Page 192 of 192 FirstFirst ... 92142182190191192
Results 4,012 to 4,015 of 4015

Thread: Guvernul PSD-ALDE

gnōthi seauton Paul Atreides's Avatar
    Reputatie
    0
    E tensiune maximă în PSD în continuare! Dragnea este bănuit că vrea să cedeze guvernarea pentru a-si salva pielea! Însă premierul si presedintele au aflat si încearcă să zădărnicească planurile Infractorului, spun surse atât din anturajul premierului cât si din anturajul Cotroceniului.

S-a aflat! Atacul cu sondajul lansat de Pieleanu la Guvern n-a vizat capul lui Tudose! Ci a făcut parte dintr-un scenariu care este încă în desfăsurare. Care are drept finalitate pierderea guvernării de către PSD si retragerea în Parlament. De unde urmează să fie condusă România. De către Dragnea si locotenentul său Tăriceanu. Sigur ăsta ar fi fost planul de la început. Si că totul n-a fost decât o mascaradă sinistră.

Iar cel s-a prins, în urma informatiilor primite bineînteles, a fost Mihai Tudose. Luni, la prânz, aflase tot! După care s-a dus la presedinte si i-a devoalat planul si l-a întrebat ce este de făcut.

Problema lui Tudose în acest moment este că nu poate disloca nucleul dur din jurul lui Dragnea, din Comitetul Executiv National. Pe care acum Dragnea îl foloseste ca pe o secure de decapitat capete.

Si de acum se va concentra pe ruperea, din grupul PSD din Parlament, la bucată, om cu om.

Presedintele nu agreează pierderea guvernării de către coalitia PSD-ALDE. Si nu-i va da satisfactie lui Dragnea. Nu va gira un nou guvern tehnocrat.

Dragnea i-a zis lui Tudose, la sfârsitul evenimentelor de vineri, că-i lasă guvernarea, că poate să se spele cu ea pe cap.

Războiul de-abia a început. Cert este că România este acum atacată pe fată de un grup infractional organizat sub formă de majoritate parlamentară!

Întrebarea este cine i-a promis lui Dragnea salvarea, dacă i-a promis-o, si cum se va putea întâmpla asta. Se vor baricada în Parlament?

Următoarea miscare a lui Tudose va fi schimbarea ultimei slugi a lui Dragnea din Guvern: Carmen Dan.

sursa:comisarul.ro

2.  
    Reputatie
    0
    Doua mituri urbane umbla prin Romania:

1. Daca le dai niste mititei, romanii voteaza pe oricine.
    2. Antena 3 a dat jos PDL-ul.

In realitate:

De 25 de ani, romanii n-au votat niciodata cu guvernul. Mereu cu opozitia. Toate guvernele au dat mititei, au marit salariile si pensiile inainte de alegeri (ca atata i-a dus capul). Rezultatul: nici un guvern n-a ramas mai mult de 4 ani.

Imbecilii de politruci din PDL ( si de pe OLS ) se plang degeaba, ca Antena 3 i-a dat jos. In realitate, i-a dat jos propria lor hotie. Si minciuna: au promis tepe pentru corupti, si au furat la greu, dupa ce s-au vazut la putere. Au promis oameni capabili - si au numit in ministere analfabeti, gen Traian Igas, care dansa manele pe mese si alte panarame similare..
    Dar...e nasol sa-ti recunosti greselile, nu-i asa? Nasol sa recunosti ca esti hot! Mai bine dai vina pe Mircea Badea. Si te dai mare victima nevinovata.

Cretinism = incapacitatea de a vedea realitatea si incapatanarea de a lua decizii gresite, bazate pe perceptii false.

Vorba lui Caragiale: amicilor, sunteti idioti!

Realitatea: de fapt, televiziunile lui Voiculescu n-au facut decat sa polarizeze nemultumirea deja existenta. In rest, n-au fost in stare niciodata sa dea jos pe nimeni - si nici sa puna pe cineva, undeva. Dovada: insusi patronul lor, Dan Voiculescu.

Reputatie
    0
    'Anumite dovezi și probe nu le foloseam, dar căteii lui Liviu Dragnea mi-au facut plangere penală pentru 9000 de lei. Am intrat in forta ca era ranchiunos. Vreti sa spuneti ca sunt omul lor? Eu stiu multe de Dragnea si de Carmen Dan, dar nu am vrut sa spun. Eu nu santajez pe nimeni. Eu stiu foarte multe informatii.'
    http://evz.ro/acuzatii-incendiare-carmen-dragnea.html

Reputatie
    0
    Nu e nimic imoral în intentia presedintelui Iohannis de a duce un război politic împotriva PSD. Scorul PNL la parlamentarele din 2016 face această intentie necesară.
    https://www.cotidianul.ro/razboiul-lui-iohannis-cu-psd/
    Probleme de moralitate ar începe din momentul în care presedintele ar folosi influenta sa asupra DNA si SRI pentru a duce acest război politic. Povestea cu Ordonanta 13 ne-a atras atentia că între această influentă si traficul de influentă pot să dispară toate granitele.