Page 5 of 22 FirstFirst ... 3456715 ... LastLast
Results 85 to 105 of 455

Thread: Noua Steaua Bucuresti

  1. #85
    sport legend petea's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Aragon
    Posts
    2,837
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    In momentul de fata din cate am inteles nu mai este posibil,s-ar parea ca daca CSA ar promova din Liga II in Liga1 nu s-ar putea inscrie in LPF .
    Oricum daca ar incepe sa scoata bani din MAPN fara masura mai devreme sau mai tarziu ar da cu subsemnatul pe la DNA.
    Este oare vreo diferenta intre a primii bani de la primarie sau de la MApN? Nu sunt tot bani publici? De ce la primarie se poate si la MApN nu?
    Dad al Cesar lo que es del Cesar

  2. #86
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,948
    Reputatie
    0
    Cluburile de care spui au in spate o societate un patron cel putin in acte,asa cum a fost la Petrolul actual Craiova,Poli Iasi etc

    Sunteti odihniti bine
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  3. #87
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,365
    Reputatie
    0

    Lepadati-va de Steaua!

    "Mă simt trădat de cei care în loc să fie exemplu pilduitor în a arata o dragoste fierbinte față de clubul nostru, ei se arată netrebnici și goi, semănând vrășmășie prin urzeli și intrigi, întărâtând suporterii unii contra altora, catalogându-i în felurile cele mai umilitoare.

    Remarc mâhnit cum steliștii s-au înstrăinat de fotbal, cum ceea ce le lipseste este o senzație de weekend unde să încerce stări de spirit noi, adrenalina și „altceva”, nimeni nu mai vrea echipa Steaua, fiecare vrea implinirea unei frustrări.

    Am invocat demnitatea, curățenia, verticalitatea, onoarea și alte calități doar de dragul numelui lor pompos și de tăria virtuților acestora, în fapt aceste calități ne-au fost și sunt mereu străine, nu mai vorbesc de port și vorba unde adevărul doar și mai mult.

    Nu din demnitate am dezertat mișelește din rândurile suporterilor, nu din demnitate am părăsit echipa pustiind stadioanele, nu din onoare și curățenie ne insultăm și ocărâm, nu din verticalitate catalogăm, împărțim și etichetăm drept vânduți, scalvi, oi, netrebnici pe cei care încă mai sunt altături de echipa.

    Ne-am agățat de Becali întrucât am crezut că micimea firii lui ne aduce deservicii, l-am vrut plecat întrucât cârmuirea lui e insuportabilă, vorba lui găunoasă sluțește chiar și un lucru minunat, dar toatea acestea le-am facut nu din dragoste pentru Steaua ci din egoism. Ne-a fost frică să nu ne știrbească cineva aura inexistentă de sfinți ai peluzelor.

    Purul adevăr este că le-am făcut exact din inversul a ceea ce ne pretindem că suntem, din contrariul virtuților cu care fără drept ne încoronăm. Am renunțat la Steaua ca nu cumva să fim și noi asociați cu ticăloșia și impostura lui, cu fanfaronada deșanțată a unui circ de prost gust, sperând astfel că vom păstra nepătat nimbul superior al condiției steliste.

    Steaua nu are nevoie de fățarnici, de ipocriți, de oameni gâlcevitori, de cei care abandonează la prima slăbiciune, ci de oameni destoinici care înfruntă netemători orice primejdie, netulburându-se în fața nimănui, mărturisind cu tărie în tot locul Steaua și valorile sale.

    Vouă celor care astăzi vă rușinați de echipă, vă prefaceți străini de ea, vă schimonosiți a lehamite fețele la auzul și văzul ei, vă spun din suflet lepădați-vă de Steaua!"

    Autor: Le reseau pansant - fcsteaua.ro
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  4. #88
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    "Ne-am agățat de Becali întrucât am crezut că micimea firii lui ne aduce deservicii, l-am vrut plecat întrucât cârmuirea lui e insuportabilă, vorba lui găunoasă sluțește chiar și un lucru minunat, dar toatea acestea le-am facut nu din dragoste pentru Steaua ci din egoism. Ne-a fost frică să nu ne știrbească cineva aura inexistentă de sfinți ai peluzelor."

    Scuze- dar ai spus o prostie.

  5. #89
    sport legend petea's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Aragon
    Posts
    2,837
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaoltenia View Post
    "Mă simt trădat de cei care în loc să fie exemplu pilduitor în a arata o dragoste fierbinte față de clubul nostru, ei se arată netrebnici și goi, semănând vrășmășie prin urzeli și intrigi, întărâtând suporterii unii contra altora, catalogându-i în felurile cele mai umilitoare.

    Remarc mâhnit cum steliștii s-au înstrăinat de fotbal, cum ceea ce le lipseste este o senzație de weekend unde să încerce stări de spirit noi, adrenalina și „altceva”, nimeni nu mai vrea echipa Steaua, fiecare vrea implinirea unei frustrări.

    Am invocat demnitatea, curățenia, verticalitatea, onoarea și alte calități doar de dragul numelui lor pompos și de tăria virtuților acestora, în fapt aceste calități ne-au fost și sunt mereu străine, nu mai vorbesc de port și vorba unde adevărul doar și mai mult.

    Nu din demnitate am dezertat mișelește din rândurile suporterilor, nu din demnitate am părăsit echipa pustiind stadioanele, nu din onoare și curățenie ne insultăm și ocărâm, nu din verticalitate catalogăm, împărțim și etichetăm drept vânduți, scalvi, oi, netrebnici pe cei care încă mai sunt altături de echipa.

    Ne-am agățat de Becali întrucât am crezut că micimea firii lui ne aduce deservicii, l-am vrut plecat întrucât cârmuirea lui e insuportabilă, vorba lui găunoasă sluțește chiar și un lucru minunat, dar toatea acestea le-am facut nu din dragoste pentru Steaua ci din egoism. Ne-a fost frică să nu ne știrbească cineva aura inexistentă de sfinți ai peluzelor.

    Purul adevăr este că le-am făcut exact din inversul a ceea ce ne pretindem că suntem, din contrariul virtuților cu care fără drept ne încoronăm. Am renunțat la Steaua ca nu cumva să fim și noi asociați cu ticăloșia și impostura lui, cu fanfaronada deșanțată a unui circ de prost gust, sperând astfel că vom păstra nepătat nimbul superior al condiției steliste.

    Steaua nu are nevoie de fățarnici, de ipocriți, de oameni gâlcevitori, de cei care abandonează la prima slăbiciune, ci de oameni destoinici care înfruntă netemători orice primejdie, netulburându-se în fața nimănui, mărturisind cu tărie în tot locul Steaua și valorile sale.

    Vouă celor care astăzi vă rușinați de echipă, vă prefaceți străini de ea, vă schimonosiți a lehamite fețele la auzul și văzul ei, vă spun din suflet lepădați-vă de Steaua!"

    Autor: Le reseau pansant - fcsteaua.ro
    Lepadati-va de Satana!
    Dad al Cesar lo que es del Cesar

  6. #90
    sport legend petea's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Aragon
    Posts
    2,837
    Reputatie
    1
    Gsp anunta apocalipsa.
    Dad al Cesar lo que es del Cesar

  7. #91
    visurat Novac's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    12,999
    Reputatie
    1
    cine plm mai citeste mizeria aia de site?

  8. #92
    Moderator Celeb Sir. Eko's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    14,366
    Reputatie
    0
    Fotbal Club Sportiv Becali. Suna smecher.

  9. #93
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Ne rupem in stele
    Si noi printre ele,
    Becali suspina
    Steaua de-o-alina.

    Memel nu stie
    Daca va fi sa fie;
    De-o stea si pentru el,
    Managerul cel mai cel.

    Ar vrea o stea doar a lui
    Merita, ce poti sa-i spui!?
    Iegemonia incepe degraba
    Dar cu care stea, se-ntreaba!?

    Traim printre stele
    Driblam mingea cu ele
    Campioane toate,
    Din divinitate lasate.

    Memel la final de cariera,
    Va mai adauga un rand unicat pe butoniera:
    Cel mai bun si campion, bai frate
    Cu 2-3 stele, diferite toate.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  10. #94
    sport legend petea's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Aragon
    Posts
    2,837
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Ne rupem in stele
    Si noi printre ele,
    Becali suspina
    Steaua de-o-alina.

    Memel nu stie
    Daca va fi sa fie;
    De-o stea si pentru el,
    Managerul cel mai cel.

    Ar vrea o stea doar a lui
    Merita, ce poti sa-i spui!?
    Iegemonia incepe degraba
    Dar cu care stea, se-ntreaba!?

    Traim printre stele
    Driblam mingea cu ele
    Campioane toate,
    Din divinitate lasate.

    Memel la final de cariera,
    Va mai adauga un rand unicat pe butoniera:
    Cel mai bun si campion, bai frate
    Cu 2-3 stele, diferite toate.
    zero lei, zero barat...
    Dad al Cesar lo que es del Cesar

  11. #95
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,783
    Reputatie
    1
    Balaci: "Pentru mine Steaua e una singura"

    E singura acolo in divizia 4? E in pericol sa termine pe doi
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  12. #96
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by petea View Post
    zero lei, zero barat...
    Desi unii pun suflet printre stele, cat de zero barat ar fi ele!
    Last edited by Johnny D; 30th December 2016 at 08:46.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  13. #97
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,365
    Reputatie
    0
    "Vreau sa se termine tot balciul cu sigla/denumire/palmares. Sa avem o decizie definitiva si noi sa putem spune ca asta este Steaua (oricare ar fi ea).

    Dar cati dintre cei care sustin ca FSCB este Steaua vor avea curaj sa recunoasca ca au gresit sa si mearga alaturi de ceilalti ? Si cati dintre cei care sustin ca FCSB nu este Steaua vor face la fel?

    Cum vom trece noi, toti stelistii peste toate aceste diferente, peste toate insultele care au creat aceasta falie intre noi ?

    Imi doresc ca cei care au creat aceasta falie sa plateasca. SCUMP.

    Daca FCSB nu este Steaua vreau sa vad anchetate si PEDEPSITE faptele de atunci. De asemenea vreau sa-i vad pedepsiti si pe cei care au permis ca atatia ani FCSB sa se joace cu sentimentele atator oameni.

    Daca FCSB este Steaua vreau ca toti cei care au contribuit la circul din ultimii ani sa plateasca, vreau sa scoata din buzunarul lor onorariile lui Talpan, taxele de timbru etc.
    Iar daca tot balciul asta se va termina, intr-un fel sau altul, cred ca vom putea redeveni iarasi ce-am fost.

    Asta imi doresc eu de la 2017."
    Attached Images Attached Images
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  14. #98
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Asta daca nu puteti sa va ucideti reciproc, asta e ce ne dorim toti ceilalti!
    Dar nu in moarte clinica asa ca Rapid, National, Otelu, etc. ci pur si simplu ca sa echilibreze financiar lupta cu celelalte 4-5 echipe ce pot emite pretentii la titlu. Asa e corect si frumos pana la urma, sa fie sanse cat mai egale, nu unu sa aiba bani cat toate celelalte 16 echipe la un loc, si culmea, mai si pierde titluri! Adevarul e ca atunci n-ai mai putea rade de ei cu asa pofta! Astia sunt adevaratii rasi, care au totul si termina pe 2!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  15. #99
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Pun pariu ca si noua Steaua ajunge in grupele CL inaintea lu' Dinamo.


    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Dar nu in moarte clinica asa ca Rapid

    Care bre? Rapidurile traiesc in continuare. Toata viata ati avut doar o echipa iar acum aveti vreo 3, 4 si tot va plangeti.


    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    nu unu sa aiba bani cat toate celelalte 16 echipe la un loc

    Pai ce, avem liga de 17 echipe ca una sa aiba bani cat restul 16 la un loc?


    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    care au totul si termina pe 2!

    Johnny e cu noi! Pune si tu o vorba buna la instante ca cica nu avem mai nimic, nici nume, nici marca, stadion, suporteri etc.

  16. #100
    Hear me roar! Elgorriaga's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Posts
    2,207
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaoltenia View Post

    Autor: Le reseau pansant - fcsteaua.ro
    Domle, ziceti-i la baiatul ala cu semnatura ca expresia corecta este Le rOseau pensant (adica trestia ginditoare, de la nenea Pascal citire parca), nu le rEseau (adica retzeaua).

    ... sau poate ca e o chestie voita, cine stie ...

  17. #101
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,256
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Elgorriaga View Post
    Domle, ziceti-i la baiatul ala cu semnatura ca expresia corecta este Le rOseau pensant (adica trestia ginditoare, de la nenea Pascal citire parca), nu le rEseau (adica retzeaua).

    ... sau poate ca e o chestie voita, cine stie ...
    oltean sa vorbeasca corect limbi straine unde-ai mai vazut?
    fac pariu ca in realitate pronunta "lio rozio pansant" intentionat si doar din patriotism local,bai dar mai ai dreq ca astia inca n-am vazut...pai voi credeti ca degeaba imi tot bat gura cu granita aia...
    Last edited by cip; 4th January 2017 at 20:09.
    granita la Orsova!

  18. #102
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,783
    Reputatie
    1
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  19. #103
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Cred ca tremura dinamovistii de zici ca au Parkinson.

    Daca ne ducem noi, urmeaza si Dinamo. Au un plan de organizare bazat pe drepturile de televizare care oricum sunt mai mari decat ar merita Liga 1. Fara Steaua nu mai da nimeni banii aia si Dinamo vine dupa noi in secunda doi.
    Last edited by Sevilla86; 5th January 2017 at 00:29.

  20. #104
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,783
    Reputatie
    1
    E departe Sevilla '86. Asa-i?
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  21. #105
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    Daca ne ducem noi, urmeaza si Dinamo. Au un plan de organizare bazat pe drepturile de televizare care oricum sunt mai mari decat ar merita Liga 1. Fara Steaua nu mai da nimeni banii aia si Dinamo vine dupa noi in secunda doi.
    Ma tem c-ai o parere mult prea buna despre voi. Lumea oricum s-ar uita la fotbal.
    Ca dovada cati merg la stadion la voi si la altii prin comparatie.
    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    Johnny e cu noi! Pune si tu o vorba buna la instante ca cica nu avem mai nimic, nici nume, nici marca, stadion, suporteri etc.
    Doar un patron cu mai multi bani decat toate ligile la un loc. Stau sa pic pe jos de mila voastra!
    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    Pai ce, avem liga de 17 echipe ca una sa aiba bani cat restul 16 la un loc?
    Nici nu stiu cate-s, dar daca am pus in plus, poti sa iei din Liga a 2-a vreo 2, cam cate pot supravietui sigur pe mai mult de 2 ani intr-o previziune financiara!

    Rapidul e in moarte clinica cum ti-am zis pana se stabileste unde vine palmaresul.
    Pana atunci avem un Rapid mai mic in Liga a 5-a, AFC constituita din tineretul fostului Rapid.

    Bine-ai revenit pe forum, multumesc c-ai cerut lamuriri!
    Last edited by Johnny D; 5th January 2017 at 08:52.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •