Page 21 of 265 FirstFirst ... 1119202122233171121 ... LastLast
Results 421 to 441 of 5560

Thread: Guvernul Vasilica (PSD-ALDE)

  1. #421
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,274
    Reputatie
    1
    adica merge treaba acolo la voi sau doar treneaza,asta am avrut sa intreb...bai dar au astia aici pe ols timp de editare atat de scurt de-mi vine sa-mi fac cont pe faceboock,nu alta
    granita la Orsova!

  2. #422
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by cip View Post
    i-a insirat cretanul asta pe penali de zici ca era prezentarea lotului Barcelonei in anii de glorie Pep...
    Ai de plm ) nu esti normal

    On-topic macar o sa ne distram

  3. #423
    iwanttobelieve Freek's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Bukresh
    Posts
    9,400
    Reputatie
    1
    De ar fi gratis dixtractia asta . Dar da, balci sa fie

    Quote Originally Posted by Paul Atreides View Post
    Regret Freek- Gabi a spus clar ca ramane cu Bucurestiul. Si un "mic amanunt" - nu uita ca , dupa Ratza Mecanica are cel mai mare nr de voturi. Crezi ca e putzin?
    Pai cred si eu ca ramane, cum plm sa lase psdu primaria capitalei cu bugetu ala micut rau de tot?
    Comparam mere cu pere dar aaaa, da, 6 mil > 240k de voturi.

  4. #424
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    Noul Guvern:
    prim ministru: Liviu Dragnea
    Viceprim ministru: Sevil Dragnea
    Externe: Liviu Nicolae Dragnea
    Interne: Nicolae Dragnea
    Justitie: Liviu Dragnea
    Sanatate: Dragnea, Liviu
    Cultura: a lu' Deacnea
    Ministru muncii: Lubenita Dragnea


    Altceva chiar credeati ca ar fi fost valabil?

  5. #425
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Paul Atreides View Post
    Mihaela Toader - probabil cel mai mare castig pentru guvern.
    Co o singura exceptie : Olgutza Vasilescu.
    mare castig. la capitolu "ce laba de paul la clasa politica azi".
    cumetre, aia are titulescu si snspa terminate, nici nu m-as baga cu ea in seama, probabil ca e putin mai desteapa ca tine si mai putin talentata in copy/paste.
    retired.

  6. #426
    iwanttobelieve Freek's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Bukresh
    Posts
    9,400
    Reputatie
    1
    Mai ce elitisme. Las' ca era buna fata aia de a venit de mana cu Ponta, ah, imi scapa numele, in fine, aia de la Harvard, tinerica... Sigur, probabil stia meserie, dar te-ai fi astpetat ca dupa ce a terminat Harvardu' sa nu se lase plimbata de manuta. Ce voiam sa spun este ca nu prea conteaza ce termini, cand ai un partid de genul psd/pnl in spate tre sa raspunzi la comenzi, deci e irelevant ca are snspa si Titulescu.

    Quote Originally Posted by TheIceMan View Post
    Noul Guvern:
    prim ministru: Liviu Dragnea
    Viceprim ministru: Sevil Dragnea
    Externe: Liviu Nicolae Dragnea
    Interne: Nicolae Dragnea
    Justitie: Liviu Dragnea
    Sanatate: Dragnea, Liviu
    Cultura: a lu' Deacnea
    Ministru muncii: Lubenita Dragnea


    Altceva chiar credeati ca ar fi fost valabil?
    Banc citit pe hotnews, la comentarii.

    Grindeanu: Buna...
    Dragnea: Vrea sa zica ca Buna ziua.
    Grindeanu: Exact! As vrea sa...
    Dragnea: Ar vrea sa prezinte componenta Guvernului.

  7. #427
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Tyler Durden View Post
    Lol, asta e marea problema a unui primar? Sa faca curat intr-un segment al po****tiei urbei pe care o conduce? Nu sa faca proiecte de dezvoltare zonala, sa incurajeze investiile sau sa aiba grija de serviciile publice. Si voi mai vorbiti de fascism, bai baieti....
    Quote aici doar pentru exemplificarea absurditati moderarii automate a forumului. 😀
    Last edited by TheIceMan; 3rd January 2017 at 21:58.

  8. #428
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Freek View Post
    Mai ce elitisme. Las' ca era buna fata aia de a venit de mana cu Ponta, ah, imi scapa numele, in fine, aia de la Harvard, tinerica... Sigur, probabil stia meserie, dar te-ai fi astpetat ca dupa ce a terminat Harvardu' sa nu se lase plimbata de manuta. Ce voiam sa spun este ca nu prea conteaza ce termini, cand ai un partid de genul psd/pnl in spate tre sa raspunzi la comenzi, deci e irelevant ca are snspa si Titulescu.



    .
    aia cu harvard macar avea scuza ca nu lucrase in compartamente guvernamentale, desi, **** mea pana si eu stiam ce e mto.
    normal ca vor face fix ce le dicteaza partidu in mare, insa nu-s mereu dupa dictare, niste insi cu ceva capacitati pot si ei sa faca lucruri. asta cu snspa habar nu are de domeniu probabil.
    la finante il aduci pe laba trista "avem din buget". in mare acelasi ***** il face si el da un economist cat de cat decent gen socol poate le spunea si alora prin partid "bai imbecililor x decizie e de *****, ne ducem dracu", poate aia ascultatu si nu ne duceam dracu.
    cat de partid e el, un om cu o capacitate intelectuala poate la un moment dat sa nu se lase calcat in picioare si sa-si impuna si el un punct de vedere.

    si e relevant, ca aia e mai proasta ca noi si cica ar conduce tara. de aia-si permit si multinationalele si invetitorii romani sa te fure la imp pe profit&retu, ca stiu ca numai "elite" d-astea sunt in pozitii
    Last edited by phife; 3rd January 2017 at 22:06.
    retired.

  9. #429
    iwanttobelieve Freek's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Bukresh
    Posts
    9,400
    Reputatie
    1
    E greu ma... Unul cu o capacitate intelectuala si nesantajabil, poate atunci reuseste sa se faca auzit ca altfel si-o scoate un tarante din ala de e presedinte de partid si ii tufe o pl peste bot si ala intelege mesaju'. Pana la urma d-asta si lista asta mirifca de ministri...

    Hai sa radem si de aia de la Interne daca tot s-a deschis subiectul.
    În perioada 1990-1996 a activat ca secretar la Școala generală nr.3 Videle, după care a fost referent la Banca Agricolă din Videle, până în 2001. A activat ulterior la Raiffeisen, unde a ocupat job-ul de teller front office. În iulie 2002 a devenit consilier juridic al Consiliului Județean Teleorman, în cadrul Serviciului Juridic și Contencios, iar din 2010 a fost directorul Serviciului Public Comunitar de Evidență a Persoanelor al județului Teleorman.

    A fost subprefect al Județului Teleorman între 15 iunie 2012 și 13 martie 2014, ulterior fiind numită prefect al Județului Teleorman.
    https://www.dcnews.ro/cine-este-carm...ai_527668.html

  10. #430
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    Au fost exemple de oameni care si cu pretu functiei nu au vrut sa faca niste *****uri. Tu crezi ca aia care iau deciziile macroeconomice din partid si le dicteaza sunt niste lumini? Sunt pielea.

    Pentru asta a votat lumea. Secretara de scoala in teleorman ministru de interne. Asta e guvernu validatla care ati visat.
    retired.

  11. #431
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    Unul si una, alesi pe spranceana. Toata floarea cea vestita a pesedeului.
    Calitate bre nu gluma, ca-li-ta-te zic, nu cantitate. 👌

  12. #432
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,982
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by theiceman View Post
    quote aici doar pentru exemplificarea absurditati moderarii automate a forumului. 😀
    normal
    A.I.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  13. #433
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by phife View Post
    Au fost exemple de oameni care si cu pretu functiei nu au vrut sa faca niste *****uri. .
    te rog scrie citet in chineza sa pot citi si eu ce stelute viseaza Vadim aici

  14. #434
    iwanttobelieve Freek's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Bukresh
    Posts
    9,400
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by phife View Post
    Au fost exemple de oameni care si cu pretu functiei nu au vrut sa faca niste *****uri.
    Da, n-au vrut sa faca *****uri i-au trecut pe linie moarta au bagat niste sclaveti la inaintare si *****urile au fost facute .

    ****=kaka


    Acum am vazut. Ministrul dezvoltarii madam Sevil. Bun asa. Mai n-au si astia o regula gen daca ai respirat mai mult de 15 min acelasi aer cu un puscarias gen nicusordelaconstanta n-ai voie la chestii cu bani. punct. .
    Last edited by Freek; 3rd January 2017 at 23:36.

  15. #435
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    nu e chiar asa usor sa destitui un ministru.
    de aia si numele astea, altfel pastrau aparentele.
    retired.

  16. #436
    iwanttobelieve Freek's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Bukresh
    Posts
    9,400
    Reputatie
    1
    Da bineinteles. Oricum, recunosc ca habar nu am de un exemplu de ministru care sa fi refuzat sa faca un rahatel. O fi, nu zic nu, doar ca nu il stiu eu.

  17. #437
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Freek View Post
    Acum am vazut. Ministrul dezvoltarii madam Sevil. Bun asa. Mai n-au si astia o regula gen daca ai respirat mai mult de 15 min acelasi aer cu un puscarias gen nicusordelaconstanta n-ai voie la chestii cu bani. punct. .

    Citisem undeva, cu mult timp in urma, ca un condamnat la inchisoare in SUA pentru frauda pe internet, avea interzis prin sentinta sa se atinga de orice telefon inclusiv fix. Cam asa trebe.

  18. #438
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    Grigore Cartianu
    5 hrs ·
    Am crezut că Dragnea e mai deștept. Nu, e un prost! Incredibil de prost.
    Și complexat.
    Și frustrat.
    Și pus pe rele.
    Dacă avea un pic de inteligență, oferea câteva surprize plăcute la alcătuirea guvernului. Dimpotrivă: a venit cu o adunătură de penali, securiști, plagiatori, țațe, ratați și mincinoși!
    Dragnea avea o șansă mare să arate că poate fi și altfel. Dar el s-a etalat mai grobian decât îl credeau chiar și cei mai înverșunați contestatari ai săi. Asta arată cât e de limitat.
    E ca un elev despre care știi că e mediocru, nu ai mari așteptări de la el, dar tot crezi că va scoate, acolo, o notă de 7, să nu stea pe muchia unui 5. Și când vine ziua examenului, constați că el nu poate să ia nici 2, se oprește pe la 1,20, e complet tâmpit, nici să semneze foaia de hârtie nu e în stare. Și atunci îți dai seama că prostovanul e irecuperabil.
    Dragnea crede că va ajunge departe cu batjocura asta. Se înșală amarnic! Nici nu știe cât de repede își va rupe gâtul. Pentru că e incredibil de prost. Dar și deosebit de ticălos.
    3 ianuarie 2017 e începutul sfârșitului pentru acest impostor periculos. Ne va chinui el o vreme, dar se va îneca în propria-i mizerie.
    Poate totusi are dreptate Cartianu si Dragnea isi rupe gatul, politic vorbind.
    beleafer

  19. #439
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,140
    Reputatie
    1
    Fff cheap pamfletul lui Dragnea, sorry.
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  20. #440
    sport legend Calandrinon's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    7,142
    Reputatie
    1
    Ma, dar voi chiar plangeti ? N-as fi crezut...
    Fie sa renasca numai cel ce har,
    are de-a renaste curatit prin jar.

  21. #441
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,461
    Reputatie
    0
    partidul poputzarilor, uniunea shpaga pt romania si ce a mai ramas din fostul PNL au cerut timp sa citeasca programul de guvernare.
    domnul Calin Popescu Tariceanu, un ultim liberál ramas in viata, a lovit hidra in bot: "unii colegi trebuie sa faca un efort intelectual mai mare"
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •