii aia sa faca tricolorul in locul culorilor Ungariei?

  4. #2965
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,138
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ciorbicafaristu View Post
    Cum plm sa platesti atatia bani si nerecunoscatorii aia sa faca tricolorul in locul culorilor Ungariei?
    Macar astora sa le dea ceva:http://www.hotnews.ro/stiri-esential...din-berlin.htm
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  5. #2966
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,035
    Reputatie
    1
    Niste hahalere vandute americanilor si nemtilor, si-au vandut tara pt niste nominalizari cinematografice. Pai se compara astia cu marele patriot Sergiu Nicolaescu?

  6. #2967
    Poetry/motion Cristy RVD's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,186
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Tim View Post
    acum ca ai tras aceasta concluzie fundamentala ,ce zici, a plagiat Kovesi sau nu?
    Habar n-am. Eu sunt platit sa destabilizez Romania, nu ma incurc cu amanunte d-astea

    Acum serios, cum ai vrea sa-mi dau seama daca a plagiat sau nu? Da-mi aici lucrarea ei, da-mi-o si pe aia pe care ar fi plagiat-o, lasa-ma sa le analizez si-ti spun parerea mea.

  7. #2968
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    a plagiat ma, sunt eu sursa sigura si iti spun.
    retired.

  8. #2969
    visurat Novac's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,047
    Reputatie
    1
    Sergiu Nicolaescu asta parca a fost senator sau deputat pesede .... NU SE COMPARA!


    Pe bune acuma, raspundeti odata daca a plagiat sau nu baschetbalista ca se framanta asta toata noaptea

  9. #2970
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,937
    Reputatie
    1
    Novac, tu ai luat un cartonas galben asta seara sau ma insel eu?
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  10. #2971
    visurat Novac's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,047
    Reputatie
    1
    Garantat NU

    LE. Esti baut?

  11. #2972
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,937
    Reputatie
    1
    Era ala de la Voluntari. Urmareste si tu meciurile lui FC Sport
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  12. #2973
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    Dacă si apelul unui grup de membri ai Academiei Române a stîrnit dispret, contestări, inclusiv retrageri, de parcă ar fi vorba despre niște dusmani ai României, atunci cu sigurantă că avem o problemă. Multora le lipseste o doagă sau, pur si simplu, se cred mai destepți decît membrii Academiei Franceze cu cea a României luate la un loc. Acesta pare un argument rezonabil în raport cu criticile sau obiectiile altora. Cristian Tudor Popescu, isteric si vituperant, ca o falcă de Dracula deschisă deasupra PSD, a găsit de cuviință să contribuie și el la campania de sprijinire a Pieței Victoriei și de demolare a valorilor pe care nu le pricepe. Si să se întrebe de ce n-au reactionat nemuritorii pe 'vremea comunismului', de parcă pîrlitul de inginer Popescu ar fi fost atunci plecat pe o altă planetă, de unde se străduia să aducă nu zei, ci 'semeni întru ratiune'. În cele din urmă, Popescu poate fi înteles si iertat. Asa a fost el lăsat de la Dumnezeu. Dacă nu scuipă vitriol, nu poate spune nimic coerent, logic si folositor. Isterie peste isterie si nimic altceva! Dar ceilalti ar trebui să aibă un strop de minte în plus. Pentru prima dată, Academia Română face pasi mari spre principalele probleme ale societătii românesti.
    http://www.cotidianul.ro/corul-impos...ademie-296071/


    0.jpg

    Academia Romana

  13. #2974
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    Niste mesaje in Dealul Cotrocenilor

    "Jos DNA, Politia politică", "Noi am votat, tu ne-ai dezbinat", "DNA fără cucuvea!", "Demisia sau suspendat", "Pas cu pas noi îti spunem raus!", "Presedinte fără minte", "Vrem unire nu un presedinte care să dezbine", "Respectăm votul din 11 decembrie", "Am venit si azi. Ghinion".

  14. #2975
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,035
    Reputatie
    1
    Daca n-o puneti pe doamna Floricica sa va traga un dans n-ati realizat nimic.

  15. #2976
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    Roger Boyes, jurnalist cu state vechi la celebra publicatie 'The Times' si 'The Sunday Times' a publicat o analiza asupra protestelor de strada din Romania ultimelor saptamani si a ajuns la concluzia ca majoritatea protestatarilor isi varsa mania spre tinte false, in loc sa protesteze impotriva sistemului s.ecuristic dezvoltat de serviciile de informatii, in special de Serviciul Roman de Informatii, continuator al fostei Securitati, care au ravasit tara folosind tehnici de manipu.lare a po*pul.latiei. Analistul politic concluzioneaza ca protestatarii de la Bucuresti au fost manipu.lati spre tinte false, si ii ataca pe politicieni 'corupti', in loc sa protesteze impotriva serviciilor de informatii care au nascut in Romania, impreuna cu institutiile de forta (in special parchetele) o tema de rafuiala cu inamicii din clasa politica si nu numai, impachetata sub masca luptei anticoruptie.

    http://www.luju.ro/institutii/servic...hestiunea-coru

  16. #2977
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    Editia electronica a 'The Times' a publicat la data de 7 februarie 2017 un editorial care are ca tema legalitatea actiunilor desfasurate de serviciile secrete romanesti. Titlul: 'Romania is becoming the EU's outlaw state', se traduce 'Romania devine un stat UE al faradelegilor'.

    'Oamenii striga 'Afara cu hotii!', iar asta duce, in mod inevitabil, cu gandul la Securitatea lui Ceausescu. Nu pentru ca acestia reprezinta puterea de moda veche, ci pentru ca piesa de teatru a strazii este jucata intr-o periaoda in care conducatorii Romaniei par sa copieze unele dintre tehnicile temutei Securitati, serviciul secret care le stia pe toate'.

    Autorul vorbeste de faptul ca ofiterii Serviciului Roman de Informatii sunt continuatorii fostei Securitati: '15.000 de ofiteri cu o retea de 500.000 de informatori'. Se precizeaza ca 'si-a construit o uriasa baza de date cu informatii de la diverse agentii guvernamentale. Scopul sau este secret, mecanismele sale de control sunt neclare. Accesul SRI in viata de zi cu zi a fost adancit si imbunatatit prin cooperarea cu puternica agentie anticoruptie. Impreuna asculta telefoane si aresteaza preventiv, tinand in acest fel suspectii de rang inalt in detentie pentru a-i opri sa mai comita presupuse infractiuni'.

    000000.jpg

    http://www.luju.ro/institutii/servic...hestiunea-coru
    Last edited by Paul Atreides; 13th February 2017 at 10:17.

  17. #2978
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    'The Times' - publicatie de top din statul care a iesit din Uniunea Europeana - adauga faptul ca masurile anticoruptie din Romania au fost luate pentru a multumi Uniunea Europeana si Statele Unite ale Americii, dar ca acest fenomen a fost deturnat spre o vanatoare de corupti de nivel scazut (low level) din partidele politice, in special din PSD, si lasa sa se inteleaga ca serviciile au ajuns prin tehnicile lor de mani****re sa controleze politicul.

    Concluzia autorului e ferma: 'Mania ar trebui sa vizeze serviciile secrete care au folosit chestiunea coruptiei pentru a-si regla conturile cu inamicii, care au erodat drepturile fundamentale si care au institutionalizat o legatura sinistra intre sistemul judiciar, serviciile secrete si departamentele anticoruptie'.

  18. #2979
    visurat Novac's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,047
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Era ala de la Voluntari. Urmareste si tu meciurile lui FC Sport
    Vaai! Si eu care te-am banuit ca esti tandari


    scuze

  19. #2980
    Moderator Doctor_Satan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Targu Mures
    Posts
    8,341
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Tim View Post
    Ati avut lumea vostra. Intelegi-i si pe altii ca vor sa aibe lumea lor. Fiti democrati, ei v-am acceptat, faceti si voi acelasi lucru.
    Tocmai asta-i problema: din '90 pana-n 2004 tara a fost vanduta de PSD-isti. Asta este lumea lor oricum si noi nu mai avem cum s-o avem pe a noastra.

    Iar stirbii aia care urla ca doar PSD-ul le-a marit pensiile, sa faca bine sa-si dea seama ca acele mariri reprezinta comisionul pentru vanzarea tarii.
    Pentru ca PSD-ul a vandut-o cu sustinerea si acordul lor.
    Quote Originally Posted by Tim View Post
    nu va cer mare lucru decat sa cititi. nu va cer sa fiti deacord, doar cititi:

    http://www.cotidianul.ro/adevarata-f...in-dna-295868/
    Ce seamana profilul aluia cu al ministrului Justitiei. Facultate la FF, dar cu diferenta ca ala de la DNA, spre deosebire de ditamai minstrul, a luat examenul de admitere.
    Interesant, nu?

    Quote Originally Posted by cip View Post
    tu pana una ulta muta-te inapoi in Deva daca ti-e rusine cu timisorenii,la urma urmei nu te-a obligat nimeni sa vii si mai ales sa mai si ramai aici...
    Ii este rusine, dar el insusi se lauda ca la marsul pentru Poli au participat de 10 ori mai multi decat la marsul impotriva tiganilor.
    Iancu si FC Timisoara, prima grupare mafiota care a primit o mica pedeapsa. FRF-DNA 1-0.
    OTELUL GALATI SUPERCAMPIOANA 2010-2011!!!
    Aici este criza economica a Romaniei: http://www.porcisme.ro/

  20. #2981
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    Nu stiu cine a facut schema din poza de mai jos. Circula pe net, fara precizarea autorului. O sa il creditam, deci, ca autor, pe Anonymus.
    000.jpg000.jpg

    E foarte funny pentru ca e intitulata Reteaua ...

    Mi se pare foarte instructiva partea de sus a schitei, pentru ca arata originea actualei retele politico-tehnocrato-********e care controleaza societatea si economia.

    Sunt prezente acolo trei nume : Isarescu, Stanculescu si Iliescu.

    Stanculescu a murit, Iliescu este ingropat definitiv in dosarul Mineriadei din iunie 1990 si, oricum, el devenise de mult un personaj marginal dupa ce, intr-un fel de "noapte a cutitelor lungi" orchestrata de Reteaua care intentiona sa se debaraseze de el, a fost inlocuit de Geoana in fruntea PSD.

    Vedeti bine cine a ramas sa imparateasca aceasta colonie pe care unii inca o denumim Romania (desi, de regula, cei ce au adoptat hashtagul#resist al ong-ului Greenpeace, isi intituleaza tara "romanica").

    Isarescu.

    Omul e - inca - bine-mersi. E rezistent. Asa cum indica hashtag-ul.

    Nu il contesta nimeni, niciodata.

    Ba chiar isi permite glumite rasuflate si ipocrizii de genul "multinationalele sa respecte legile romanesti si sa plateasca taxe aici, unde fac profit" sau "vai, ce pacat, firmele romanesti sunt decapitalizate".

    De ce oare?

    Pe plan social si politic, aceasta Retea politico-tehnocrato-********a, are captivii ei care vin mereu la vot. Cei care nu vin la vot sunt, la randul lor, captivi ai ideii ca nu au cu cine vota (ei cred ca sunt liberi daca ii pal****sc moral pe politicenii vizibili refuzandu-si exercitiul democratic al votului). Multi dintre acestia sunt acum captivi ai retelelor de propaganda ong-ista, globalista, care controleaza social-media la o scala globala.

    Evident, nimeni nu se intreaba daca pentru asta am facut Revolutia din 89 si daca pentru asta se iese in strada dupa 2012. Pe pancarte scrie si libertate, si democratie, si stat de drept, dar si dna sa vina sa va ia.

    Pe plan economic, 82% din PIB - ul Romaniei este "produsa" de corporatii multinationale. Cu aceste corporatii nu se poate concura, mai ales ca, asa cum ipocrit constata Isarescu acum cateva zile, firmele romanesti nu sunt capitalizate si nici finantate de banci. Corporatiile multinationale nu concureaza nici intre ele, intrucat, mai rau ca in China "comunista", si-au impartit sectoarele economiei, in asa fel incat sa nu se calce pe bataturi. Scepticii sa se uite la modul in care este impartita distributia de energie electrica sau de gaze, la productia de ciment si la sistemul oligopolist bancar. Vor vedea ca aceasta impartire a pietei este o impartire a prazii. E evident pentru toti oamenii onesti si rezonabili ca provincia Romania este un rai al corporatiilor. Pentru asa ceva merita sa te faci de ras ca CEO de banca protestand alaturi de debitorii la creditele de retail, captivi ai acestora pe 25-30 de ani.

    Firmele romanesti nu doar ca sunt nevoite sa concureze intre ele pentru supravietuire, dar trebuie sa suporte si "concurenta" firmelor care apartin direct serviciilor secrete (da, oricat vi s-ar parea de ciudat, exista asemenea "afaceri", pe care legea intelligence-ului romanesc le permite) sau care au fost deja capturate de acestea, ci si urgiei taxelor de protectie platite "reprezentantilor" retelei descrise in poza. Ca sa nu mai vorbim de acoperitii din conducerea "concurentilor" sau chiar din interiorul propriei structuri de personal, de acoperitii din presa si de semi-acoperitii din serviciul fiscal anti-frauda care, mereu, este concentrat pe firmele romanesti si niciodata pe multinationale. Pentru ca e o economie "de piata", "libera", Romania a ejectat prin faliment peste 250 de mii de firme romanesti intre 2009-2016. Si a falimentat, in aceeasi perioada, un milion de persoane, adica unul din 5 salariati romani.

    In anul 2015, multinationalele au facut in Romania 250 mld lei cifra de afaceri. Cu toate acestea, impozitul pe profit platit de acestea a fost de 3 mld lei. Poate ne explica dl Isarescu acest paradox aritmetic : cum e posibil ca 16% din ceea ce ramane dupa ce sunt eliminate toate cheltuielile deductibile legale aferente acestei cifre de afaceri de 250 mld lei sa ramana de plata doar 3 mld.

    Asadar, sa protestam. Poate, pana la urma, o sa reusim sa dibuim drumul.

  21. #2982
    Moderator Doctor_Satan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Targu Mures
    Posts
    8,341
    Reputatie
    0
    Si eu de cate ori am zis ca Isarescu, la adapostul lui Iliescu a facut sa dispara aurul tarii imediat dupa '90?

    Desi, in schema aia pe care nu ai postat-o, ar trebui mentionat si Bombonel. Cu semnatura lui s-au vandut cateva obiective strategice.
    Last edited by Doctor_Satan; 13th February 2017 at 12:48.
    Iancu si FC Timisoara, prima grupare mafiota care a primit o mica pedeapsa. FRF-DNA 1-0.
    OTELUL GALATI SUPERCAMPIOANA 2010-2011!!!
    Aici este criza economica a Romaniei: http://www.porcisme.ro/

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •