Page 234 of 265 FirstFirst ... 134184224232233234235236244 ... LastLast
Results 4,894 to 4,914 of 5560

Thread: Guvernul Vasilica (PSD-ALDE)

  1. #4894
    sport legend chinna tm's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    REPUBLICA BANAT!
    Posts
    8,955
    Reputatie
    1
    E singurul mut din lume decorat pentru ca tace!
    "INTERZIS"!

  2. #4895
    sport legend Bobi Cearton's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Intr-o lume relativa
    Posts
    16,667
    Reputatie
    1
    Creiere spalate, cititi si bagati la cap!

    Anticorupția anti-PSD – ALDE

    https://www.cotidianul.ro/anticoruptia-anti-psd-alde/
    NICHITA STANESCU
    Eu nu sunt altceva decât o pată de sânge care vorbește

  3. #4896
    sport legend Fedayn's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    2,303
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Paul Atreides View Post
    Va spun in primul rand buna seara

    Daca aceasta postare a mea a inceput sa ruleze inseamna ca lucrurile nu mai sunt bine deloc, si inseamna ca niciun argument si nicio ratiune nu ma vor mai putea face sa tac. Ceea ce se intampla, astazi, in Romania, este o chestiune de nedescris. Se incearca, s-a incercat deja si poate ca se va reusi zdrobirea vointei romanilor si intoarcerea votului pe care acestia l-au dat masiv in favoarea dezvoltarii, in favoarea unor salarii si pensii decente, in favoarea unor oameni care sa construiasca si sa dezvolte Romania. DNA-ul este instrumentul folosit de mai-marii zilei si de catre interesele straine pentru a zdrobi votul romanilor. Liviu Dragnea, cel care conduce PSD si cel care a asigurat victoria acestui partid in alegeri alaturi de aliatii sai, a fost tot campaniei electorale santajat si amenintat, a fost santajat si amenintat si presat sa nu devina prim-ministru, si ati vazut in conferinta de presa pe care am tinut-o luni faptul ca acesti procurori, poate nu toti, isi permit intr-un mod josnic sa incerce sa obtina denunturi chiar si impotriva vointei oamenilor. In ultima perioada am fost si eu vizitat de un avocat apropiat DNA-ului care, nu pe ocolite, in mod direct, mi-a sugerat, mi-a spus, ca daca fac niste denunturi impotriva lui Liviu Dragnea mai am o sansa. Si, chestiunea aceasta e ceva extrem de grav. Au incercat si acum doi ani impotriva fostului prim-ministru Ponta, iar de data asta l-au ales pe Dragnea. Cum exista un interes impotriva cuiva in Romania, cum apar deodata denuntatori binevoitori, care stiu, mint, interpreteaza lucrurile intr-un anume fel favorabil procurorului. Mai mult, mi s-a spus ca daca stiu ceva despre familia domnului Dragnea, oameni pe care ii cunosc de 15 ani de zile, atunci rasplata va fi lipsa agresiunii impotriva familiei mele. Imi vor lasa mie familia in pace. Mi-au spus ca imi vor duce mama la DNA, la fel cum au dus-o pe mama lui Victor Ponta, mi-au spus ca ii vor aresta pe frate, pe prieteni, si ca am sa ma intalnesc cu toti la inchisoare, iar pretul era un denunt impotriva lui Dragnea, ca sa fie blocat sa devina prim-ministru. Am incercat in Parlamentul Romaniei, ca deputat si ca membru al Comisiei SRI, sa fac tot ce pot ca acest sistem represiv, acest sistem ciudat care se bazeaza pe denunturi ale unor oameni de slaba factura de speta josnica, oameni care aleg sa minta si sa inventeze chestiuni care sa-i faca sa sufere pe altii, pentru a scapa ei. Si am incercat sa fac tot ce pot sa sensibilizez pe cei din Comisia SRI, pe cei din conducerea institutiilor. Chestiunea n-a ajutat prea mult, Comisia SRI s-a intalnit doar de doua ori in ultimul an, cred, si practic si practic sefii Comisiei au fugit de raspundere. Realitatea este ca sistemul a devenit un monstru.

    De aceea, m-am hotarat sa vin cu date mai concrete, cu lucruri mai concrete, care sa va faca sa credeti ca ceea ce spun este adevarat. Multi mi-ati reprosat faptul ca, atunci cand am vorbit despre plagiatul Codrutei Kovesi, n-am dat mai multe date, mai multe elemente care sa ma faca intr-un fel credibil. V-am vorbit despre e-mailul secret al dansei - cucuveauamov - atunci, si multi ati intrebat cum pot eu sa demonstrez ca doamna Kovesi foloseste e-mailul cucuveauamov.

    Si astazi am luat cu mine un astfel de e-mail, un astfel de document care demonstreaza fara putere de tagada ce s-a intamplat cu mine, cu doamna Kovesi, si cum a inceput aceasta falsificare, aceasta mistificare a dosarelor; care a fost primul dosar care a propulsat-o pe doamna Kovesi la rang de mare procuror si cum s-a facut el la instructiunile, presiunile si aranjamentele doamnei Kovesi. Aceste e-mailuri exista, pot fi expertizate electronic, nu sunt doar tiparite pe hartie, si cred ca atunci cand intr-un astfel de e-mail langa adresa doamnei doctor Kovesi - cucuveauamov - vedem si adresa consilierei sale apropiate, Dana Titian, incepem sa ne gandim de doua ori daca nu cumva e-mailul e al doamnei doctor Kovesi.

    Dar cand ne uitam pe un alt document, un document care arata ce s-a intamplat in acel dosar, si ne arata o chestiune fara putere de tagada: seriile banilor, seriile bancnotelor folosite in flagrantul de la Realitatea au fost transmise de catre mine, pe acest e-mail, doamnei Kovesi. Si aceste serii pot fi foarte usor verificate de catre oricine in dosarul care s-a aflat pe rolul instantelor. Nu mai poata sa spuna nimeni, nici macar doamna Kovesi, ca dansa nu folosea acest e-mail - cucuveauamov, ca Dana Titian nu era consiliera dansei si ca nu au fost persoanele care au condus ostilitatile in dosarul Realitatea Media. Am vrut sa vin cu aceste precizari ca sa fiu credibil in ceea ce spun mai departe.

    Am sa va spun cum am cunoscut-o pe doamna doctor Kovesi, pentru ca multi m-ati intrebat acest lucru.

    Pe doamna dr. Kovesi am cunoscut-o in sediile SRI. La K2, la K4 si la T14. Acolo ne intalneam de minimum doua ori pe saptamana inca din anul 2010. Si a durat aceasta serie de intalniri pana in anul 2014. Realitatea e ca poate sute de astfel de intalniri au existat in acesti ani. La unele dintre intalniri erau prezenti doar generalul Florian Coldea, Laura Codruta Kovesi si un sef al statiei CIA din Romania. Primul pe care l-am cunoscut in prezenta doamnei dr. Kovesi si a domnului Coldea a fost domnul Karl Schwab, fostul sef al doamnei Kovesi. Iar al doilea este Eric Easley, poate actualul sef al doamnei Kovesi. Ceea ce vreau sa stim toti si sa intelegem toti este ca in urma acelor perchezitii, stiind dinainte ca urmeaza sa apara acele perchezitii, am mai gasit aceste carti de vizita in casa si am putut sa va spun adevarul.

    Multi dintre dumneavoastra ati intrebat dupa dezvaluirile domnului Ponta - nu eu am fost cel care a spus - cum si in ce fel ne-am intalnit in acea podgorie. Au fost multe astfel de evenimente si de intalniri, si faptul ca Victor Ponta a confirmat ca acolo a intalnit-o pe doamna Kovesi m-a ajutat si pe mine sa va conving. Poate ca intr-o zi o sa vedem mai multe date, mai multe elemente, mai multe argumente, dar pana atunci vreau sa o intreb pe doamna Kovesi daca isi mai aduce aminte de petrecerea restransa din vila de la Sinaia in care dansa cu Vasile Dancu si cu mine chefuiam cu lautarii si cantam 'La Chilia-n port' - varianta pentru statul de drept. O sa urmeze mult mai multe astfel de dezvaluiri in zilele urmatoare si sper si cred ca v-am starnit, v-am trezit atentia si sper si cred ca vazand aceste e-mailuri cu serii, vor aparea jurnalisti capabili sa verifice aceste adevaruri. Si veti afla cum s-a inceput masluirea dosarelor, fortatul de denunturi mincinoase, inventarea probelor si cum mii, poate sute de mii de romani au inceput sa sufere si sa fie tarati in procese si in dosare neadevarate, facute pe probe false si care nu reflecta realitatea. Va las sa ascultati cantecul preferat al doamnei doctor Kovesi de la Sinaia.

    Va rog sa stergeti si aceasta postare - pulifricilor.
    Mai du'te'n pwola mea de bolnav psihic!!!

  4. #4897
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  5. #4898
    sport legend chinna tm's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    REPUBLICA BANAT!
    Posts
    8,955
    Reputatie
    1
    Hinghi....daca iti dau 250 de lei, iti schimbi orientarea politica?


    Salut Fedy
    "INTERZIS"!

  6. #4899
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    250 pe zi?
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  7. #4900
    sport legend chinna tm's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    REPUBLICA BANAT!
    Posts
    8,955
    Reputatie
    1
    pai cum iti dau ailalti?
    oricum am inceput bine...negociem
    "INTERZIS"!

  8. #4901
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    Pai ceilalti nu imi dau, 'tu-i in gura!
    Dar mai nasol o sa fie sa schimb orientarea politica. Mai ales ca nu am una. Eu doar urasc psd din inima

    Dar pentru 250 pe zi ma fac si usr-ist daca e musai
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  9. #4902
    ANTI PROSTI!!! laurdog's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    11,719
    Reputatie
    1
    Fedy tu ai stat sa citesti toata cretinitatea aia? Si il faci pe ala bolnav.��
    Asa si?

  10. #4903
    sport legend chinna tm's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    REPUBLICA BANAT!
    Posts
    8,955
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Hingherul View Post
    Pai ceilalti nu imi dau, 'tu-i in gura!
    Dar mai nasol o sa fie sa schimb orientarea politica. Mai ales ca nu am una. Eu doar urasc psd din inima

    Dar pentru 250 pe zi ma fac si usr-ist daca e musai
    Daca aia nu-ti dau nimic, te trec cu 150!
    De azi urasti si pnl, si usr.porti ramane cu ura fata de psd.



    pariziene, vezi cum linistesti hingherul?trebuie sa stii politica!!!!
    "INTERZIS"!

  11. #4904
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    e putin 150. Domnu Soros ar fi oferit mai mult daca imi stia adresa de mail
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  12. #4905
    sport legend chinna tm's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    REPUBLICA BANAT!
    Posts
    8,955
    Reputatie
    1
    se vede ca e thread de politica!negocierile sunt intense.Ca si in parlament si pe drumurile publice cu mai multe benzi

    !75 ultimul pret.Daca vrei mai mult, cere si de la Tim. cred ca o sa iti dea!
    "INTERZIS"!

  13. #4906
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    nu mai vreau. mi-am amintit ca intra si Ciolos in politica si nu vreau sa risc.
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  14. #4907
    sport legend chinna tm's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    REPUBLICA BANAT!
    Posts
    8,955
    Reputatie
    1
    faci si tu acum pe fata mare...
    180 si un kil de praf de purici
    "INTERZIS"!

  15. #4908
    Delije rador's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Acolo
    Posts
    1,171
    Reputatie
    1
    Bai Fedy, mai da-te dreak. Lasa-mi sugaciul in pace!
    Taman incepuse sa ne explice cum face el orice, doar-doar are norocul sa pupe poala tatucului dracnea...
    "Putem fugi, dar nu ne putem ascunde / PCH e peste noi oriunde"

  16. #4909
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    vezi chinezule, numai cimi nu apare.


  17. #4910
    sport legend chinna tm's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    REPUBLICA BANAT!
    Posts
    8,955
    Reputatie
    1
    probabil are telefonul inchis
    "INTERZIS"!

  18. #4911
    ANTI PROSTI!!! laurdog's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    11,719
    Reputatie
    1
    Aici nu-mi place tarane. Ma duc sa vad ce mai e prin alte parti.
    Asa si?

  19. #4912
    Delije rador's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Acolo
    Posts
    1,171
    Reputatie
    1
    etete... commando rosia ultra curva sud. la Timisoara. ce vremuri...
    "Putem fugi, dar nu ne putem ascunde / PCH e peste noi oriunde"

  20. #4913
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Micsinay, Kidor, Szinoray, Toth, Bedo, Szetnicek, Fenyvessy etc Ce echipa avea Timisoara, ba, radorica. La orice ora ii sculai pe Chinezu' si Rimache, puteau s-o recite cap-coada ...
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred că e supărarea unui om care n-a reușit să ne cumpere, așa cum a făcut-o cu alții

  21. #4914
    Delije rador's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Acolo
    Posts
    1,171
    Reputatie
    1
    Las ca Bunutzu nu da cu paru'. Acu i-a procopsit numa cu sefi olteni...
    "Putem fugi, dar nu ne putem ascunde / PCH e peste noi oriunde"

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •