Page 13 of 265 FirstFirst ... 311121314152363113 ... LastLast
Results 253 to 273 of 5560

Thread: Guvernul Vasilica (PSD-ALDE)

  1. #253
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Paul Atreides View Post
    Invatza limba romana si apoi revin-o.
    "revino"!!!
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  2. #254
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    Corect. Sunt cam nervos cand intalnesc semicerebrali.
    ps- de ca a refuzat soacra-ta sa fie PM-ul mutului?

  3. #255
    iwanttobelieve Freek's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Bukresh
    Posts
    9,400
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Paul Atreides View Post
    Am spus "cetatean roman" nu romanca.
    Sa-ti traduc?


    Tehnicalitati pesediste ce dreacu. Ramane valabil ce am spus. E dupa cum va place voua sa puneti stampila pe individ, ala e ala nu e.

    Si vezi mai usor cu agresivitatea asta ca apoi iar sari ca are lume ceva cu tine. Daca ai drashi pi tini, un dus rece ajuta.

  4. #256
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    pai e a nu stiu cata oara cand scrii "revin-o". parerea mea e ca stai cam prost cu nervii
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  5. #257
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    Hai coaie asta nu e in stare sa-si schimbe parola si ii injura pe astia pe aici. Macar e bolnav, aia care-l sustin o ard chiar mai trist
    retired.

  6. #258
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Huooo bre, ce aveti toti cu el? e suparat ca nu a trecut Mos Craciun pe la el

  7. #259
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    Agentiile de presă internationale au scris despre propunerea lui Liviu Dragnea pentru postul de premier al României.

    Bloomberg scrie că seful PSD, Liviu Dragnea l-a nominalizat pe Sorin Grindeanu pentru a conduce următorul guvern în încercarea de a evita o criză politică după ce alegerea lor anterioară a fost respinsă de către presedintele Klaus Iohannis.

    'Am ales să nu arunc tara în criză politică, si ne-am decis să propunem o persoană care e loială partidului si programului de guvernare. Sper că presedintele va lua această propunere foarte serios', îl citează Bloomberg pe Liviu Dragnea

    Totodată, publicatia precizează deprecierea leului pe fondul unei pozibile crize în politica românească.

    DailyMail precizează că 'prima alegere a PSD pentru a conduce cabinetul a fost Sevil Shhaideh, colaborator apropiat al lui Dragnea'. Publicat›ia britanică ment›ionează s™i faptul că Liviu Dragnea nu poate fi numit premier 'din cauza unei condamnări pentru fraudarea referendumului din 2012'.

    Reuters relatează mai pe larg subiectul si îl prezintă pe Sorin Grindeanu ca 'un matematician în vârstă de 43 de ani care a fost viceprimar al oras™ului vestic Timis™oara, în prezent s™eful Consiliului Judet›ean Timis™'. Reuters mai precizează că este put›in probabil ca noul guvern de stânga să fie învestit înainte de sfârs™itul anului cu toate că PSD s™i ALDE vor înainta cât mai rapid propunerea către pres™edintele Klaus Iohannis.

    ps- mutu il va nominaliza pentru un singur motiv : ii este frica de moarte de suspendare. Pe vremea lui Base a fost Zegrean cu erata care l-a scapat. Asta nu mai are niciun zegrean. Asa ca, Hinghi - revin-o-ti

  8. #260
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Clau7_D View Post
    Huooo bre, ce aveti toti cu el? e suparat ca nu a trecut Mos Craciun pe la el
    Claule, nu cred in Mos Craciun.

  9. #261
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    Ii si vad pe tim si lordliv la o masa de plastic cu subele pe ei si cu sepci d-alea de vanator care te incalzesc pe urechi cum stau de vorba cu ai lor tovarasi : "ba, eu am un prieten pilot, mare sef de escadrila, vanator dom'le, sefu pilotilor pe tara, practic ministru apararii, vorbesc in fiecare zi cu el. Si el zice de tehnocartii astia.."
    retired.

  10. #262
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    Sorin Grindeanu are toate sansele de a fi numit in functia de premier, daca avem in vedere un detaliu extrem de interesant din CV-ul sau.

    Astfel, Sorin Grindeanu se numara printre oamenii politici scoliti la Academia SRI. Mai exact, in 2013, Grindeanu a absolvit un curs la celebra Academie Nationala de Informatii 'Mihai Viteazul' din cadrul Serviciului Roman de Informatii.

    Pe de alta parte, trebuie spus ca in conferinta de presa in care a fost anuntat drept propunere pentru functia de premier, Sorin Grindeanu a negat ca ar avea legaturi cu serviciile de informatii.

    Grindeanu a 'controlat' SRI

    Nu e insa doar atat. Sorin Grindeanu a fost in perioada 2012-2016 deputat in Parlamentul Romaniei. Iar una dintre comisiile in care acesta a activat, intre februarie 2013 - decembrie 2014, a fost chiar cea de control a activitatii SRI.

    ps- a mai aparut un semicerebral pe forum. Care crede ca avea candva un "renume". Shit.
    ps2- si te intrebi de ce sunt nervos?
    Last edited by Paul Atreides; 29th December 2016 at 13:36.

  11. #263
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    Odată cu propunerea PSD în functia de premier al lui Sevil Shhaideh, a izbucnit un scandal privind implicatiile sotului acesteia, Akram Shhaideh, în războiul sirian.
    Fostul ministru al Dezvoltării a renuntat să mai fie propunere după ce a fost amenintată telefonic cu moartea, atât ea, cât si familia ei.

    Am mai spus-o : romanii sunt (unii, foarte multzi) niste nemernici.

  12. #264
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,274
    Reputatie
    1
    a renuntat...

    asta nu numai ca e sarit de pe fix,mai e si prostanac pe deasupra
    granita la Orsova!

  13. #265
    sport legend Calandrinon's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    7,142
    Reputatie
    1
    Al dracu`Dragnea asta cu finii lui... Pai daca-i trecea prin cap si lui Base sa-l puna pe finul Bercea premier ?
    Fie sa renasca numai cel ce har,
    are de-a renaste curatit prin jar.

  14. #266
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,963
    Reputatie
    0
    cele trei jigodii s.e.c.u.r.i.s.t.e si maimutoiul sugubat au program prelungit.de defaimare a rezultatelor alegerilor din Romania.

    @scarnavia de gheata.eu nu ma dezic de crezul meu legat de cresterea cantitativa si calitativa a clasei de mijloc din Romania.
    dar atac influentele jigodiilor din servicii asupra politicii pro-Romania pe care doreste sa o puna in aplicare guvernul psd-alde.

  15. #267
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,274
    Reputatie
    1
    toa'se Cala,permiteti sa raportez!
    Base nu mai reprezinta de ceva vreme un pericol,mai urmariti si dumneavoastra antenele ca-mi pareti usor defazat...toate tunurile pe Klaus,asta-i noua directiva...
    plus ca va paste si un vot de blam de la cei 4 muschetari,sa nu ziceti ca nu v-am avertizat
    granita la Orsova!

  16. #268
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,274
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Lordliv View Post
    cele trei jigodii s.e.c.u.r.i.s.t.e si maimutoiul sugubat au program prelungit.de defaimare a rezultatelor alegerilor din Romania.

    @scarnavia de gheata.eu nu ma dezic de crezul meu legat de cresterea cantitativa si calitativa a clasei de mijloc din Romania.
    dar atac influentele jigodiilor din servicii asupra politicii pro-Romania pe care doreste sa o puna in aplicare guvernul psd-alde.
    uite,vezi...asta e cusurul vostru,sunteti agitati si cand castigati alegerile...
    nici nu vreau sa-mi imaginez cum era daca le-ati fi pierdut...
    Last edited by cip; 29th December 2016 at 14:47.
    granita la Orsova!

  17. #269
    sport legend
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Deutschland
    Posts
    814
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Paul Atreides View Post
    Ar mai fi ceva inainte sa debitezi tampeniile invatate de la cei de teapa ta bhai NIMENI : Invatza limba romana si apoi revin-o.
    Quote Originally Posted by Paul Atreides View Post
    Bhai NIMENI - "musulmanca" de care latri in desert, e cetatean ROMAN. Ai inteles CAP SEC?
    Ia primul vapor si du-te de unde dracu ai venit.
    cetatean roman de religie musulmana. esti varza ca orice besedist.

    sa presupunem ca esti chilot cum te pretinzi matale, as avea oarece consideratie de ai fi de F22, B2 sau SR 71. tu pe astea le vezi doar in poze...si chiar daca ai fi pilot de astea tot nu e mare lucru, un pilot opereaza niste echipamente create de altii. astia care le-au inventat ar mai fi ceva...dar nu aia care opereaza mecanic echipamentele.

    pe de alta parte comandor de f 16 nu poti fi ca ala de este e f ocupat. si e escadrila "sparta" de f16. deci un amarat de pilot de f16 a/b de ai fi, si astia sunt floarea aviatiei romane, tot vax albina ar fi.
    pai tu in loc sa te pregatesti tai frunze pe net...te tine sa le zic la niste ci-isti romani de la nato...LOL. ca rumani buni ce suntem avea grija de banii tarii natale..daca esti ce zici si trantesti un F din cauza ca esti obosit...
    si inca ceva de cand face armata politica? ca nu are voie...

    un sfat iti mai dau sa nu care cumva sa te catapultezi daca nu aveti grilaje la geam... ramane olsul fara postacu premiant...

  18. #270
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,274
    Reputatie
    1
    nu e bre niciun fel de pilot,in realitate e magician...isi dezleaga in fiecare seara camasa de forta si tasteaza ca nimeni altul...plus ca la vizita de dimineata le are gata legate la loc
    am auzit ca ii spun colegii de escadrila de la salonul vecin "Houdini",dar nu stiu cat e de adevarat...
    granita la Orsova!

  19. #271
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by yodaro. View Post
    cetatean roman de religie musulmana. esti varza ca orice besedist.

    sa presupunem ca esti chilot cum te pretinzi matale, as avea oarece consideratie de ai fi de F22, B2 sau SR 71. tu pe astea le vezi doar in poze...si chiar daca ai fi pilot de astea tot nu e mare lucru, un pilot opereaza niste echipamente create de altii. astia care le-au inventat ar mai fi ceva...dar nu aia care opereaza mecanic echipamentele.

    pe de alta parte comandor de f 16 nu poti fi ca ala de este e f ocupat. si e escadrila "sparta" de f16. deci un amarat de pilot de f16 a/b de ai fi, si astia sunt floarea aviatiei romane, tot vax albina ar fi.
    pai tu in loc sa te pregatesti tai frunze pe net...te tine sa le zic la niste ci-isti romani de la nato...LOL. ca rumani buni ce suntem avea grija de banii tarii natale..daca esti ce zici si trantesti un F din cauza ca esti obosit...
    si inca ceva de cand face armata politica? ca nu are voie...

    un sfat iti mai dau sa nu care cumva sa te catapultezi daca nu aveti grilaje la geam... ramane olsul fara postacu premiant...
    punctu pe rana
    si degetu pe i

    el e 24/7 inclusiv lucratoare pe ols. dar e pilot coane, salveaza tara. din beciu lu ma-sa si ma injura pe banii mei ca eu ii platesc pensia de handicap.
    vadime, nu ti-e coane rusine sa profiti de asta?
    retired.

  20. #272
    sport legend petea's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Aragon
    Posts
    2,837
    Reputatie
    1
    Avem guvern sau nu?
    Dad al Cesar lo que es del Cesar

  21. #273
    obsolete Ess's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    11,380
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by cip View Post
    am auzit ca ii spun colegii de escadrila de la salonul vecin
    da-te dracu'!
    Pun multe virgule, fara sens!
    Doar sa'ntrebe semidoctul, crescut, de, Google, de, ce!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •