Page 136 of 265 FirstFirst ... 3686126134135136137138146186236 ... LastLast
Results 2,836 to 2,856 of 5560

Thread: Guvernul Vasilica (PSD-ALDE)

  1. #2836
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    Adica RASPUNDEREA MAGISTRATILOR?


    asta trebuia sa fie OUG nr 1

  2. #2837
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    daca si judecatorii si procurorii ajung la puscarie la fel de usor pentru abuz in serviciu.....eu ma duc la proteste in P.ta Victoriei!

  3. #2838
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,140
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Tim View Post
    Tylere, esti un tip mobilat intelectual, cum credeai tu ca asta e miscare spontana?Cum credeai tu ca nu e o mani****re grosolana? Era atat de vizibil , de evident ........


    totul are un aspect economic major, e vorba de bani. Multi bani. La fel cum rolul lui Ciolos a fost sa nu aduca bani, bani europeni. Ce e asa greu de inteles?
    Nici eu, nici tu, nu putem avea certitudini pe subiectul asta, pe motiv ca nu avem dovezi solide. E posibil sa fi fost orchestrata, dar, in acelasi timp, exista un segment important al cetatenilor care nu are absolut deloc incredere in PSD, plecand in special de la ce a facut acest partid in anii' 90. Personal am iesit pentru a arata guvernantilor ca nu pot face absolut orice vor, ca votul nu le da puteri absolute asupra tarii. Mi s-a parut extrem de suspect ca acest OUG sa fie dat cu asemenea repeziciune, cand existau o gramada de alte prioritati, ca aceasta lege il albea tocmai pe cel care, de facto, conduce acest guvern.
    Facand o paralela cu fotbalul romanesc, PSD-ul e ca Dinamo. Daca este avantajata de arbitraj, chiar si la modul involuntar, multa lume crede ca este vorba de furt! Cam asa e si cu legea asta, lasa-ma sa cred ca nu a fost deloc intamplatoare...
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  4. #2839
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Tyler Durden View Post
    Nici eu, nici tu, nu putem avea certitudini pe subiectul asta, pe motiv ca nu avem dovezi solide. E posibil sa fi fost orchestrata, dar, in acelasi timp, exista un segment important al cetatenilor care nu are absolut deloc incredere in PSD, plecand in special de la ce a facut acest partid in anii' 90. Personal am iesit pentru a arata guvernantilor ca nu pot face absolut orice vor, ca votul nu le da puteri absolute asupra tarii. Mi s-a parut extrem de suspect ca acest OUG sa fie dat cu asemenea repeziciune, cand existau o gramada de alte prioritati, ca aceasta lege il albea tocmai pe cel care, de facto, conduce acest guvern.
    Facand o paralela cu fotbalul romanesc, PSD-ul e ca Dinamo. Daca este avantajata de arbitraj, chiar si la modul involuntar, multa lume crede ca este vorba de furt! Cam asa e si cu legea asta, lasa-ma sa cred ca nu a fost deloc intamplatoare...
    sa stii ca nu iti reprosez nimic, tu nu esti tipul omului mani****t chiar si pe bani......e dreptul tau sa ai o opinie. Ti-o respect atata timp cat si tu o respecti pe a mea.
    Nu ma laud dar sunt prea batran ca sa mai musc asemenea mani****ri. Eu sper doar ca astia alesi acum sa poata dezintegra SISTEMUL creat in ultimii 10 ani la toate nivelurile societatii romanesti.

  5. #2840
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,140
    Reputatie
    1
    Tim, tu chiar crezi ca SISTEMUL exista de doar 10 ani? Ehei, ce bine ar fi sa fie atat de tanar...Sistemul asta de care vorbesti tu, a inlocuit un alt sistem. Tu probabil crezi ca sistemul asta e mai malign decat ala de dinainte. Eu am alta parere. Basescu si-a construit un sistem tocmai pentru ca era singura sansa sa supravietuiasca. Singurul care a avut naivitatea sa creada ca poate sa supravietuiasca asa ca pasarea cerului a fost Constantinescu si stii bine cum a sfarsit el.
    Singura sansa a societatii romanesti e sa apara unii noi, de aceea eu am mers pe USR, chit ca acolo sunt destul naivi si bolovani, ei sunt pur si simplu altceva.
    Last edited by Tyler Durden; 10th February 2017 at 15:52.
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  6. #2841
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Tyler Durden View Post
    Tim, tu chiar crezi ca SISTEMUL exista de doar 10 ani? Ehei, ce bine ar fi sa fie atat de tanar...
    asta a fost marea greseala in 89, toata lumea s-a focusat pe armata in loc sa ii dezintegreze pe s.ecuristi!

  7. #2842
    Moderator Doctor_Satan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Targu Mures
    Posts
    8,344
    Reputatie
    0
    Pai daca miscarea a fost orchestrata de sec.uristi (Vadime, sa-ti bagi picioarele-n cenzura), cum crezi ca ar fi fost posibil asa ceva?
    Iancu si FC Timisoara, prima grupare mafiota care a primit o mica pedeapsa. FRF-DNA 1-0.
    OTELUL GALATI SUPERCAMPIOANA 2010-2011!!!
    Aici este criza economica a Romaniei: http://www.porcisme.ro/

  8. #2843
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,140
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Tim View Post
    asta a fost marea greseala in 89, toata lumea s-a focusat pe armata in loc sa ii dezintegreze pe s.ecuristi!
    Nu era deloc simplu. Gandeste-te putin la cum arata comunismul romanesc si cat de diferit era de cel din statele celelalte. Stii bine cum era la sarbi sau la unguri, cum elitele comuniste incepusera sa edulcoreze sistemul, cum societatile lor nu mai erau atat de controlate de securitate, asa incat incepusera sa apara elite alternative. In Ro, lucrurile erau complet diferite. Un sistem inchis, care dupa o palida liberalizare s-a intors la stalinism. O tara unde Ceausescu conducea cu o mana de fier, sprijinit de o securitate care, desi nu mai facea nenoricirile din anii '50, era omnipotenta. Dupa revolutie, singura structura solida si fara nicio concurenta a fost securitatea. Le-a fost foarte usor.
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  9. #2844
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Doctor_Satan View Post
    Pai daca miscarea a fost orchestrata de sec.uristi (Vadime, sa-ti bagi picioarele-n cenzura), cum crezi ca ar fi fost posibil asa ceva?
    pai asta va tot spun acum: atunci eram un tanar naiv, nu am inteles mani****rea. acum inteleg tot jocul, de asta nu va inteleg protestul de la P.ta Victoriei. faceti jocul lor. sustineti interesul lor.
    chiar daca voi credeti ca luptati pentru un scop nobil si moral.

  10. #2845
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    in secunda cand Iohannis a aparut in piata toata lumea trebuia sa plece acasa. atunci ar fi inteles si SISTEMUL ca oamenii nu se mai lasa manipwlati emotional sau mai putin emotional.

  11. #2846
    Moderator Doctor_Satan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Targu Mures
    Posts
    8,344
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Tim View Post
    pai asta va tot spun acum: atunci eram un tanar naiv, nu am inteles mani****rea. acum inteleg tot jocul, de asta nu va inteleg protestul de la P.ta Victoriei. faceti jocul lor. sustineti interesul lor.
    chiar daca voi credeti ca luptati pentru un scop nobil si moral.
    Nu stiu ce parte din joc o intelegi tu, dar eu tot nu pot sa concep ca PSD nu sunt comunistii corupti care au fost dintotdeauna.
    Si un lucru e clar OUG 13 reduce pedepsele, iar pe unele chiar le anuleaza.
    Asta e dovada clara de complicitate, intr-o tara in care pedepsele sunt mult prea usoare.
    Iancu si FC Timisoara, prima grupare mafiota care a primit o mica pedeapsa. FRF-DNA 1-0.
    OTELUL GALATI SUPERCAMPIOANA 2010-2011!!!
    Aici este criza economica a Romaniei: http://www.porcisme.ro/

  12. #2847
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    si atunci ce vrei sa mai discut cu tine?

  13. #2848
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    O paranteza:

    Nu stiu ce cauta la Justitie Ana Birchall. Si inca ceva : din actualul guvern nu retin decat 2 nume : Sevil Shhaideh si Maria Toader. Adica foarte putin.

    ps- celor care ma acuza de psd-ism vreau sa le spun -sub cuvant de onoare- ca se inseala grav. Dar cand a trebuit sa aleg, m-am trezit, ca multe milioane de oameni, in fata unui PNL incaput pe mana unei catastrofe femenine si a unui USR incaput pe mana unei catastrofe masculine.
    Daca imi spune cineva ca Raluca Turcan sau Nicusor Dan pot face ceva in tara asta - il desfid.

  14. #2849
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    cand aceasta lepra va fi exterminata in puscariile tarii, abia atunci aceasta tara va avea o minima sansa la demnitate:

    http://www.cotidianul.ro/biografia-n...acovei-295941/

  15. #2850
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Tim View Post
    Rejudecarea???

    NUuuuuuuuuuuuu! Judecarea si condamnarea pe viata a celor care au facut si instrumentat acest dosar politic . Daca visinescu plateste acum, Camelia Bogdan de ce sa nu plateasca?
    condamnare pe viata. medicamente
    retired.

  16. #2851
    Moderator Doctor_Satan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Targu Mures
    Posts
    8,344
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Tim View Post
    si atunci ce vrei sa mai discut cu tine?
    Pai sa-mi explici de ce crezi tu ca reducerea pedepselor si anularea raspunderii penale pentru unele infractiuni au ca scop reducerea criminalitatii. Bine, le inteleg logica: ca daca o fapta nu este prevazuta in codul penal inseamna ca nu e ilegala.
    Dar totusi, e strigator la cer sa-ti bati joc de lege in halul asta.


    Si as vrea sa-mi mai explici cu ce PSD-ul de a cum e mai bun decat cel al lui Iliescu si cu ce cele 2 au fost mai bune decat ce am avut inainte de '89.
    Asta daca tot ai inteles jocul.

    Eu jocul de dupa '89 l-am inteles asa:
    -executarea unuia pentru a ajunge la putere;
    -Isarescu face disparut tot aurul din trezorerie, cu aportul lui Iliescu;
    -tara se vinde pe 1 euro si multe companii de stat sunt capusate pentru a fi bagate in faliment si apoi privatizate cu un pret de achizitie mic (Ciorbea, Bombonel & Co.);
    -PSD-ul revine la putere, isi scot prietenii din parnaie si se apuca din nou de vandut tara.

    Asta asa, doar o mica privire de ansamblu asupra a ce au facut comunistii care au revenit la putere.
    Iancu si FC Timisoara, prima grupare mafiota care a primit o mica pedeapsa. FRF-DNA 1-0.
    OTELUL GALATI SUPERCAMPIOANA 2010-2011!!!
    Aici este criza economica a Romaniei: http://www.porcisme.ro/

  17. #2852
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by phife View Post
    condamnare pe viata. medicamente
    daca puteam spuneam .....pe 2 vieti!

  18. #2853
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,276
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Paul Atreides View Post
    Copiii nu pot fi folositi sau expusi de catre parinti, reprezentanti legali, alte persoane responsabile de cresterea si ingrijirea lor, organisme private acreditate ca furnizori de servicii sociale, institutii publice sau private, in scopul de a obtine avantaje personale/institutionale sau de a influenta deciziile autoritatilor publice.

    Legea 272 art 27

    Si atunci de ce incalcati legea - nenorocitilor de parinti iresponsabili ?
    NzY4JnpjPTEmaGFzaD0yYzNiYTc0YWNiMjE3YTUzYWJmZDNlNWEyNWFjOWZmZQ==.thumb.jpg
    granita la Orsova!

  19. #2854
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    pune acum si o poza de familie, sa putem compara .

  20. #2855
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,276
    Reputatie
    1
    pai eu n-am fost,cand sa ma duc au abrogat hotii si am considerat ca nu mai e cazul...
    granita la Orsova!

  21. #2856
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    imi dai voie sa nu te cred?

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •