Page 231 of 265 FirstFirst ... 131181221229230231232233241 ... LastLast
Results 4,831 to 4,851 of 5560

Thread: Guvernul Vasilica (PSD-ALDE)

  1. #4831
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    pentru ca, in mare, it istii, cel putin aia pe care i-am cunoscut eu - nu-s chiar cei mai intelepti oameni. cel putin in partea asta a stiintelor umaniste, cum cred ca e si politica.
    din fericire insa nu e nevoie. pentru ca produc foarte mult si foarte ieftin si orice rau politic ar putea ei sa faca, si nu fac, e compensat prin binele economic. ala pe care tu il resimti.
    Last edited by phife; 9th December 2017 at 20:14.
    retired.

  2. #4832
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,963
    Reputatie
    0
    nici in sitcomul silicon valley nu erau prea destepti. it-istii
    isteti dar nu destepti!

  3. #4833
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by phife View Post
    wow, au gratuitate la sanatate. sa-i scuzi si pe ei.
    tu si tim care nu intelege de ce it istii nu platesc impozite.
    dar eu am inteles de ce: sunt niste asistati sociali , niste neputinciosi.Ei si cei cu nevoi speciale in tara asta nu platesc impozite ca noi fraierii! pentru mine it-stii sunt niste handicapati care traiesc din banii mei!

    daca se simt jigniti ii ros sa iasa in starda si sa ceara sa fie si ei egali cu noi ceilalti.
    Last edited by Tim; 9th December 2017 at 22:20.

  4. #4834
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    Da-le perversa pana ii julesti.

  5. #4835
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Tim View Post
    dar eu am inteles de ce: sunt niste asistati sociali , niste neputinciosi.Ei si cei cu nevoi speciale in tara asta nu platesc impozite ca noi fraierii! pentru mine it-stii sunt niste handicapati care traiesc din banii mei!

    daca se simt jigniti ii ros sa iasa in starda si sa ceara sa fie si ei egali cu noi ceilalti.
    acum hai sa aruncam cu argumente in tim care nu o sa inteleaga nimic din ele pentru ca el plateste impozit.

    in primul rand trebuie sa stii ca it ul la momentul de fata in Romania e industrie de varf. stii cate industrii considerate in termeni specifici de varf mai avem? vreo 2 - oricum mai scumpe ca it ul.
    de ce e o idee buna sa nu plateasca ei impozite? pai ca sa ramana aici.
    it ul creste in fiecare an ca industrie cu procente care pronesc de la un 20 la suta. pe limba ta - creste enorm, urias. produc mult si vor produce si mai mult pe timp ce trece. exista centre de formare profesionala in ro - multe chiar, facultati si plm- care produc multi absolventi - absolventi care nu-s destui cat sa sature piata. adica industria it produce enorm de multe locuri de munca si ele nici macar nu pot sa fie ocupate in intregime.
    industria it mai ofera si salarii decente, adica orice om din domeniu isi permite sa traiasca mai mult decat decent in romania muncind cinstit. e sectorul cu cel mai mare salariu mediu din tara, deci ofera consum.
    pentru a lucra in domeniu e nevoie de un om si de un pc. costurile sunt extraordinar de mici, fabulos de mici.

    ce e cel mai important si usor de retinut in termeni economici rudimentari pentru ca nu vad rostul de a urca discutia spre un nivel intermediar - it ul produce in momentul de fata mult peste AGRICULTURA si pana la mijlocul anului viitor si peste IMOBILIARE.
    adica, toate cepele produse si vandute in tara si toate casele produse si vandute se vor ridica la o suma mai mica decat cea a serviciilor it. sa nu vorbim de imm uri pentru ca discutia nu exista.

    asa ca tim, nu ei se bucura ca stau pe banii tai, ca nu tu ii platesti, ei nu sunt bugetari. tu si eu ne bucuram de randamentul lor si bunastarea creata de ei pentru ca activam in domenii care aduc mult mai putina bunastare decat domeniul lor (ma rog, la mine e vag discutiabil, la tine nu incape discutie). si asta a inteles-o toata lumea, inclusiv ai tai de la guvernare. fa-i sa plateasca taxe, fa-i sa plece din tara si o sa pupi tu crestere economica in momentul in care toti detinatorii de chiosc din romania vor avea profit si motiv sa-si tina "firma".
    dar nu ai tu educatia economica necesara sa intelegi asa ceva. si esti imun la argumente.
    retired.

  6. #4836
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    lasa-ma sa vand droguri si voi avea un randament mai mare ca ei
    daca o duc atat de bine, de ce nu platesc si ei impozite? scutirea de impozite nu e ajutor de stat pentru multinationalele care fac profit enorm pe spatele itistilor si il externalizeaza? asta ca sa nu ridicam nivelul discutiei mai sus.

  7. #4837
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    Uite, cu cine sa stau de vorba? Contributia e mutata, ei nu platesc impozit ca sa ramana in tara ca altfel pleaca la salarii mai mari in afara. Scutirea de impozit e tot ce poate sa faca statul ca sa "oblige" angajatorul sa-l plateasca mai mult, daca statul ar putea sa oblige angajatorul sa le dea salarii mai mari ar face-o si i-ar impozita, nasol, nu pot.
    Bai orbule, aia in pib se pisa pe agricultura si imobiliare, tu esti constient ce inseamna asta? Aia aduc bugetului sume pe langa care *****ul ala de impozit e un nimic, ala e rationamentul din spatele deciziei, impozitul ala nu exista pe langa banii produsi. Daca aia pleaca maine din tara toti putem sa inchidem tara si sa declaram faliment.

    Dar tu nu ai ce sa intelegi. Asta iti e nivelul, atat poti tu. Degeaba iti explic.
    retired.

  8. #4838
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,963
    Reputatie
    0
    phife,mai tii minte cand cascai gura ore intregi la ce vorbeam noi fara sa scoti o onomatopee? si te-a facut marius moderator?
    fara niciun merit? acum perorezi cam multisor. parca nici nu locuiesti in tara.nu este o crima, dar judeci it-istii la general.
    la noi specia asta asistata habiteaza in blocurile multinationalelor care exploateaza ceea ce a construit poporul roman.
    sunt slugile cele mai plecate acestor futevant mondiali.care isi fac socialiazarea constiincios weekend de weekend! adica sunt indoctrinati cu mondialism.cu neomarxism.si au un dispret fata de cei ce muncesc in alte sectoare de activitate.minus cel bancar!
    problema care ne deranjeaza este ca multinationalele externalizeaza profitul si nu lasa nimic in tara pentru ei.
    1-0 pentru multinationale!
    te pomenesti ca o sa le faca si lor pensii speciale ca merita dragutii!

  9. #4839
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    ..ai sa-mi bag. ok, discutati-va singuri basinile, i'm out.
    circlejerk se cheama ce faceti voi in limbaj de it ist, continuati.
    apropo, eu sunt moderator cu numele, nu fac nimic si nu am dat nici macar o sanctiune. daca esti chiar asa mort pe functii te propun moderator pe politica.
    retired.

  10. #4840
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by phife View Post
    U............... ei nu platesc impozit ca sa ramana in tara ca altfel pleaca afara. ..............
    pai asta zic si eu,nu vreau sa mai platesc impozite ca sa nu plec afara.
    â

  11. #4841
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,963
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by phife View Post
    ..ai sa-mi bag. ok, discutati-va singuri basinile, i'm out.
    circlejerk se cheama ce faceti voi in limbaj de it ist, continuati.
    apropo, eu sunt moderator cu numele, nu fac nimic si nu am dat nici macar o sanctiune. daca esti chiar asa mort pe functii te propun moderator pe politica.



    delirezi! crezi ca nu am altceva de facut decat sa stau dupa *******ii care scrijelesc pe aici?
    eu sunt un suflet liber.fara obligatii.

    oricum nu am vrut sa te supar! stiam ca le tii partea si te-am impuns nitel!
    sry!

  12. #4842
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Tim View Post
    pai asta zic si eu,nu vreau sa mai platesc impozite ca sa nu plec afara.
    â
    daca pleci tu, nimanui nu-i pasa. daca pleaca toti proprietarii de chiosc din romania nu o sa se intample in realitate mai nimic. ma rog, important e ca orice om care o sa conduca tara e suficient de normal incat sa isi dea seama ca lucrurile nu-s deloc asa cum spuneti voi

    motiv pentru care mi-a facut placere sa discutam, nu o sa se mai intample. asa, ca sa nu mai fie lordliv ofuscat ca sunt prea multi moderatori pe forum, i'm out.
    retired.

  13. #4843
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,963
    Reputatie
    0
    asta asa este.duduie pamantul olsului sub albastriti!
    si multi au acces la unele date personale ale userilor.si le folosesc ei sau le dau altora!

  14. #4844
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    din cate stiu eu doar dlp si vadim au acces la date, care date si asa sunt maxim ip uri si locatii/ provideri care-s irelevante si pot sa fie fentate prin proxy uri, vpn uri, samd. nu ai de ce sa te ingrijorezi.
    retired.

  15. #4845
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,963
    Reputatie
    0
    mai au si altii.cel putin fostii sm.
    tu stii ca eu am primit amenintarile alea.nu glumesc. crede-ma!

  16. #4846
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    pai daca tu ai patit-o nu cred ca mai am eu ce sa spun in plus. cred ca totusi nu e tocmai legal..
    retired.

  17. #4847
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,784
    Reputatie
    1
    Lordliv se refera la email de inscriere pe forum.
    Sa fie clar ca azi nu mai sunt probleme deoarece nu mai are nimeni acces la profil utilizatori.
    In trecut e adevarat, moderatorii probabil ca au avut acces. Azi daca nu ma insel nu mai are nimeni dreptul sa vada datele astea.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  18. #4848
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    pe lordliv il cheama cumva Alin? intreb pentru un prieten
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  19. #4849
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,784
    Reputatie
    1
    Nu. Pe Alin il cheama Alin si pe Lordliv, Lordliv. Asa zic ei
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  20. #4850
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    ciudat nas trebuie sa fi avut sa il boteze asa
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  21. #4851
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,784
    Reputatie
    1
    Pe nas il cheama Sandu sau cam asa am inteles

    Serios,
    Hai sa terminam cu astea ca nu e de bine
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •